Jump to content
TheodoreDogg

369.Dönem Askere Gidecek Üyeler

Tavsiye Edilen İletiler

orijinaryus    77
orijinaryus
elbais, 53 dk önce tarihinde yazdı:

Vatan görevine giden tüm kardeşlerim, @ismuta @TheodoreDogg @SarRufa @orijinaryus şansınız ve bahtınız açık olsun.

Hayatınızda yaşayacağız en özel deneyimlerden birine başlıyorsunuz, emin olun döndüğünüzde edindiğiniz tecrübe hayatınız için önemli bir kilometre taşı olacak. 

Sağlığınızla sizi devlete emanet ediyor, sağlığınızla sevdiklerinize, aramıza dönmenizi diliyorum ;)

Kendinize ve silah arkadaşlarınıza iyi bakın, mukayyet olun! 

Tavsiyeler ve iyi dileklerin için teşekkürer Göktuğ abi. Görüşmek üzere. :) 

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
elbais, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Vatan görevine giden tüm kardeşlerim, @ismuta @TheodoreDogg @SarRufa @orijinaryus şansınız ve bahtınız açık olsun.

Hayatınızda yaşayacağız en özel deneyimlerden birine başlıyorsunuz, emin olun döndüğünüzde edindiğiniz tecrübe hayatınız için önemli bir kilometre taşı olacak. 

Sağlığınızla sizi devlete emanet ediyor, sağlığınızla sevdiklerinize, aramıza dönmenizi diliyorum ;)

Kendinize ve silah arkadaşlarınıza iyi bakın, mukayyet olun! 

Ben de tekrar ve tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim :)

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Yolunuz açık olsun arkadaşlar tez zamanda dönün inşallah. :fl:Daha önce de mutlaka yazmışımdır kışın askerlik iyidir, güzeldir 349 KD dedeniz bu tecrübelere sahip. :oleyo: Girişte mantığınızı bırakıp çıkışta alıyorsunuz tekrar bitiyor gidiyor. :P 

Hayırlı tezkereler olsun inşallah! Bu arada Kasımpaşa Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'na giden denizci arkadaşlar varsa her türlü teknik-taktik bilgiyi verebiliriz, özelden ulaşsınlar. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
SABRE, 43 dk önce tarihinde yazdı:

Yolunuz açık olsun arkadaşlar tez zamanda dönün inşallah. :fl:Daha önce de mutlaka yazmışımdır kışın askerlik iyidir, güzeldir 349 KD dedeniz bu tecrübelere sahip. :oleyo: Girişte mantığınızı bırakıp çıkışta alıyorsunuz tekrar bitiyor gidiyor. :P 

Hayırlı tezkereler olsun inşallah! Bu arada Kasımpaşa Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'na giden denizci arkadaşlar varsa her türlü teknik-taktik bilgiyi verebiliriz, özelden ulaşsınlar. :) 

Balkan soğuğunu yiyince ben sizin kışın gitmek iyidir lafınızı hatırlarım :D Gerçi birçok insan Kasım celbi gitmek iyidir diyor. Hayırlısı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
TheodoreDogg, 4 dk önce tarihinde yazdı:

Balkan soğuğunu yiyince ben sizin kışın gitmek iyidir lafınızı hatırlarım :D Gerçi birçok insan Kasım celbi gitmek iyidir diyor. Hayırlısı.

Soğuk iyidir, kendini koruduğun sürece ;) Yazları günler uzun ve sıcak olur, ot işi çıkar piyadeye :) Rütbeliler çok dolaşır ortalıkta, tatbikat, denetleme daha sık olur. Spor, eğitim hiç sekmez. 

Kışın bunlar 50% azalır ;) Kış iyidir...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jack Bauer    107
Jack Bauer

Kısaca ben anlatayım belki faydasını gören olur. Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlı bir birlikte askerlik yapıyorum. Hayatımda karasal iklimde yaşamadığım için benim için zor oldu.  @Putte nin söylediklerine harfiyen katılıyorum. Biz biraz daha şanlısıyız en azından wclerimiz temiz çünkü uzman erbaşlarla aynı yerleri kullanıyoruz. Atıyorum bölükte 500 kişinin kullandığı yeri biz 40 kişi kullanıyoruz. Yemeklerimiz temiz çünkü özel şirket yapıyor. İki ay içinde sadece bir gün etsiz yemek çıktı onda da merkez komutanı denetlemeye geldi :oleyo: Hamamcı bizim takımda olduğu için haftada en az iki kez duşumuz var. Sağlık konusunda kimse askere özen göstermiyor. Kışla doktorları reçeteyi doğru yazmaktan aciz. Hastaysanız asla çekinmeyin.

Bu arada 369KD 183 gün askerlik yapacak. 12 gün izin düş, mesafeye göre (>800km ise 2gün yol) 1 gün yol izni düş. 170'den saymaya başla.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    77
orijinaryus
Jack Bauer, 10.11.2017 - 12:24 tarihinde yazdı:

Kısaca ben anlatayım belki faydasını gören olur. Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlı bir birlikte askerlik yapıyorum. Hayatımda karasal iklimde yaşamadığım için benim için zor oldu.  @Putte nin söylediklerine harfiyen katılıyorum. Biz biraz daha şanlısıyız en azından wclerimiz temiz çünkü uzman erbaşlarla aynı yerleri kullanıyoruz. Atıyorum bölükte 500 kişinin kullandığı yeri biz 40 kişi kullanıyoruz. Yemeklerimiz temiz çünkü özel şirket yapıyor. İki ay içinde sadece bir gün etsiz yemek çıktı onda da merkez komutanı denetlemeye geldi :oleyo: Hamamcı bizim takımda olduğu için haftada en az iki kez duşumuz var. Sağlık konusunda kimse askere özen göstermiyor. Kışla doktorları reçeteyi doğru yazmaktan aciz. Hastaysanız asla çekinmeyin.

Bu arada 369KD 183 gün askerlik yapacak. 12 gün izin düş, mesafeye göre (>800km ise 2gün yol) 1 gün yol izni düş. 170'den saymaya başla.

Evci iznini ciktigimizda kaldi 144 gun. 1 gun de yol. 143. Ortamda hava degisimi izni olan 15 gunu 12 ile birlestirip kullanabilirsiniz diyenler var, cok heveslenmek istemiyorum fazla :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
orijinaryus, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Evci iznini ciktigimizda kaldi 144 gun. 1 gun de yol. 143. Ortamda hava degisimi izni olan 15 gunu 12 ile birlestirip kullanabilirsiniz diyenler var, cok heveslenmek istemiyorum fazla :oleyo:

Senin hesap doğru bence. Şu anda atarsa 142 diyoruz 1 gün yol izni olup, hiç izin kullanmayacaklar(17 Nisan 2018 terhis günü olması lazım. 4-5 tane sitede böyle yazıyor) O hava değişimi olayını çok düşünme. Ya çok çok çok çok iyi bir komutan'ın olacak ya da gerçekten bir şeyden ameliyat olup alacaksın. Kimler kimler bitirmiş. Biter herhalde 140 küsür gün :)

tarihinde TheodoreDogg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    77
orijinaryus
TheodoreDogg, 22 sa önce tarihinde yazdı:

Senin hesap doğru bence. Şu anda atarsa 142 diyoruz 1 gün yol izni olup, hiç izin kullanmayacaklar(17 Nisan 2018 terhis günü olması lazım. 4-5 tane sitede böyle yazıyor) O hava değişimi olayını çok düşünme. Ya çok çok çok çok iyi bir komutan'ın olacak ya da gerçekten bir şeyden ameliyat olup alacaksın. Kimler kimler bitirmiş. Biter herhalde 140 küsür gün :)

En kotu gelecegim 2-3 gun sonra dogum gunum. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

Acemiliği devirdik bakalım. Benim yol iznim 2 bu arada :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jack Bauer    107
Jack Bauer

Atarsa 86 :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sauron    14
sauron

367 KD olarak 4 Mayıs'ta gittim 20 Ekim'de bitirdim. 2 ay olacak yakında biteli. Allah şimdiden hepinize sabır versin. Ben askerligi Sakarya'da yaptım bizim ki küçük bir birlikti kışlada toplam 40-50 kişiydik. Askerdeki görevim kantincilikti. Sabah akşam günde 6-8 saat arası nöbet tuttum. Nöbet manyağı olmuştuk resmen. Usta birliğine geçtiğimden askerlik bitene kadar günde en fazla 4-5 saat uyumuşumdur nöbetlerden dolayı. İnşallah nöbetin çok olduğu bi bölüğe düşmezsiniz kışın nöbet tutmayı hayal dahi edemiyorum. Benden size tavsiye kantinci sakın olmayın kafayı yersiniz ben artık sıyırcaktım askerlik bitti :fool: Birde eğer mecbur kalmazsanız izin sakın kullanmayın. Ben kullanmadım ama kullanan devrelerim vardı biz gittiğimizde çok zorlarına gitmişti. :oleyo: Şimdiden hepinize hayırlı teskereler allah yardımcınız olsun. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg
sauron, 13.12.2017 - 00:43 tarihinde yazdı:

367 KD olarak 4 Mayıs'ta gittim 20 Ekim'de bitirdim. 2 ay olacak yakında biteli. Allah şimdiden hepinize sabır versin. Ben askerligi Sakarya'da yaptım bizim ki küçük bir birlikti kışlada toplam 40-50 kişiydik. Askerdeki görevim kantincilikti. Sabah akşam günde 6-8 saat arası nöbet tuttum. Nöbet manyağı olmuştuk resmen. Usta birliğine geçtiğimden askerlik bitene kadar günde en fazla 4-5 saat uyumuşumdur nöbetlerden dolayı. İnşallah nöbetin çok olduğu bi bölüğe düşmezsiniz kışın nöbet tutmayı hayal dahi edemiyorum. Benden size tavsiye kantinci sakın olmayın kafayı yersiniz ben artık sıyırcaktım askerlik bitti  Birde eğer mecbur kalmazsanız izin sakın kullanmayın. Ben kullanmadım ama kullanan devrelerim vardı biz gittiğimizde çok zorlarına gitmişti.  Şimdiden hepinize hayırlı teskereler allah yardımcınız olsun. :good:

İnşallah nöbetin çok olmadığı yere düşmezsiniz mi? Sağol kardeşim dua için. Emniyet ve Muhafız olarak selamlıyorum :D :|

tarihinde TheodoreDogg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.