Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x07 "The Dragon and the Wolf"

Tavsiye Edilen İletiler

arminius    51
arminius

Fiyasko bir sezonun fiyasko bir son bölümü olacak gibi.Mantık hataları,zaman ve mekan ışınlamaları,yüzeysel olaylar ve diyaloglarla dolu bölümler izledik.8.sezonda böyle olursa Lost gibi muhteşem başlayıp sıradan bir sonla biten bir dizi olacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Neresi fiyasko anlamadım? Mantık hataları var mıydı? Evet ama fiyasko değil. En azından bazı sezonlarına kıyasla fiyasko denmemeli. Neyse.

Altyazı'nın çıkmasını büyük bir heyecanla bekleyeceğiz. Spoiler yememek için en kısa sürede izlemek lazım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    130
birkante

Süper bir bölümdü... Jon snow sen neymişsin ya ?  

Bir sonraki sezonu beklemek gerçekten zor olacak

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon
Spoiler

Gitti güzelim Wall be :|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Nereden okudum şu senaryoları lanet olsun. Erken düşen bölüm ve yeni bölüm arasında çok zaman olduğu için dayanamayıp 2 kere okudum bir de bölümün hiçbir heyecanı kalmadı. Yine de görüntü olarak izlemek çok güzel oldu. Muazzam olmuş.

Düşen 8. sezon senaryoları fake diyorlar ama umarım öyledir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Bu videolar her nasılsa sadece bizim ülkemize kapalı galiba. Sadece linklere sahip olanlar görebiliyor. Büyük ihtimalle gün içerisinde paylaşılır GoT YouTube hesabından.

Bu aksanlar nedir bu arada yahu böyle? Podrick, Hound... Misfits izliyorum sandım. :oleyo: 

tarihinde Burhan Guclu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

Sabahın köründe ekşi de bir kendini bilmez başlık açmış ya da olan konuyu güncellemiş üste çıkarmış pat diye de gördük başlığı . Spoiler yedik mi bilmiyorum ama millet böyle aww oww yazdığına göre beklenmedik şey olmuştur ve yedik sanırım yani.Ayrıca sonradan da silinmiş sanırım başlık "demek ki gerçek ve millet tepki göstermiş silinmiş."

Gece izledikten sonra çok söveceğim başlık açan / güncelleyene.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus
Spoiler

Abiiiii :fool: Ne bölümdü ya. Hiç bi şey okumayıp bilmemenin verdiği hissiyat ile bir solukta izledim bölümü. Bölüm çok güzel başladı, çok güzel gitti, çok güzel de bitirdiler. Sonunda Bran'da  üç gözlü kuzgunu açıkladı birine, uzun mevzu ayakları yapmadı :oleyo: Bealish'in oyuna gelişi, Sansa'nın laf sokarken Bran'ın araya girip Bealish'i oha lan noluyo bakışı attırması falan. Dolu dolu bir bölümdü vallahi çok güzel oldu <3 Bölümlerin kısalıp dolu dolu olması ve uzun olması acayip güzel olmuş. Umarım 2019 bahar veya yazı beklememeyiz. 2018 Aralık veya 2019 Ocak'a falan da razıyım ben. :cry:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    51
ben geldim
Spoiler

Jon, halasını becermeseydi iyiydi...:oleyo: Bir de güzelim ejderha gitti ya. Ölünce zaten üzülmüştüm şimdi daha da çok üzüldüm...:22:Serçeparmak da gitti güzel oldu....:dansoleyo:  Şimdi gel de bekle bakalım aylarca...:|

tarihinde ben geldim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
Spoiler

Bazı şeyleri anlamadım bu bölümde. Sanırım tekrar izlemem gerek. Bir de ne gerek var böyle bir sezon finali yapmanın. Ayıptır ya. Bekletecekler şimdi o kadar süre yeni sezon için. Serçeparmak'a ise ayrı sevindim. İyi oldu. Darısı diğer sevmediğim karakterlere.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
VUR4L    58
VUR4L

Daha izlemedim ama çok fazla bölüm kötü yorumu gördüm sağda solda. Beklentiyi düşüreyim mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    307
Hüseyin Yılmaz

İnsanlar ne bekliyor merak ediyorum. Bence gayet güzel bir sezona muhteşem bir finaldi bu bölüm. Saçma sapan yorumlara bakmayın daha izlemeden.

Spoiler

Ben hep sonunda Baelish'in bir yerlere geleceğini düşünüyordum, ölmesine şaşırdım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma
Spoiler

En gerildiğim yer Tyrion ile Cersei'nin özel görüşmesi oldu. Bizim cüce bu sene çok sıkıntılı bir vezirlik süreci geçirdi, sondaki bakışı da bilemiyorum yani... Diğer büyük olayları okumuştum zaten önceki bölüm yorumlarında yazdığım gibi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Kötü diyenler olabilir çünkü diğer bölümlerde tempo bu kadar yüksekken bu bölümde normaldi. Güzel bölümdü ama yine de bi 4. bölüm değildi. Onun heyecanı bambaşkaydı. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
Spoiler

Kötü diyenler 7 sezon boşuna izlemiş.Hangi sezon finalinde savaş oldu yada muhteşem şeyler oldu.

Genellikle strateji ve sonraki sezonun nasıl ilerleceğine dair sahneler olur.Bu final sezonda

ak gezen westros savaşı olacağının kesin olduğunu duvarın yıkılmasıyla anladık.

Sonuçta 7 sezondur akkezgenler anca gelebildi duvara, 1 sezon daha geciktirseler ne olacak :)

Şimdi bu ak uçan ejderha ateş mi püskürttü yoksa buz mu püskürttü duvarı yıktı bunu anlamadım.

Ayrıca ejderhaları olmasa ne olacaktı gelip geri döneceklerdi o duvar aşılmaz yahu.Aslında westrosa en büyük

kötülüğü danny ve jon yaptı.Hiç uğraşmayıp kendi hallerine bıraksalar ak gezenlerin bir şey yapacağı yok.

Gerçekten cersei ile ittifak yapmaya çalışmaları çok aptalca.En zeki cersei valla dahihane strateji yaptı. 

Tarly ve bran karşılaşması iyi oldu jon un ne olduğu kesinlik kazandı artık jon da öğrenir.

Benim merak ettiğin danny öğrenince tepkisi ne olacak tahtın varisi olarak jon' u kabul edip diz çökecek mi ?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®    44
Cane®
Spoiler

Gece kralı şovu ağırlıklı bir bölüm bekliyordum ama gelecek sezona sakladılar. Arya'nın Baelish'i öldüreceği belliydi. Daha vurucu bir final olabilirdi ama daha derin ve ağır bir final yapmayı tercih etmişler. Genede fena değildi kaliteli bölümdü. Beklenen sevişme gerçekleşti Game of Memnu hayırlı olsun.

Ramsay gibi babacan, delikanlı, adamın dibi, babayiğit adamı harcadılar dizinin kalitesi 2 kat düştü.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    485
Coilbone

Geçen bölüm malum olay hakkında yediğim spoiler dışında bu sezonuda spoiler yemeden, senaryo okumadan atlatabildim, mutlu ve gururluyum :oleyo: Elde sayılı bölüm kaldığını düşünürsek, bu sezonun ilk 3 bölümü ayık kafayla çekilmiş olamaz, sonraki bölümlere hakaret sayarım. İlk 3 bölümü hiç olmamış varsayarsak sezonun geri kalanı oldukça güzeldi. Tempo önceki sezonlara oranla oldukça arttı, zaten insanların "Westeros'da ışınlanma ne zaman icat edildi?" gibi laflarından bunu net bir şekilde anlayabiliyoruz :D Kimisine garip gelse de bence çok iyi oldu bazı şeylerin hızlanması, bugüne kadar yeterince sündürüldü zaten her şey. 

Sezon finali de yarım kalmış işlerin sonuca bağlanması oldu. Artık herkes tarafını seçti, bilinmezlere ışık tutuldu ve Büyük Savaş'a doğru yol alındı. Önceki iki bölüme göre daha sakin bir tempoda ilerledi ama boş bir bölüm değildi kesinlikle. Herkesin az çok bildiği, tahmin ettiği bazı bilgiler dizidekiler içinde teyit edilmiş oldu, bence gayet tatmin edici bir bölümdü. Tek kötü tarafı yeni sezonu beklemek olacak sanırım.

tarihinde Coilbone tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

@heroson @ritel  @Coilbone @dracarys  @SirRonyon ve Game Of Thrones üzerine değerli yorumlarını bizlerden esirgemeyen tüm dostlara gelsin

Öncelikle sezon finalinin gerçekten güzel olduğunu ifade edeyim;

Spoiler

Detaylara gelince ;  her şeyden önce ne ararsan vardı aşk, ihanet, intikam, gerçeklerin gün ışığına çıkması ve beklenen kış nihayet geldi Tanrı 7 Krallığı korusun :)

Jon Snow'un onurlu ve dürüst davranışı başlangıçta aleyhine oldu gibi gözükse de sonunda Kraliçeyi kaptı :oleyoel:  Cercei ise bizi yanıltmadı dünyanın kalanını boş verip kendi arzularının peşine düştü öyle ki sevgili kardeşi, aşığı ve müstakbel çocuğunun babası Jamie'nin bile kıçına tekmeyi bastı. Greyjoy ile bir komplo kurması ve bunu hissettirmeden soğuk kanlılıkla uygulaması, yahu  korkulur bu karıdan  :good: İntikam soğuk yenen bir yemektir sözü burada gerçekten anlam kazandı. Onca sezon sonunu beklediğimiz Serçe Parmak bile üzerine gelen tırı göremedi ve Arya tek darbede canını alıverdi :51: Ve beklenen Sam Tarly ile Üç Gözlü Kuzgun sayesinde sonunda gerçekler gün ışığına çıktı ; Kralımız bir piç değil, tahtın gerçek varisi anlı şanlı bir Targaryen 'miş  Westeros'a hayırlı olsun. Bu arada, her ne kadar Jon ve Daenerys şu an için bundan haberdar olmasalar da  bir geleneğin de bozulmadığını da gördük. Aile içi bir Targaryen evliliği daha ufukta belki bu sayede beklenen ya da daha doğrusu arzulanan veliaht dünyaya gelebilir Malûm Targaryen kanı "Blood of my blood"  mevzusu :whistle: Son olarak Kış Kralı ejderhasıyla fena geliyor. Artık duvar muvar da kalmadığına göre artık korkun ey faniler. :giveup:

Hani eski Türk filmlerinin fragmanlarında olurdu ya! Aşk, Macera, Gözyaşı  32 tekmili birden bu filmde. Sakın kaçırmayın.  :D

tarihinde zarat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 7

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog
Spoiler

Kitaplarda akgezenlerin tılsımlı duvarı yıkabilecekleri Joramun'un borusundan söz ediliyordu. Bir ara Mance Rayder peşindeydi. Dizide buna değinilmiş miydi, değinildiyse de ne kadar üzerinde durulmuştu, şu an hatırlamıyorum. Duvarı tamamen bir ejderhayla yıkmaları bence hoş olmadı. Duvarın kalınlığı ve büyüklüğü yanında ufacık kalan bir ak-ejderhanın biraz buz/soğukateş (adı her neyse artık) püskürtmesiyle duvarın çökmesi bana çok basit geldi. Dany ve Jon önceki bölümde sözüne güvenilmeyecek bir Cersei için Kuzey'in ötesine bir wight almaya gitmeselerdi Viserys'i kaptırmayacak, dolayısıyla akgezenler diyara gelemeyecekti eleştirisi yapan arkadaşları o sebeple haklı buluyorum. Kitaplarda muhtemelen Joramun'un borusu veya başka ciddi bir araçla yıkılacak o duvar. En azından temennim bu yönde. :) GRRM kurnaz adamdır. Eminim düşündüğü sebepler arasındaki en saçma sebeptir dizinin senaristlerine bıraktığı bu olasılık.

Dizi boyunca oraya gitmezsek kış geldiğinde akgezenler duvarı geçip bizi öldürecekler goygoyu. Şimdi gidince de onların tek planı zaten bizim oraya gitmemizi beklemekmiş, onları buraya biz getirdik goygoyu. :D Son sezonda bolca duyabiliriz bunu.

Son olarak Night King reyiz ejderhayla duvarın karşı tarafına geçip, bir güzel kaledeki herkesi öldürüp, gül gibi kapıyı açıp, ordusunu oradan diyara sokmak yerine neden duvarı yıkmaya çalıştı onu da anlamadım. Soğuktan beyni donduysa demek. :oleyo:

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
Spoiler tagı, ufak birkaç ekleme ve düzeltme.
  • Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    496
DeanJames

Dizi  çokta iyi bir yere gitmiyor sanki. Tamam iyi hoş bölümdü ama son 6 bölüme girerken bir çok şey havada kaldı. Senaryoyu okumayanlar icin bile, zaten tahmin edilen seyler disinda bir sey gormedik.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk