Jump to content
heroson

[Game of Thrones] #7x02 "Stormborn"

Tavsiye Edilen İletiler

heroson    481
heroson

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Nymeria diyorum başka bir şey demiyorum. Eğer o da diğer kurtlar gibi sahibine çektiyse Ghost'tan çok can alır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    496
DeanJames

Tanıtımda Sansa ve Ellaria Sand öpüşüyor mu ,bana mı öyle geldi? Sanki sezon öncesi tanıtımlarda da vardı o görüntü.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    374
Uzunserdar

Serçe parmağı sıkıştıran kim acaba daha çok onu merak ettim.

tarihinde Uzunserdar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

@DeanJames Ellaria Sand'la öpüşen Yara Greyjoy :fl:  @Uzunserdar o şahıs da Jon Snow. Tahminime göre Littlefinger ya Sansa'yla ilgili bir şey ya da annesi ve babasıyla ilgili gerçeği söyleyip Jon'u kızdıracak.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Şöyle dolu dolu bölüm yapsınlar. Zaten 6 bölüm kaldı :|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma

İyiydi baya, özellikle sonda. Sezonda az sayıda bölüm olması güzel olmuş. Samwell sahneleri bile gereksiz değil o kadar diyeyim. İzlemeyenler dayanamayıp bakacak buraya o yüzden detay yazmıyorum :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog
Spoiler

Arya yuvaya dönüyor. Finally! :)

tELaJ6f.png

Bu bölümdeki Jon-Baelish geriliminden sonra Jon'un yokluğunda Baelish bir aptallık deneyebilir. Sansa'yı da Arya koruyacak gibi duruyor. Zira senarist 6x9'daki Sansa'nın diyaloğuna yerleştirmiş foreshadowing'i.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu
Spoiler

Arya'nın da dönmesi güzel oldu. Kurt gerçekten Nymeria mıydı çözemedim. Sonunda sen değilsin dedi ama kurt olarak mı o değil, yoksa artık sen sen değilsin anlamında mı anlayamadım.

Çok güzel bölüm olmasına rağmen yine tatmin etmedi. Büyük ihtimalle Daenerys-Jon görüşmesini beklemekten dolayı. :) Kavuşmaların çoğu bu sezon olacak gibi. Sonraki sezona da gerçek savaş kalacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus
Spoiler

Of ülen bi' tatmin olamıyorum, yetmiyor yetmiyor bir türlü. Gene çabuk bitti bölüm. Güzeldi ama hala bi oh çekemiyorum. Son 5 bölüm umarım daha tatminkar geçer.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

İlk bölümden çok daha üstün bir bölüm olmuş, ne açıdan bakarsak bakalım. Biraz karakter / hikaye odağı bazında bakıp kendimce değerlendireceğim.

Spoiler

Geçen bölümün başlığında değindiğim en büyük sıkıntılardan biri dizinin eski kalitede ve derinlikte diyaloglara sahip olmamasıydı. Olayların o hızlı gelişimine bölümün başında sanki ufak bir ara verilmiş gibiydi. Daenerys & Varys gerilimi biraz sebep ortaya çıkmış gibi olsa da olayın derinlemesine tartışılması güzeldi. Uzun süre sonra kayda değer ikili diyalog izliyor hissine kapıldım. Bu sahnenin devamında Tyrion'ın da işe karışması tabii ayrı bir tat verdi. Yanlış anlamayın tabii, sahneyi beğenmiş olmam Dany'i sevdiğim anlamına gelmiyor. Hala her hareketine sinir oluyorum.

Gelelim Kuzey'e. Jon yola çıktı çıkmasına ama arkasında çok fazla sorun bıraktı bence. Yaptığı hareketi herkes sorguluyor, hatta sorgulamayı geçtim onaylayan yok resmen. Ters giden en ufak işte Baelish'in gazıyla isyan bayrakları çekilebilir gibi sevimsiz bir his oluştu içimde, umarım Kuzey'de başka bir ihanet falan izlemeyiz. Sansa'dan ayrı çekiniyorum Baelish'ten ayrı. Jon'un onu tehdit etmesi de hiç iyi olmadı, o adam bunun altında kalmaz. Şunu hatırlattı sahne bana, ilk sezonda Ned Stark bu herifi aynı Jon'un bu bölümde yaptığı gibi gırtlağından tutup duvara yapıştırmıştı. Sonrasında olanları hepimiz biliyoruz Ned'e. O sahneyle paralellik kurarsak Baelish denen adam Jon'un sonunu getirmek peşinde olabilir gibi geliyor bana, minnettar olmasını beklediği Jon onu tehdit etti.

King's Landing sahnelerini izlerken ise resmen acı çekiyorum. Cersei'nin sürekli ama sürekli işinin rast gitmesinden kına geldi. Stannis işgal etti, çılgınateş saldı. Arkasından komplo kuruldu, güç kaybetmeye başladı, şehri havaya uçurdu. Şimdi de ejderhalar geliyor, pat diye ejderha öldürme ihtimali olan bir silah ortaya çıkıyor. Korkum şu ki Cersei'nin tahttan inmesi Jon veya Daenerys sayesinde değil de White Walkers yüzünden olacak. Biz de tatmin bile olamayacağız. Umarım Jaime'nin elinden falan olur ölümü de hiç olmazsa biz de bunca sezonluk öfkemizi biraz kusmuş oluruz.

Arya'nın sahnesinde ise gördüğünün gerçekten Nymeria olduğunu düşünüyorum. Sonra söylediği söz ise şu bence, kurda şöyle dedi 'Benim, Arya'. Sonra da kendi kendine söyledi bence sen artık o değilsin ki gibisinden. Tam anlamıyla No one olmuş durumda. Önceki paragraflarda bahsettiğim Baelish'in olası ihanetine karşı Winterfell'i veya Sansa'yı koruyacak kişi açıkça Arya gibi duruyor. Tam bu noktada onun yolunu boşuna çevirdiklerini sanmıyorum Kuzey'e.

Son olarak, Euron Greyjoy her ne kadar Cersei'ye hizmet etse de bu bölüm resmen zevkten dört köşe oldum sayesinde. Adam 10 dakika içinde dizinin gereksiz karakterlerinin yarısını temizledi. Tam kendi kendime 'Hay anasını, nereden çıktı yine bu Sand Snakes' dye söylenirken adam bir güzel temizledi hepsini. Yara Greyjoy ve Oberyn'in yavuklusu da zaten çok boş karakterlerdi. Cidden süper oldu bu şekilde temizlenmeleri, hem en azından kitaplardaki Greyjoy'ların deniz savaşının da bir benzeri yaşanmış oldu. Euron'un hediyesinin bu olacağını beklemiyordum Cersei için, kitaplardan yola çıkarak çok daha kötüsünden çekiniyordum ama böyle olması çok daha iyi oldu.

Bölüm sayısı çok az, ilk bölüm gibiler için gerçekten vakit yok artık. Umarım sezonun kalanı bu bölümün altına inmez kalite ve 'doluluk' anlamında.

tarihinde elbais tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    51
ben geldim
Spoiler

Bizim ekip Kralın Şehrini kuşatmaya giderken daha ilk saldırıda telef oldular. Bunlar şehri nasıl kuşatma altında tutacaklardı o zaman...¬¬ Arya yuvasına geri dönüyor. Sansa'nın başına gelecek bir musibetten onu koruyacağına inanlardanım. Bu musibet de sanırım Baelish...:good:

tarihinde elbais tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma
Spoiler

Koskoca Greyjoy armada'sının hiç sezilmemesi garip olmuş bu arada. Bir de, Dorne'dan sadece dört kadın mı gitmişti ki Dragonstone'a? Neden bir daha dönüyorlar orduları için? Ayrıca planlardan konuşurlarken Dothraki ordusunun nasıl kullanılacağı hiç geçmedi (gerekirdi bence) ama sezon fragmanında görüyoruz kendilerini. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

@elbais

Senelerdir yorum yapıyorum bu sitede, bilerek koymadım spoiler şeysi. Bölümü izlemeyenin bölüm başlığında ne işi var? Bakmasınlar? Ki onu da geçtim zaten bölüm başlığının altında uyarı var Spoiler içerir diye. Bence hiç gerek yok spoiler kodu içine almaya.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Trust No 1    321
Trust No 1
SirRonyon, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Senelerdir yorum yapıyorum bu sitede, bilerek koymadım spoiler şeysi. Bölümü izlemeyenin bölüm başlığında ne işi var? Bakmasınlar? Ki onu da geçtim zaten bölüm başlığının altında uyarı var Spoiler içerir diye. Bence hiç gerek yok spoiler kodu içine almaya.

Bir açıdan haklısınız ama forum ana sayfasında görünüyor yorumlar.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Doğru. Bu sitede durumlar biraz farklı. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

@Trust No 1

İşin o boyutu var tabii bir de, onu düşünmedim ben. Neyse madem bundan sonra alırız :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
Burhan Guclu, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Doğru. Bu sitede durumlar biraz farklı. :) 

Aynen. Aynı uyarıyı ben de yapmıştım ama bana da bölüm başlıklarında spoiler olabileceği cevabını verdiler. Eski site için sorun yoktu ama burada yeni yorumların hepsi direk yan tarafta olduğu gibi çıkıyor. Bu konuda bir şey yapılabilir belki.  Bölüm başlıklarında yazılan iletilerin yan tarafta görünmemesi gibi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
dagon, 21 Temmuz 2017 - 20:59 tarihinde yazdı:

Şöyle dolu dolu bölüm yapsınlar. Zaten 6 bölüm kaldı :|

İzlemiyorum 2 yıl ara verecekleri için bekliyorum.

Merak ettiğim bir şey var ; Spoiler almadan kısa ve net cevap alabilirsem iyi olacak.Malum yazdığınız gibi artık az bölüm kaldı ve ölüler-ak gezenler kısımında anlatılmayan tonla detay var ! Acaba bu sezon bu detayları açıklamaya başlayacaklar mı yoksa yıllardır yaptıkları gibi sezon sonuna doğru 2-3 sahne gösterip bitirecekler mi ? 

İzlediğiniz 2 bölüm sonrasında gidişat nedir yani ? 

Bir açıdan haklısınız ama forum ana sayfasında görünüyor yorumlar.

Aynen..Mesela bu yorumları okumak için sayfaya bile girmedim.Spoiler yorumlar olsa pat giderdik yani.

tarihinde eyoruk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk