ismail0100

OpenVpn

Tavsiye Edilen İletiler

ismail0100

Tam olarak konuyu nereye açacağımı bulamadım yanlış yerdeyse özür dilerim.

1 ay öncesine kadar feralhosting kullanıyordum son ay vpn seçeneği dikkatimi çekti. Biraz araştırınca openvpn için tüm dosyaları hazır veriyordu biz onları c://programfiles içinde openvpn içine atıyorduk ve vpnimiz hazır oluyordu.

Pahalı olduğu için bıraktım o seedboxu. Ama vpn güzeldi o yüzden nette biraz araştırdım ama openvpn için vpn seçeneği pek bulamadım. Bu konu hakkında yardım eder misiniz direkt dosyaları hazır veren yer var mı? Varsa fiyatları nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide

Amacınız bir server alıp VPN olarak kullanmak mı yoksa seedbox, server yanında VPN özelliği olan firmaları mı merak ediyorsunuz ?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
bonafide, 38 dakika önce tarihinde yazdı:

Amacınız bir server alıp VPN olarak kullanmak mı yoksa seedbox, server yanında VPN özelliği olan firmaları mı merak ediyorsunuz ?

Ben sadece vpn istiyorum. Bir bakıma hotspot sheild gibi tek amacı tüm sitelere girebilmek olsun(ki hotspot sheild ucuz olsa ondan alırdım :) ). Evdeki neti ailekorumalı net yaptım bazı altyazı sitelerine bile bağlanmıyorum. Operanın vpn özelliğde çalışmıyor

tarihinde ismail0100 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide
14 minutes ago, ismail0100 said:

Ben sadece vpn istiyorum. Bir bakıma hotspot sheild gibi tek amacı tüm sitelere girebilmek olsun(ki hotspot sheild ucuz olsa ondan alırdım :) ). Evdeki neti ailekorumalı net yaptım bazı altyazı sitelerine bile bağlanmıyorum. Operanın vpn özelliğde çalışmıyor

https://www.arubacloud.com/vps/virtual-private-server-range.aspx

Buradaki small olan VPS den alııp OpenVPN kurabilirsiniz. Aylık 3.5 TL ye VPN niz olmuş olur. Tabi Linux VPS ye OpenVpn yi kendiniz kurmanız gerekmekte.

YK6L732_QMqP-pP5ZBi-vg.png

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
bonafide, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

https://www.arubacloud.com/vps/virtual-private-server-range.aspx

Buradaki small olan VPS den alııp OpenVPN kurabilirsiniz. Aylık 3.5 TL ye VPN niz olmuş olur. Tabi Linux VPS ye OpenVpn yi kendiniz kurmanız gerekmekte.

YK6L732_QMqP-pP5ZBi-vg.png

Anladım bize direkt dosyaları verip gerekli klasöre atarak yapamıyoruz yani :)

Biraz araştıracağım bunu nasıl yapabilirm vs diye teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100

@bonafide Aldım kurdum vpn şeysinide hallettim ama yasaklı sitelere gene girmiyor mesela rarbg :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide
18 minutes ago, ismail0100 said:

@bonafide Aldım kurdum vpn şeysinide hallettim ama yasaklı sitelere gene girmiyor mesela rarbg :)

Bende herhangi bir sorun yok. Şimdi baktım rarbg ye de girebiliyorum. VPN kurulumunu nasıl yaptınız ?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100

Bi sıkıntısı var ama anlamadım putty ile yaptım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide

https://github.com/Angristan/OpenVPN-install

Ben kurulumu buradaki script vasıtasıyla yaptım. Aşamaları daha kolay ve otomatik hala getirmişler.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide

Buradaki adımları takip ettiğinizde VPN niz kurulmuş olacak. Çok fazla komut girmeniz gerekmiyor. Sadece ilk kurulum komutunu giriyorsunuz ardından yes/no şeklinde veya çeşitli seçenekler şeklinde devam ediyor. En sonunda ise vps içinde seçtiğiniz ada göre örneğin; bona.ovpn gibi bir dosya oluşturuluyor. Bu dosyayı kendi bilgisayarınıza alıp C:\Program Files\OpenVPN\config içine yapıştırıyorsunuz. Ardından ise VPN yi kullanabilirsiniz. Bu dosyayı PuTTy üzerinden komut ile alabileceğiniz gibi Filezilla kullanıp servere erişip de alabilirsiniz.

Daha kolayı ise OpenVPN Acces Server kurmak. Yalnız bu şekilde iki cihazla sınırlı oluyorsunuz. Ve varsayılan ayarlar yeteri kadar iyi değil anladığım kadarıyla.

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-openvpn-access-server-on-ubuntu-12-04

Nerede takıldığınız söylerseniz ben veya daha bilgili üyelerimiz yardımcı olabilir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
bonafide, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Buradaki adımları takip ettiğinizde VPN niz kurulmuş olacak. Çok fazla komut girmeniz gerekmiyor. Sadece ilk kurulum komutunu giriyorsunuz ardından yes/no şeklinde veya çeşitli seçenekler şeklinde devam ediyor. En sonunda ise vps içinde seçtiğiniz ada göre örneğin; bona.ovpn gibi bir dosya oluşturuluyor. Bu dosyayı kendi bilgisayarınıza alıp C:\Program Files\OpenVPN\config içine yapıştırıyorsunuz. Ardından ise VPN yi kullanabilirsiniz. Bu dosyayı PuTTy üzerinden komut ile alabileceğiniz gibi Filezilla kullanıp servere erişip de alabilirsiniz.

Daha kolayı ise OpenVPN Acces Server kurmak. Yalnız bu şekilde iki cihazla sınırlı oluyorsunuz. Ve varsayılan ayarlar yeteri kadar iyi değil anladığım kadarıyla.

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-openvpn-access-server-on-ubuntu-12-04

Nerede takıldığınız söylerseniz ben veya daha bilgili üyelerimiz yardımcı olabilir.

ismail.ovpn dosyasını alamıyorum bir türlü

Birde ftp'ye nasıl ulaşırım bulamadım ftp adresini yada ssh

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emir
ismail.ovpn dosyasını alamıyorum bir türlü
Birde ftp'ye nasıl ulaşırım bulamadım ftp adresini yada ssh

root dizinine atıyo o dosyayı mv /home/user klasörüne taşımanız lazım

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide

Filezilla ile bağlandığınızda /root dizininde olmalı o dosya. Oradan aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

PuTTy üzerinden scp komutu ile gerçekleştiriliyormuş ama ben çözemedim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
Emir, Şimdi tarihinde yazdı:

root dizinine atıyo o dosyayı mv /home/user klasörüne taşımanız lazım

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl yapabilirm kodları bilmiyorum hiç. Ftp sayfasını da bulamadım

bonafide, Şimdi tarihinde yazdı:

Filezilla ile bağlandığınızda /root dizininde olmalı o dosya. Oradan aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

PuTTy üzerinden scp komutu ile gerçekleştiriliyormuş ama ben çözemedim.

Bağlanamadım ki onla adres ne bilmiyorum :16:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide
3 minutes ago, ismail0100 said:

Nasıl yapabilirm kodları bilmiyorum hiç. Ftp sayfasını da bulamadım

Bağlanamadım ki onla adres ne bilmiyorum :16:

PuTTy yi kullanırken girdiğiniz aynı ip adresi kullanıcı adı ve şifreyi girerek giriş yapacaksınız. Filezilla da File / Site Manager kısmına gelip

Host kısmına VPS ip adresi,

Protocol SFTP

Altta da kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde bağlanmanız lazım. Yalnız FileZilla ile bağlanırken PuTTy den çıkış yapın.

Untitledf0882.png
Untitled183c2e.png

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
bonafide, 41 dakika önce tarihinde yazdı:

PuTTy yi kullanırken girdiğiniz aynı ip adresi kullanıcı adı ve şifreyi girerek giriş yapacaksınız. Filezilla da File / Site Manager kısmına gelip

Host kısmına VPS ip adresi,

Protocol SFTP

Altta da kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde bağlanmanız lazım. Yalnız FileZilla ile bağlanırken PuTTy den çıkış yapın.

Untitledf0882.png
Untitled183c2e.png

Ben ftpde bırakmıştım ssh alınca oldu. Teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100

Yardımı değil direkt kendisi yaptığı için @Emir'e çok teşekkür ederim :fl:

Yalnız karıştırmadan duramadım güncel sürümü kurdum sıkıntı çıkarmadı haberin olsun; Bozulsa gene yazıcaktım sana :oleyo:

Hatta ilerleyen günlerde buraya kısa bir anlatım konusu açılsa güzel bile olur :)

@bonafide hocam anlatımın için teşekkür ederim yoksa o vpn dosyasını bulmak için derin kodlara girecektim :oleyo:

tarihinde ismail0100 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ehl-i karye

rTorrent ekleyebiliyor muyuz bu 1Euroluk pakede? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide
6 hours ago, ehl-i karye said:

rTorrent ekleyebiliyor muyuz bu 1Euroluk pakede? 

Denemedim. Teorik olarak kurulabiliyor olması lazım. Ama 20 gb alan ile seedbox kurup pek bir şey yapılamaz herhalde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ehl-i karye

O da doğru.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.