Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x04 "The Spoils of War"

Tavsiye Edilen İletiler

dracarys    13
dracarys
TheodoreDogg, 4 sa önce tarihinde yazdı:

O kadar insan ölüyor, başroldeki kimseye bir şey olmuyor. Hayır daha önceleri alışmışız, teker teker önemli kişilerin öldüğünü ama o konuda biraz saçma olmuş bu bölüm. 'Kenarıya çekilerek' ejderha ateşinden mi kaçılır ya. Millet yanıyor, sen iki yana adım atıyorsun ve ölmüyorsun. Jamie ölseymiş bir anlamı olurdu.

Suya düşüyorlar da kurtuluyorlar.

Hoş jamie nin kurtuldup kurtulmadığı belli değil.Kolunda altından protez var o batırıp boğulabilir.Tek kolla 

yüzmesi de kolay değil.

dizide çok da lanister kalmadı.Topu topu 3 kişi kaldılar :)

Tyrionı saymazsan 2 kişi kaldı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
dracarys, 45 dk önce tarihinde yazdı:

Suya düşüyorlar da kurtuluyorlar.

Hoş jamie nin kurtuldup kurtulmadığı belli değil.Kolunda altından protez var o batırıp boğulabilir.Tek kolla 

yüzmesi de kolay değil.

dizide çok da lanister kalmadı.Topu topu 3 kişi kaldılar :)

Tyrionı saymazsan 2 kişi kaldı.

Sadece o denize düşme sahnesi de değil. Öncekilerden de kurtuldu. Ne bileyim bütün alana gölge olacak kadar ejderha uçuyor ama o yanan şeylerin arasından kurtuluyorsun. Bana göre o denize düştüğü yerden çıkar çünkü boşuna öyle sahne oluşturmazlar(Targaryen oradan çıkarıp tutsak olarak alabilir mesela) Ölse zaten ölürdü o savaş alanında. İnsan düz düşününce oradaki herkesin(kaçanlar hariç diyelim) hepsinin ölmesi gerektiğini düşünüyor. Sana koşan bir Dotraki ordusu var, artı olarak sana doğru gelen alevler. Önemli karakterlerin ölmemesi olmadı bence. Çok mu dert oldu? Değil tabi de, ne bileyim işte öyle. Targaryen biraz şova kaçtı, ciddiye alsa 3-0 hükmen kazanırdı.

Ayrıca şu Theon Greyjoy ne ölümsüz adammış ya. Her seferinde kurtuluyor. Tipini gördükçe gıcık oluyorum. 

tarihinde TheodoreDogg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
courtes    171
courtes
TheodoreDogg, 9 sa önce tarihinde yazdı:

Ayrıca şu Theon Greyjoy ne ölümsüz adammış ya. Her seferinde kurtuluyor. Tipini gördükçe gıcık oluyorum. 

Ezik tiplerin kaderi bu. :D Bakınız Samwell Tarly. 2. sezondan beri söylüyorum demir tahta Sam oturursa şaşırmayacağım. :oleyo:  Nice yiğitler saçma sapan şekilde ölürken şişko haliyle ne badireler atlattı.

• Beğeni 3
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ
courtes, 3 sa önce tarihinde yazdı:

Ezik tiplerin kaderi bu. :D Bakınız Samwell Tarly. 2. sezondan beri söylüyorum demir tahta Sam oturursa şaşırmayacağım. :oleyo:  Nice yiğitler saçma sapan şekilde ölürken şişko haliyle ne badireler atlattı.

Daenerys kesin ölecek bu bölümde dedim :D Şu tahta oturtmadan öldürmesin bari Martin Amca :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    38
maverick5
montediaz, 21 sa önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Jaminin aşığını geleceke sezon öldüreceğini düşünürsek ona bir şey olmaz.

Spoiler mi yedik yoksa temenni miydi? İnşallah temennidir!

Bu arada Jaime ejderhanın ateşinden kaçarken düştüğü su dere mi deniz mi yoksa dipsiz kuyu mu anlamadım. 1-2 metre ileri atladı mübarek 15 mt. derine daldı.:oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fullmetall    2
Fullmetall
maverick5, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Spoiler mi yedik yoksa temenni miydi? İnşallah temennidir!

Bu arada Jaime ejderhanın ateşinden kaçarken düştüğü su dere mi deniz mi yoksa dipsiz kuyu mu anlamadım. 1-2 metre ileri atladı mübarek 15 mt. derine daldı.:oleyo:

8. sezon un teorisi denilebilir. Cersei dönüştüğü "insanlık dışı varlık" nedeni ile onu sevdiği birisi İnşallah gözlerine bakarak öldüreceğini düşünüyor izleyiciler.. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    38
maverick5
Fullmetall, 4 dk önce tarihinde yazdı:

8. sezon un teorisi denilebilir. Cersei dönüştüğü "insanlık dışı varlık" nedeni ile onu sevdiği birisi İnşallah gözlerine bakarak öldüreceğini düşünüyor izleyiciler.. :D

Teoridir inşallah. Yoksa çok can sıkıcı bir durum. Sözde sızan senaryo dahil tamamen uzak duruyorum bütün kaynaklardan. Şu ana kadar da spoiler falan yemedim. :) Ama arkadaş kesin gibi yazmış. Bir de spoiler verecekseniz arkadaşlar bu bölümle ilgili yazın bari. Gelecek bölüm ve sezon yorumlarının burda ne işi var.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
courtes    171
courtes
maverick5, 34 dk önce tarihinde yazdı:

:foleyo:

Game of Thrones - S07E04 8632066.jpg

• Beğeni 2
  • Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
maverick5, 36 dk önce tarihinde yazdı:

Teoridir inşallah. Yoksa çok can sıkıcı bir durum. Sözde sızan senaryo dahil tamamen uzak duruyorum bütün kaynaklardan. Şu ana kadar da spoiler falan yemedim. :) Ama arkadaş kesin gibi yazmış. Bir de spoiler verecekseniz arkadaşlar bu bölümle ilgili yazın bari. Gelecek bölüm ve sezon yorumlarının burda ne işi var.

Şutladılar mı yazar arkadaşımızı? Çat diye yazılır mı öyle ya.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    109
Kobalamin

2. görseldeki gibi bir çok nehir, göl vs. bulunmakta. Mantık dışı bir durum değil yani @courtes. Örneğin Kongo Nehri, yer yer 220 metre derinliğe ulaşmakta.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog
Spoiler

Sızan senaryoda Cersei'nin öleceği ya da ölmeyeceğiyle ilgili hiçbir şey yok. Okudum, oradan biliyorum, korkuya mahal yok arkadaşlar. Öte yandan benim teorim de Cersei'nin dizi bitene kadar öleceği ve hatta buna ek olarak ölümünün de Jaime kılığındaki Arya tarafından olacağı yönünde. Arya'nın yetenekleri itibariyle akgezen savaşında pek etkili olabileceğini düşünmüyorum ve bu bölümde Arya'nın listesi üzerinde çok fazla durdular. Senaristlerin Cersei gibi ağır kötü bir karakterin sonunu en sevdiği insan tarafından ihanete uğrayarak yapacaklarına inanıyorum. Hem Cersei büyük hayal kırıklığı yaşayarak acı içinde ölecek hem de biz Starkçıların gazını alacaklar sanki. :) 

Ekleme: Şimdi aklıma geldi, aklınıza takılabilir... Jaime'nin veya Arya'nın öleceği ya da ölmeyeceğiyle ilgili bir şey de yok. Arya'nın Kral'ın Şehri'ne gideceği ya da gitmeyeceği üzerine bir şey de. Tertemiz teori, ona göre. Bu duruma canınız sıkılıyor, biliyorum ama yapacak bir şey yok. Tamamen sızdıranlara kızmak gerek. Eğer biri başlıkta art niyetli bir şekilde spoiler vermeye kalkışırsa ben veya benim gibi olacakları önceden kabaca bilen arkadaşlar gördükleri gibi raporlarlar zaten. Ama sizde yeni iletileri anlık olarak okumamaya çalışın mümkün mertebe. Neyse, 3 bölüm kaldı, dayanın. :P

Bazı komik resimler:

Spoiler

7f546d_6355476.jpg

f452e8_6355476.jpg

Çok iyi ya. :D

09610b_6355476.jpg

5534ef_6355476.jpg

Bu tam bizi tarif ediyor. Olağanüstü. :oleyo:

a4004d_6355476.jpg

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
Ekleme yapıldı.
  • Beğeni 4
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
pckolog, 5 sa önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Gizle

Sızan senaryoda Cersei'nin öleceği ya da ölmeyeceğiyle ilgili hiçbir şey yok. Okudum, oradan biliyorum, korkuya mahal yok arkadaşlar. Öte yandan benim teorim de Cersei'nin dizi bitene kadar öleceği ve hatta buna ek olarak ölümünün de Jaime kılığındaki Arya tarafından olacağı yönünde. Arya'nın yetenekleri itibariyle akgezen savaşında pek etkili olabileceğini düşünmüyorum ve bu bölümde Arya'nın listesi üzerinde çok fazla durdular. Senaristlerin Cersei gibi ağır kötü bir karakterin sonunu en sevdiği insan tarafından ihanete uğrayarak yapacaklarına inanıyorum. Hem Cersei büyük hayal kırıklığı yaşayarak acı içinde ölecek hem de biz Starkçıların gazını alacaklar sanki. :) 

Ekleme: Şimdi aklıma geldi, aklınıza takılabilir... Jaime'nin veya Arya'nın öleceği ya da ölmeyeceğiyle ilgili bir şey de yok. Arya'nın Kral'ın Şehri'ne gideceği ya da gitmeyeceği üzerine bir şey de. Tertemiz teori, ona göre. Bu duruma canınız sıkılıyor, biliyorum ama yapacak bir şey yok. Tamamen sızdıranlara kızmak gerek. Eğer biri başlıkta art niyetli bir şekilde spoiler vermeye kalkışırsa ben veya benim gibi olacakları önceden kabaca bilen arkadaşlar gördükleri gibi raporlarlar zaten. Ama sizde yeni iletileri anlık olarak okumamaya çalışın mümkün mertebe. Neyse, 3 bölüm kaldı, dayanın. :P

Spoiler

Arya'nın başkasının yüzünü alabilmesi için o kişinin ölü olması gerekiyor ki o kişinin yüzünü kesip alabilsin. Bu durumda; bu teoriye göre; Arya'nın Jaime'nin yüzünü alabilmesi için de haliyle Jaime'nin de ölmesi gerekiyor. Yani önce Jaime sonra da Cersei ölecek gibi bir şey oluyor. Anladığım kadarıyla böylelikle 2 Lannister da ölmüş olacak. Sizin teorinize göre.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog

@aga

Hatta ve hatta...

Spoiler

Senarist ilk olarak Jaime için ölüme yakın bir sahne yazar, ama bu sahne bizler için birazcık yoruma açık, belirsiz olur. Ancak Jaime'nin büyük oranda öldüğünü sanarız hepimiz.

Sonra Jaime'yi yaralı bir şekilde Cersei'nin yanında görürüz. Jaime'yi öldü sanarken kurtulduğunu görünce İLK ŞOK yaşanır.

Sonra Jaime, Cersei'yi beklenmedik bir anda pat diye öldürür. İKİNCİ ŞOK.

Sonra da Jaime suratının altından Arya çıkar ve Jaime'nin de aslında öldüğünü işte o an anlarız! ÜÇÜNCÜ KOMBO-ŞOK!

Sonra da bir Hint müziği eşliğinde Starklar ekrana gelip hep beraber dans ederler falan filan işte. :oleyo: Çok yaratıcı bence. :D 

Şaka bir yana Walder Frey'den sonra muhtemelen benzer bir senaryo daha yazmazlar ama Arya'yı da bir türlü büyük akgezen savaşında etkili bir yere oturtamıyorum kafamda. Bakalım ona ne rol biçecekler. İzleyip göreceğiz artık. :) 

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

Euron saçmalığından sonra mide bulandırıcı derecedeki klişeler Jaime ile devam ediyor. Şimdi o sudan paralel evrene ışınlanıp esaretten de kurtulur. Veya iyisi mi Missandei ve Grey Worm'u haklar ve kaçar.

İyilerin başına gelen talihsizliklerin %1'i kötülerin başına gelseydi dizi çoktan bitmişti.

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
pckolog, 10.08.2017 - 00:33 tarihinde yazdı:

@aga

Hatta ve hatta...

İLK ŞOK   İçeriği Görüntüle

Senarist ilk olarak Jaime için ölüme yakın bir sahne yazar, ama bu sahne bizler için birazcık yoruma açık, belirsiz olur. Ancak Jaime'nin büyük oranda öldüğünü sanarız hepimiz.

Sonra Jaime'yi yaralı bir şekilde Cersei'nin yanında görürüz. Jaime'yi öldü sanarken kurtulduğunu görünce İLK ŞOK yaşanır.

Sonra Jaime, Cersei'yi beklenmedik bir anda pat diye öldürür. İKİNCİ ŞOK.

Sonra da Jaime suratının altından Arya çıkar ve Jaime'nin de aslında öldüğünü işte o an anlarız! ÜÇÜNCÜ KOMBO-ŞOK!

Sonra da bir Hint müziği eşliğinde Starklar ekrana gelip hep beraber dans ederler falan filan işte. :oleyo: Çok yaratıcı bence. :D 

Şaka bir yana Walder Frey'den sonra muhtemelen benzer bir senaryo daha yazmazlar ama Arya'yı da bir türlü büyük akgezen savaşında etkili bir yere oturtamıyorum kafamda. Bakalım ona ne rol biçecekler. İzleyip göreceğiz artık. :) 

Çok iyi yaa... :D  Kendi yorumunuz demi bu? Sızan senaryoyla ilgili değildir herhalde. Ama dizi öyle bir hal aldı ki şu saatten sonra dediklerinizi yaparlar mı yaparlar yani. :shock:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog

@aga

Hint dansı sızan senaryodan, gerisi benim teorim hocam. :D

• Haha 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

Arkadaşlar sızan senaryoyu burada paylaşmasak? Öğrenmek istemeyen çok kişi var. Isteyen olursa da buradan öğrenmesin zaten

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

Konuyu okudum ve su güne kadar olanları öğrenmediğim için kedimi tebrik ettim:D

1 ile 3 vasat boş ama 2 ile 4 dolu dolu bölümler izledik.Umarım böyle devam eder ve final sezonunda artık asıl izlememiz gereken olayları izleriz.

O değilde ok mekanizmasından Tyrion'un nasıl haberi olmadı onca sene ? Her şeyi her yeri bılen adam nasıl bilmiyor önceki ejderhaların nasıl yok edildiğini ? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk