Jump to content
SABRE

Game of Thrones Sızıntısında 2. Perde; Korsanlar HBO'yu Sezon Finalini Yayınlamakla Tehdit Ediyor

Tavsiye Edilen İletiler

SABRE    984
SABRE

599af6a7dc189.jpg

Ağustos ayı HBO için kara bir ay olmaya devam ediyor. Kanal bir yandan korsanlarla mücadele verirken diğer yandan da teknik aksaklıklarla başa çıkmaya çalışıyor. HBO'yu hackledikten sonra ilk olarak Game of Thrones'un 7. Sezonun 4. Bölümünü net ortamında paylaşan korsanların 6. bölümde ise imdadına HBO İspanya yetişmişti. Korsanlardan önce yanlışlıkla bölümü yayınlayan HBO İspanya sayesinde bölümün yayınlanmasına 3 gün kala kısa sürede yeni bölüm kopyaları internette çoğalmıştı. 

theguardian haberine göre ise kanal yeni bir tehlike ile karşı karşıya. Kendilerine Mr. Smith diyen bir grup korsan 7. sezonun 7. bölümü yani sezon finali bölümünün ellerinde olduğunu ve bunu kısa süre içerisinde yayınlayacaklarını iddia etti. Grup teknoloji sitesi mashable'a gönderdiği mesajda "GOT 7. sezon 7. bölümün yayınlanmasına hazır olun" mesajını paylaştı. 

Korsan grubunun HBO'nun resmi Twitter hesabı başta olmak üzere pek çok sosyal hesabını ele geçirdiği sırada oyuncuların kişisel bilgilerini de elde ettikleri ve HBO'nun önümüzdeki sezon da benzer sıkıntılar çekeceği gelen bilgiler arasında. Konuyla alakalı HBO kanalından ise yeni bir yorum gelmedi. Kanal yöneticileri yaşanan bu son gelişmeleyle alakalı olarak ise "İlgili korsan grup ile herhangi bir iletişim kurmadık ve yayınlayacaklarını iddia ettikleri her bilgi için de yorumda bulanamayız" açıklamasını yaptılar. 

Sezon başında 1.40 TB'lık veri çalan korsan grubunun elinde hangi bilgilerin bulunduğu net olarak belli değil. Ancak sezonun 4. bölümünün net ortamında yayınlanması, 7. bölümünde benzer kadere sahip olabileceğini net olarak gösteriyor. Dizi HBO'da 27 Ağustos'ta sezon finalini yapacak, tabii o zamana kadar internet ortamında yayınlanmazsa. 

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-sizintisinda-2-perde-korsanlar-hboyu-sezon-finalini-yayinlamakla-tehdit-ediyor-art226

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma

Netflix gibi tüm bölümleri tek seferde salsınlar gelecek sezon :) Kârlarının azalacağını sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE
Paradigma, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Netflix gibi tüm bölümleri tek seferde salsınlar gelecek sezon :) Kârlarının azalacağını sanmıyorum.

Birden yayınlamaları iyi bir şey değil sanki ya böyle beklemesi daha keyifli oluyor. :D  HBO'nun kârı umurumda değil tabii ben kendi açımdan bakıyorum olaya. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

4. bölüm cuma günü sızmıştı. Bakalım yarın büyük gün, hacker reyizler sözünde duracak mı göreceğiz. :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn    36
trhn

Böyle bir dizinin basina gelenler pismis tavugun basina gelmemistir. Koskoca HBO ve dizisi Game Of Thones , her sezon hack olaylari ve sizintilar.. Ya da bizi yiyorlar..

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
steg    69
steg

Bu HBO'nun da sanki bu olaylar pek umrunda değilmiş gibi, yaptıkları açıklamalara bakınca. Yorum yapamayız falan diyorlar sürekli, herhalde ekonomik olarak hiç sıkıntıya düşmediler bu sızıntılardan¬¬ 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better    174
better

Herşeyin bir düzeni kuralı olduğu gibi, malesef düzeni ve kuralı bozanlar da herzaman oluyor. Kanala maddi anlamda böyle birşeyin ne kadar zarar verebileceğini tam bilemiyorum ama insanların, özellikle kanal ekibinin keyfini kaçıran bir olay olduğunu tahmin etmek zor değil ve bu sefer bu hack gerçekten hiçbirşey uğruna yapılmış gibi, dizinin birkaç bölümünü 2 hafta içinde değil de, hemen 2 gün içinde izlemek için miydi yarattıkları tüm kaos.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

Bu saate kadar gelmediğinde göre artık ümidi kesmek lazım herhalde. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys

Ben olsam tüm bölümleri sinemada gösterime sokar tv gösteriminden çekerim.

tv gösterimine sinemadan sonra veririm.Valla nasıl bir para kaldırırlar tahmin edemiyorum.

Belli ki adamların derdi para değil.bu sızma olayları hiç iyi değil.Millet spoiler yiyip duruyor.

Allahtan bu sezon yemeden finale kadar geldik.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
LeviaX    163
LeviaX
dracarys, 23 dk önce tarihinde yazdı:

Ben olsam tüm bölümleri sinemada gösterime sokar tv gösteriminden çekerim.

tv gösterimine sinemadan sonra veririm.Valla nasıl bir para kaldırırlar tahmin edemiyorum.

Belli ki adamların derdi para değil.bu sızma olayları hiç iyi değil.Millet spoiler yiyip duruyor.

Allahtan bu sezon yemeden finale kadar geldik.

Neden her bölüm için sinemaya para verelim yahu, bu dediğin final sezonunun son bölümünde mantıklı olabilir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    130
birkante

Ben de bu korsan grubunu ciddiye almıştım. zaten ellerinde veri olsa kendileri yayınlardı :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
LeviaX, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Neden her bölüm için sinemaya para verelim yahu, bu dediğin final sezonunun son bölümünde mantıklı olabilir.

HBO sinemada yayınlasa mecbur gidicez sinemaya.Topu topu 7 bölüm ayda bir yayınlasalar mecburen gitmek zorunda kalacağız.

Ben bu şekilde yapsınlar demiyorum.HBO nun yerine ben olsam bu şekilde yapar parayı kırarım demek istedim.

Elbette torrentden indirip izlemek en konforlusu :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fullmetall    2
Fullmetall
dracarys, 13 dk önce tarihinde yazdı:

HBO sinemada yayınlasa mecbur gidicez sinemaya.Topu topu 7 bölüm ayda bir yayınlasalar mecburen gitmek zorunda kalacağız.

Ben bu şekilde yapsınlar demiyorum.HBO nun yerine ben olsam bu şekilde yapar parayı kırarım demek istedim.

Elbette torrentden indirip izlemek en konforlusu :)

Yaklaşık olarak bütün fanlarının diyeceği ve yapacağı gibi Bende İzlemem olur biter. Zaten herkes gibi mecburen korsan izliyorum Hbo Bunun yerine Ulusal bir kanal BBC gibi bir kanal olursa Amerika dışında da yayın yaparsa DigiTürk gibi şirketlerle bağlantıya geçerse korsanın önüne de geçer Sinemada oynatmasına gerek yok... Tersine Her ay ödenen sinema parası ile elde edeceği reyting gelir düşer Zaten Yazarı bunu öngördüğü için Tv Dizisi çekmeye karar vermiştir. 

Evet DigiTürk te yayınlanıyor canlı anda aynı anda ama Bi BBC gibi yada CNN gibi ortak bir kanalı ulusal bir kanalı daha yok henüz...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk