Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x06 "Beyond the Wall"

Tavsiye Edilen İletiler

Uzunserdar    374
Uzunserdar

Ben sızdırılan senaryoda bile yemedim spoiler. Nede burada direk geldi yüzüme söyledi bastım fırçayı ama iş işten geçmişti bi kere.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Sızdırılan senaryo sadece bu sezona ait değil mi? Yani sanırım seneye olacak olan final sezonu ile ilgili bir şey daha yok ortalarda galiba?

tarihinde TheodoreDogg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
TheodoreDogg, 1 dk önce tarihinde yazdı:

Gece izleyeceğim. Bari şunu bir söyleseniz de onu bilsem. O spoiler'da geçen şey bölümün sonunda mı olacak yoksa ortalarında filan mı?

Spoiler

sonlarına doğru oluyor.en sonu mükemmel hatta.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
Uzunserdar, 1 dk önce tarihinde yazdı:

Ben sızdırılan senaryoda bile yemedim spoiler. Nede burada direk geldi yüzüme söyledi bastım fırçayı ama iş işten geçmişti bi kere.

Neyse boş ver dök içini rahatla insanın izleme keyfinin içine edenlere ne söylesen az gelir :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    295
Fildir
Uzunserdar, 3 dk önce tarihinde yazdı:

Siz en azından gördünüz, akşam üstü o beyinsizlerden biri söyledi bana daha ne olsun. :boxing:

Öyle bir şey olsa o saatten sonra o kişinin yüzüne bakmam. :foleyo:Ya da misliyle veririm karşılığını. :foleyo: Gülücük falan koyuyorum ama ciddiyim. :good:

Aslında bu tür durumlarda hiçbir yere girmem ama elimin alışkanlığından giriverdim sola bakmak yetti zaten.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Ben küfür etmiyorum böyle insanlara karşı. Spoiler doğru olsun olmasın çok ağır şekilde beddua ediyorum. Günahsa günah. Ben ediyorum arkadaş ya. Allah'ından bulsunlar. Bu insanların ailesindeki çok sevdiği kişilere küfür edilmesinden zevk aldığı ortada. O yüzden ben beddua'mı en ağır şekilde edip susuyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    217
Castiel

Keyifli bölümdü ama Ak Gezenler ile ilgili yine bir bilgi alamadık. Sadece şov yaptılar yine :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel
Fildir, 3 sa önce tarihinde yazdı:

Eğer izlerseniz 12 gün bekleyeceksiniz, ona göre. :foleyo: Spoiler yemeden kaçayım. :43:

Bence izle. Dezavantaj olarak bekleme süresi var ama diğer tarafta da oooov dedirtecek bir olayı izlemeden önceden öğrenme tehlikesi var. 

@TheodoreDogg, o tür kişilerin küfür yemekten hoşlanma nedenlerini anlayamadım gitti. Bazı (hepsi değil) ekşici .... yüzünden  Ned Stark'ı falan hep oradan öğrenmiştim. 

@Uzunserdar, takip ettiğim iki dizi var biri Westworld biri de Game of Thrones. Eğer etrafımdaki biri spoileri söyleyecek olsa hiç kusura bakmasın ağzının payını alırdı.

bölümle ilgili olarak ilk izleyişten sonra

Spoiler

Senelerce ejderhaların binicileri kim olacak tartışıldı (halen de tartışılıyor), derken ejderhaların biri yok yere gitti. 

Ejderhadan sonra artık ak gezerler bana göre Real Madrid, karşı taraf ise amatör lig takımlarından biri oldu. Duvar büyülüymüş falanmış boş artık. Yazık oldu ejderhaya. Geçen bölümden sonra Dany'ye yüklenmiştim ama bu bölümde ilk kez haline (çocuklarım dediği ejderhalardan birinin ölümüne) üzüldüm.

Hep bu hikayedeki en önemli karakter Bran dedim. Hiçbir işe yaramadı ve kendisi yüzünden de Hodor'u, Rickon'u heder oldu.

Arya ve Sansa arasındaki atışmalar en gereksiz yerlerdi. Sansa sinir bozuculuğun ötesine geçti. Böyle onurlu bir aileden böyle bir varlık nasıl olmuş. 

Şu sahneler ilk sezonlarda olsaydı ekipten geriye sadece Jon Snow dönerdi. Şimdiyse aklıma gelecek en son karakter öldü, Myr'li Thoros. Ben hep Beric Dondarion'un öleceğini sanıyordum.

Tormund ölseydi üzülürdüm. Brienne ile çocuklarını büyütmesini görmek isterdim. Adamda nasıl bir mantık varsa, kadın iri diye bütün çocukları da iri olacak. 

En güzel bölümler de Euron Greyjoy yaratığının olmadığı bölümlerden çıktı. 

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Bölümü izledim. Spoiler yedikten sonra gördüklerime çok şaşırmasam da güzel bölümdü.

Eğer haftaya yine bu zamanlar sezon finalini de sızdırırlarsa, izleyene kadar ekşi sözlük veya spoiler yiyeceğim yerlerden kaçacağım. Acaba sezon finalini de sızdırırlar mı haftaya?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
Spoiler

Bölümle ilgili en önemli olay olarak Ak Gezenlerin buzdan silahlarının ejderhayı öldürebildiğini öğrendik derken; bölüm sonu çok daha ilginç bir şey oldu. Ne denir ki başka. Ama ivme Ak Gezenlere doğru kayıyor. İşler nasıl düzelir tam bilemiyorum. Ama Stark çocuklarının Warg özelliklerini falan kullanıp olaylara müdahale etmeleri lazım. Belki Bran piyasaya iyice çıkar falan da Ak Gezenlerden birisinin Warg olarak içine girer. Gerçi o da üç gözlü kuzgun oldu ama Warg özelliği halen vardır herhalde. Olmadı Jon ya da Arya böyle bir şey yapsın. Yoksa mücadele şuan hiç mi hiç eşit gibi durmuyor.  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
ritel, 6 sa önce tarihinde yazdı:

İçeriği Gizle

Senelerce ejderhaların binicileri kim olacak tartışıldı (halen de tartışılıyor), derken ejderhaların biri yok yere gitti. 

Ejderhadan sonra artık ak gezerler bana göre Real Madrid, karşı taraf ise amatör lig takımlarından biri oldu. Duvar büyülüymüş falanmış boş artık. Yazık oldu ejderhaya. Geçen bölümden sonra Dany'ye yüklenmiştim ama bu bölümde ilk kez haline (çocuklarım dediği ejderhalardan birinin ölümüne) üzüldüm.

Hep bu hikayedeki en önemli karakter Bran dedim. Hiçbir işe yaramadı ve kendisi yüzünden de Hodor'u, Rickon'u heder oldu.

Arya ve Sansa arasındaki atışmalar en gereksiz yerlerdi. Sansa sinir bozuculuğun ötesine geçti. Böyle onurlu bir aileden böyle bir varlık nasıl olmuş. 

Şu sahneler ilk sezonlarda olsaydı ekipten geriye sadece Jon Snow dönerdi. Şimdiyse aklıma gelecek en son karakter öldü, Myr'li Thoros. Ben hep Beric Dondarion'un öleceğini sanıyordum.

Tormund ölseydi üzülürdüm. Brienne ile çocuklarını büyütmesini görmek isterdim. Adamda nasıl bir mantık varsa, kadın iri diye bütün çocukları da iri olacak. 

En güzel bölümler de Euron Greyjoy yaratığının olmadığı bölümlerden çıktı. 

Keşke izlemeseydim desem de o kadar gaz ve spoilerden sonra seyretmek biraz mecburiyet oldu benim için. Spoilerde de bir nevi hislerime tercüman olmuşsun :good:

tarihinde zarat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tunucef    2
Tunucef
Paradigma, 9 sa önce tarihinde yazdı:

Dizi tamamen Hollywood oldu. ASOIAF ruhu kalmadı. Ha muhabbetleri ve bölümü heyecanla takip ettik tabii. Senaryoyu okumuş olmasam oha! derdim herhalde. Sanki artık çoğu sahne izleyici yorumlarına göre şekilleniyor ve bu iyi değil... 

Birazda size öyle hissettirmiş olabilir yanlış anlamayın fakat ne olacağını önceden bilen kişi (kitap ya da spoiler hatta tahmin yoluyla nasıl olursa olsun) heyecanı daha az hissedebilir, yani o noktada size katılıyorum ki sebebin bende bu olduğunu düşünüyorum. Diziyi izlerken yaptığımız ufak bir tahmin de tutsa yeri geldiğinde gözümüzde küçümseyecek yer bulmuş gibi hissedebiliyoruz. Özellikle büyük yapımlarda buna ihtiyaç duyduğumuz dahi oluyor yoksa dozu kaçmış fanlara dönüşüp etkisinde çok kalacakmışız gibi hissettirebiliyor, özellikle benim açımdan.

Ama bu çoğumuz gibi yabancı yapımları fazlasıyla izlemiş kişilerin diline düşen "hollywood" tarzı tabirini diziye yakıştırmamızı bence pek gerektirmemeli. Senaristlerin, kitlenin görüşlerinden yeterince güncel olarak etkilenebilmesi zaten pek mümkün değil eğer yanlış duymadıysam finalin dahi şimdiden bir nevi hazır olduğu söyleniyordu.

Yani yine belli oranda bazı konuları izleyicilerin gözünden hayal ederek kurguladılarsa da bu bence diziyi daha kötü değil tam tersine farklı kılar. Kitap içinden direk almaları daha zor olanı değildir ki zamanında o sahnelerle yüksek başarı sağladıkları da oldu. Kimisine göre kitap, kimisine göre çoğu sahnede aynı anın dizideki hali üst zevk verdi bunlar tamamen kişisel görüş ama ben beklentilerimin üstünde bir sezon izlediğimden özellikle yazmak istedim. Geçmiş yıllarda artık sezonların vasat olacağını yazanlar dahi olmuştu ki öyle olmadığını görmek beni yeterince memnun etti o yüzden "hollywood oldu" demek biraz bana yanlış hissettiriyor. Tabi başta dediğim gibi yanlış anlamanızı istemem düşünceler kişiye göre değişir benim görüşüm doğru sizinki yanlış demiyorum sadece belirtmek istedim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.BIYIK    46
Mr.BIYIK

Bölümü izledikten sonra aklıma bir şey takıldı,bu Night King veya çevresindekiler neden hiç konuşmuyor? Belki çok gereksiz bir detaydır ama iyiden iyiye merak etmeye başladım bu konuyu. o.O

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma

Bu arada Thoros of Myr'in sürekli sarhoşluğa yorduğu tevazusuna da hayranım. Beric de mükemmel. Ses tonu falan fazlasıyla inandırıcı. İlk sezon Ned Stark'ın Gregor Clegane'i yakalaması için gönderdiği oyuncuyu değiştirmeleri iyi olmuş. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout

Spoiler yememek için bende izledim 1.92 Gb'lık versiyon güzeldi. Bölüm için ise bir demeye gerek yok, süperdi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    235
Mr.Hate

Bölümü indirdim ama hala izlemedim, hazırlıkları anca tamamlayabildim, kola cips hepsi hazır, akşam şöyle yayıla yayıla izleyeyim.  :ohyeah:

Spoiler

gbPTBQW.gif

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
VUR4L    58
VUR4L

Yalnız her şeyi hızlı yapacağız diye çok fazla mantık hatası yapıyorlar. Seyir zevkimi alıp götürüyor yemin ederim. Kitaptan ayrıldılar eyvallah da saçmalamaya gerek yoktu. Türk dizisi finali yapacaklar diye korkar oldum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
yesiL    24
yesiL
Spoiler

Her şey iyi güzelde Cercei'ye akgezenleri kanıtlamak için bir ejderhayı kaybettiler. Cercei'nin ne gücü kaldı ki ona daha bir şey ispat etmeye çalışıyorlar. Diyelim ki akgezenlere karşı mücadele ettiler. Sonra birbirleriyle tekrar mı savaşacaklar. Jon o kadar ejderha camı diye tutturdu, insan hiç mi yanına ejderha camı almaz. Şu Brain'ın o kadar gücü var, daha dişe dokunur bir şey yaptığını görmedik. Benjamin Amca nereden ortaya çıktı, o da ayrı bir konu. Ayrıca bu ejderhalar yumurtlamıyor mu hiç :)

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Ben bir de şunu anlamadım ya. Sırf bir Cersei'yi ikna edeceğiz diye niye bu kadar riske giriyorlar? Nedir yani anlamadım gitti. 1 tane white walker alacağız diye neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlar. Ne için yapıyorlar? Oradan birisini alacaklar ve Cersei'yi ikna edecekler. Bu mu yani? Hadi götürdün oraya diyelim. Var mı bir garantisi size yardım edeceğinin? Yok. Bence bu konu çok gereksiz olmuş. Bilmiyorum artık kitapta da böyle mi yoksa kendileri mi yazdı bu konuyu.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ekedi    1
ekedi

Bir beni mi dikkati mi çekti?

Spoiler

7x6 20. dakikada Dany veTyrion arasında geçen konuşmada(yerine varis seçmeliyiz muhabbetti) bariz bir şekilde dany nin öleceğine vurgu yapılıyor. John'un da tahtın meşru varisi olduğu ip ucuda verilmişken önemli bir konuşma, gözden kaçmış kimse önemsememiş:16:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk