Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x04 "The Spoils of War"

Tavsiye Edilen İletiler

DeanJames    496
DeanJames

Sağlam bölümdü. En Etkileyici bölümler arasına girdi sanırım. Tahmin edilebilir olsa da özellikle,  sızıntılar okunduktan sonra tahmin etmeye bile gerek kalmadı , yine de epey etkiliyor. Yüksek çözünürlük izlemekte fayda var gerçekten . :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aegon    13
Aegon

Yorumlara korkumdan bakamıyorum görüntü kalitesi nasıl?

tarihinde Aegon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    265
alpalp84
Aegon, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Yorumlara korkumdan bakamıyorum görüntü kalitesi nasıl?

360p

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    83
TamerÇ.

Prensibimdir kalitesiz görüntüleri asla izlemem. Pazartesiye az kaldı, az daha sabredin :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    51
ben geldim

Dayanamayıp izledim. Pişman değilim...:oleyo: İzleyenler spoiler vermemek için net yorum yazmamışlar sanırım. Ben de yazmıyorum, fakat son sahne daha iyi olabilirdi diyorum sadece.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    485
Coilbone

Tek kelimeyle muhteşem olmuş bölüm. Sonunda eli yüzü düzgün bir bölüm izledik, 3 bölüm boşa çekilmiş hissi verdi yeminle. Spoiler yiyeceğimden çok emin olduğum için görüntü kalitesinden ödün verdim ama biraz pişman olmadım değil. Tamamen görselliğiyle etkileyecek bir çok sahne çamur gibiydi adeta. Pazartesi bir 1080p şart. Yoksa ayıp olur :oleyo: 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Spoiler olmasın diye sadece şunu söyleyeyim; O Dothraki savaş çığlıklarından sonrası harikaydı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.BIYIK    46
Mr.BIYIK

Nihayet GOT'a yakışır bir bölüm izledik bu sezon,EFSANEYDİ.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Bölüm orada biter mi yahu :D Müthiş bir bölümdü gerçekten. İlk başta izlemeyeyim dedim ama baktım Twitter'dan herkes çok iyiydi diyor dayanamadım izledim :D

Sızdıranlar diğer bölümlerin de ellerinde olduğunu söylüyorlarmış, sanırım para istiyorlar :) Bakalım diğerleri de sızacak mı yoksa anlaşacaklar mı?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    374
Uzunserdar

Hiç bir yerden spoiler yemeden yırttık bugüne kadar. Tahmin etmiştim görüntü kalitesinden dolayı gelsin pazartesi 1080 yakışır aşşağısı kurtarmaz :fool:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

Anlaşılan muhteşem, efso, harika, müthiş, seyredilmesi ümitle beklenen bir bölüm olmuş (izleyenlerin yalancısıyım :oleyo:)  Sabırla beklemeye devam @Uzunserdar hedefe yakınız, yakın :planetdpok:

tarihinde zarat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu
DeHLiZ, 50 dakika önce tarihinde yazdı:

Bölüm orada biter mi yahu :D Müthiş bir bölümdü gerçekten. İlk başta izlemeyeyim dedim ama baktım Twitter'dan herkes çok iyiydi diyor dayanamadım izledim :D

Sızdıranlar diğer bölümlerin de ellerinde olduğunu söylüyorlarmış, sanırım para istiyorlar :) Bakalım diğerleri de sızacak mı yoksa anlaşacaklar mı?

Sızdırsalar da HBO pek bir şey kaybetmez bence. Şu bölüm her akşam çıksın her akşam izlerim. Hem televizyonda hem bilgisayarda. En fazla %10'unu kaybeder izleyicilerin. Onlar da sırf popüler olduğu için izleyen, sürekli bir hata arayan, isimlerden ve olaylardan bihaber izleyicilerdir.

Redditten bir başlık. :) : Don't cry HBO, I will still watch it on Sunday and I have a legit HBO subscription.

tarihinde Burhan Guclu tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    374
Uzunserdar

Şu bölüm her akşam çıksın her akşam izlerim. @Burhan Guclu ömrümüzü yedin burada valla bölümün beklentileri tavan yaptı bırak, tavanı deldi evin  :fool: nasıl geçecek 2 gün.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir    191
Pirpir

Bende bir gariplik var sanırım

Spoiler

Ejderha kızarttıkça mutluluk çığlıkları attım. Gaddar biri de değilimdir ama :butwhy:

Geçen bölümü Cercei almıştı bu bölümün galibi de Darnerys oldu 

Kraliçelerden korkmak lazım ama Jon Snow'un kendisini ispatlayacağı yer gelecek sezon ölülerin arasında olacak herhalde 

Pis görüntüye rağmen izledim mutluyum Pazartesi 1080p bir daha izlerim vallahi :D

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

Her ay erkenden AKK'Ye düşmemek için youtubede 360p video izleyen ben hiç kaçırmadan izledim sızdırılmış bölümü. Görüntü o kadar kötü değil ama yine de pazartesi çıkında bir daha izlemek şart oldu. Sonraki sahneden pek bi cacık çıkmayacak ama yinede insanı heyecanlandırdı. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Bölümle ilgili dikkatim çeken şeyler :

Spoiler

Bence Arya Serçeparmak'ın Bran'a verdiği hançerle Serçeparmak'ı öldürecek. Sebebine gelirsek; Bran'ın görüşe sahip olması Serçaparmak'ın Ned Stark'a yaptıklarını ortaya çıkarabilir. Bu yüzden Serçeparmak da bunun olmaması için Bran'i ortadan kaldırmaya çalışacak. Böyle bir son hem Lord Baelish hem de o hançer için epik ve ironik bir son olacaktır. Arya'nın da hikayesi burada son bulabilir. Tabi bu öleceği anlamına gelmiyor.

Jon ve Dany konuşurken Dany Jon'a ''Yaşamaları gururundan daha mı önemli?'' diye soruyor. Bu sorunun çok benzerini Jon idam edilmeden önce Mance'e söylemişti. Zaten yüzünün aldığı şekilden şimdi kendisinin Mance'in konumunda olduğunu farkettiğini anlayabiliyoruz. Kuzey lordları boyun eğmeyi kabul etmeyecektir diye düşünüyorum ama Jon bu konuşmadan sonra kararını değiştirebilir.

Dizi boyunca Syrio Forel'den, Tazı'dan ve Yüzsüz Adam'lardan ders alan Arya'nın, sadece suikastçi değil aynı zamanda usta bir savaşçı olduğunu da sonunda görmüş olduk. Şu haliyle Westeros'taki en ölümcül kılıç ustası bile olmuş olabilir. Listesinde kalan isimlerden Cersei'nin değil ama Dağ'ın ölümünün Arya'nın elinden olabileceğini düşünüyorum. Hatta iddiamı artırıp CleaganeBowl sırasında Tazı'nın hayatını bile kurtarabilir.

Bazıları Dany savaş sırasında niye tahıl stoklarını yaktı diye eleştirmiş. Eğer amacı önden Dothraki hordası tarafından sarılan ordunun kaçış yolunu ejderha ateşiyle kapatmaksa çok iyi bir fikir ama amaçsızca yapılmışsa cidden saçma.

Ordunun komutanı olmasa da Randyll Tarly'nin kaybettiği ilk savaş oldu :21:

Jaime ve Tyrion'ın yüz ifadelerinin tıpatıp aynı olması da güzel bir ayrıntı olmuş.

Sızan bölüm senaryolarını hiç okumadım ya da bir yerde duymadım. Okuyan varsa doğru bilip bilmediğimi söylemesin lütfen :fool:

tarihinde dagon tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma
Spoiler

Kişisel görüşüm; Bran'ın Baelish'e kendi meşhur "chaos is a ladder" repliğini söylemesi resmi olarak ipinin çekildiği anlamına geliyor. Savaş meydanına ejderle girmek gibi bir eşitsizlik var. Littlefinger insan olarak plan kuruyor herkesi birbirine düşürüyor vs. ama Bran'ın görme yetisi insanüstü. Dolayısıyla sonuç belli. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    481
heroson

Bugüne kadar dayandım, izlemeyeceğim, pazartesiyi bekliyorum ama öyle övme mi olur, bu kadar mı övülür, ne oluyor arkaaş bölümde ??? Kimi gösem off offf modunda, bugün tişörtten dolayı sokaktaki müzisyen; abi izledin mi son bölümü dedi, yok dedim, aman aman offf offf tepkilerde bulundu. Yahu çatlıyorum o kadar diyeyim ama ne olmuş olabilir ki bu kadar... Gel pazartesi daha doğrusu gel 1080p :D .

tarihinde heroson tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
heroson, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Bugüne kadar dayandım, izlemeyeceğim, pazartesiyi bekliyorum ama öyle övme mi olur, bu kadar mı övülür, ne oluyor arkaaş bölümde ??? Kimi gösem off offf modunda, bugün tişörtten dolayı sokaktaki müzisyen; abi izledin mi son bölümü dedi, yok dedim, aman aman offf offf tepkilerde bulundu. Yahu çatlıyorum o kadar diyeyim ama ne olmuş olabilir ki bu kadar... Gel pazartesi daha doğrusu gel 1080p :D .

O kadar direnmeme ve okadar dikkat etmem rağmen elim Pirpir'in  içerik görüntüleme butonuna gitti ve farkında olmadan, gayri ihtiyari  kıyısından köşesinden spoiler yedim. Şu an kafama format atıp  öğrendiklerimi unutmaya çalışıyorum O.o Çabalarım artık güzel bir bölüm olduğu atık tescillenmiş olan 4. bölümü seyretmek için,   saatleri sayıyorum  şafak sayar gibi :fool:

• Beğeni 2
  • Üzgün 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Diğer bölümler de sızmıştır ümidiyle aralıklarla başlığa bakıyorum ama hiçbir şey yok. Ben görüntüden çok aradaki bekleme uzunluğu nedeniyle izlemiyorum. 

Ben ilk sezondan aldığım keyfi Westworld dışında hiçbir diziden alamamıştım. Bu bölümün de bu kadar övülüp, efsane boyutuna çıkarılması sabırsızlandırıyor.

En son 5. sezon 8. bölüm olan Hardhome bölümü bu kadar övülmüştü. İki hafta sonra yayınlanan beşinci sezon finalinden sonra ise diziyi hep beraber linç etmiştik.

Geçen sezon 9. bölüm de çok övülmüştü. Bir hafta sonra yayınlanan altıncı sezon finalinden sonra ise büyük bir kesim yine linç etmişti. Onda da Ramsay ve Jon Snow arasındaki savaş işlenmişti. Savaş sahneleri hiçbir yapımda ilgimi çekmediği için bana sıradan bir bölüm olarak gelmişti. Benim muhteşem bulduğum en son bölüm  3X9 Red Wedding'li bölümdü. 

Bu bölüm de 5X8 ve 6X9'da olduğu gibi savaş sahneleri (bölüm hakkında hiçbir bilgim yok, fragmanları bile izlemedim) sebebi ise benim için şimdiden hayal kırıklığı olur ama öyle olmadığına inanıyorum. Kitap fanları bile beğenmişse çok güzel bir bölümün beni beklediğine inanıyorum. 

İki günü spoilersız atlattım. Yaklaşık olarak son 24 saatim kaldı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk