Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
    • Mickey

Kitap Kulübü Hakkında.   20-11-2017

Edebiyat Başlığı altındaki tüm konular, Kitap Kulübü'ne taşınmıştır. Kitap Kulübü tüm üyelerimizin kullanımına açık olup, "Kulüpler" sekmesi altından ulaşabilirsiniz. 

Tavsiye Edilen İletiler

gerguven    15
gerguven

Hayal kırıklığı yaratan bir film değildi, ancak Nolan'dan daha iyisini beklerdim. "The Prestige", "Inception", "Interstellar" gibi hikâye ve olay örgüsü olarak daha içine alan ve kendine çeken filmlere kıyasla, "Dunkirk" hikâyesiz ilerleyişiyle biraz belgesele yakın bir yapım olmuş gibi geldi bana. İzlerken keyif almadım mı? Yer yer tabii aldım, fakat gözler bir ters köşe, bir şaşırtıcı gelişme bekledi... olmadı. Kaldı ki savaş filmi olduğu için zaten, belki de böyle bir beklentiye girmek aşırıya kaçmak olurdu, bilemiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
steg    54
steg

Birçok kişinin aksine ben de beğenenler kesiminin içindeyim. Diğer filmlerine bakıp değerlendirmek istemem ama benim hoşuma gitti belki de savaş filmlerini çok sevdiğim içindir ama bilemiyorum. Müzikler, yansıtmak istediği ortam benim için yetti.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    302
ritel

Ne yazık ki bir eksi de benden geliyor. İyi ki Hans Zimmer varmış. Filmi sinemada izlemeyip evde izleyenlerin notunun daha da az olacağını sanıyorum. Başta hep diyorduk savaş filmine nasıl bir farklılık getirecek diye. Savaş filmi desen savaş filmi değil, kahramanlık hikayesi desen o da yok. Zaten güzel olan tek tarafı da o olmuş. Daha önce gerçekleri yansıtmayıp cesur İngilizleri anlatacak beklentisi vardı. Yo o da yoktu. @prequel'in de değindiği gibi keşke öyle olup güzel bir hikaye çıkarsaydı.

Yine de yaşayan en iyi yönetmenlerden biri olan Nolan kendi bildiği sularda yüzmeye devam etmeli. Yeni projesini merakla bekliyoruz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    204
alpalp84

Beklentilerim en üst düzeydeydi. Memento, yıldızlar arası,  başlangıç düzeyinde bir film bekledim. 2. dünya savaşı ile ilgili vasat bir film çıktı. Yer yer güzel sahneleride yok değildi ama malesef bi nolan filmi kalitesinde değildi.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
arminius    41
arminius

Bu İngiliz askerleri bu filmdekiler gibiyse Almanlar 2.Dünya Savaşını nasıl kaybetti?Biri bana söylesin.Adamlar Britanya savaşında havada Alman uçak filosunu yendiler.Denizde destroyerler sayesinde Alman denizaltılarını yendiler.Kara savaşında herhalde çok kötüydüler.Amerikanın yardımıyla Nazileri tepelediler.

Bu filmde bakıyorsun çatışmada asker arkadaşlarını bırakıyor tüfeğini atıp kaçıyor.Sahildeki askerler her uçak geldiğinde saklanacak delik arıyor.Batan bir gemiden kurtulan asker bozuntusu savaş alanına dönmemek için her şeyi yapıyor.İngilizler epey hoş görülü geniş insanlar galiba.Böyle askerlerin olduğu bir Türk filmini çekecek ekip linç edilirdi yüzde yüz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.106
Putte

Aslında her yerde adamlara Amerikan yardımı vardı. Amerikan lojistiği olmasa Naziler İngiltereyi yenebilirlerdi. Hele hele çok gereksiz bir şekilde Rusya ya saldırmasaydılar Britanyanın hiç şansı yoktu. Savaş sadece 4 ay hele hele 6 ay uzasaydı, adamalr atom bombasını yapacaklardı. Dünyanın hali felaket olurdu. İyi ki kaybettiler velhasılı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

İmdb puanı 2 puan fazla olmuş. Dümdüz bir film. Tüm övgüler fanboyluk müessesinden. Zerre gerilim ve heyecan yoktu. Yaşanmış olaya ve güzelim kadroya yazık olmuş. 6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk