Jump to content
oTToMaNeK

[Game of Thrones] #7x07 "The Dragon and the Wolf"

Tavsiye Edilen İletiler

elbais    1.663
elbais

Birşey söyleyeyim, adamlar çok güzel yapıyorlar bu işi... Bu sezonu seyretmeyip biriktirecektim ama dayanamayıp izledim. Sezon finali çok güzel oldu yine prodüksiyonu dibine vurmuşlar. 

Jon Snow'un kendi çıkarına ters düşse dahi olsa doğrudan yana kalması önemli bir ders ;) Gençlerin sonunda beklenen actionu göstermesi ayrıca sevindirici:fl:

Gelecek sezonu bekle şimdi... işte bunu sevmiyorum :tara:

tarihinde elbais tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga
pckolog, Bir saat önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Kitaplarda akgezenlerin tılsımlı duvarı yıkabilecekleri Joramun'un borusundan söz ediliyordu. Bir ara Mance Rayder peşindeydi. Dizide buna değinilmiş miydi, değinildiyse de ne kadar üzerinde durulmuştu, şu an hatırlamıyorum. Duvarı tamamen bir ejderhayla yıkmaları bence hoş olmadı. Duvarın kalınlığı ve büyüklüğü yanında ufacık kalan bir ak-ejderhanın biraz buz/soğukateş (adı her neyse artık) püskürtmesiyle duvarın çökmesi bana çok basit geldi. Dany ve Jon önceki bölümde sözüne güvenilmeyecek bir Cersei için Kuzey'in ötesine bir wight almaya gitmeselerdi Viserys'i kaptırmayacak, dolayısıyla akgezenler diyara gelemeyecekti eleştirisi yapan arkadaşları o sebeple haklı buluyorum. Kitaplarda muhtemelen Joramun'un borusu veya başka ciddi bir araçla yıkılacak o duvar. En azından temennim bu yönde. :) GRRM kurnaz adamdır. Eminim düşündüğü sebepler arasındaki en saçma sebeptir dizinin senaristlerine bıraktığı bu olasılık.

Dizi boyunca oraya gitmezsek kış geldiğinde akgezenler duvarı geçip bizi öldürecekler goygoyu. Şimdi gidince de onların tek planı zaten bizim oraya gitmemizi beklemekmiş, onları buraya biz getirdik goygoyu. :D Son sezonda bolca duyabiliriz bunu.

Son olarak Night King reyiz ejderhayla duvarın karşı tarafına geçip, bir güzel kaledeki herkesi öldürüp, gül gibi kapıyı açıp, ordusunu oradan diyara sokmak yerine neden duvarı yıkmaya çalıştı onu da anlamadım. Soğuktan beyni donduysa demek. :oleyo:

Spoiler

Joramun'un borusu ile ilgili ben de aynı görüşteyim. Benim de temennim kitapta, dizide ki gibi aktarılmayacaktır duvarın düşüşü. Ayrıca bir de Euron Greyjoy'un sahip olduğu ejderhaları kontrol edebilen bir boru daha vardı. Belki ikisi de aynı boru da olabilir farklı da olabilir. Önceki forum da biraz bahsedilmişti bu durumdan. Euron Greyjoy kral şurasını bu boru ile kazanıyordu. Dizide ikisine de değinmediler. Kitap oradan yürüyeceklerdir. Çünkü bu durumda Ak gezenler ejderhaya sahip olmasaydılar sanki duvarı geçemeyeceklerdi gibi biraz saçma bir sonuç çıkıyor. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eXcitinG    2
eXcitinG

Beni hayatım boyunca GOT un 7X7 bölümünde son 15 dk kadar ekrana heyecanla bağlayan ne dizi ne de film gördüm. Hakikaten inanılmazdı. Söylenecek fazla birşey yok. Benim sadece geriye kalan tek düşüncem sezon finali ile alakalı. Bu kadar beklentinin arttığı ve zirveye çıkıldığı bir sezondan sonra final sezonu bunun da üstüne çıkabilecek mi ? Genel de her zaman sezon finallerinin beklentileri karşılamaması ile dizileri tamamlarız. Peki ya GOT bu konuda neler yapabilecek ? 1 ya da 2 yıl beklemek zorunda kalacağız.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog
Spoiler

Bu arada değinmeden geçmek istemiyorum. Jaime'nin kuzeye doğru yola çıktığı anda başlayan yaklaşık bir dakikalık kısa sekansta güneye de kışın geldiğini gösteren dış plan çekimleri ve müziğin uyumu harika. Keşke böyle montajlar dizi içerisinde daha çok olsaydı demeden edemedim. Tekrar tekrar izlenesi bir sahne.

Müziği bulan lütfen paylaşsın. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
oTToMaNeK    78
oTToMaNeK

RAMIN DJAWADI - Winter Is Here :good:

pckolog, 7 dk önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Görüntüle

Bu arada değinmeden geçmek istemiyorum. Jaime'nin kuzeye doğru yola çıktığı anda başlayan yaklaşık bir dakikalık kısa sekansta güneye de kışın geldiğini gösteren dış plan çekimleri ve müziğin uyumu harika. Keşke böyle montajlar dizi içerisinde daha çok olsaydı demeden edemedim. Tekrar tekrar izlenesi bir sahne.

Müziği bulan lütfen paylaşsın. :) 

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout

Yahu 2019 falan olmasa bari o kadar beklenir mi ya!

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    983
SABRE

Baştaki sahneleri resmen diziyi uzatmak için yapmışlar yahu, gidiyor geri geliyor bir daha gidiyor konuşmaya. :D 

Spoiler

Eğer gerçekten Cercei'nin bunlara destek olacaklarını düşündülerse yuh yani... Hadi Tyrion neyse çocuktan dolayı bir şekilde bu yeni dünya olaylarına inandı diyelim Jon ve Dany nasıl tav oldular hemen? Gerçi Jamie resti çektiğine göre bir şekilde Kuzey'İn de haberi olacak herhalde bu Cercei hareketinden orası ayrı. Tyrion da anca milletin odasını dikizlesin zaten, Lannister abi işte illa hinlik bir şeylik çekiyor. :D  

Bir de şu Jon reyize bir an önce söylesinler artık şu gerçeği. 8x01'de ortaya çıkmazsa bu iş büyük arıza çıkartırım! :oleyoel:Allah'tan Bran gitti Sam'e söyledi de en azından artık iki kişi biliyor gerçeği. Bran neyse belki ölüp gider de Sam'e bir şey olmayacağı için gerçekler Jon'a kesin ulaşır artık. :D Bu saatten sonra da gerçi ulaşsa da pek fark etmez Jon-Dany tarafı olmuş bitmiş artık akrabalık olaylarına çok da girmemek lazım. :D 

Çok düşündüm gitti geldim ama şu ejderha sahnesi ile karar verdim sanırım benim bu savaşta destekledim taraf Night tarafı. :oleyoel: Adamdaki asalet kimsede yok yahu. :23:

Ben 4. sezondan sonra falan vazgeçtim zaten her şeyin açıklanmasını. Öyle net, her şeyin ortaya çıktığı ve çözüldüğü bir final beklentisinden tez vazgeçin bence. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel
Spoiler

Tyrion'ın sonundaki iç çekişini anlamadım. Jon'un (Aegon) yerinde ben olmalıydım mı, yaptıklarını doğru bulmama mı yoksa Cersei ile birlik (farklı bir şekilde) oldu ama pişmanlık duyma mı? 

Bunu yazacağım aklıma gelmezdi. İlk altı bölümü son iki sezonla kıyaslayınca bayağı sevmiştim ama yedinci bölüm diğer bölümleri de sildi götürdü. Büyük bir hayal kırıklığına uğradım.

Öncelikle belirteyim burayı takip edenler bu diziyi ne kadar sevdiğimi bilir. Sırf popüler olduğu için bir şeyi karalama gibi bir derdim yok. 

İleri de bir anlam kazanmayacaksa o uzatılan Theon sahnesi, bomboş bir ilk yarım saat (Hound-Brienne, Podric-Tyrion gibi karşılaşmalar dışında) gereksiz sahneler. Serçeparmak Baelish'i öldürün ben de sevmiyorum tamam da böylesine ucuz bir şekilde değil. Sansa'nın beni Boltonlar'a niye sattın sorusuna cevap veremeyen bir Baelish olamaz. Bu diziyi güzel yapan zekice hazırlanan diyaloglardı. (Şimdiye kadar ki savaş ya da kavga sahnelerinden ilk sezondaki Ned Stark ve Jaime karşılaşması hariç hiç birini sevmedim. Ne 2. sezon 9. bölüm, ne 4. sezon 9. bölüm ne 6. sezon 9. bölüm ne de 7. sezon 4. bölüm beni etkilemedi.) Jon ve Dany birlikte olduğuna göre çoğu kişi rahatlamıştır heralde. 7 sezondur Gece Kralı'nın Duvar'ı geçememesi, ancak ejderhayla geçmesinin Gece Kralı'nı küçük gösterilmesi sonucunu doğurduğu yorumlarına ben de katılıyorum. Şu anki duruma göre bunun tek suçlusu Jon oluyor.

Bu bölümde Jon Snow'un her şeyi mahvetme uğruna bile olsa doğruyu söylemesi Stark kanının çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Bende olumlu iz bırakan tek olay bu oldu galiba. 

Yeni sezonu 2020'ye kadar bekletirlerse şaşırmam. Gündemde ne kadar uzun durursa o kadar iyi pazarlama olur.

Yorumlarını ciddiye aldığım @Prequel @Castiel @Mr.Hate'ın yorumlarını bekliyorum. 

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğeni 2
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LeviaX    163
LeviaX

Herkesin eleştiriye hakkı doğal olarak var ama bu dizinin acayip bir şekilde hakkının yendiğini düşünmeye başladım. Kardeşim bu dizi İMDB puanı: 9,5 olan, haftalık ya da günlük en çok indirilen dizi. Her dizide hatalar olur, yanlışlar olur, eksikler olur lakin bu dizinin kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Bence şu ana kadar yapılmış fantastik türündeki gelmiş geçmiş en iyi dizi Game Of Thrones. Final sezonu 8.sezon bittikten sonra çoğu kişi üzülecek boşluğa düşecek orası kesin. Şunun şurasında 6 bölüm kalmış oda ne zaman yayınlanır kim bilir. Hayattan zevk almaya, keyif almaya bakın. 7.Sezon benim şu ana kadar keyifle seyrettiğim bir sezon oldu. 

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    235
Mr.Hate

Sonunda spoiler yemeden sezonu bitirdim çok şükür. :oleyo:  Bu gün GOT hayranı bir arkadaşla karşılaştım. Daha beni görür görmez lafı şu oldu; abi izledin mi son bölümü? Ne olur izledim de. Ben de dedim ki izlemedim henüz. Öyle diyince kafayı yedi, yapma be abi, acilen birileri ile konuşmam lazım dedi, ben de evet bence de birileriyle konuşman lazım ama o birisi ben değilim maalesef. 2 dakika kadar konuşmaya başladık filan derken bu ağzından kaçıracak gibi oldu ben hemen yol verdim arkadaşa. :oleyo: 

Diziye dönecek olursak...

Spoiler

Ben pek hayal kırıklığı yaşamadım, böyle bir sezon finalinin olacağını daha ilk bölümden belli etmişlerdi, bekliyordum böyle bir finali. Sezonlarca sen konuları sündür sonra yumurta kapıya dadanınca hoop her şey oldu bittiye getir. Neyse.. Teon sahnesi herkes gibi benim de anlam veremediğim bir sahneydi, anlayan beni aydınlatırsa sevinirim, Serçe Parmağın  ölümü bangır bangır bağırıyordu geliyorum diye. Seyircinin gözüne gözüne sokularak ucuz numaralarla, Belish'e yakışmayacak bir zeka ürünüyle harcamaları hiç yakışmadı. O adam öyle ucuz numaralara gelecek birisi değildi ve birini gözüne kestirdiyse eğer, öyle kurnazlıklar yapardı ki, kurbanı koşa koşa ölüme giderdi haberi olmadan. Tereciye Çin malı tere satmak gibi oldu. :oleyo: Cercei'ye bir kez daha hayran kaldım bu bölümde. Ondaki kararlılık hiç bir karakterde yok, öleceğini de bilse davasından vazgeçmiyor. Şimdi herkes ölüm ile yaşam arasında seçimde ölümü seçti sanıyor ama hal bu ki o 3. bir ihtimal olan, o en az ihtimal olanı, yani kazanmayı seçti. Çok küçük de olsa, imkansız gibi de görünse, düşmanlarıyla birlik olmaktansa kazanmayı seçti. Helal olsun bacım. :oleyo: Jhon'un kimliği netliğe kazanması iyi oldu, zaten arkadaşların da dediği gibi belli olmasaydı da zaten bir önemi kalmadı, krallığını ilan etti yatakta. :oleyoel:O artık bir Targaryen, o fırtına getiren, fındık kıran ay pardon zincir kıran, o... :oleyo: Gece Kralı'nın o duvarı yıkması olayı bence de çok saçmaydı, güya hepsini Gece Kralı planlamış da, ejderhayı bekliyormuşta. Ben taa Jhon'un o aptal planını duyar duymaz anlamıştım zaten, lan dedim şimdi bu mallar gidecek oraya, beceremeyecekler, bizim Bacı ejderhası ile onları kurtarmaya gelecek, Gece Kralı da ejderehayı avlayacak kesin dedim, öyle de oldu. Hadi bizimkiler mal, Cercei'yi tanımıyorlar anladık ta, sağ kolu olan o cüce de mi ablasını tanımıyor? O kadın dava kadını, vazgeçmez, ki öyle de oldu, saçma bir planla saçma sapan sonuçlar doğdu. Sözün özü, GOT mantığının tamamen zıttı bir mantıkla ilerleyen bir sezon oldu. Ha kimsi için iyi oldu, kimisi için kötü oldu ama benim açımdan bu diziye hiç yakışmadı bu sezon. İmlik imlik işlenen hikayeler, karakterler, entrikalar yerine tamamen tahmin edilebilir sonuçlara dönüştü. Daha önce de dedim, şimdide diyorum. Bu dizinin finali kimseyi memnun etmeyecek, herkes bu diziye, en azından benim gibi mantık bekleyenler sövecek. Demedi deme İbrahim...

• Beğeni 3
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    217
Castiel

Benim görüşlerimde farklı bir şey yok. Her zamanki Got işte. 

tarihinde Castiel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ORKUNS    4
ORKUNS

Bu kadar tutulan ve izlenen bir dizinin sezonda 7 bölüm olarak yayınlanmasını aklım almıyor...!  Haydi bekle şimdi gelecek yılı...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

Bölüm iyi ya da kötü..Asıl sinirimi bozan şey ; 6 bölüm kaldı ve daha gece kralı-ölüler-ak gezenler detaylı olarak anlatılmadı.Bu konu olmak üzere bazı şeyleri hep geçiştirdiler.Hep boş sahneler izletiler sonra da işte böyle ucu ucuna..Ve halen gereksiz sahneler koyuyorsun ! 1.22 lik final yapıyorsun ama 15 dk gereksiz ! Ee o zaman arkadaş neden süreyi uzatıyorsun ? Hadi sezon başındaki bölümü ve 3.bölümü geçtim finalde bari yapma.

Şimdi 2 sene sonra ilk bölüm bizimkilerin kuzeye gelmesini izleriz bir de öyle geçer 40 dk falan.Kalır 5 bölüm hadi oldu bitti herkes yallah.Len bari kuzeyde bizimkileri buluştur öyle bitsin ki sezona sarkmasın .

100 bölümdür gelmeyen savaş 5 bölümde olacak bitecek üstüne krallık için de savaş olacak yani ? Bak sen şu işe ! Anlatman için sezon gereken 2 büyük savaşı 5 bölüme sığdıracaksın ! 

Spoiler

O devlerden biri Wun wun " adı böyle bir şey idi " nasıl ölü oldu bari onu deseydiniz ya.3 tür ölü var bunları açıklayıverin de savaş sırasında zevki olsun ! 

O duvarın yıkılması fena olmamış ama duvarın gerisi de vardı ? Nöbetçilerin bulunduğu yer biraz geride duvar ileride idi ? Şimdi nöbetçilerin tamamı mı ölmüş oldu ? 

Serçeparmak böyle ölmesi olmadı.Adamı resmen yalvartılar hiç yakışmadı.

tarihinde eyoruk tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
ben geldim, 13 sa önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Gizle

Jon, halasını becermeseydi iyiydi...:oleyo: Bir de güzelim ejderha gitti ya. Ölünce zaten üzülmüştüm şimdi daha da çok üzüldüm...:22:Serçeparmak da gitti güzel oldu....:dansoleyo:  Şimdi gel de bekle bakalım aylarca...:|

Spoiler

Hala mı oluyor ? Kafa karıştı da.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    482
pckolog
Spoiler

Dizinin finalinde sanki Night King diyarı King's Landing'e kadar ele geçirecek ve Cersei teslim olup reyizi bir katakulliye getirip evlenecek, sonra da diyara beraber hükmedecekler gibime geliyor. Beraber akboylar yapacaklar, hane armasını da ampul olarak belirleyecekler. :oleyo: 

"Ey North ey Dorne sen kimsin ya?" :viking:

Baelor Septi'nin önünde tüm wightlar toplanacak hep bir ağızdan hülooğğ diye bağıracaklar. Sonra da "Beraber yürüdük biz bu Westeros'ta" söyleyecekler hep beraber. :oleyo2:

Efsane olur yeminle. :D 

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2
  • Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
pckolog, 33 dk önce tarihinde yazdı:
  İçeriği Gizle

Dizinin finalinde sanki Night King diyarı King's Landing'e kadar ele geçirecek ve Cersei teslim olup reyizi bir katakulliye getirip evlenecek, sonra da diyara beraber hükmedecekler gibime geliyor. Beraber akboylar yapacaklar, hane armasını da ampul olarak belirleyecekler. :oleyo: 

"Ey North ey Dorne sen kimsin ya?" :viking:

Baelor Septi'nin önünde tüm wightlar toplanacak hep bir ağızdan hülooğğ diye bağıracaklar. Sonra da "Beraber yürüdük biz bu Westeros'ta" söyleyecekler hep beraber. :oleyo2:

Efsane olur yeminle. :D 

Jaime ve Tyrion ise 

Spoiler

fetöcü olurlar artık :oleyo:

Yalnız herkes gece kralı 

Spoiler

ejderhanın üzerinde iken tutulmuş , vay karizmaya bak falan yazmış ama ben çok güldüm o sahnelerde ya.Nedense komik geldi.:D

Bir de aklıma geldi ; şimdi duvarda nöbet tutan herkes ölü gezen ak gezen mi olacak ? 

tarihinde eyoruk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
Castiel, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Benim görüşlerimde farklı bir şey yok. Her zamanki Got işte. 

Bence tam olarak özet bir cümle kesinlikle katılıyorum.

Aynen bu şekilde devam ediyor dizi.

Bazıları saçma kişilere neden sahne harcanıyor diyor sonra neden öldürülüyor diyor.

Bu durum 2. sezondan itibaren var.Bir sürü karakter girdi anlamsızca sahne harcayıp sonra

harcadılar karakterleri.Yeni bir şey değil bu.

Ancak dizi ilerledikçe mantık hataları da artmaya başladı.Nerdeyse her bölüm saçma

bir olay oldu.Jamie nin nehirde metrelerce batması ve sağ kurtulması.Ejderhanın 

zincirle sudan çıkarılması.Kuzeyin ucunda o zinciri nerden buldularsa :)

Ejderha ile duvarın yıkılması.Akgezenlerin duvarı geçmesi için tek kullandıkları yolun ejderha

ile sağlanması gibi.Bazılarına tabi ki bahanerler üretilebilinir.

Mantık hataları bu sezon üst düzeyde tabi ak gezenler konuya dahil oldukça bunun bu şekilde ilerlemesi normal.

Benim için mantık hataları çok önemli değil.Son bölümde cersei nin savaş stratejidi önemli.Jon un doğruluktan

ayrılmaması önemli.Jamie nin doğru yolu bulması önemli.Ayrıca dizi en başında olan özelliğini kaybetmemiş durumda.

Danny ölecek yada tyrion ölecek diye çok yerde heyecanlandırdı dizi kabul edin.Spoiler yiyip bu keyipli kısımları

harcarsanız tabi ki mantık peşinde koşarsınız.

Zaten kitap dizi çelişkisi ilk sezondan itibaren var.Kitapta şöyleydi diyenleri artık dinlemiyorum bile.

Ne çok iyi ne kötü herzamanki GOT işte ...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir    191
Pirpir

Tüm sezon iki şeye yaradı.

Spoiler

Bir The Night King'in ejderhası savaşta ki tüm dengey, bozdu ( Jon ve Dany'e teşekkürler ellerindeki en iyi silahı düşmana teslim ettiler) Bu ikisinin bu kadar saftirik olmalarına inanamıyorum. Bu kadar kalleşliğin olduğu başka bir senaryo bilmiyorum ve bence tamamen şans eseri bu iki saftirik şu en top konumdalar ( Cercei'yi saymadım).

Gelecek ve son sezonda 7 yılın ardından beklenen şenlik ateşi yani savaşı göreceğimizden Savaşta dengenin değişmesi için ejderhalardan birinin karşı tarafa geçmesi için yapılmış 7 bölüm içinde de sos niyetine Jon'un gerçek adını öğrendik. Beni en çok şaşırtan da aslında Jon ile alakalı 2 olay. Biri Bran madem herşeyi biliyor Jon'un anne babasının evlendiğini nasıl bilemedi? Sahne çok kofçaydı.

Diğeri ise anlamıyorum ki Rheagar nasıl karısından gizlice boşanıyor ve yeniden evleniyor? Yahu Dorne'da hem de nasıl evleniyor? Açıkçası kitapta bu iş nasıl yazılacak onu görmek isterim. Kitapta bu kadar kofça işler hiç olmuyor.

Cercei'yi az buçuk tanıyorsam The Night King'i bulur onunla evlenerek ittifak kurmayı önerir kendisine de ancak bu yaraşır.

Neyse yine de sıpa Jon'u seviyorum hala açık ara en sevdiğim karakter.

Bu arada

Spoiler

Little Finger için kim helva dağıtacak. Tadı damağımda kaldı, çabuk öldü ama olsun bir düşmanı daha gömdük

huzurla uykuma geri dönebilirim :fool:

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
namunsan    31
namunsan

Büyük ihtimal bir şeyleri kaçırıyorum ama anlamadığım bir şey var. Lyanna ölürken Ned'e bebeğin isminin Aegon Targaryen olduğunu söylüyor Bran da bunu duyuyor. Peki neden Sam'e anlatırken soyadının Sand olduğunu söylüyor. Anladık Bran evlendiklerini bilmiyor, Lyanna'ya tecavüz edildiğini sanıyor. Dorne'da doğduğu için Sand falan filan diyor da halan zaten Targaryen diyor işte daha ne. Lyanna tecavüze uğramış olsa ismi Aegon Targaryen demezdi herhalde, Aegon der geçerdi. Dediğim gibi yanlış düşünüyor olabilirim düzeltin.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
namunsan, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Büyük ihtimal bir şeyleri kaçırıyorum ama anlamadığım bir şey var. Lyanna ölürken Ned'e bebeğin isminin Aegon Targaryen olduğunu söylüyor Bran da bunu duyuyor. Peki neden Sam'e anlatırken soyadının Sand olduğunu söylüyor. Anladık Bran evlendiklerini bilmiyor, Lyanna'ya tecavüz edildiğini sanıyor. Dorne'da doğduğu için Sand falan filan diyor da halan zaten Targaryen diyor işte daha ne. Lyanna tecavüze uğramış olsa ismi Aegon Targaryen demezdi herhalde, Aegon der geçerdi. Dediğim gibi yanlış düşünüyor olabilirim düzeltin.

O Bran olayı çok saçma zaten.Bence yani.Çocuk herşeyi biliyorum diyor sonra Sam gelince aa doğru yaw bilmiyormuşum tekrar bir dolaşayım o zaman diyor:oleyo:

Bu arada yukarıda yazılmış Tyrion nasıl olur da ablasını tanımaz hemen vazgeçeceğini bilemez falan diye .Bence Tyrion biliyor ve ona göre anlaşma yapmış olabilir ? Hani bir bakıma ihanetcik kandırmaca falan olabilir 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk