Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x06 "Beyond the Wall"

Tavsiye Edilen İletiler

TamerÇ.    83
TamerÇ.

Daha izlemedim yarın ola hayır ola :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    109
Kobalamin
Spoiler

Little Brother is Watching You! :ph34r: (kurdun gözüne dikkat!)

4M5OAG.gif

tarihinde Kobalamin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

Kar sıçramış be ya. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    481
heroson

@Kobalamin bunun mevzusu dönmüştü, eski iletilere doğru bir göz at derim ama kısacası o taşların özelliiği o diyeyim. Extrem bir durum yok yani :D . Ya da hiç uğraştırmayayım, mevzu şu;

Burhan Guclu, 17.08.2017 - 22:01 tarihinde yazdı:

Longclaw hakkında gözleri açıldığına dair bir muhabbet dönmüştü. Kılıcın iki gözü arasında boşluk varmış gerçekte. Yani yan tutulduğunda bir gözünün içinden diğer taraf görünüyormuş. O yüzden yukarıdan falan bakıldığında iç kısmı siyah olarak görünüyor. Tam yan tarafından bakıldığında ise diğer tarafta ne varsa o görünüyor. Bahsettiğimiz yerde diğer tarafta kar olduğu için beyaz görünüyor. Kımıldatıldığında ise açısı değişip iç kısmı göründüğü için siyah oluyor bir kısmı. O kadar şaşırdık, teori falan üretelim dedik ama olmadı. :)  Spoiler olmaktan da çıkmıştır herhalde, bildiğimiz Longclaw. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin    109
Kobalamin

Bir anlık heyecan yaptıysam demek ki... Açıklama için teşekkürler :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DarkCrystal    16
DarkCrystal

Ey GoT uzmanları;

Bu bölümde birkaç nokta aklıma takıldı, anlayanlar bir el atsın lütfen:

Spoiler

1- Bu Khaleesi, ejderhalarla geldiğinde niye at üstündeki Ak Gezenleri ve Gece Kralı’nı direkt öldürtmedi ejderhalara? Ben mi bir şey kaçırdım yoksa olaylar uzasın diye mi yaptı senaristler?

2- Bunların yakaladığı ölü, başlarındaki Ak Gezen ölünce niye ölmedi? Onu başka bir Ak Gezen dönüştürdüğü için mi?

3- Gece Kralı’ nun ejdere attığı mızrak, özel bir mızrak mı (büyülü gibi)? O yüzden mi ejder hemen öldü?

4- O kadar ölünün 8-10 kişiyi indirememesi sizce de fazla zorlama olmamış mı? Hepsi birden hücum etse gittiler, Cüneyt Arkın filmleri gibi teker teker geliyorlar ama Benjen Stark’ın üzerine hepsi saniyede çullanıyor valla.

NOT : Önceki mesajları okuyamadım bu arada.

tarihinde DarkCrystal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
DarkCrystal, 9 sa önce tarihinde yazdı:

Ey GoT uzmanları;

İçeriği Gizle

1- Bu Khaleesi, ejderhalarla geldiğinde niye at üstündeki Ak Gezenleri ve Gece Kralı’nı direkt öldürtmedi ejderhalara? Ben mi bir şey kaçırdım yoksa olaylar uzasın diye mi yaptı senaristler?

2- Bunların yakaladığı ölü, başlarındaki Ak Gezen ölünce niye ölmedi? Onu başka bir Ak Gezen dönüştürdüğü için mi?

3- Gece Kralı’ nun ejdere attığı mızrak, özel bir mızrak mı (büyülü gibi)? O yüzden mi ejder hemen öldü?

4- O kadar ölünün 8-10 kişiyi indirememesi sizce de fazla zorlama olmamış mı? Hepsi birden hücum etse gittiler, Cüneyt Arkın filmleri gibi teker teker geliyorlar ama Benjen Stark’ın üzerine hepsi saniyede çullanıyor valla.

Spoiler

1-Evet.Düşününce hatta düşünmeden dahi bakarsak bu mantıksız.Tıpkı ejderhaların sadece düşmanları yakması gibi..Ama işte yapacak bir şey yok.

2-O konu açıklanması gereken bir konu gece kralı ile alakalı.Yani 2 tür hatta 3bile olabilir ölü var.Hepsi ayrı şekilde ölüyor diriliyor.Bunlar şu ana kadar es geçildi boş beleş bölümlerden dolayı açıklamadılar kaldı 6 bölüm ve artık bölümleri mecbur hızlı geçmek zorundalar ne yazık ki.

3-Evet.Onun da başka açıklaması yok.Ama o da bir muamma ? Gece kralı ve ordusunu tam dolu dolu anlatmaları lazım ama bunun için de 2-3 bölüm lazım ki artık o kadar bölüm ellerinde yok.Bu sinir bozucu.

4-Beklemişler.Ejderlerin geleceğini beklemişler.Benjen'in ölmesi tam bir saçmalık idi zaten .Sen git yeğenim ben bir şurada ölüvereyim der gibi oldu olay.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
DarkCrystal, 22.08.2017 - 00:28 tarihinde yazdı:

Ey GoT uzmanları;

İçeriği Gizle

Spoiler

Valla senaryoyu zorlarsak; hatırlayacaksınız ki daha ilk sezonda duvarın öteki tarafında ölen birileri yürüyen ölülere dönüşüyordu. Bunun üzerine duvarın diğer tarafında ölenlerin cesetlerini yakıyorlardı. Bu bölümde de Jon Thoros'un dönüşme ihtimaline karşı cesedini yaktı. Şimdi senaryoyu zorlayarak; Thoros, Tazı, Jorah, Beric, Gendry (ki taa kralın şehrinden geldi) ve diğerleri bir araya gelip intihar komandosu kurup ölü avına çıkıyorlar.

Bunun için bu kadar karakteri bir araya getirmeye ne gerek vardı. 
Ve de biraz latife olacak ama; madem ki duvarın diğer tarafında ölenler yürüyen ölülere dönüşüyor, bu kadar kastırmaya gerek var mıydı (bir ejderha kaybettiler). Duvarın öteki tarafında ölen birinin dönüşmesini bekleselerdi... :D
Bu aslında uzar gider... sizin sorularınızın da bazıları Ak Gezenleri tam anlatmadıkları için oluşmuş gibi...  Sadece şunu söyleyebiliriz ki; nasıl ki ejderha camı (obsidyen) ve valyria çeliği Ak Gezenleri öldürüyorsa, bu bölümde de öğrendik ki Ak Gezen'lerin buzdan yapılmış o silahları da ejderhaları öldürebiliyor. 

Cersei'i ikna etmek için bu kadar uğraş... Cersei ikna olur mu pek zannetmiyorum. Hatta Gece Kralı ile anlaşma yapmasa bari ejderhaları öldürebiliyorlar diye ya da Cersei Ak Gezen silahı ele geçirme derdine düşmese bari... :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
oTToMaNeK    78
oTToMaNeK

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk