Jump to content
heroson

[Game of Thrones] #7x02 "Stormborn"

Tavsiye Edilen İletiler

elbais    1.663
elbais

@SirRonyon

Açıyı geniş tutalım, home page'de bulunan side bar'da çıkmasının yanında aktivite akışında da gözüküyor ki bunlar için yapılabilecek bir şey yok, diğer taraftan sosyal medya soslu takipçi şeyside hemen takip edenlere servis ediyor, çünkü yeni forum anlayışında içeriği göstermek meselesi önde tutuluyor. Yalnızca başlığa girmesinler diyerek olayı kapatamıyoruz ;) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
eyoruk, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

İzlemiyorum 2 yıl ara verecekleri için bekliyorum.

Merak ettiğim bir şey var ; Spoiler almadan kısa ve net cevap alabilirsem iyi olacak.Malum yazdığınız gibi artık az bölüm kaldı ve ölüler-ak gezenler kısımında anlatılmayan tonla detay var ! Acaba bu sezon bu detayları açıklamaya başlayacaklar mı yoksa yıllardır yaptıkları gibi sezon sonuna doğru 2-3 sahne gösterip bitirecekler mi ? 

İzlediğiniz 2 bölüm sonrasında gidişat nedir yani ? 

Aynen..Mesela bu yorumları okumak için sayfaya bile girmedim.Spoiler yorumlar olsa pat giderdik yani.

Şu ana kadar Ölüler ordusuyla ilgili bilinen tek gerçek her türlü canlıyı wight olarak getirebildikleri. Onu da 1. bölümün başındaki bir sahneden anlıyoruz. Söyledikleri bir şey değil. Bir de kuzeyde Jon Snow hazırlık yapıyor. Zaten Kuzeyliler dışında Gece Kralı'nın  gerçekten döndüğüne inanan ya da umursayan kimse yok. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LeviaX    163
LeviaX
Spoiler

Game of Thrones bitmesine yakın artık bölümleri dikkatle izler oldum. Artık geriye dönüş yok; dizi bitiyor. Bugün 2.bölüm yayınlandı, geriye kaldı son 5 bölüm. Boş sahne gördükçe canım sıkılıyor. İlk bölümde Ed Sheeran ne gerek vardı? Ne kattı diziye? Boş sahne izledik resmen. 2.bölüme değinecek olursak: Jon Kuzey'in Kralı ama kimsenin .... taktığı yok herifi. Kendi kardeşi Sansa bile kararlarına sürekli itiraz ediyor. Daha geçen sezon Lord Baelish ve Vadi'nin süvarileri sayesinde kurtuldular. Ne çabuk unuttularsa artık. Baelish bu bölüm "Bir teşekkür bile etmediniz," dedi. Jon'un sonu babası Ned Stark gibi olursa hiç şaşırmam.  Baelish çok kurnaz bir herif bunun altında kalmaz gibime geliyor.  Euron amcamız mübarek 5 dakikada Greyjoyları temizledi herif. GOT tarihinde ilk defa 2.bölümde bir savaş sahnesi izledik sanırım. Theon gene saçma sapan bir hareketle gemiden atladı, buradan kendisini tebrik ediyorum. Koca mürettebat içinde kimsemi gelen gemileri görmez arkadaş? Ses duyulmasa saldırı olduğundan haberleri olmayacak. Bakalım 3.bölüm neler olacak.

tarihinde -LeviaX- tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Marvoldo Riddle    242
Marvoldo Riddle
Spoiler

Eveeeet ilk bölüme göre daha hareketli bir bölüm izledik, taraflar müttefikleriyle iyice iş birliği yapmaya başladılar. Khalees'i başlangıçta Verys'e iyi laf koydu ama adam laf cambazı ikna etti yine de Daenerys'i Öte yandan Cersei'de Krallıktaki önde gelen ailelerin liderleriyle iş birliği yapmaya başladı. Daenerys Jon Snow'u yanına çağırdı ve John yola koyuldu bakalım nasıl olacak en çok ikisinin ilk karşılaşma sahnelerine merak ediyorum Sam her ne kadar üstadı imkansız desede Jorah'ı iyiliştirecek bence Veee bölümün en aksiyonlu sahnesine gelelim, Euron'un bir şeyler yapacağı belliydi zaten ama açıkçası ben bu kadar hızlı beklemiyordum gerçi sezon 7 bölüm normal böyle hızlı olması, yeğenlerini hiç beklemedikleri bir anda avladı desek yeridir, Daenerys'ın planladıkları için iyi olmadı bu ama o düşünür bir şeyler
Sonuç olarak çok güzel bir bölümdü su gibi akıp gitti, bundan sonraki bölümlerde daha çok aksiyon göreceğiz gibi :)

tarihinde Marvoldo Riddle tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

İçeriğe girmeden söyleyeceğim tek şey az bölümlü bir sezondan beklediğim bu açığı dizi sürelerinin uzunluğu ile kapatılmasıydı. Ama böyle olmayacağı artık ayan beyan ortada. :( 

Spoiler

Ayrıca birkaç dakikaya sıkıştırılmış bir deniz savaşıyla  sevsem de sevmesen de GOT' un kendince önemli unsurlarınn bu kadar kolay harcanması diziye yakışmadı. Hiç kimse vazgeçilmez değildir lakin yoluyla yordamıyla olmalıydı, yangından mal kaçırır gibi değil. Bir donanma bir parmak şıklatma mesabesinde yok edillp Dorne oyun dışına  çıkarıldı. Bu bölümü seyretmeden önce böyle bir şey işitmiş olsaydım. "Yok canım senaristler bu kadar salak olamaz" derdim.  Ama gerçekler acı. :72: Her şeye rağmen GOT'u fena özlemişim. Birinci bölümü beğendim, ikinci bölüm için de kötü demiyorum ancak bence yersiz ve anlamsız gördüğüm şeyler içimde ince bir sızı bırakması desem yalan olur. Bu arada yanlış anlaşılma olnaması için söyleyeyim ne Dorne ne de Greyjoy ' ların hayranıyım :whistle: 

tarihinde zarat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    481
heroson

Bölümü yine severek izledim ama yanlış anlaşılmasın bu sevgi hikayeye olan sevgi ya da artık alışkanlık, bilmiyorum. Sonra uzun uzun yazar mıyım emin de değilim ama bence (daha önce de diyenler vardı) bu sezon ile popülizme net olarak kurban vereceğiz artık diziyi :91:.

Unutmadan;

Spoiler

yine de The North Remembers...

tarihinde heroson tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®    44
Cane®
Spoiler

Pek bir şey olmadı gibi ama bölüm su gibi akıp geçti. Gemi sahnesi harikaydı. Ramsay reyizden sonra adamım Euron bundan sonra. Tyrion'ı adam bilirdik ama gitti kezbanın yanında saf tuttu kalemini kırdım. Cersei ile Euron çok fena ikili olurlar, taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmazlar. Kürt kızlarına yazık oldu hepsi ilik gibiydi. :|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
heroson, 43 dakika önce tarihinde yazdı:

Bölümü yine severek izledim ama yanlış anlaşılmasın bu sevgi hikayeye olan sevgi ya da artık alışkanlık, bilmiyorum. Sonra uzun uzun yazar mıyım emin de değilim ama bence (daha önce de diyenler vardı) bu sezon ile popülizme net olarak kurban vereceğiz artık diziyi :91:.

Unutmadan;

The North Remembers   İçeriği Görüntüle

yine de The North Remembers...

Bütün Kuzey unutsa Arya unutmaz :51:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel
Spoiler

En sondaki sallananlardan bir Yara Greyjoy mu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
courtes    171
courtes
ritel, 36 dakika önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

En sondaki sallananlardan bir Yara Greyjoy mu?

Spoiler

Değil, kum yılanları mıdır nedir, o kızlardan ikisi. Birini kendi kırbacıyla öldürmüştü onu öylece asmış. Yara ile Ellaria Sand'ı Cercie'ye hediye olarak götürecek sanırım. İlk bölümde paha biçilemez bir hediye getirmekten bahsetmişti.

tarihinde courtes tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Başka bir sorum

Spoiler

Arya'nın kurt gittikten sonraki That's not you sözündeki you kendisi mi oluyor. No one meselesi. Nymeria kendisiyle gelmediği için. Değil ise bu sahnenin anlamı ne oluyor. 

Bu arada, şimdiye kadar olan Arya ile ilgili sahneler geliyor da aklıma (tamam hareketleriyle sevdiğimiz bir karakter) olayların gidişatında ne kadar etkisi oldu. Dizide kendisine bu kadar çok önem verildi. İlk iki sezon kaçmayla geçti. 3 ve 4. sezonda Sandor Clegane'ın yanında geçti. 5 ve 6'da no one olmak için eğitim gördü ama eğitimini bitirmeden listesindekileri öldürmek için döndü ki bunu no one olmamasına rağmen onların yeteneklerini kullanarak yapmaya çalışıyor. Bu bölümde de Cersei'yi öldürmekten vazgeçip Winterfell'e dönmeye karar verdi. Bunları düşünerekten olaylara bakınca Arya'ya çok fazla yer verildiğini düşünmeye başladım. Sam'in büyük çerçevede olayları bitirme yönünde çok fazla önemli olacağını sandığım için ne yazık ki Sam'den bile daha geri planda olmalıydı diye düşünür olmaya başladım. İleride ne olacak bilemiyorum ama şimdilik Arya gereğinden fazla önem önem verilen karakter gibi. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
arminius    51
arminius

Euron Euron Euron.Bu diziyi kesinlikle manyak psikopat karakterler götürüyor izletiyor.Ramsay sonrası oluşan boşluğu fazlasıyla dolduruyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aap    38
aap

@ritel

Spoiler

Orada ilk sezonda Arya ile babasının konuştuğu bir sahneye atıf varmış. Ned Stark, Arya'ya gelecekle ilgili düşüncelerini söylerken Arya "That's not me" diyor. 

no-that-s-not-me-photo-u1?w=650&q=50&fm=jpg

386
00:24:02,000 --> 00:24:05,000
Yüksek rütbeli bir lord ile evlenip...

387
00:24:05,035 --> 00:24:06,900
...kalesine hükmedeceksin.

388
00:24:06,935 --> 00:24:09,200
Çocukların şövalye, prenses...

389
00:24:09,235 --> 00:24:11,800
...ve lord olacaklar.

390
00:24:13,000 --> 00:24:15,600
Hayır.

391
00:24:16,500 --> 00:24:18,900
Bu ben değilim.

En nihayetinde, geçen zaman zarfında Ned'in söylediklerinin aksine, Arya bambaşka bir karaktere bürünüyor. Babasının veya başkalarının kendine biçtiği rolün dışına çıkıyor ve kendi yolunu çiziyor. Arya, Nymeria ile karşılaştığında ise kendisiyle beraber gelmesini, kendisine yoldaş olmasını ve beraber Winterfell'de olmalarını istiyor. Ancak Nymeria da Arya gibi değişmiş, kendi yolunu bulmuştur. Arya nasıl kendinden beklenilen sıradan hayatın dışına çıktıysa, kurdu da kendine dikte edilen hayatı kabullenmeyecektir. Arya bunu anladığında "That's not you" diyor.

Yapımcıların ilgili sahneyi açıkladıkları videoyu da ekleyeyim.

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Açıklamalar için teşekkür ederim. İlk sezondan böyle bir şeyi düşünmüşlerse helal olsun doğrusu. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

Adamı 50 yerinden yaralıyorlar ölmüyor. Batman v Superman daha gerçekçiydi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    485
Coilbone

Yeni izleyebildim bölümü. Geneli itibariyle güzel bir bölümdü ama "kötülerin ölümsüz" olması klişesini hala aşamadıklarını görmek biraz hayal kırıklığı yaşattı. 

Spoiler

Savaşla ilgili hiç bir sorunum yok, oldukça gereksiz karakterlerden diziyi arındırdığı için çok memnunum hatta(Theon'da gideydi iyiydi). En başta yapılan taktiksel bir hata var, siz bu adamdan koşa koşa kaçmış, uzunca bir süre hazırlık yapmasına izin vermişsiniz. Üstüne üstük kalkıp stratejik olarak en önemli ikinci noktaya apar topar kaçmış bir donanmayla saldırmayı planlıyorsun. Euron nasıl bir öngörüyle hareket edip böyle bir saldırıyı hiç tespit edilmeden gerçekleştirdi tamamen ayrı bir konu ama zaten uyuyarak yakalandıklarında bitmişti savaş. Euron'un adeta bir süper kötü edasında güvertede dehşet saçması muazzam saçmalıktı, eski Türk filmleri gibi herkes tek tek saldırıp ölüyor vs. komik. Sırf dramatik bir kaç sahne izleteceğiz diye ne gereği vardı böyle gereksiz bir olaya anlamıyorum doğrusu. Bu saçmalığı geride bırakırsak bu savaş Danny'nin tarafına büyük bir darbe vuracak. Bir cepheyi daha başlamadan kaybetti. Şimdi iki tarafta birden savaşmak zorunda kalacak, yeni bir müttefiği olmadan(umuyoruz ki bu kuzey olacak) herhangi bir yere saldırı yapması artık pek mümkün gözükmüyor.

Bununla beraber bölümü geri kalanı oldukça güzeldi. Danny'nin konuşmaları olsun, Arya'nın kuzeyden bir haber Cersei'ye koşarken geri dönüşü olsun, John'un sonunda Danny ile bir araya gelme yolunda ilk adımı olsun.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Bence bundan sonraki olaylara Olenna ve Dany'nin konuşması yön verecek. Kısa ama önemli bir ayrıntıydı.

Spoiler

Barış dayanıksızdır güzelim.

İhtiyar bir kadından
tavsiye almak ister misin?

Akıllı bir El seçmişsin.

Bense bir sürü akıllı adam tanıdım.

Hepsinden de çok yaşadım.

Sebebini biliyor musun?

Onlara kulak asmadım.

Westeros'un lordları birer kuzudur.
Sen kuzu musun?

Hayır.

Sen ejderhasın.

Ejderha ol.

Tyrion'ı dinlemeyip saldıracaktır heralde. Kum Yılanları'nın öldüğüne ben de üzülmedim. Game of Thrones'daki en kötü cast seçimiydi. Keşke Keisha Castle-Hughes bu rolde olmayıp aklımda hep Whale Rider'deki sevimli çocuk olarak kalsaydı.

Jon Snow'un, Littlefinger'ı boğazından tuttuğu sahnenin aynısının Ned Stark ile de yaşandığını sonradan fark ettim. Bu arada Davos'un, Melisandre'yi gördüğündeki tepkisini merak ediyorum. Aynı şekilde Jon Snow babasının (daha doğrusu dayısının) ölümündeki baş aktörlerinden birinin Littlefinger olduğunu Tyrion'dan öğrenidiğindeki tepkisini de merak ediyorum. Arya, Tywin'e hizmet ederken Littlefinger'ın aleyhlerinde çalıştığını öğrenmişti. Winterfell'e gelip gördüğünde tepkisi ne olacak? Bran'ın, (eğer açıklarsa) Jon Snow'un yarı Targaryen olduğunu açıkladığındaki tepkiler.

Olayların gidişatına etki edecek diğer olay ise Missandei ve Gri Solucan arasında oldu. Tahtın kimin olacağını ve Ak gezerlerle nasıl başa çıkacağılının anlatıldığı beş dakikalık dolu dolu bir sahneydi. Neredeyse sondaki savaş kadar aynı süre ayrılmış. Dünyada şu diziyi izleyenlerin bir tanesi bile böyle bir sahneye beş dakika ayrılmasını ister mi acaba? Ardından Sam'in, Jorah'ın sırtını kazımasının uzatıldıkça uzatılması. Dizinin ilk 25 dakikası çok iyi gidiyor diye düşünürken peşpeşe gelen üç boş sahne ile sinirleri gerdi. 

Gelecek bölümün daha tatmin edici olacağını düşünüyorum.

Bu arada Euron reisiniz adi, şerefsiz, aşağılın önde gideni bir karakter. Sevenleri, benden daha iyi bilir. Bilmeyenler ise Wiki'den nasıl bir ... olduğunu öğrenebilir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TRueS    12
TRueS
Spoiler

Herkesin aksine ben pek sevemedim Euron karakterini, ilk ciktigindan beri de böyle. Büyük savasi beklemekten nasil geciyor zaman pek farkinda bile olamiyoruz. Gittikce alevlenecek gibi gözüküyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu
ritel, 40 dakika önce tarihinde yazdı:
Spoiler

Bran'ın, (eğer açıklarsa) Jon Snow'un yarı Targaryen olduğunu açıkladığındaki tepkiler.

Bu sezon en çok beklediğim şey benim de bu. Çok önemli bir olay esnasında gerçekleşeceğini düşünüyorum bu olayın. Bir savaşta, tartışmada, ölümde, (veya canlanmada :) ). Veya basit bir şekilde ilk buluşmada.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
injustice    2
injustice

Bana göre gayet hızlı ve keyifli bir bölümdü.

Spoiler

Deniz savaşı olmasını bekliyordum ancak bu kadar basit olacağını düşünmüyordum. Euron o kadar gemiyi nasıl o kadar kısa sürede inşa etti? Koskoca donanma geliyor ve kimse farketmiyor. Savaş kısmı da çok kolay geçiliyor. King's Landing'i bu kadar zayıf bir donanmanın kuşatması beklenemezdi. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk