Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x04 "The Spoils of War"

Tavsiye Edilen İletiler

pckolog    482
pckolog

Bölüm özeti:

Spoiler

:foleyo:

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Spoiler kısmını açıp açmada kararsız kaldım ama @pckolog'un spoiler içerisinde olsa bile açık ve net bir şey yazmayacağını (bölümün sızdığı ve normal yayın tarihinin öncesinde olduğu için) tahmin ettiğim için baktım. Kafamda bir şeyler canlandı aslında 

Spoiler

Daenerys ortalığı ejderhalarla yakıp yıkacak galiba. Eğer öyleyse boşuna bu kadar heyecan yapmış olurum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Bu bölüm bir şey dikkatimi çekti. Jaime, Sam'in kardeşi Dickon'a önce Rickard sonra da Rickon dedi. Rickard Ned Stark'In babasının adı, Rickon da bildiğiniz gibi Ned'in oğlu. Acaba benzerlik sebebiyle mi yapmışlar, yoksa bir anlamı var mıdır?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    161
darkness_age
dagon, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Bu bölüm bir şey dikkatimi çekti. Jaime, Sam'in kardeşi Dickon'a önce Rickard sonra da Rickon dedi. Rickard Ned Stark'In babasının adı, Rickon da bildiğiniz gibi Ned'in oğlu. Acaba benzerlik sebebiyle mi yapmışlar, yoksa bir anlamı var mıdır?

Ben tamamiyle isim espirisi olduğunu düşünmüştüm. Dickon dememek için :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel
Spoiler

En son sahnedeki Jaime'yi düşüren (kurtaran) Bronn'muydu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aap    38
aap

Son bir haftadır epey yoğun olmam dolayısıyla spoiler yemeden bugün 1080p olarak izledim. Görsel olarak seyir zevki yüksek bir bölüm olmuş. 360p izlesem bu kadar keyif vermeyebilirdi. Umarım sezonun geri kalan bölümlerinde ilk üç bölümdeki hatalara düşmezler.

@ritel

Spoiler

PrdV4v.png&key=6355339d5cd700d9fe4bb6ce7

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    109
Kobalamin
Spoiler

Jon kimseler yokken çakıyla mağara duvarlarina şekiller çizmiş. Benim saf kraliçem de hemen yedi. :butwhy:

tarihinde Kobalamin tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1
  • Haha 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

Nihayet bekleyiş sona erdi :)

Spoiler

Bu bölümde bir hareket gördük ancak bu durum dramatik bir sonuçlar doğuracak bir şekilde sonuçlanmadı bence. Öncelikle Cercei açısından değişen bir şey olmadı. Altınlarını güvenle şehre getirdi ve bankerlerle olan ittifakını güçlendirdi. İkinci olarak yok olan ordu kendi gücü değil Tarly Hanedanından devşirdiği orduydu bu sebeple büyük bir kayıp değil kendisi için.  Bu savaşta karşı tarafın asıl savaşçı gücü olan Dothrakiler düzenli ordu karşısında kolay kayıp verdiği görüldü. Savaşı dengeleyen unsur olan ejderhaların da zarar görebileceği de ayrı bir kazanım oldu. Daenerys Targaryen açısından ise durum, baskın bir savaşın sonunda pek bir şey kazanılamadığı gibi pek çok savaşçısını yitirdi ve üstelik favori ejderhası yara aldı. En azından altınlara el koyabilseydi bu kadar çaba Cercei 'i yalnızlaştırma açısından anlamlı olabilirdi. Yahut da gıda malzemelerine el koyabilseydi ve bu şekilde mevcut kuvvetlerinin açlığa mahkum olmalarına engel olabilseydi. Peki biz ne gördük saf bir şekilde akıldan uzak bir şekilde gerçekleştirilen TERÖR. Umarım bu durum gelecekte savaşı kazanmasında Daenerys için kullanışlı olur  Ne diyelim bekleyip göreceğiz neler olacak, ancak şu anda durum pek iç açıcı görünmüyor. Bunun dışında Gece Kralı ile mücadele için bazı gerçeklerin ortaya çıkması bile Kraliçemizin benlik duygusunun önüne geçememesi de ayrı bir hayal kırıklığı idi. Çünkü söz konusu olan yedi krallık değil bütün insanlığın geleceği

Arya gene keyif verdi. Umarım Serçe Parmak'ın sonu da onun elinden olur. Bran ise nane mollalıkta zirve olmaya emin adımlarla ilerliyor, hadi hayırlısı.

Belki de beklentilerimin yüksek olması sebebiyle fazla tatmin edici bulamadım. Ancak her türlü diziyi izlerim o da ayrı tabi.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Kamera arkası ve çalışanların ağzından bölüm.

Spoiler

tarihinde Kornsky tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
zarat, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Nihayet bekleyiş sona erdi :)

İçeriği Görüntüle

Bu bölümde bir hareket gördük ancak bu durum dramatik bir sonuçlar doğuracak bir şekilde sonuçlanmadı bence. Öncelikle Cercei açısından değişen bir şey olmadı. Altınlarını güvenle şehre getirdi ve bankerlerle olan ittifakını güçlendirdi. İkinci olarak yok olan ordu kendi gücü değil Tarly Hanedanından devşirdiği orduydu bu sebeple büyük bir kayıp değil kendisi için.  Bu savaşta karşı tarafın asıl savaşçı gücü olan Dothrakiler düzenli ordu karşısında kolay kayıp verdiği görüldü. Savaşı dengeleyen unsur olan ejderhaların da zarar görebileceği de ayrı bir kazanım oldu. Daenerys Targaryen açısından ise durum, baskın bir savaşın sonunda pek bir şey kazanılamadığı gibi pek çok savaşçısını yitirdi ve üstelik favori ejderhası yara aldı. En azından altınlara el koyabilseydi bu kadar çaba Cercei 'i yalnızlaştırma açısından anlamlı olabilirdi. Yahut da gıda malzemelerine el koyabilseydi ve bu şekilde mevcut kuvvetlerinin açlığa mahkum olmalarına engel olabilseydi. Peki biz ne gördük saf bir şekilde akıldan uzak bir şekilde gerçekleştirilen TERÖR. Umarım bu durum gelecekte savaşı kazanmasında Daenerys için kullanışlı olur  Ne diyelim bekleyip göreceğiz neler olacak, ancak şu anda durum pek iç açıcı görünmüyor. Bunun dışında Gece Kralı ile mücadele için bazı gerçeklerin ortaya çıkması bile Kraliçemizin benlik duygusunun önüne geçememesi de ayrı bir hayal kırıklığı idi. Çünkü söz konusu olan yedi krallık değil bütün insanlığın geleceği

Arya gene keyif verdi. Umarım Serçe Parmak'ın sonu da onun elinden olur. Bran ise nane mollalıkta zirve olmaya emin adımlarla ilerliyor, hadi hayırlısı.

Belki de beklentilerimin yüksek olması sebebiyle fazla tatmin edici bulamadım. Ancak her türlü diziyi izlerim o da ayrı tabi.

Yalnız Cersei o savaşta çok şey kaybetti. Hatta kendisi için en önemli şey olan Jaime'yi kaybetti. Ayrıca Lannister ordusunu ve Kralın Şehri'ni besleyecek olan bütün tahıllar yok edildi. Bence Daenerys'in amacı da buydu. Tyrion'a çok sinirlense de halen onun planına göre hareket ediyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®    44
Cane®

Dizinin en iyi sezonu değil belki ama atmosfer olarak en iyi sezonu olabilir. Savaş sahnesi muazzamdı o nasıl atmosferdi öyle. Direnin Lannister'lar kezbanı başkan yaptırmayacağız...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
dagon, 45 dk önce tarihinde yazdı:

Yalnız Cersei o savaşta çok şey kaybetti. Hatta kendisi için en önemli şey olan Jaime'yi kaybetti. Ayrıca Lannister ordusunu ve Kralın Şehri'ni besleyecek olan bütün tahıllar yok edildi. Bence Daenerys'in amacı da buydu. Tyrion'a çok sinirlense de halen onun planına göre hareket ediyor.

Evet tahılların yok edilmesi Cercei için de problem lakin her zaman kendisini destekleyen bankerler tarafından kolaylıkla sağlanabilir. Oysa bu ihtimal Daenerys için söz konusu değil hali hazırda kendisine bu imkanı sağlayabilecek bir müttefiki olmadığı gibi olası müttefiki Kuzey de bu sorunla baş etmek zorunda.  Jaime meselesine gelince ne durumda olduğu şimdilik muallakta ama gelecek bölümde açıklığa kavuşur. Bir savaşta kaybettiğini yerine koymakta zorlanıyorsan bu her zaman sorun olur. İnsan kaynağı , gıda, para  ve stratejik elemanlar yani lojistik önemli. Daenerys insan kaynakları yanına getirdikleri ile sınırlı Greyjoylar yok edildi. Lekesizler bir tuzağa düşürüldü.  Dorne devre dışı Tarlyler yok edildi. Son olarak elinde biri yaralı 3 ejderha ve savaşmayı pek bilmeyen yağmavı Dohrakiler kaldı. Yakın zamanda dramatik bir başarı kazanılmazsa ait oldukları toprakların ötesinde onların davranışları da öngörülemez olacaktır. Kuzey ise kendi gücünü aşan bir düşmanla mücadele etmektedir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    235
Mr.Hate

Görsel olarak muhteşem olsa da, klişenin dibini gören çok basit bir bölüm olmuş. O kadar hır gür çıktı ama @zarat arkadaşımızın dediği gibi Cercei için pek kayıp olmadı. Ama her iki tarafın da ders çıkarmasını umduğum bir bölümdü. Cercei'in icadının işe yaraması ve Daenerys'ın artık önüne gelene sorti yapılamayacağını öğrenmiş oldular. Bu arada Arya büyüdükçe Spartacus'daki Gannicus'a benzemeye başladı. :oleyo: 

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LeviaX    163
LeviaX
Spoiler

Bence ejderhaların zarar görmesi herkes için çok dezavantajlı bir durum olur. Ak gezenler geldiği zaman, ejderhaların bence acayip işlevi olacak. Şöylede bir gerçek var; Ak gezen olayına Jon hariç kimse umursamıyor ve adam kimseye derdini anlatamıyor. Ak gezenlerin geldiği bölümü merakla bekliyorum açıkçası. Bakalım Dany ejderhaları salacak mı üstlerine ya da o zamana kadar ejderhalar yaşayabilecek mi.

tarihinde LeviaX tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
LeviaX, 21 dk önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Bence ejderhaların zarar görmesi herkes için çok dezavantajlı bir durum olur. Ak gezenler geldiği zaman, ejderhaların bence acayip işlevi olacak. Şöylede bir gerçek var; Ak gezen olayına Jon hariç kimse umursamıyor ve adam kimseye derdini anlatamıyor. Ak gezenlerin geldiği bölümü merakla bekliyorum açıkçası. Bakalım Dany ejderhaları salacak mı üstlerine ya da o zamana kadar ejderhalar yaşayabilecek mi.

En son ak gezenler, duvarı geçiyordu, nerde kaldılar ...

Dani gaza geldi başkenti alıp sonra kuzeye yürüyecek.valla şu cersei yi halletse de jon la kuzeye yönelip ak gezenlerle savaşsalar.

bu arada çok kötü strateji hataları var.Bu stratejiler de malesef trion un.orduyu ikiye bölüp savaştırıyorlar.olacak iş değil lekesizleri başka yere yolluyor dotrakileri başka yere.

olacak iş değil.

final tadında bir bölümdü 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

Bu bölümle ilgili daha önce de bahsetmiştim, Arya'yı izlemek keyif veriyor diye. Her ne kadar fazla bir  yer tutmasa da var olduğu her an Arya'yı kişilik olarak fazlasıyla öne  çıkaran bir yapıda. Öncelikle Kış Tepesine gelişinden başlayarak ;  insiyatif kullanan, kaderini başkasını ellerine terk etmeyecek biri olarak göze batıyor. Öyle ki bu durum kardeşi Sansa 'da bile bir güvensizlik duygusu hissettirdi. Öte yandan Brienne ile yaptığı kılıç alıştırmalarında gösterdiği yetenekler görenleri şaşkına çevirirken, Brienne'nin böyle dövüşmeyi kimden öğrendin sorusuna verdiği cevap "no one" ile kendi kendine öğrendiğini anlatırken diğer yandan da sonradan dahil olduğu grubun mensuplarının kendilerini ifade edişine atıf yapıyor.  Diğer bir hususta ölüm listesi ; başlangıçta Sansa tarafından kuşku ve hafif tebessüm ile karşılansa da Bran'ın öngörülerinde bu listeye dair bilgiler vermesi onu korkuyla karışık saygı duyulan bir konuma getirdi. Bu olanların diğer bir şahidi Serçe Parmak da hemen aynı duygular içinde  ve belki de kendisi için Jon Snow' dan daha tehlikeli olduğunun farkına vardı. Oyunlara gelmeyecek kadar feleğin çemberinden geçmiş, elini kana bulamaktan çekinmeyecek ve ölümcül yeteneklere sahip biri.:51:  Yürü be kızım kim tutar seni  :whistle:

tarihinde zarat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    51
ben geldim

Herkes izlediğine göre bölümün sonu nasıl olsaydı benim için daha da muhteşem bir bölüm olurdu onu yazabilirim artık....:oleyo:

Spoiler

Son sahnede ejderha Jaime'yi yakıp öldürseydi, bir sonraki bölümde de Bronn'un Cersie'ye aşığının nasıl yandığını anlattığı sahneyi izleseydik, ne güzel olurdu...:good:

tarihinde ben geldim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
montediaz    2
montediaz
Spoiler

Jaminin aşığını geleceke sezon öldüreceğini düşünürsek ona bir şey olmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ
Kobalamin, 07.08.2017 - 14:48 tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Jon kimseler yokken çakıyla mağara duvarlarina şekiller çizmiş. Benim saf kraliçem de hemen yedi. :butwhy:

ahahaha benim de aklıma aynısı geldi :D

O değil de 

Spoiler

Yepisyeni ejdarhayı daha taksiti bitmeden yaralattı ya la Khaleesi :D Bir de neden sadece Dragon ile gitti de diğerlerini götürmedi merak ettim.  

Benim anlamadığım Broon orada saldırı hazırlığında, adamın arkasında Dothraklı var, biri de gidip adamı öldürmüyor. Khaleesi'ne saldırıyorlar lan! Jamie desen kafası çalışmayan cesur :D Sanki ejderha yere indi diye saldırmayacak mı sana :D gidip kızcağıza saldırıyor :D

tarihinde DeHLiZ tarafından düzenlendi
Ekleme :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

O kadar insan ölüyor, başroldeki kimseye bir şey olmuyor. Hayır daha önceleri alışmışız, teker teker önemli kişilerin öldüğünü ama o konuda biraz saçma olmuş bu bölüm. 'Kenarıya çekilerek' ejderha ateşinden mi kaçılır ya. Millet yanıyor, sen iki yana adım atıyorsun ve ölmüyorsun. Jamie ölseymiş bir anlamı olurdu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk