Jump to content
Fallout

Türksat Uydunet

Tavsiye Edilen İletiler

Fallout    51
Fallout

Genel olarak hizmet sağlayacasını buradan çekiştirebiliriz.:)

Bu arada yaklaşık 2 haftadır akşam 11:00 civarlarında kopmalar yaşıyorum. Aradığımda sıkıntı yok yada genel olarak bi kesinti var deniliyor. Aynı durumu yaşayan var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Speedtest'te hiç bir sorun gözükmezken 2 haftadır akşamları 8 - 12 saatlerinde oyun içi(World of Warcraft) pingim 2000-5000 MS üzerine çıkıyor. Her gün sorun başladığında arayıp soruyorum, yurt dışı çıkışlarında problem olduğunu, IP değişimi isteğinde bulunduğumu söylüyorum 2 haftadır değişen hiç bir şey yok. Mailler geliyor, mailler gidiyor, testler yapılıyor oyunun yardım merkezi Uydunet'e, Uydunet oyuna bok atıp duruyor. Traceroute'da bariz bir şekilde turktelekom ile biten bir IP'de pingin 3000lere zıpladığı gözüküyor, hala oyunun sunucularına bok atıyorlar.

İlk hafta arıza kaydından gelip kablo mablo değiştirdiler, bu hafta yine mailler sonucu arıza kaydı bıraktım, adam telefonla arayıp bana "sorun ne?" diye sordu, sorunu açıkladım bunu bana değil merkeze bildirmeniz gerekiyor dedi, zaten 2 haftadır bildiriyorum, mailleşiyoruz, size de kaydı bırakanlar onlar dedim, tamam ben merkezle konuşup gerekli bilgiyi alacağım dedi ve geri dönüş olmadı bir daha.

Ne yapmam gerekiyor hiç bir fikrim yok gerçekten.¬¬

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    78
vordach

Ben baya eski kullanıcısıyım uydunet'in ama son dönemde yaptıkları kampanya ile gelen yoğunluk mudur nedir bilmem ama arıza kaydı bırakıyorsun adam gelmiyor. En sonunda biri geliyor kutuda ki kabloların yerini değiştirdi birazdan gelir dedi gitti 5 dk sonra da senin modem eski arızalı diyip sisteme öyle kaydetmiş öyle olunca da servis gelmiyormuş. Paranla hizmet alamıyorsun. Eskiden hiç böyle değildi son dönemde bozdular. Böyle giderse tahattümü yakıcam zaten.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout
1 hour ago, Coilbone said:

Speedtest'te hiç bir sorun gözükmezken 2 haftadır akşamları 8 - 12 saatlerinde oyun içi(World of Warcraft) pingim 2000-5000 MS üzerine çıkıyor. Her gün sorun başladığında arayıp soruyorum, yurt dışı çıkışlarında problem olduğunu, IP değişimi isteğinde bulunduğumu söylüyorum 2 haftadır değişen hiç bir şey yok. Mailler geliyor, mailler gidiyor, testler yapılıyor oyunun yardım merkezi Uydunet'e, Uydunet oyuna bok atıp duruyor. Traceroute'da bariz bir şekilde turktelekom ile biten bir IP'de pingin 3000lere zıpladığı gözüküyor, hala oyunun sunucularına bok atıyorlar.

İlk hafta arıza kaydından gelip kablo mablo değiştirdiler, bu hafta yine mailler sonucu arıza kaydı bıraktım, adam telefonla arayıp bana "sorun ne?" diye sordu, sorunu açıkladım bunu bana değil merkeze bildirmeniz gerekiyor dedi, zaten 2 haftadır bildiriyorum, mailleşiyoruz, size de kaydı bırakanlar onlar dedim, tamam ben merkezle konuşup gerekli bilgiyi alacağım dedi ve geri dönüş olmadı bir daha.

Ne yapmam gerekiyor hiç bir fikrim yok gerçekten.¬¬

Aynı dertten muzdaribim. Bende Star Wars Old Republic oynuyorum ve anlık 5000 ms görüyorum. 

Geçen günlerde ekip geldi bina içindeki kutuya baktılar herhangi bir sorun yok dediler.

İndirme youtube vb kullanımlar da sorun yok, port sorunumu yurt dışına çıkışlar mı ne bilemiyorum ama can sıkıcı. Bu arada analog yayından digital'e geçiş süreci başladığı için gelen sinyal'de sıkıntıların olduğu söyleniyor.

tarihinde Fallout tarafından düzenlendi
Yazım hatası

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thedeli    32
thedeli

Eskiden çok düzgündü, eskiden dediğim "çok" eskiden değil 1 yıl öncesine kadar, sonra o düzen, o stabilite kalmadı ama en azından sınırsız alabiliyoruz korkunç paralar ödemeden. ttnet'ten iyidir. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Blackworms    4
Blackworms

Türk Telekom faciamdan sonra ve yaklaşık olarak 3 yıl önce geçiş yaptım Uydunet'e. İlk 2 yıl inanılmaz bir stabilite ile kullandım ve sözleşmeyi anında uzattığımı hatırlarım. Hala ttnet'den yüzlerce kez iyi bir servis sağlayıcısı olmasına rağmen, diğer arkadaşların da ilettiği gibi son dönemlerde özellikle ping artımı yaşadığım ve Buffering yapan sitelerde oldukça yavaşladığı doğrudur. 

Belki de direkt olarak çevre muhitlerdeki kullanımın artmasıyla da alakalı olabilir. Yine de düzgün bir fiyata oldukça iyi bir hizmet aldığımı ve Teledünya Üst Paket'in de yeterli derecede kanal içerdiğini ifade etmeliyim. Diğer ISS'lerin yanında altın gibi görünecektir daima sağlam bir rakibi çıkmadıkça.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TeomanX    15
TeomanX

Yaklaşık 13 yıllık koblonet abonesiyim.

Kablonet son 1 yılda özellikle de son 6 ayda hizmet kalitesini bayağı düşürdü bana göre.

Yanılmıyorsam bu sene başında altyapı ve arıza işlerine bakan taşeron firmayı değiştirmişler.

Yeni firma da yoğunluğa yetişemeyince sorunlar aldı başını gitti gibi görünüyor.

Yine son 6 aydır pingler uçtu, altyapı kaynaklı arızalar ve kesintiler bayağı arttı.

1 hour ago, Fallout said:

Analog yayından digital'e geçiş süreci başladığı için.

Analog yayın temmuz 2017'de sonlanacaktı. Ancak bunu bir süre ertelemişler diye duydum.

Özellikle arıza, altyapı ve modem kaynaklı çözülmeyen sorunları olanların online işlemlerden tüketici şikayeti oluşturmalarında yarar vardır.

Burası üzerinden oluşturulan şikayetler daha etkili oluyor ve şikayet konusunun çözüme ulaştırılması için daha fazla çaba harcanıyor.

Deneyim ile sabittir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    78
vordach
1 hour ago, TeomanX said:

Yaklaşık 13 yıllık koblonet abonesiyim.

Kablonet son 1 yılda özellikle de son 6 ayda hizmet kalitesini bayağı düşürdü bana göre.

Yanılmıyorsam bu sene başında altyapı ve arıza işlerine bakan taşeron firmayı değiştirmişler.

Yeni firma da yoğunluğa yetişemeyince sorunlar aldı başını gitti gibi görünüyor.

Yine son 6 aydır pingler uçtu, altyapı kaynaklı arızalar ve kesintiler bayağı arttı.

Aynen katılıyorum. Genede diğerlerine bakıldığında kablonet iyisi. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kym    54
kym

Kablonet'in 312 numaralı üyesi olarak, seneler sonra ilk defa bugün "acaba fibere geçsem mi" diye düşündüm.

Kablonet maalesef şans işi.
Bir kere şunu unutmayalım ki aktif olduğu son kullanıcı bölgelerinde, şu an Uydunet/Kablonet sisteminden daha iyi bir bağlantı türü yok.
Fiyat performans olarak çok tutarlıdır.
Amma ve lakin altyapıların yenilenmemesi, sürekli taşeronların eline bakıyor olmak falan işi iyice bozdu.

Bunca seneden sonra yeni taşındığım adresimde de Turksat ile konuştum, aboneliğimi naklettirdim.
Nakil için gelen arkadaş "burasının altyapısı sıkıntılı, yönetim izin vermezse yandınız" dedi ama o kadar da sorun olmaz dedim.
Belki denk gelenleriniz olmuştur, neredeyse 2 hafta bağlantısız kaldım desem yeridir.

Yönetim çalışma izni vermiyor, Turksat'ın da yetkilileri sağ olsun "biz yapmak zorundayız" demiyor.

Bu yüzden Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum ama Uydunet ile 5 sorun okuyorsam, Turkcell Superonline ile ilgili 500 mesaj var. Bundan korkuyorum...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Splash    61
Splash

Aynı durumdan bende muzdaripim. Benimki 2 ay kadar oldu. Günlük sürekli kesilmeden ziyade sürekli bir hız düşüşü. 0.15 leri görüyorum. 2-3 gündür ise bir kesilme mevcut. Nedense saatleri 10'dan sonra. Bir çözüm bulmaları şart. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

TTNet illetinden sonra bende çok memnunum Uydunet'ten aslında, nitro hizmetinden falan da faydalanıyorum yeri geldiğinde, ilaç gibi geliyor. İlk sözleşmeyi yaptığımda uzunca bir süre nasıl bir tarife iyi gider diye bizzat konuşmuştuk çağrı merkezi çalışanıyla, hızından kotasına, bağlantı kalitesine kadar falan ama şu ping sorunu çok absürd bir olay. Günün geri kalan saatlerinde herhangi bir kopma, yavaşlama, ping yükselmesi sorunu yok, saat 8'e yaklaşınca kademeli olarak artıyor ping. Download/upload da hiç bir sıkıntı yok, hangi test sitesine baksam hızda ve ping de bir sıkıntı yok ama oyuna adımımı atıyorum sanki 56k bağlantı. Çözümü 3. parti tunnel(an itibariyle Pingzapper kullanıp Hollanda üzerinden bağlanıyorum) programlarında buldum ama onlarında alayı aylık ücret istiyor. Böyle saçma sapan bir konu için de ekstra aylık bir ücret de ödemek istemiyorum açıkçası.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nosferatu    2
Nosferatu

Çakallık peşinde olan bir hizmet sağlayıcı kendisi. 

Malum AKN Mayıs ayında gevşeyecek. Bu be benzer akıllı sağlayıcılar da 25Mbit hızları 24Mbit'e çektiler ki 16 yerine 8mbit versinden akn dolduktan sonra. Asıl çakallık tüm mevcut 25Mbit kullanıcılarını da şu andan 24Mbit hıza sabitlemeleri. Evimde 50Mbit de kullandım 100Mbit de. Yakında zamanda 2 yıllık 25Mbit taahhüt verdim. Ama ne hikmetse hızım artık 24Mbit üzerine çıkmıyor. İnat ettim defalarca arıza kaydı bıraktım. En son ukela bir temsilci hattınız bu kadar destekliyor diyince bende şalter attı :)

Bakalım mevcut 25Mbit kullancılarını 1 mayıs sonrası ne yapacaklar. Bu arada da hem geceleri hem de akn sonrası TB'larca veriyi sömürmezsem ne olayım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Vikernes    14
Vikernes
2 minutes ago, Nosferatu said:

Çakallık peşinde olan bir hizmet sağlayıcı kendisi. 

Malum AKN Mayıs ayında gevşeyecek. Bu be benzer akıllı sağlayıcılar da 25Mbit hızları 24Mbit'e çektiler ki 16 yerine 8mbit versinden akn dolduktan sonra. Asıl çakallık tüm mevcut 25Mbit kullanıcılarını da şu andan 24Mbit hıza sabitlemeleri. Evimde 50Mbit de kullandım 100Mbit de. Yakında zamanda 2 yıllık 25Mbit taahhüt verdim. Ama ne hikmetse hızım artık 24Mbit üzerine çıkmıyor. İnat ettim defalarca arıza kaydı bıraktım. En son ukela bir temsilci hattınız bu kadar destekliyor diyince bende şalter attı :)

Bakalım mevcut 25Mbit kullancılarını 1 mayıs sonrası ne yapacaklar. Bu arada da hem geceleri hem de akn sonrası TB'larca veriyi sömürmezsem ne olayım.

Hocam 25Mbit taahhütü olan kullanıcılar isterse 20Mbit hız alsın yine de AKK aşımından sonra 16Mbit'e düşecek. 8Mbit'e düşürme şansları yok.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nosferatu    2
Nosferatu
1 minute ago, Vikernes said:

Hocam 25Mbit taahhütü olan kullanıcılar isterse 20Mbit hız alsın yine de AKK aşımından sonra 16Mbit'e düşecek. 8Mbit'e düşürme şansları yok.

Umarım :)
İşte bende o zaman ne çekilebiliyorsa netten çekeceğim sanırım. Hatta ufak bir sistem edinim download makinesi yapmayı düşünüyorum hiç boş akmasın musluk :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Vikernes    14
Vikernes

Yalnız TTNet'in yine bir çakallık peşinde olduğu aşikar. Son günlerde sürekli olarak aranıyorum ve tarifemi yükseltmem konusunda baskı yiyorum.

Şu an 24Mbit fiber kullanıyorum, ödediğim ücret 60TL adam zorla faturanıza 10TL daha ekleyip AKK ve internet hızınızı yükseltelim diyor.

Zaten 1 Mayıs sonrası zaten AKN gevşeyecek, istemiyorum diyorum; "gece 2 ve 8 arası uyanık mı olacaksınız?" gibi beyinsizce sorular yöneltiyor herif. 

Muhtemelen 1 Mayıs'a kadar mümkün olduğunca fazla kullanıcıya AKK bahane ederek tarife yükselttirmeyi amaçlıyorlar... Zaten AKN de son 2 aydır nedense çok erken doluyor. Kesin orda da bi çakallık yapıyorlardır, bunlardan beklerim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hocam    76
hocam

Arıza durumlarına taşeron firmalar bakıyor maalesef.

15 yıl TTnet'in tekeli altında geçen günlerden sonra nihayet uydunette özgürlüğün farkına vardım.

Sadece yasaklı siteler konusunda çok hassas davranıyorlar. Anında karşınıza "aidiyet"le başlayan boş sayfayla karşılaşıyorsunuz.

Ama dert değil. Bir şekilde istediğiniz siteye ulaşmanın bir sürü yolunu buluyorsunuz.

Kısacası, ben mennunum.

X9Va9k.jpg

tarihinde hocam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Hop! Tekrar bir dönüş yapayım dedim, son 2 haftadır ping problemi kendiliğinden çözüldü. Bende artık müşteri hizmetlerini taciz etmekten yorulmuştum açıkçası :oleyo: Sizde nasıl durumlar?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Ping sorunun düzelmesine sevindim 2 hafta önce telekomdan randevu almıştım daha gelen giden yok, rezillik ve çaresizlik hat safhada yaşanıyor ve yaşatılıyor memlekette eksik olmasınlar, biz şükretmeyi bu kafalar sayesinde öğrendik bakalım inşallah ahirette de meyvesini yeriz :D

Benim anlamadığım http://www.kablonet.net/ ile http://www.turksatuydunet.com/ farklı şirketler mi? site adı farklı tamam da kablo nete giriyorsunuz sitede "Neden Turksat Kablo İnternet ?" diye bir ibare var diğerine giriyorsunuz sol bannerde kabloturksat ibaresi...

Uydunet ve kablonet farklı firmalar mı?

Farklıysa hangisi daha iyi :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Bildiğim kadarıyla aynı ikiside. Neden farklı siteler var anlamadım ama :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaBuSCeM    14
KaBuSCeM

Bildiğim kadarıyla eski ismi Türksat Uydunet, şimdi ismini Türksat Kablonet olarak değiştirdiler. Bu sitelerden Uydunet eski site, Kablonet olan yeni site. Sanırım ulaşım kolaylığı olması açısından bir süreliğine iki siteyi de tutma amacı gütmüşler. (Eski siteden yeni siteye yönlendirme de yapabilirdi ama niye yapmamışlar anlamadım.) :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk