Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
    • Mickey

Kitap Kulübü Hakkında.   20-11-2017

Edebiyat Başlığı altındaki tüm konular, Kitap Kulübü'ne taşınmıştır. Kitap Kulübü tüm üyelerimizin kullanımına açık olup, "Kulüpler" sekmesi altından ulaşabilirsiniz. 

Tavsiye Edilen İletiler

pckolog    467
pckolog

DUNKIRK

DUNKIRK

large.Dunkirk_Kapak01.jpg

Konusu

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman ordusu tarafından, Fransa’nın Dunkirk kıyılarında 400 bin askerle köşeye sıkıştırılan İngiliz ordusunun 338 bin askerinin 26 Mayıs 1940 ile 4 Haziran 1940 tarihleri arasındaki tahliyesi anlatılıyor.
DUNKIRK RESİMLERİ

DUNKIRK FRAGMANI

DUNKIRK FİLMİ GÖSTERİM TARİHİ: 21 TEMMUZ 2017
Dunkirk
  8.2/10
  6,4/10
  • Ülke
    İngiltere, Hollanda, Fransa, ABD
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Tarihi, Gerilim, Savaş
  • Dil
    İngilizce, Fransızca, Almanca
  • Süre
    106 dk
  • Vizyon Trh
    13 Temmuz 2017

IMDb ID tt5013056

Dunkirk (2017)

"Dunkirk'' yüz binlerce İngiliz ve Müttefik askerlerinin, düşman kuvvetleri tarafından çevrilmesiyle başlıyor. Sahilde, denize arkaları dönük bir şekilde tuzağa düşürülen askerler, düşmanları tarafından etrafları kuşatılarak kurtulması imkânsız bir durumla yüzleşirler.
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
novella    23
novella

dört gözle beklediğim filmler arasında, umarım beklentiyi karşılar

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    178
Burhan Guclu

Normalde savaş filmleri hiç sevmem, özellikle de Amerikalıların ve İngilizlerin kendi ırklarını yücelttikleri filmleri. Ama film Nolan'ın elinden çıkınca izlemek şart oluyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    619
Tuğrul Akça

Türkçe Altyazılı Fragman;

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Renard    3
Renard

Büyük merakla bekliyorum filmi. Beklemek için de 3 farklı nedenim var. :P

1 - WW2

2 - Christopher Nolan

3 - Tom Hardy

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire    63
mangdasire

Yakında gösterime girecekler arasında en çok iple çektiğim film.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.049
hasangdr

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.049
hasangdr

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.049
hasangdr

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    619
Tuğrul Akça

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    44
ben geldim

Tam da benlik bir film...:good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
arminius    41
arminius

İngiliz propaganda filmi.İzlemeye değmez.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    36
maverick5

İlk defa bir Nolan filmini heyecanla beklemiyorum. Hiçbir merak ve heyecan uyandırmıyor ne yazık ki. Fragmanları izledikten sonra beklentim iyice düştü. Tek merak ettiğim unsur filmin müzikleri. Hans Zimmer yine Nolan' ın filmine has bir müzik yapmış gibi. Müzik biraz filmi yükseltebilir gibime geliyor. Ama Er Ryan filmini geçeceğini de sanmıyorum. Zaten konu da buna pek müsait değil. Yoğun drama içerecek. İnşallah propogandayı çok ön planda görmeyiz. Objektif bir Nolan mı göreceğiz yoksa taraf lı mı?

tarihinde maverick5 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    301
ritel

Efsane dönmüş:boxing:

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    216
Castiel

Bende de pek bir şey uyandırmadı fragman bunun sebebi de daha önce söylediğim gibi savaş filmlerine hiç ilgim olmaması. Ama Nolan olduğu için mutlaka sinemada izleyeceğim. Umarım oscara oynamak için çizgisinden kaymamıştır fazla.

tarihinde Castiel tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Clint    41
Clint

İngiliz damarını es geçememiş bu kez Nolan. Savaş filmlerini severim. Hele Thin Red Line, Apocalypse Now, Letters From Iwo Jıma gibi hikayeden kahramanlık hikayeleri barındırmayanlarını. Ama Memento,The Prestige, Inception ve Interstellar gibi filmleri üretmiş bir akıldan gelen bir savaş filmi benim için yönetmen adına geri doğru atılmış bir adımdır. Savaş filmlerini seven birisi olarak türün en iyi örnekleri olarak gördüğüm filmleri dahi Interstellar, Inception gibi filmler ile kıyaslamam bile. O muazzam tekniğine, üretkenliğine ve en önemlisi sıra dışı düşünebilme yeteneğine yazık etmemeli. Sinema tarihi kaliteli savaş, aksiyon, dram vb filmler ile dolu. Vasatın biraz üzeri bir yönetmen dahi orta karar bir bütçe ile hiçte fena olmayan işler koyabiliyor ortaya. Umarım Nolan'da kalabalığın arasına karışmaz.

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
asiwega    3
asiwega
maverick5, 3 saat önce tarihinde yazdı:

İlk defa bir Nolan filmini heyecanla beklemiyorum. Hiçbir merak ve heyecan uyandırmıyor ne yazık ki. Fragmanları izledikten sonra beklentim iyice düştü. Tek merak ettiğim unsur filmin müzikleri. Hans Zimmer yine Nolan' ın filmine has bir müzik yapmış gibi. Müzik biraz filmi yükseltebilir gibime geliyor. Ama Er Ryan filmini geçeceğini de sanmıyorum. Zaten konu da buna pek müsait değil. Yoğun drama içerecek. İnşallah propogandayı çok ön planda görmeyiz. Objektif bir Nolan mı göreceğiz yoksa taraf lı mı?

Al benden de o kadar. Hiçbir beklentim, hiçbir heyecanım yok. Halbuki 2. dünya savaşı filmleri, kitapları kişisel ilgi alanımdır.

En nihayetinde bekleyip göreceğiz. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    301
ritel

@Clint'e katılıyorum. Christopher Nolan'ın bir savaş flmi çekeceğini ilk duyduğumda ben de çok garipsemiştim. Nolan ben ve birçok kişiye göre oldukça yetenekli bir yönetmen. Belki de her türde film yapabilirim demek için savaş filmini seçmiştir.

Savaş filmleri ne kadar kaliteli olsa da iyi olmuş ya da güzel olmuş diyorsunuz. Muhteşem, kusursuz, eşi benzeri yok kelimeleri savaş filmleri için pek kullanılmıyor. 

Nolan bu filmde bazılarının istediği gibi başarısız olabilir ama bir sonraki projesi yine merakla beklenilecek ve kendini ispatladığı türden (hele de bilim kurgu olursa) filme el atarsa yine başarılı olacaktır.

Ayrıca Martin Scorsese'in Raging Bull öncesi intihar etme girişimi (Life Itself'de geçiyordu), Akira Kurosawa'nın Dersu Uzala (yanlış hatırlamıyorsam) öncesinde intihar etme girişimi ya da Alfred Hitchock'un Psycho'ya kadarki yaşadığı bunalımlı dönemler gibi birçok çok büyük yönetmenlerin de başarısızlık dönemleri olmuştur. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    107
Kobalamin

Christopher Nolan'ın elinin değdiği tüm filmleri sevmeme rağmen (fanatiği değilim) bu film bende de heyecan uyandırmadı. Fragman filmin İngiliz propagandası olduğunu hissetirdi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LuftWaffe    175
LuftWaffe

Treyleri :D izledim de... Ne alaka yahu??? Almanlar böyle bir şey yapmadıki Dunkirk'te. 400.000 bin adamın rahat rahat çekilip gitmelerine izin verdi salak onbaşı ki en büyük salaklığıdır.  Niye böyle bir şey yaptığı da hala muammadır...

Oradan çekilen 400.000 adam daha sonra İngiliz ordusunun nüvesini oluşturdu ve Almanlara her cephede kan kusturdu. Eğerki o orduyu orada imha edeydi aptal onbaşı, savaş 1950'ye kadar sürebilirdi, yahut -büyük ihtimalle- savaşı kazanırdı. Tarihçiler bu konuda hemfikir. 

O bağlamda treylerinden bana da ucuz bir propaganda filmi gibi geldi. 

Bu arada bundan önce 1958 versiyonunu izleyin derim. Çevirisi bana ait. Oldukça güzel ve gerçeklere sadık kalınarak çekilmiş. Bu çıktığında bunu izleyince daha iyi anlayacaksınızdır. ;) 

tarihinde LuftWaffe tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk