• Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
    • Putte

Portalımızın Yeni Arayüzü   23-07-2017

Nihayet sonuna vardık ve artık saatler kaldı sadece...      
hasangdr

[Doctor Who] 11. Sezon

Bu konuda 14 ileti var

Oluşturuldu: (düzenlendi)

, hasangdr düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Mükemmel yapmışlar ya.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

, colruzgari düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Ben umutluyum. Hiç de gocunmadım kadın olmasından. Broadchurch mi izlesem ne yapsa.m

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

9da9G8.jpg

İnşallah hep yanıldığımız gibi yanılırız.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Broadchurch de kendisine sinir olduğum zamanlar olmuştu. Melankolik ve sert karakterleri iyi oynuyor, umarım Doktor'u da iyi canlandırır. Ben de umutluyum, Doktor'un kadın olmasının zamanı gelmişti. Umarım yeni konular şahane olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yeni doktorumuzu tanımıyorum ama ilk izlenim olarak bir antipati yaratmadı açıkcası. Peter Capaldi de daha büyük çekincelerim vardı.. Ne kadar iyi oyuncu olsada doktor u oynaması konusunda, yakıştırmam konusunda sıkıntı vardı ve oynadıkça sonradan iyi bir performans göstersede yinede birşeyler eksikti sanki. Belkide senaryoda olan sıkıntı yüzünden böyle düşünüyorumdur tam objektif olamıyorum :):) Neyse yeni doktora dönersek diğer değişim gibi karamsar durumda değilim açıkcası. Yavaş yavaş kadın doktora hazırlamışlardı zaten bizleri ne diyelim hayırlısı olsun :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yeni Dr kadın mı olacak, tamam buraya kadarmış o değil de, hiçbiri bir "David Tennant" ın yerini doldurmuyor ki, çok yakışıyordu diziye, ondan sonra gelen Matt Smith'e alışmakta çok zorluk çektim, sonra gelen Peter capaldi ihtiyar görünümlü hiç olmaz derken o iyi idare etti, şimdi yerine bir dişi Dr geliyor demek, bakalım nasıl olacak, tam arşivlik dizi hakkaten çok kaliteli.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Zaten belliydi uzun zamandır çıkan dedikodulardan. Oyuncu seçimiyle ilgili bir fikrim yok, ilk başta bir ön yargı yaratmadı bende, kararı sevdim açıkçası. Capaldi farklı bir Doktor'du, yenisi çok daha farklı olacak gibi. Bu tarz bir değişikliğin en büyük örneği Missy. Zerre sırıttığını düşünmüyor, hatta çok da güzel uyduğunu düşünüyordum ben. Aynı şekilde Doktor'da yanıltmaz umarım.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Yeni Doctor'umuz hayırlı uğurlu olsun :) .Ben çok heyecanlandım. İple çekiyorum yeni Doctor WHO hikayelerimizi. Kadın diye baya bir tepki olmuş. İster kadın olsun, ister siyahi olsun yani siyahi kadın olsun (ayrım yapıldığı için böyle yazmak zorunda hissettim ama) yeter ki Doctor olsun hatta mümkünse ilerde İngiliz olmayan bir Doctor da görsek keşke. Ama UK'nın en önemli kültür ihracatlarından biri olduğu için o zor biraz. Bence onu da görebiliriz ilerleyen belki çok ilerleyen zamanlarda çünkü Doctor WHO demek böyle bir şey zaten. Sınırlamaları ortadan kaldırmak...

Benim için asıl önemli olan en sonunda Moffat'tan kurtulmak. Sevincimi tarif bile edemiyorum, Moffat'a rağmen Doctor WHO'yu severek izleyen biri olarak. Zaten sorun hiç bir zaman ''Doctor''lar olmadı benim için. Capaldi'nin Moffat'a rağmen yaptıkları ortada. Mofffat olmasa Capaldi, David Tennant'ın Doctor'unu geçebilir miydi acaba (benim için) diye çok düşünmüşümdür. Neyse dediğim gibi hayırlı uğurlu olsun :) .

, heroson düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Baş yazar, Doktor ve yancısı aynı anda değişiyor. Yetmedi, Doktor'un cinsiyeti bile değişiyor. Aynı anda bu kadar fazla radikat değişim iyi sonuç doğuracak mı bakalım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Oyuncuların rolü kabul etmesi için Doktor'dan daha cesur olması gerekiyor herhalde. İlk başta onlar için Capaldi "yaşlı ve çirkindi" şimdi de Doktor'umuz kadın. Siyahi olsaydı dünyayı yakarlardı gibime geliyor. Diziden ziyade başka bir şey izliyorlardı kanımca. Bazı yerlerde hala aynı şeylerin yazıldığını görüyorum, üzücü. Oyunculuktan, bize yaşattığı hislerden, vermek istediği mesajdan çok kas ve erkek güzeli arıyor kimileri sanırım. Doğal olarak kadın Doktor'a nasıl olumlu yaklaşsınlar. Yeni yapımcının yeni Doktor'umuzu bayan olduğu için daha güçlü ve yorum geçirmez bir kişilikte yazacağını tahmin ediyorum. Yoksa insanların ve İngiliz basınının çenesi durmaz. Benim için bütün Doktor'lar iyiydi, William Hartnell (Şahane bir aktördür, acı ve tatlı gibidir.)'den tutun Peter Capaldi'ye kadar. Tabii favorim her zaman Capaldi olacak, diziyi sabırsızlıkla beklememe neden olan şahıstır kendisi. Doktor'un karakter gelişimini üst seviyeye çıkardığını düşünüyorum. Bazı ilkler yaşadık, en önemlisi Doktor'un bir ırkçıya yumruk atmasıydı. Önceden böyle bir durum sadece alaya alınıyordu. Doktor'un daha şevkatli olduğuna tanık olduk, hatta düşmanlarına karşı. Artık olaya bir kadının gözünden bakma vakti gelmişti. Şimdi yeni Doktor'umuz kadın oldu ama Doktor aynı Doktor ve dizi devam ediyor. İlk ve son mu olur bilmiyorum ama oyuncunun performansından daha çok hikayelerin sıkıcı olmaması gerekiyor. Yaşamadığımız, aklımızın ucuna gelmeyen şeyler görmeliyiz, bilim kurgu bunun için değil midir?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Özellikle Capaldi ve Moffat'tan kurtulduğumuza seviniyorum. Artık gitmelerini dört gözle bekliyordum. Capaldi'yi başladığından beri sevemedim nedense. Yeni dönüştüğü sezon, ilk bölümdeki abartılı ve sıkıcı oyununun bunda etkisi olabilir. Moffat ise ilk yıllarda çok iyi başlamış ve devam etmişti ancak bana göre felaketle bitirdi. Son üç sezon neydi öyle, resmen işkence şeklinde geçti. Moffat'ın bu diziye vereceği bir şey kalmadı, bitirmesine o yüzden seviniyorum.  

Yeni  kadın doktor ve bölümleri ise merakla bekliyorum. Umarım daha farklı ve güzel maceralarla gelirler.

Edit: İmla

, myself2345 düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.