Jump to content
  • Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x05 "Eastwatch"

Recommended Posts

oTToMaNeK    47
oTToMaNeK

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ShadowintheDark    2
ShadowintheDark

Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm Fragmanı - Türkçe Altyazılı

• Like 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Amanııııııın :D Çok kötü şeyler olacak :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    224
ritel
Spoiler

Fragmana bakınca Jon Snow (belki de Targeryan olmuştur )Winterfell'e gidip Bran ile karşılaşıp tekrar Dragonstone'a dönmüş sonucu ortaya çıkıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    139
Burhan Guclu

Ağlatmış çocuğu yav yazık. :oleyo: 

, Burhan Guclu düzenlendi
  • Like 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    440
pckolog

Ghost olsaydı orada görürdüm onun artistiğini. :D Valla o ejderya bozuntusuna bademcik ameliyatı yapardı tek ısırıkta. :oleyo:

Provocation mode: off.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    139
Burhan Guclu

Yine dolu dolu bölümdü. Bu bölümle de birlikte sızan senaryoların doğru olduğu tekrar kanıtlanmış oldu. Resmen tıpatıp aynı olaylar gerçekleşiyor.

, Kornsky düzenlendi
Spoiller kaldırıldı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LeviaX    87
LeviaX

Bu sezon sızan senaryo birebir gerçekleşiyor. Ben tümünü okumadım ama her bölüm karşılaştırıyorum ve gerçekten de tutuyor. 8.sezon senaryosununda ilk bölümü nete sızmış.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    67
orijinaryus

Ne güzel bölümdü be. Doya doya izledim resmen. Son 2 bölüm bayağı doya doya izliyorum. Özlediğim buymuş. Tatile çıkmadan da güzel oldu :oleyo: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fullmetall    1
Fullmetall
Spoiler

Bronn un yüzerek gölün bir kıyısından diğer kıyısına yüzmesi dışında üstelik  Jaime ile beraber yüzmesi dışında güzel bir bölümdü. Hızlı geçti ama yine de güzeldi.

, Fullmetall düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    167
ismuta

Son iki bölümdür gerçekten muhteşem. Hani kendini hissettirdi. Zaten kaldı iki bölüm ve inanıyorum ki coşturacaklar ortalığı.

Spoiler

Şimdi gelelim bölüme. Yine birkaç sıkıntı var ama artık görmemezlikten geliyoruz. Ama beni heyecanlandıran şeyleri yazmadan bitirmeyeyim dedim.

Bronn ve Jamie'nin teeeeee nereden nereye yüzerek geldiler helal olsun vallahi. Ne Dany ne de başka biri gölün/nehrin etrafına adam göndermeyi düşünmedi. Neyse olan oldu. Sonraki sahnede Tyrion, Daenerys'in karanlık yüzünü görüyor. Pişmanlık duyuyor ama iş işten geçmiştir. Daenerys artık kendi kendine takılacak kimseyi dinlemeyecek gibi. Sırada çok heyecanlandığım sahne geliyor. Dragon ve Jon karşılaşması. Uçtum resmen orada. Zaten bir ton r+l=j teorisi okudun geçen sezon verdiler gazı. Ejderhaya dokunması ve Daenrys'in bakışları beni benden aldı. Hop hop oldum. Veeee karşımızda Mormont :D Ben neden Sam iyileştirdi ki sebebi neydi derken bölümün sonunda anlıyoruz. DragonGlass Kardeşliği'nden :D  bir üye o da. Gazanız mübarek olsun yoldaşlar, sizinleyiz!  Ah şu Ustalar yok mu?! Hepsi bizim kahvedeki emmiler. Abi Sam'in ne yaptığını gördün iki dakika kulak kabart şu gencecik çocuğa yok anca laklak. Çok ifrit oldum ya. Sonra kaybedenleri görüyoruz bir tarafta Tyrion diğer tarafta Varys dertleniyorlar, kederleniyorlar. Gündüz izlemeseydim alırdım ben de bir fırt. :foleyo:  Sonra Jon, Arya ve Bron'nun ölmediğini öğreniyor ama çocuğun sevinecek zamanı mı var

Allah aşkına. Dert üstüne dert, keder üstüne keder. Jon, Duvarın ötesine gitmeye karar alıyor ama şu sıfat nedir?!

Spoiler

UnezOUy6SQu7zpYMuLiWLQ.png

Neyse çok uzattım. Neredeyse diziyi sahne sahne yazdım. İzlemiş olanlar bıkacak. Efendim r+l=j teorisine bir de Gilly'den kanıt gelince hem de resmi! Adamlar resmen gözümüze soktu. Jon tahtın resmi varisi okey anladık. Şimdi gelelim winterfell'e. Arkadaş bu bölümde herkesten çok ben littlefinger'den nefret ediyorum. Ne iğrenç ne pislik bir adam bu ya. Bir kale için yapmayacak şeyi yok. Sen değil misin Tully'leri öldüren kalelerine oturan. Gözü doymaz pislik.

Çıldırdığım konuysa KOSKOCA ARYA STARK lan bu! Frey'leri deviren kimsesiz olup dağı tuz eden! Littlefinger'e ARYA'yı yem ettirseler ayıp yahu. Ettirmem! :D

neyse süper bir bölüm olmuştu.

, ismuta düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    224
ritel

Efsane denilen önceki bölüme göre çok daha güzel bir bölüm izledim. 

Spoiler

Serçeparmak ve Arya konusunda ikilemde kaldım. Son sezonlarda çok pasif gösterilmeye başlanılan ki bir zamanlar kralın kim olacağında bile rolü bulunan Serçeparmak'ın (sevmesem de zekasına saygı duyulacak biri) Arya tarafından alt edilmesi iyi mi olurdu yoksa kötü mü olurdu ikilemde kaldım.

Harcasalar da basit bir biçimde olmaz inşallah.

İkinci olarak ise ben Emilia Clarke'ın oyunculuğunu sevmediğimi sanıyordum ama Daenerys'i de sevmediğimi bu bölümde fark ettim. Milleti önünde diz çöktürme sevdasından gına geldi artık. Bu bölüm, Dany gibi kibirli birinin tahtı almasından ise, Cersei denilen karaktersizin tahtta kalmasına razı olduğum bir bölüm oldu. Öldürmeye, yakmaya, yıkmaya gelmedim de sonra da El'inin bile sözlerini dinlemeden yak gitsin. Ne biçim mantık bu. Ayrıca Tyrion'ı herkesin önünde böyle aşağılaması da çok sinir bozucu. Tamam ilk  önerisi işe yaramamış olabilir ama senden tecrübeli olduğu kesin. Aşağıdaki resmi çok önceden görmüştüm ama kim düşünmüş ise ellerine sağlık. Daha önce komik gelirdi şimdi ise gerçekci geliyor.  

6XLjJE.jpg

En başta Tyrion'ın savaştan sonra alanda dolaşırken The Rains of Castamere'nin belli belirsiz bir şekilde çalması güzeldi.

Davos'un, "Hâlâ kürek çekiyorsundur diye düşünüyordum." Gendry espirisi de yine bölümün güzel taraflarından biriydi.

Sam'i Ak Gezen öldürdüğünde bile bu kadar çok sevmemiştim. Oradakiler nasıl o konuma gelmişler. Her şeyi bildiğini sanan sinir bozucu tipler vardır, oradaki üstat adı verilen kişilerin de onlardan farkı yoktu. Sırf yaşları büyük diye her şeyin en iyisini kendileri bilir.

Bran ve Jon karşılaşmasını bu sezon görmek isterdim.

• Like 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    37
ben geldim

Gendry ve  Arya'nın favorilerim olduğunu eski forumda yazmıştım. Finalde Gendry kral, Arya kraliçe olsa süper olurdu...:good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    139
Burhan Guclu

, Burhan Guclu düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aegon    10
Aegon

Jon'un ekibi the expendables kardrosu gibi resmen. EF-SA-NE. :guclu:

, Aegon düzenlendi
  • Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    528
zarat

Güzel bir bölümdü lakin;

Spoiler

Öncelikle Jamie ve avanesinin suda onca zırha rağmen yüzüp kurtulmaları akıllara ziyan kutluyorum senaristleri . Bu kadar da olmaz denen şeyleri oldurmakta üstlerine yok :D

Olayların ilerleyişi daha önceki sezonları göz önünde bulundurarak bakarsak , olması gereken bu diyebiliriz. Ancak finale 9 bölüm kalmışken kendimi beceriksizce yazılmış bir dörtnal gidişe hazırlamam gerektiğine dair bir önsezi oluşmadı desem yalan olur hani. Durduk yerde bir de başımıza Gendry çıktı. İyi,  Allah selamet versin!  Zaten geriye kalan beirli zaman süresinde anlatılacak o kadar şey varken,  yani her dakikasının israf edilemeyecek kadar değer olduğu bir yapımda böyle aptallık neyin nesi ? Cercei bölümü iyi yazılmış her şeyin farkında oyunu kuralına göre oynuyor. 

Ancak bugüne kadar kendisine  özgür iradeleri ile katılanlar sayesinde tescillenmiş bir kraliçe olan Daenerys Targaryen geçen bölümden bu yana etrafına terör saçan ve bundan kazanımlar uman bir kişiliğe dönüştü. Ejderhanın gölgesinde güya seçim yapmalarına izin veriyor, halbuki kalanları serbest bırakıp sonra onlardan bir seçim yapmalarını isteseydi daha anlamlı olduğu gibi kendisini insanların gözünde yücelten, davasına katılmaya istekli kılan özgür iradeye verdiği önem ilkesi zarar görmemiş olacaktı. Ejderhanın kükreyişi ile dehşete kapılarak  kalabalığın boyun eğişi  ne hazin bir tablo oldu. Bu insanların sadakati korkuyla satın alındı, saygıyla değil. Arya ile Serçe Parmak'ın karşılıklı hamleleri nereye varacak ve bu oyunun galibi kim olacak. Bu oyunda umarım Arya acemiliğini kurbanı olmaz.  Bu arada ölü adam avına Daenerys'in bir ejderha göndermesini beklerdim. Böylelikle Jon Snow'a davasını gerçekten desteklediğini göstermiş olur hem de çıkılan bu hayli zor  görevde olası  kötü bir durumda tek müttefiği olan Kuzeyin Kralını  kaybetme riskini azaltmış olurdu. Bu arada ben de herkesçe malûm sebeplerden dolayı sövme hakkımı Üstatlardan yana kullanmak istiyorum

• Like 3
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    239
DeanJames
Spoiler

Bıktım artık bunların iktidar mücadelesinden. Yok sen bana diz çök, ben sana diz çökeyim. Gerçek kral benim, tek kraliçe benim falan filan. Ya o kadar lafı geçiyor ölü ordusu geliyor diye, o kadar zor mu bir keşif ekibi göndermek o cengaver adamlarınızdan ey gerçek kral ve kraliçele? 

Bu zamana kadar tarafsızlığımı koruyordum ama artık yeter bundan sonra night kingi destekliyorum. Yık, kır, parçala, yok et. Hakediyor bu koyun weteros halkı. Zaten en başından hakkın olan demir tahtı al yüce Night King. Bu insanlar hep böyleydi. Ben seni anlıyorum, bunları toptan yok etmek lazım. 

, darkness_age düzenlendi
  • Like 1
  • Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aegon    10
Aegon
Spoiler

Şimdi yıllarca Jon; Lyanna ve Rhegar'dan olsa bile p*ç bildik ama bu bölüm resmi evlilik sonucu doğduğunu ve Targaryen soyadını alması gerektiğini öğrendik. Jon kan bağı dolayısıyla tahtta hak iddia edebilir ama bu onu yasal varis yapmaz. II. Aerys'in en büyük oğlu Rhegar veliaht prensti. Rhegar ölünce taht hakkı oğluna geçemez çünkü Rhegar öldüğünde Aerys hala yaşıyordu. Önce Rhegar ölüp sonra Aerys öldüğüne göre taht hakkı Aerys'in sıradaki çocuklarına geçer. Kalan tek çocuğu da ejderha kraliçesi. Ha derseniz ki Westeros'ta kimsenin tahtın gerçek varisini iplemediği, ucundan kıyısından dıdısının dıdısından kralla kan bağı olan biri bile arkasında güç olduktan sonra tahta oturabilir. O zaman size de hak veririm. Örnek: Robert Baratheon (Kral I. Aegon'un p*ç kardeşi Orys Baratheon'un soyundan geliyor). Ben bunu niye yazdım? Benim gibi kuralcılar tahtın gerçek sahibini bilsin diye.

, darkness_age düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire    47
mangdasire
Spoiler

Efsane bir bölüm çekmek istemişler ancak bana göre olay örgüsü gereğinden fazla oldu bittiye getirilmiş. GOT evreninin normal doğasına kıyasla son sahnedeki adamların bir araya gelmesi bile çok büyük bir olayken, hop diye bir anda kendimizi sahnenin içinde buluyoruz. Sahneler arası giriş, gelişme ve sonuç döngüsünün dizideki etkisi zayıflamış gibi görünüyor. Bana sıkıntı veren bir diğer ayrıntı ise dizide zaman kavramının anlamını yitirmesi oldu. Sanki herkesin her an her yerde olabildiği tek boyutlu bir düzenek varmış gibi.

Hikayenin hızlanması pek çoğumuzun hoşuna gidiyor olabilir. Ancak itiraf edelim ki, hikayenin dokusu orjinal GOT tarzından kopalı çok oldu. Bu bana artık rahatsızlık vermeye başladı. Hatta geçmiş sezonlarda dizinin yavaş gittiği ve senaryoda artık bazı kırılmalar yaşanması gerektiğine dair yaptığım eleştirilerden bile yavaş yavaş pişmanlık duymaya başladım. Oldukça yavaş ve ilmek ilmek ilerleyen hikaye artık bir anda büyük gelişmelere sahne oluyor. Diyaloglar artık daha basit ve sahneler eski sezonlara kıyasla daha kestirilebilir. GOT evreninin en büyük özelliği kendi doğasına uygun biçimde katı bir realizm içermesi ve beklentilerin aksine izleyiciyi büyük şoklarla ters köşe yapabilmesiydi. Bu özellik artık dizide söz konusu değil.

Diziye ait tek temennim bahsettiğim oldu bittilerin serinin geri kalanına gölge düşürmemesi ve efsaneleşmiş bir dizi olarak akıllarımızda iz bırakması. Ben bu dizi için gelecekte çok iyiydi fakat sonlara doğru bozdular demek istemiyorum. Gerçekten yazık olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    6
aga
Spoiler

Jon'un ejderhaya dokunması heyecanladıran anlardan biriydi. bölümse biraz görev muhabbetinden dolayı yüzük kardeşliği gibi olmuş. Son sahnede de zaten kardeşliğin üyeleri de belli oldu. Hmm... bunu eleştirmek için söylemiyorum. Yüzük kardeşliği dokunuşu gayet iyi olmuş bence. Uzun bir aradan sonra Ak gezenleri göreceğiz sonunda.  Üstatlardan da bi b*k olmaz. Son olarak dizide ışınlanma mod active! 

Sürekli Gendry'i soran bir arkadaş vardı. Sanırım bu bölüm en çok o mutlu olmuştur. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.