erkanshi

Video dosyasından ses kaldırma veya ses değiştirme...

Tavsiye Edilen İletiler

erkanshi

Yabancı bir filmdeki yabancı şarkı yerine, türkçe bir şarkı eklemek istiyorum ama bunu nasıl yapabilirim acaba? hatta şu 2 yöntemi yapabileceğim bir yazılım var mı?

örneğin; 

1- videonun belli bir bölgesindeki sesi tamamen kaldırma; 60 dakikalık bir videonun 45-48 dakikası arasındaki sesi tamamen kaldırmayı nasıl yapabilirim?

ve 

2- videonun belli bir bölgesindeki sesi başka ses ile değiştirme; 60 dakikalık bir videonun 45-48 dakikası arasındaki sesi kaldırıp yerine başka bir ses nasıl eklerim?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais

Video montaj programları ile hatta Windows Movie Makerla bile yapılabilirsin. Sony Vegas vs gibi birçok edit programı ile ilgili bilgi ve kullanım videoları internette mevcut ;) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kobalamin

Daha basit bir çözümü var mı bilmiyorum fakat Adobe Premiere ile halledebilirsiniz.

Yapmanız gereken video ile sesin bağlantısını kestikten sonra, razor (jilet) ile dilediğiniz ses aralığını kesmek. Sonrasında ise o aralığa istediğiniz ses dosyasını yerleştirebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
erkanshi
elbais, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Video montaj programları ile hatta Windows Movie Makerla bile yapılabilirsin. Sony Vegas vs gibi birçok edit programı ile ilgili bilgi ve kullanım videoları internette mevcut ;) 

ilk önce movie makerı denedim. gerçekten video içerinde istediğim yere ses ekleyebiliyorum ama o sesin eklendiği yerde videonun orjinal sesi de duyuluyor. video sesini kıs dediğimde ise videonun tümünde sesi kaldırıyor.

siz biliyorsanız movie maker ayarlarına bakabilir misiniz, belli bir bölgede video sesini kısabiliyor muyuz?

Kobalamin, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Daha basit bir çözümü var mı bilmiyorum fakat Adobe Premiere ile halledebilirsiniz.

Yapmanız gereken video ile sesin bağlantısını kestikten sonra, razor (jilet) ile dilediğiniz ses aralığını kesmek. Sonrasında ise o aralığa istediğiniz ses dosyasını yerleştirebilirsiniz.

Bu programlar çok kasıyor bilgisayarımı...sadece bu iş için daha light programcıklar biliyor musunuz?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais
erkanshi, 6 dk önce tarihinde yazdı:

ilk önce movie makerı denedim. gerçekten video içerinde istediğim yere ses ekleyebiliyorum ama o sesin eklendiği yerde videonun orjinal sesi de duyuluyor. video sesini kıs dediğimde ise videonun tümünde sesi kaldırıyor.

siz biliyorsanız movie maker ayarlarına bakabilir misiniz, belli bir bölgede video sesini kısabiliyor muyuz?

Kullandığın program bunu yapamıyorsa o zaman montaj kısmına geçmelisin. Videoyu önce sesini değiştireceğin yere kadar at, sesi değiştireceğin bölümü ayrı bir parça olarak ekle ve sesi kıs üzerine kendi istediğin sesi ekle, en son kalan parçayı at ve tümünü render et ;) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
erkanshi

Aklıma şöyle bir yöntem geldi. bunu deneyeceğim ama aklınıza daha kolay bir yöntem gelirse uyarın lütfen;

şimdi 40 dakikalık bir video..ben 22:09 - 24:00 arasındaki çalan şarkıyı başka bir şarkı ile değiştirmek istiyorum...

- videoyu MKVToolNix ile 3 böleceğim, çünkü MKVToolNix re-encode etmeden güzel bölme işlemi yapıyor,

umarım istediğim zamanlarda böler çünkü bazen kendine göre 1 dakika + veya - böldüğü oluyor...

00:00-22:09

22:09 - 24:00

24:00-40:00

adında 3 e blünmüş mkv dosyalarım oalcak...

2. küçük parçayı moviemaker ile sesini değiştirip kaydetçem.

son olarak da tekrar mkvtool ile birleştircem.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LuftWaffe

Uğraşma bunlarla. Premiere bilgisayarını kasabilir, çok kaynak tüketen bir program o, doğrudur ama Vegas öyle değil. 

4gb ramin illaki vardır, yeter o vegasa. Yutubda da yığınla videosu var, yapmak istediğin iş, vegasta en fazla 5 dk :) 45 dk da render, toplam 50 dk. 

32 bit işletim sistemin varsa Vegas10 ve altı, 64 bit ise 11 ve üstü, indir, yutubdan yapmak istediğinin videosuna bak yap. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC

Sadece ses üzerinde işlem yapacaksan sesi extractlayıp Adobe Audition'la düzenleyebilirsin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
OnurD

Hitfilm Express ile kolayca yapabilirsin. Ufak bir program. Üye olup serial alıyorsun, sonra o serial ile login olup kullanabiliyorsun. İstediğin işlemi çok basit bir şekilde yapabilirsin.

Yardıma ihtiyacın olursa PM ile hemen anlatabilirim işlemleri 2 adımda halloluyor.

tarihinde OnurD tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
akar1m

mkvtoolnix iş görür mü ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.