Jump to content
rjxone

Ağda Bilinmeyen Aygıt-lar

Tavsiye Edilen İletiler

rjxone    9
rjxone

Bir hafta kadar önce TTNET'e geçtim. Bana bir VDSL modem verdiler. Şifresini vs. değiştirip kullanmaya başladım. Yazıcı ve ağ genişleticiyi WPS ile modeme tanıttıktan sonra bir daha WPS tuşuna basmadım.

Akşam Windows 10 bilgisayarın ağ kısmına girdiğimde Casper VIA A1 telefon görünüyordu. Sonra yenile yapınca gitti, başka telefon geldi. Hemen modeme giriş yaptım, bir tane unknown cihaz görünüyordu. Mac adresini arattığımda Casper telefona ait olduğunu gördüm. WPS'i kapattım, şifreyi değiştirdim. Bu akşam yine bakacağım bakalım Casper görünecek mi?

Yaptığım araştırmalarda TTNET'in verdiği modemlerde benzer sorunlar yaşayan birçok kişiye rast geldim ama net bir çözüm önerilmemiş.

Uygun bir zamanda MAC filtresi de ekleyeceğim modeme.

Evinde bu sorunla karşılaşıp çözebilen var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    447
byesiler

Bence WPS özelliğini kapat. Onlarda büyük ihtimalle sadece bağlanmak isteyenlerdir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rjxone    9
rjxone

WPS'in ne kadar açığı olduğunu, bu sorunun ardından araştırma yapınca öğrendim. Neden modemlerde WPS varsayılan olarak açık gelir ki?

Kendim rastgele PIN numaraları ile deneme yaptığımda ağdan IP alamadım. Modem arayüzünde de görünmedim. Demek ki o Casper telefon bir şekilde ağa giriş yapmayı başarmış. Tek ümidim ağa girdiğinde saçma sapan işler yapıp da başıma bela açmaması. Her ihtimale karşı telefonun MAC adresini kaydettim kenarda duruyor bakalım. WPS'i de kapatıp şifreyi değiştirdim. Birkaç gün paranoyak bir şekilde ağı izleyeceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Espri filan yapmıyorum ya da komik filan da olmaya çalışmıyorum ama bir an hakaret başlığı zannetim. Hangi aygıtlar ağda yapmayı bilmiyormuş acaba diye soruyorum kendime. Sonradan anladım olayı. Başlığa böyle saçma bir yazı bıraktığım için @rjxone kusura bakmasın.

• Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rjxone    9
rjxone

@TheodoreDogg yaran yanlış okuma olarak etiketlenebilir :luffy:

Son durum şöyle:

WPS'i açtım pusuya yattım. Gelen giden yok. Ama Windows 10'un ağından bakınca sürekli bir telefon görünüp görünüp kayboluyor. WPS'i kapatınca bunlar yok oluyor. İnternette wi-fi ile güçlendirilmiş gps nedeniyle wi-fi'nin telefonlar tarafından kullanılıyor olma ihtimalinden bahsetmişler. Her ihtimale karşı WPS'i kapattım, bir-iki gün daha paranoya takılıp sonra alarm seviyemi düşüreceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk