Jump to content
Burhan Guclu

Game of Thrones - History and Lore

Tavsiye Edilen İletiler

Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Önceki konunun da kapatılmasını rica etmiştim ama çok fazla yerden çok fazla mesaj aldığım için tekrar ve son kez yüklüyorum. Arşivciler için saf video şeklinde, altyazıları ayrı bir şekilde yükledim. Upload etmesi neredeyse 1 gün sürdü, o yüzden tekrar yüklemeyeceğimi belirtmek istiyorum. Kanal kapanmadan indirecekler indirilebilir. İyi seyirler. :) 

1. Sezon

2. Sezon

3. Sezon

4. Sezon

5. Sezon

6. Sezon

7. Sezon

Türkçe Altyazılar

1. Sezon, 2. Sezon, 3. Sezon, 4. Sezon, 5. Sezon, 6. Sezon, 7. Sezon

İngilizce Altyazılar

1. Sezon, 2. Sezon, 3. Sezon, 4. Sezon, 5. Sezon, 6. Sezon, 7. Sezon

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 7
  • Teşekkür 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
arminius    51
arminius

6.sezon history lore türkçe altyazısı için çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nayi    197
Nayi

Diziyi düzenli olarak normal yayın tarihine göre izlemekteyim. Yani 7. sezon 4. bekliyorum şu an.

Dizi ve kitaplar sonlanınca (sonlanırsa) kitaplarını da okumayı düşünüyorum. 

Bu tarihçeleri izlemek hem dizi hem de (özellikle) kitaplar açısından bir sorun teşkil eder mi?

Cevaplar için teşekkür ederim. :) 

tarihinde Nayi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
Nayi, 05.08.2017 - 14:45 tarihinde yazdı:

Diziyi düzenli olarak normal yayın tarihine göre izlemekteyim. Yani 7. sezon 4. bekliyorum şu an.

Dizi ve kitaplar sonlanınca (sonlanırsa) kitaplarını da okumayı düşünüyorum. 

Bu tarihçeleri izlemek hem dizi hem de (özellikle) kitaplar açısından bir sorun teşkil eder mi?

Cevaplar için teşekkür ederim. :) 

Tabi arkadaş daha iyi bilgilendirecektir. Ben kısaca şunu söyleyebilirim; Aslında "History & Lore" kısımları kitaplarda anlatılan, bilgiler ve genellikle geçmişe yönelik hikayeler olup dizide pek derin yansıtılmayan kısımlar. Kitaplar için sorun teşkil eder mi?; haliyle kitapları okurken bu kısımları biliyor olmuş olursunuz. Ama bildiğiniz üzere 5. sezondan sonra dizi tamamiyle kitapları geçtiği için şuan epey karışık bir durum.  Diziyi düzenli olarak takip ettiğinize göre de aslında her sezonun "History & Lore"ları o sezonu daha iyi anlamanızı destekleyebilir.  Biraz kendi isteklerinizle size kalmış bir tercih gibi...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nayi    197
Nayi

Bütün bölümleri izledim. Karanlık bir çok nokta aydınlandı, eksik detaylar tamamlandı.

Dizinin takipçileri için çok faydalı olacağını düşünüyorum. 7. sezonu izleyenler için hiçbir spoiler yok, aksine olayların geçmişine giderek diziyi daha iyi anlamaya ve sevmeye sebep olacaktır.

Çeviriler için @Burhan Guclu'ye çok teşekkür ederim. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

https://www.youtube.com/user/rhaella90

Bu kanaldaki videoları izlemenizi öneririm. Geçmişle ilgili bilinmeyen bazı konulara güzel çizimlerle ve seslendirmelerle değinmişler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    109
Kobalamin

Bu güzel çevirileriniz ve emeğiniz için çok teşekkürler @Burhan Guclu. Üzerinde durulmamış pek çok önemli hadise aydınlatılmış oldu. Artık gönül rahatlığıyla Gece Kralının destekleyebilirim :53:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
fatiherdem    0
fatiherdem

Emeğine sağlık :) Conquest and Rebellion için de altyazı hazırlayacak mısın?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

7. sezon Histories and Lore ve Conquest and Rebellion olarak tamamını hazırladım. İki videoyu tek videoda toparlayıp Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle paylaştım. Arşivciler indirebilir. :) Yalnız bir yerde video geçişinde House Arryn'i Aryyin olarak yazmışım. Tek hata için düzeltmeye üşendim. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk