Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x05 "Eastwatch"

Tavsiye Edilen İletiler

Coilbone    485
Coilbone

Son 2 bölüm ilk 3 bölümün ne kadar kötü olduğunu gösteriyor resmen. Artık hiç bir şey uzatılmıyor, biri bir yere gidecekse 5 bölüm sürmüyor, birileri buluşacaksa diğer sezonu beklemiyor. Umarım aynı şekilde devam eder sezon da böyle bölümler varken saç baş yoldurtan bölüm izlemeyiz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    38
maverick5

Güzel bölümdü. Gayet akıcı gidiyor bu sezon. Tak tak görevler, savaşlar, taht oyunları, entrika her şey hızlı bir şekilde gerçekleşiyor..uzatmıyorlar. Herkes ışınlanmaya takmış ama bir kişi bir yere gidecekse 1-2 bölüm sonra gerçekleşmiyor aynı bölümde gideceği yere gidiyor. Bu da yıllardır izlediğimiz diziye ters geliyor. Bölüm sayıları çok azaldığı ve anlatılacak şeyin çok olduğu için bu tarz hızlı geçişleri normal karşılamak lazım. Şunun şurasında dizinin bitmesine 8 bölüm kalmış. Acı ama gerçek bitiyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
wendigo    1
wendigo
Spoiler

Mektupta yazanların şu şekilde çözüldüğü yazıyor http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/game-of-thrones-season-7-episode-5-sansa-arya-littlefinger-letter-explained-a7891656.html

Robb, I write to you with a heavy heart. Our good king Robert is dead, killed from wounds he took in a boar hunt. Father has been charged with treason. He conspired with Robert’s brothers against my beloved Joffrey and tried to steal his throne.

"The Lannisters are treating me very well and provide me with every comfort. I beg you: come to King’s Landing, swear fealty to King Joffrey and prevent any strife between the great houses of Lannister and Stark."

Kendimce meali : Robb selamlar,

Kral Robert domuz avı esnasında aldığı yaralar nedeniyle öldü. Babamız Robert'ın kardeşleri ile ittifak yaparak Joffrey'i tahttan indirmek için komplo kurduğu gerekçesi ile suçlanıyor. Lannisterlar bana çok iyi davranıyor. Bir elim yağda, öbürü balda. Yalvarırım buraya gel, Joffrey'e bağlılık yemini et ki Lannister ve Stark evleri arasında huzursuzluk olmasın....

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga

Olayların çabuk olmasıyla ilgili pek bir sıkıntım yok kendi adıma. Sadece dizinin kendi ruhuna uymadığından, keşke başından beri öyle olsaydı... Mesela; Vikings izleyenler, anlayacaktır ki o dizi ilk sezonda o şekilde başladı ve hep aynı zaman hızı sürelerinde ilerledi. GoT neredeyse bu sezona kadar çok ağırdan gidip şimdi hızlanınca (zaman süreleri ile ilgili) kendi tarzının dışına çıkmış gibi oluyor. Önceki sezonlara göre (yanlış anlaşılmasın, bundan rahatsız değilim; keşke Vikings gibi ilk sezondan beri böyle olsaydı) her şey "oldu bitti" terimine dönüşüyor. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Şunu da bi' köşeye koyalım dursun. :oleyoel:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Tam bir geçiş bölümüydü. Little finger mıdır, middle finger mıdır nedir en nefret ettiğim karakterler arasında. Acı çekerek yok olur umarım, inanılmaz sevinirim öyle bir şey olursa. Bir de bu sezon 7 bölüm mü olacak? İmdb'ye de baktım ve orada 7 bölümün adı var.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
wendigo    1
wendigo
TheodoreDogg, 35 dk önce tarihinde yazdı:

Tam bir geçiş bölümüydü. Little finger mıdır, middle finger mıdır nedir en nefret ettiğim karakterler arasında. Acı çekerek yok olur umarım, inanılmaz sevinirim öyle bir şey olursa. Bir de bu sezon 7 bölüm mü olacak? İmdb'ye de baktım ve orada 7 bölümün adı var.

Bu sezon 7, final sezonu 6 bölüm olacak

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
wendigo, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Bu sezon 7, final sezonu 6 bölüm olacak

Bu kadar az bölümlü olacak olması gayet hoşuma gitti. İşte böyle ya. Araya gereksiz bölüm atmadan gidince sezon süper oluyor. Öyle diziler var ki sırf bölüm artsın diye araya saçma sapan bölümler koyuyorlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    217
Castiel

Sen gidip 5 sezon boyunca (ilk sezonu ayrı tutuyorum) olayları gereğinden fazla uzatarak anlatırsan, bazen gereksiz şeylere girip hikayeyi tıkarsan, yumurta kapıya dayanınca böyle tempo sorunu yaşar, her şeyi alelacele anlatmaya çalışırsın işte. Bu dizinin en büyük sorunu her zaman hikaye anlatımı oldu. Hâlâ da aynı şekilde devam ediyor. Ayrıca son sezona gireceğiz, 7 sezon olmuş hâlâ ak gezenler ile ilgili doğru dürüst bir şey anlatmış değiller. 7 sezon be kardeşim. Her tarafa değinirken hatta bunların bazıları gereksizken neden bu kadar süre boyunca şu yaratıkları anlatmazsın? Fantastik açıdan kim ne derse desin başarısız bir dizi. Ejderhalar var ama olsun :)

tarihinde Castiel tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
Castiel, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Sen gidip 5 sezon boyunca (ilk sezonu ayrı tutuyorum) olayları gereğinden fazla uzatarak anlatırsan, bazen gereksiz şeylere girip hikayeyi tıkarsan, yumurta kapıya dayanınca böyle tempo sorunu yaşar, her şeyi alelacele anlatmaya çalışırsın işte. Bu dizinin en büyük sorunu her zaman hikaye anlatımı oldu. Hâlâ da aynı şekilde devam ediyor. Ayrıca son sezona gireceğiz, 7 sezon olmuş hâlâ ak gezenler ile ilgili doğru dürüst bir şey anlatmış değiller. 7 sezon be kardeşim. Her tarafa değinirken hatta bunların bazıları gereksizken neden bu kadar süre boyunca şu yaratıkları anlatmazsın? Fantastik açıdan kim ne derse desin başarısız bir dizi. Ejderhalar var ama olsun :)

Ben de aynısını hem burada hem sözlükte dile getirdim ama o zaman da diyorlar ki ''Bu dizi ak gezen dizisi değil. Bu dizi strateji, insan ilişkileri dizisi. Bu kadar çok diyalog olması normal. Sizin ak gezen çıksın diye beklemeniz normal değil'' dediler. Ak gezenlerin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili sadece 1 dk'lık bir flashback gösterdiler galiba(geçen sezon) Hiçbir şey anlamadım. Şu anda en önemli konu ak gezenler ama doğru düzgün gösterdikleri yok. Varsa yoksa ne b.ka yaradığını anlamadığım iri çocuk Tarly ve bir iki tane gereksiz karakteri sürekli göstermeleri.

Birisi bana bana Petyr Baelish'in sonunun iyi ya da kötü biteceğini söyleyebilir mi? Pek detay istemiyorum(ölecek/ölmeyecek gibi olmasa da olur) ama en azından ondan nefret edenler sağlam bir oh çekecek mi? Buraya başka şey de yazardım onunla ilgili ama kendimi zor tuttum. Ne kadar sinir bozucu bir karakter o öyle ya.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    217
Castiel

Biz zaten bütün dizi ak gezen olsun demiyoruz. Ama onlar bu hikayenin önemli bir noktasında yer alıyorlar. "Winter Is Coming", "Winter Is Coming" diyip diyip durdular kaç sezon boyunca. En popüler repliği belki de dizinin. Ee bu "Winter Is Coming" lafının olayı ne zaten? Ak gezenler değil mi? Strateji ve insan ilişkilerini de anlat buna bir şey diyen yok. Ama hepsini bir arada yapamayacaksan niye diziye böyle fantastik ve önemli bir unsur ekliyorsun o zaman? Net bir şekilde altından kalkamıyorlar bana kalırsa. Nasıl diğer karakterleri haneleri anlatıyorsan bu ak gezenleri de arada göster, kimler ne yapıyorlar, amaçları ne görelim biz de. İstemiyorsan da baştan böyle bir şey yaratma. Dizinin başlangıcı bile bu yaratıklarla başlıyor. Sürekli adlar geçiyor, tehlikelerinden vs. bahsediliyor. Ama sadece bunlar. Ne bilgi var ne başka bir şey. Sen sürekli bahseder, hikayede önemli bir yer verirsen ben de bunları iyi işlemeni beklerim. Dediğiniz lafları söyleyenlerin tek savunma şekli o bana kalırsa. Ama bana göre durum ortada. Vaat ettiğini vermiyor ve fantastik konusunda başarısız. Bu sezonun posterinde bile Night King var. Ama 10 saniye falan bir yüzünü gördük sadece :) Ak gezenler konusunda bildiklerimiz 1-2 dakikalık flashback ve "Ölüler ordusu geliyor.",  "Kış geliyor." lafından öteye gidemedi.

tarihinde Castiel tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
Castiel, 3 dk önce tarihinde yazdı:

Biz zaten bütün dizi ak gezen olsun demiyoruz. Ama onlar bu hikayenin önemli bir noktasında yer alıyorlar. "Winter Is Coming", "Winter Is Coming" diyip diyip durdular kaç sezon boyunca. En popüler repliği belki de dizinin. Ee bu "Winter Is Coming" lafının olayı ne zaten? Ak gezenler değil mi? Strateji ve insan ilşkilerini de anlat buna bir şey diyen yok. Ama hepsini bir arada yapamayacaksan niye diziye böyle fantastik ve önemli bir unsur ekliyorsun o zaman? Net bir şekilde altından kalkamıyorlar bana kalırsa. Nasıl diğer karakterleri haneleri anlatıyorsan bu ak gezenleri de arada göster, kimler ne yapıyorlar, amaçları ne görelim biz de. İstemiyorsan da baştan böyle bir şey yaratma. Dizinin başlangıcı bile bu yaratıklarla başlıyor. Sürekli adlar geçiyor, tehlikelerinden vs. bahsediliyor. Ama sadece bunlar. Ne bilgi var ne başka bir şey. Dediğiniz lafları söyleyenlerin tek savunma şekli o bana kalırsa. Ama bana göre durum ortada. Vaat ettiğini vermiyor ve fantastik konusunda başarısız. 

Ondan sonra ''Niye Oz ve The Wire enfsane diziler''' diye soruyorlar bir de ya :D:) Niye mi efsaneler? Çünkü bu tür dizilerde ben bir kere ''Boşuna uzatıyorlar, ne olacaksa olsun. Ne gerek var heyecana'' demedim. Çat diye oluyor her şey. Gereksiz bölüm atmıyorlar araya. Nasıl bir kışsa artık 7 sezondur gelmedi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
Castiel, 3 sa önce tarihinde yazdı:

Sen gidip 5 sezon boyunca (ilk sezonu ayrı tutuyorum) olayları gereğinden fazla uzatarak anlatırsan, bazen gereksiz şeylere girip hikayeyi tıkarsan, yumurta kapıya dayanınca böyle tempo sorunu yaşar, her şeyi alelacele anlatmaya çalışırsın işte. 

Doğru söze ne denir :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys

Son sahnede Danny' nin Jon Snow' a bakışı hiç hoşuma gitmedi. Aşık mı oldu acaba 

, onların arasında bir şeyler olur mu.Ejderhayı sakinleştirmesi etkiledi Dannyi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.663
elbais
dracarys, 17 dk önce tarihinde yazdı:

Son sahnede Danny' nin Jon Snow' a bakışı hiç hoşuma gitmedi. Aşık mı oldu acaba 

, onların arasında bir şeyler olur mu.Ejderhayı sakinleştirmesi etkiledi Dannyi.

Niye böyle dedin ki şimdi? Ben yakıştırıyorum onları, kuzey-güney hattının birleşmesi ne güzel bir şeydir:D umarım mürüvvetlerini görürüz, hem çocuklarda hazır  :friends:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

Ee ne olacak şimdi ? Bizim takım 1 ölü yakalayıp koşarak kaçacaklar mı ? :oleyo:

Dany John aşkı olmasın lütfen ! 

Nıhayet bır seyler olmaya başladı ama gec kaldılar ,sıkıştıracaklar olayları tam anlatamayacaklar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk