Jump to content
Tuğrul Akça

[The Flash] #3x23 "Finish Line"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.252
hasangdr

Flash_323_08.jpg

Yine her zamanki gibi kötü adamla konuşarak sorunları hallediyorlar. Bir türlü öğrenemediler. nRk8kN.gif

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

Bu kare daha çok Savitar'ın "Nasıl öldürdüm, gördün mü?" muhabbeti yapmaya gelip laf yediği sahne olsa gerek. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.252
hasangdr

Flash_Finale_Poster.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    312
Hüseyin Yılmaz

Ne kadar da şaşırtıcı olaylarla dolu bir sezon finaliydi (!)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hirako shinji    67
hirako shinji

Seyircinin zekasıyla alenen dalga geçiyorlar. Nerde 1.sezondaki Flash, nerde bu sezondaki zeka özürlü Flash. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Yamazaki    11
Yamazaki

Bu kadar sıradan bir sezon finalinin bizi beklediğini 22. bölüm de belirtmiştim nitekim yanılmadım.Bir de her bölüm karakterlerin birbirlerine karşı duygusal-gaz vermeli konuşmaları yok mu beni benden alıyor.Bu sezon itibari ile Flash benim için bitmiştir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.252
hasangdr

Final çektiklerini unutup, sezon arasına girdiklerini sanıyorlar herhalde. Olmamış. 

Speed Force'un içinde kral benim diyen adamı speed force'un elini tutturarak hapis olmaya gönderiyorlar. :oleyo2:

7qlo8W.gif

Kaşla göz arasında Black Flash'ı da hiç ettiler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

"Cidden biri ölecekse benim oyum H.R'dan yana. Bu bölüm sonlarında kendine çok yüklendi. Şu şekil değiştirme olayı ile Iris'in yerine geçebilir." Geçen haftaki bölüm yorumum buydu. Yanılacağımı düşünmüyordum yanılmamışım da. Sinirlenip kusmak istemiyorum neresinden bakarsak bak mantıksız, gereksiz, izleyiciyle kafa buldukları bir sezon finali oldu. Savitar o caddede Iris'i öldüremedi de ne oldu yani? Sonu yaklaşana kadar onu çok rahat yüzlerce kez öldürebilirdi. Saçma bir B planı ortaya atmışlar yersen. Zaman ilişkilerini yapamıyorsan açıklayamıyorsan bırakacaksın abi işi. Bırak Doctor Who halletsin zaman olayını siz boş yere kendinizi uğraştırmayın.

Normalde bir dizide sezon finali yayınlandığı zaman insan gelecek sezonu merak eder acaba nasıl devam edecek falan der. Aranızda bunu diyebilen oldu mu? Diyebilen varsa da bence bu diziyi tam anlamadığını düşünüyorum. Barry Allen dizi evreninden çıkmazsa bir şekilde geri dönecek. Caitlyn'i hiç merak etmiyorum. Tedavi olma şansı varken kendimi tanımam lazım deyip çekti gitti. Saçmalıktan başka bir şey değil. Önümüzdeki sezon Future Flash'ın hiç daha oraya gelmediniz dediği bir düşman ismi söyledi o gelecek sezon düşmanı olabilir. Olup olmaması da önemli değil. Artık 23 bölüm dayanamayacağımı düşünüyorum, sayanora. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.BIYIK    46
Mr.BIYIK

Ben artık diyecek laf bulamıyorum,bu kadarda olmaz ayıptır.Elin kenar mahalle kötüsü Caitlin,Black Flash'ı öldürüyor.Sen kim köpeksin Caitlin'de gidip koskoca Black Flash'ı öldürebiliyorsun birde dalga geçerek "Black Flash soğuğa karşı koyamaz" tarzı cümleler kuruyorsunuz.Lan BF,Wally ile zamanın sonuna kadar koşmuş ve zamanın olmadığı yerde ölümde var olamaz felsefesiyle BF'ı ancak öyle öldürebilmişler,siz gelmiş komik bir şekilde buz ile öldürüyorsunuz.Neyse suç bende ÇR ile kıyaslama hatasına giriyorum izlediğimiz dizi neyi düzgün anlatıyor ki bunu da düzgün işlesin...

Kusura bakmayın biraz argo oldu yazdıklarım ama sezon başından bu zamana birike birike en sonunda delirttiler beni :tara:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
injustice    2
injustice

Çok kötü ve bayık bir sezon finaliydi. Sadece üç Flash'in Savitar'ı kovalaması ve o esnadaki dövüş güzeldi. Onu da öncesinde Black Flash'in basit bir buz saldırısı ile ölmesi ile batırdılar. 

Benim anlamadığım iki nokta var:

1. Savitar nasıl oluştu? Savitar Barry'nin bir zaman kalıntısı olduğu ve dışlandığı için kötü dönüştüğü söyleniyor. Ancak bir taraftan da Savitar ile dövüşten kalan bir zaman kalıntısı olduğu ve yaratılması için Iris'in ölmesi gerektiği söyleniyor. Iris'i öldüren Savitar'sa bu nasıl bir paradoks oluyor? Bunu bilen veya anlatabilen olursa bana açıklayabilirse çok sevinirim.

2. Savitar mevzuya ilk girdiği anda Barry onu göremiyordu bile. Başkalarının Flash'i gördüğü şekilde ancak bir rüzgar gibi görünüyordu. Ne oldu da birebir dövüşecek hale geldiler? 

Daha önceleri konuşulduysa ve ben kaçırdıysam kusuruma bakmayın.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
borrang    20
borrang

upuzuuuuun 23 bölüm boyunca beri 'nin içine ettiği geleceği düzeltmeye çalışmasını izledik.

Sonunda ettiğini bularak sezonu bağladı.

Zamanda yolculuk işini öyle bir karıştırdılar ki hiç bir şey anlayamadık.

black flash ne time remnant ne, flash point ne, speed force ne / tanrı mıdır...

vb... senaristler bu sezon ***tı, sıvayarak da sezonu bitirdiler...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
metinhasal    7
metinhasal

Gerçekten çok kötü bir sezon finaliydi, sezondu. Devam edip, etmemek konusunda kararsızım. 

tarihinde metinhasal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RunFree    7
RunFree

Bölüme başlarken final izleyeceğim diye başladım ama sanki sezonun içinde sıradan bir bölüm izlemiş gibi bitirdim. Sezon finali gibi değildi. Konuyu bağlama şekilleri saçmaydı, hiçbir şekilde beğenmedim. Kısaca, kötü sezona kötü final. Hayranı olduğum için devam ediyorum ama beni bile sıkan bu sezonda diziyi bırakanları artık anlıyorum. Birkaç sahnesi hariç diğer kısımlar güzel değildi. Bu bölümü sezon içinde de izleyebilirdik.

Spoiler

22. bölüm yorumumda "Iris ve H.R. görüntü değiştirme teknolojisi ile yer değiştirecek ve ölen H.R. olacak demiştim" öyle de oldu. "Iris illeti" kurtulsun derken H.R. harcandı... Karaktere yazık oldu. Harrison Wells geri geldi ama H.R. da diziye renk katıyordu.

Black Flash çok kolay harcandı. Üstte birisi bahsetmiş, Black Flash'ı yenmek öyle kolay değildir ama bu bölümde Killer Frost'un buzlarına karşı koyamadı...

Iris'in Savitar'ı vurmasını da anlamıyorum. Bir speedster kurşundan çok daha hızlı olmalı.

Bölüm kötü olduğu için yazacak çok şey de bulamıyorum.

injustice, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Çok kötü ve bayık bir sezon finaliydi. Sadece üç Flash'in Savitar'ı kovalaması ve o esnadaki dövüş güzeldi. Onu da öncesinde Black Flash'in basit bir buz saldırısı ile ölmesi ile batırdılar. 

Benim anlamadığım iki nokta var:

1. Savitar nasıl oluştu? Savitar Barry'nin bir zaman kalıntısı olduğu ve dışlandığı için kötü dönüştüğü söyleniyor. Ancak bir taraftan da Savitar ile dövüşten kalan bir zaman kalıntısı olduğu ve yaratılması için Iris'in ölmesi gerektiği söyleniyor. Iris'i öldüren Savitar'sa bu nasıl bir paradoks oluyor? Bunu bilen veya anlatabilen olursa bana açıklayabilirse çok sevinirim.

2. Savitar mevzuya ilk girdiği anda Barry onu göremiyordu bile. Başkalarının Flash'i gördüğü şekilde ancak bir rüzgar gibi görünüyordu. Ne oldu da birebir dövüşecek hale geldiler? 

Daha önceleri konuşulduysa ve ben kaçırdıysam kusuruma bakmayın.

1. Başlangıcı ve sonu yok. Buna "kapalı zaman döngüsü", "nedensellik döngüsü" ya da "yazgı paradoksu" deniyor. Barry, Savitar ile savaşmak için zaman kalıntıları yaratıyor. Zaman kalıntılarından bir tanesi daha sonradan Savitar oluyor. Döngü bu şekilde devam ediyor. Cisco'nun dizide açıklaması için 3. sezon 21. bölüme bakabilirsiniz.

2. Savitar ilk zamanlarda Speed Force'ta hapisti. Sadece speedster olanlar görebiliyordu. Savitar Speed Force'tan çıktı ve herkes görebilmeye başladı. Savitar'ın Speed Force'tan çıkışı için 3. sezon 15 ve 16. bölümlere bakabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

Güzelim karakterin içine ettiler el birliği ile. H.R can çekişiyor adam kafasını tutmuş bekliyor, adam ölüyor bunlar Star lab. dönüp gülüyorlar, sarılıyorlar, yine biz iyiyiz deyip kötü karakteri kurtarmaya çalışmalar o ırıs denilen rezil oyuncunun sevgi pıtırcıklığını gösteriyorlar. Ya Süperkahram insanları kurtarır gücünün el verdiğince çok kişiyi kurtarır ama bizimki kız arkadaşı için zaman kavramını yerle bir etti, onun yerine birinin ölmesine izin verdi sonra pis pis sırıtıyor ve son olarak yukarda arkadaşın dediği gibi Black Flash'ı Caitlin öldürüyor hemde dondurarak. 23 bölüm de toplasan 2 saatlik film çıkartamazsın. Vakit öldürmek için izlenen diziler arasına girdi bende uzun süre önce. Caitlinin 'Ben başka birşeyim' tarzı konuşmasınıda yabancı bazı sitelerde caps yapıpı Arrow koymuşlar. Hakkaten Flash'ın yıllar önceki dizisini koyasalar benim gibi çoğu kişi onu izlemeyi tercih eder. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hirako shinji    67
hirako shinji

Caitlin'i açıkçası Legends'da görmeyi isterim. Güzel bir karakter olur diziye. Bence Flash'taki ömrünü doldurdu. Nasılsa Julian var artık. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
injustice    2
injustice

H.R. olayına ben de çok bozuldum. Adam kendini feda ediyor tüm sezon onlara yoldaşlık etmiş hiç umurlarında değil üzülmüyorlar bile. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk