Jump to content
  • Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
RyK

Yunanistan Seyahati

Recommended Posts

RyK    291
RyK

Yıllarca hep bizim ekonomik durumumuzdan istifade ederek ucuza tatil yaptılar ülkemde. Şimdi kişi başına düşen milli gelir 45.000 dalır değil halen istifade ediyorlar yanlış anlaşılmasın. Artık biz zenginiz sıra bize geldi demek değil, halen sürünüyoruz.:olemaganda: Yunanistan şimdilerde zor durumda, akbaba suretinde bu ülkenin üstünde daire çizmeyi planlıyoruz.:foleyo: Bu ülke hakkında; gezilecek yerler, gezilmesi gereken yerler, adalar mesela bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?

Geçenlerde bir arkadaşım gitti. 46 euro ya 4 kişi mükellef bir sofra kurdurduklarını falan anlattı. Balıklar, mezeler, içkiler falan. Şimdi adaya gittiler, Rodos sanırım, daha pahalı olduğunu varsayıyorum. Adaya gidip mi kalmalı yoksa Yunanistan'ı mı gezmeli? Eğlence bakımından, ucuzluk bakımından hangisini önerirsiniz? Yunanistan'a gidin adalara 2 gün ayırın yeter zaten çok kalınacak bir durumu yok da diyebilirsiniz.

O arkadaşından dinlese, ona sorsana diyenler olabilir. Herşeyden önce adamın 3 cümlesinden 4'ü yalandır. Adamın anısını 3 defa dinlerseniz Secret açılıyor gizli yalanı buldunuz diye ekranda yazı çıkar. Achievement  açarsınız.:oleyo2: Birde abartmayı çok sever. Bakkaldan ekmek alışını dinleyin sanki kahramanlık hikayesi anlatıyor. Bir tek bakkalları İzmir'den denize dökmediği kalıyor.:superman: Arkadaş portföyümü genişletip şu arkadaşlardan kurtulsam mı ne yapsam bilemedim.:butwhy:

Tarihi geziden ziyade eğlence amaçlı gideceğiz. Ha bir Olimpos'a çıkar Zeus'un elini öper, geçmiş bayramını kutlarız ama o kadar.:tesbihleyo: Yani ne soracağımı da pek bilmiyorum. Yunanistan'a giden yada "ben değil de bir arkadaşım gitmiş" de:butwhy: kabulümüz, arkadaşların anılarını, bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

, RyK düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth

Balayım da Mikanos - Rodos - Santorini adalarına gemi ile tura katılmıştık.

Çok memnun kalmıştım fakat o kadar da ucuz değildi. Malum euro bizim ülkemizde yüksek olduğundan dolayı...

Yeme içmek ve eğlenmek istiyorsanız bence istikametiniz Belgrad olmalı... Geçen sene 5 günlüğüne gittim. Örnek vermek gerekirse en lüks restauranttan ortalama 100 TL :devil: (2 kişi) çıkabiliyorsunuz.

Tavsiye ederim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    291
RyK

@mnth

Çok ucuz değildiyi euro bazında açar mısın?:oleyo: Şu euro'ya şunu yapabildik şeklinde. Çünkü benim arkadaşım olacak gereksize bakarsak 46 euro 4 kişilik yemek baya ucuz. Euro ne kadar onuda bilmiyorum.:butwhy:@elbais e bağlanalım piyasada bugün euro nekadar 1 ay içinde ne olur analizini yapsın, bi' işe yarasın. Sanki hepimizin trilyonları varmış gibi yatırım rehberi yayınlıyor.:olemaganda: Halkın arasına karışsın birazscık da ilgilendiğimiz şeyleri söylesin.:butwhy:

Belgrat'ıda inceleyelim. Belgrat'a deniz var mı ki? Herşeyden önce Belgrat nerede ki? Bir bana atlas getirsin.:dansoleyo:

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.139
elbais
RyK, 2 saat önce tarihinde yazdı:

@mnth

Çok ucuz değildiyi euro bazında açar mısın?:oleyo: Şu euro'ya şunu yapabildik şeklinde. Çünkü benim arkadaşım olacak gereksize bakarsak 46 euro 4 kişilik yemek baya ucuz. Euro ne kadar onuda bilmiyorum.:butwhy:@elbais e bağlanalım piyasada bugün euro nekadar 1 ay içinde ne olur analizini yapsın, bi' işe yarasın. Sanki hepimizin trilyonları varmış gibi yatırım rehberi yayınlıyor.:olemaganda: Halkın arasına karışsın birazscık da ilgilendiğimiz şeyleri söylesin.:butwhy:

Belgrat'ıda inceleyelim. Belgrat'a deniz var mı ki? Herşeyden önce Belgrat nerede ki? Bir bana atlas getirsin.:dansoleyo:

ECB Başkanı Mario Draghi, yarın Jackson Hole’de düzenlenecek konferansta konuşacak. Bu konuşmaya göre 1 aylık Euro meselesine yarın bakabiliriz ;) 

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    8
dracarys

İçkili yemekli lokantalar Türkiyeye göre daha ucuz gerçektende.

Yanlız gideceğin yere göre çok değişken bu fiyatlar.Turistik yerlerde

bizdeki gibi çok pahalıdır muhtemelen.Ama turistik olmayan normal 

içkili eğlenceli lokantalar bize göre ucuz.Nerdeyse yarı fiyatı.

Ko moderatörlüğün de hayırlı olsun :)

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    30
TheodoreDogg

Basit olarak düşünürsek Sırbistan'da zenginler gibi(he he tabi kesin ya) vakit geçirebilir miyiz? Para birimleri bayağı düşük. Orada alışveriş imkanı nasıl? Ne tür ürün olduğunun önemi yok. Genel olarak alışveriş olayı nasıl bilmiyorum. Oyuncak olur, elektronik olur, üst baş olur vs vs. 

Gitmeyi planladığım yerlerden bir tanesi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth

Geçen sene eşim ile gittim Belgrad'a... Hatta bu Adios'un puanlarını ne yapsak diye düşürken 10 dk içinde Belgrad'a gitmeye karar vermiştik. Biletlerimi Adios ile aldım. Otel ücreti cebe sardı :ergen:

Nakit olarak 500€ ile gittim. Eğer eşimin alışveriş çılgınlığı tutmasa idi muhtemelen cebimde 250 € ile geri dönerdim. Sırbistan'ın para birimi Sırt Dinarı. 1€ yaklaşık 120 sırp dinarı ediyor. Yeme içme eğlence çok ucuz. Ayrıca porsiyonları (özellikle et) çok büyük. En son gece Belgrad'ın en ünlü restaurantlarından birinde yemek yemiştik. yaklaşık 100 TL 'sı ödedim. Bu arada gidecekseniz her  yere rezervasyon yaptırın. Çünkü sırp halkı genelde dışarıda yemek yiyor. Yer bulamıyorsunuz. Alışveriş'e gelince fiyatlar hemen hemen aynı Türkiye ile... Ama şunu gördüm LC Waikiki bile Sırbistan'a bizden daha iyi ürün gönderiyor. Oğluma aldığım tekstil ürünleri Türkiye'dekinden çok çok kaliteli ve aynı fiyata. Benim gittiğimde Samsung S7 yeni çıkmıştı. Hemen hemen Türkiye ile aynı idi fiyatları...

Sormak istediğiniz farklı sorular varsa cevaplayabilirim... 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.139
elbais

Bugünkü konuşma sonbahar için iyi sinyaller vermedi, 1 aylık süreçte EUR/TRY 4,20-4,32 bandına hareketlenebilir. Almanya ile tansiyon yükselmeye devam eder ve bir ekonomik kısıtlama/ambargo yersek, kara kuğu dediğimiz şey gerçekleşir ve nereye gideceğini kimse kestiremez ;) 

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    30
TheodoreDogg

1-2 sene önce Polonya'da paramızın değeri vardı. 500 lira 700 zloty ya da daha fazla yapıyordu. Türk Lirasını çevirince ele güzel bir miktar zloty geçiyordu ama şimdi malesef bizim paramızı çevirince elimize verdiğimizden daha az zloty geçiyor. 500 lira verseniz, alacağınız miktar ya 500 zloty olur(o da döviz bürosu bulursanız böyle uygun) ya da 450-480 zloty arası olur. Yazıktır günahtır. Bu nereye kadar böyle kötü gidecek(sadece zloty bazında konuşmuyorum)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth
elbais, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Bugünkü konuşma sonbahar için iyi sinyaller vermedi, 1 aylık süreçte EUR/TRY 4,20-4,32 bandına hareketlenebilir. Almanya ile tansiyon yükselmeye devam eder ve bir ekonomik kısıtlama/ambargo yersek, kara kuğu dediğimiz şey gerçekleşir ve nereye gideceğini kimse kestiremez ;) 

o zaman tatile gitmeden paraları yatıralım Euro'ya :devil:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.139
elbais
mnth, 9 saat önce tarihinde yazdı:

o zaman tatile gitmeden paraları yatıralım Euro'ya :devil:

4,0685>4,1246 hızlı olmak lazım :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    30
TheodoreDogg

Bir gün mutlaka Yunanistan'a da gideceğim. Ülkemizde zaten tatil yapmıyoruz, illa yurt dışında yapılacaksa tatil Yunanistan ideal bir yer.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    235
Fildir
mnth, 20.07.2017 - 10:23 tarihinde yazdı:

Geçen sene eşim ile gittim Belgrad'a... Hatta bu Adios'un puanlarını ne yapsak diye düşürken 10 dk içinde Belgrad'a gitmeye karar vermiştik. Biletlerimi Adios ile aldım. Otel ücreti cebe sardı :ergen:

Nakit olarak 500€ ile gittim. Eğer eşimin alışveriş çılgınlığı tutmasa idi muhtemelen cebimde 250 € ile geri dönerdim. Sırbistan'ın para birimi Sırt Dinarı. 1€ yaklaşık 120 sırp dinarı ediyor. Yeme içme eğlence çok ucuz. Ayrıca porsiyonları (özellikle et) çok büyük. En son gece Belgrad'ın en ünlü restaurantlarından birinde yemek yemiştik. yaklaşık 100 TL 'sı ödedim. Bu arada gidecekseniz her  yere rezervasyon yaptırın. Çünkü sırp halkı genelde dışarıda yemek yiyor. Yer bulamıyorsunuz. Alışveriş'e gelince fiyatlar hemen hemen aynı Türkiye ile... Ama şunu gördüm LC Waikiki bile Sırbistan'a bizden daha iyi ürün gönderiyor. Oğluma aldığım tekstil ürünleri Türkiye'dekinden çok çok kaliteli ve aynı fiyata. Benim gittiğimde Samsung S7 yeni çıkmıştı. Hemen hemen Türkiye ile aynı idi fiyatları...

Sormak istediğiniz farklı sorular varsa cevaplayabilirim... 

Kaç gün kaldınız acaba? :fool: Parayı ona göre ayarlayacağım ondan soruyorum. :fool: 

, Fildir düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth
Fildir, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Kaç gün kaldınız acaba? :fool: Parayı ona göre ayarlayacağım ondan soruyorum. :fool: 

4 gün kaldım. Cumartesi gidip Salı günü dönmüştüm. 500 € nakit ve kredi kartım ile gitmiştim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    235
Fildir
mnth, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

4 gün kaldım. Cumartesi gidip Salı günü dönmüştüm. 500 € nakit ve kredi kartım ile gitmiştim. 

Teşekkürler. O zaman bana da 250 civarı yetecektir.:fl: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth
Fildir, Şimdi tarihinde yazdı:

Hotel ücreti dışında yeter ama genede tedbirli olun yanınız da kredi kartlarından bir tanesini bulundurun :good:

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    291
RyK
Fildir, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Sen evden çıkabiliyor muydun da Yunanistan'a gideceksin?!:foleyo: Bildiğin ev kızı değil misin sen? :olemaganda:Yunanistan da senle karşılaşmak istemiyorum kafadan değiştirdim tatil yerini. :tesbihleyo:Değişiklik olsun diye gidecektim tüm site benle gelecek neredeyse. Ne anladım bu işten.:butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    235
Fildir
RyK, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Sen evden çıkabiliyor muydun da Yunanistan'a gideceksin?!:foleyo: Bildiğin ev kızı değil misin sen? :olemaganda:Yunanistan da senle karşılaşmak istemiyorum kafadan değiştirdim tatil yerini. :tesbihleyo:Değişiklik olsun diye gidecektim tüm site benle gelecek neredeyse. Ne anladım bu işten.:butwhy:

Seni sallayan yok ki konuştuğumuz şey hakkında. :foleyo: Belgrad'ı konuşuyoruz. :dansoleyo:

, Fildir düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    129
mnth

Yunanistan = Vize

Belgrad = Free

:smurf:

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    291
RyK
Fildir, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Seni sallayan yok ki konuştuğumuz şey hakkında. :foleyo: Belgrad'ı konuşuyoruz. :dansoleyo:

Git Belgrat başlığı aç orada konuş kirletme başlığımı.:olemaganda:Sen kirletebilirsin @mnth :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.