Jump to content
PaRaNoYa7

Bimilui Soop (Secret Forest) (2017)

Recommended Posts

PaRaNoYa7    230
PaRaNoYa7

Bimilui Soop (Secret Forest) (2017)

OL1WWD.jpg

Konusu

Hwang Shi-Mok (Cho Seung-Woo) küçükken duygu eksikliği yaşamasına neden olan bir beyin ameliyatı geçirmiştir. Şimdi ise savcılık yapmaktadır. Mantıklı fakat soğukkanlı ve yalnız biridir. Ayrıca savcılar arasında adı rüşvetçiliğe hiç karışmamış tek isimdir. Bir gün karşısına bir ceset çıkar. Olay yerinde Teğmen Han Yeo-Jin (Bae Doo-Na) ile karşılaşırlar. Savcılıktaki rüşvetçiliği yok etmek ve seri cinayeti çözmek üzere birlikte çalışmaya başlarlar.

Ülke: Güney Kore

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Tarihi Aralığı: 10 Haziran 2017 - 30 Temmuz 2017

Kanal: tvN

Süre: 70 dakika

Forest of Secrets
  8.9/10
  9/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    Korece
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    10 Haziran 2017

IMDb ID tt6461346

Forest of Secrets (2017)

Hwang Shi-Mok (Cho Seung-Woo) çocukken beyin ameliyatı geçirdiği için duygusuz biri olmuştur. Duygusuz, akılcı, soğuk ve yalnız bir savcı olarak hayatını devam ettirmektedir. Ayrıca savcılıkta adı yolsuzluğa karışmayan tek savcıdır. Bir gün önüne bir cinayet davası gelir. Olay yerinde polis teğmen Han Yeo-Jin'le (Bae Doo-Na) ile tanışır. Savcılıktaki yolsuzlukları ortadan kaldırmak ve seri cinayet davasını çözmek için birlikte çalışırlar.
Son güncelleme

Kadro

zBdvR7.png

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DaMieN    22
DaMieN

Son zamanların en kaliteyi yapımlardan birisiydi. Hala izlemeyen varsa şiddetle tavsiye...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    188
Ecthelion

Öyle, muhteşem bir yapım olmuş. Realizm bayrağını mindere çeken prodüksiyonlardan. Bae Doo Na ablamız Sense8'ten sonra iyi bir seçim yapmış. Ama dizinin yıldızı Jo Seung Woo ve Yoo Jae Myung'du tabii. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir seri, MDL'deki puanını sonuna kadar hak ediyor. :good:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    169
Dantes

İzlediğim en iyi Kore dizilerinden. Öncelikle senaristi buradan tebrik ediyorum. Böylesi kusursuz, realist ve klişelerden uzak bir senaryo yaratmak herkesin harcı değildir. Genelde Kore dizilerinde belirli trope'lar (klişeler ve sık kullanılan konseptler) olur. Bu dizide ise ağır realizm kasmalarına çok şaşırdım ve hayran oldum. 

Oyunculuklar çok iyi. Özellikle de, çocukluğunda geçirdiği beyin ameliyatı yüzünden duygularını yitiren savcımız Hwang Shi Mok'un performansı harikaydı.

Bunda da, her kaliteli yapımda olduğu gibi iyi ya da kötü, beyaz ya da siyah karakterler yok. Her karakter gri. Bu konuda benzer bir diğeri için bknz: Nirvana in Fire

Dizinin satış noktalarından biri de Sense8'ten tanıdığımız Bae Doo Na. Belki bu yüzden gaza gelip de izlemeye başlayan olur diye yazmış olayım. :fool: 

Müzikleri de es geçmemeli tabii. İlk olarak, dizinin tema müziğini atmadan olmaz. Çaldığı sahnelerde direkt sahneyi yücelten bir parça. (Da hâlâ tam versiyonu çıkmadı, o yüzden ses kalitesi çok iyi değil ve loop'a alınmış.)

Spoiler

Bu da en beğendiğim sözlü parçası:

Spoiler

Uzun lafın kısası, Kore dizilerini sevmeyen biri dahi olsanız bu diziyi izleyin. 1 saat 15 dakikalık bölüm sürelerine rağmen bu kadar sürükleyici ve izleyiciyi bir saniye dahi sıkmayan bir diziyi zor bulursunuz benden söylemesi.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir    167
Pirpir

Benimde bu sene izlediğim diziler arasında açık ara  bu dizi en iysiydi. En son bu kadar zevk alarak izlediğim galiba Singal'di. İkisinin janrında ortak harmanlanacak gizem öğesi olsa da açıkçası bu dizi daha fazla hoşuma gitti sanki. Son ana kadar herkesten şüphelendim lanet Park'ı kim öldürdü? En olağan şüphelinin en sonuna kadar üzerindeki şüpheyi çok güzel taşıdı ve aslında beni en çok katilin kim olduğundan daha fazla neden Başavcı vekili Savcı Hwang Shi Mok'u ısrarla hep en son ana kadar destekledi sorusunun cevabı çarptı. Ve en inanılmazı asıl bu sorunun sürpriz cevabı bana gerçek geldi Hiç ama hiç sırıtmadı. Ve sebebi sadece iki basit sahnede yatıyor. Hikayenin karmaşıklığı ama bir o kadar sadeliği, anlatım dilindeki zeka ve yönetmenin hikayeye adanmışlığı harika. Başsavcı vekilinin arabada giderken karşıdan karşıya geçmekte olan yaşlı bir adamın taşıdığı ağır yüke bakışı ( adam çatır  çatır oynuyor yahu!) muhteşemdi!

Hele hele sanırım 6.ncı bölüm Başsavcı vekili ile Savcı'nın odasındaki konuşmaları. Savcı Hwang, Başsavcı vekiline "Sen mi öldürdün?" diye açık açık soruyor... kapıda savcılık yetkilileri odaya girecekler.. konuşmanın gidişiatında Başsavcı vekilinin bu sefer Savcı'ya döüp " Sıra sende" dediği sahne...

Benim için en ilginci izleyecek bir şey yok diyerek silmek için nerede ise indirdiğim dizinin bu kadar harika çıkmasındaki sürprizdi.

İzleyin, izlettirin o kadar!

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    230
PaRaNoYa7

Ben niye o kadar beğenmedim :| Realistik bir dizi ve anlatmak istediğini çok güzel anlatmış ama bölüm süreleri resmen işkenceydi benim için. Zaten bir süre sonra koptum olaylardan. Defendant'ı izledikten sonra izlediğim için belki de kafamda onunla karşılaştırıp biraz önyargılı izlemiş olabilirim. :oleyo:

• Kafası karışık 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir    167
Pirpir
PaRaNoYa7, 29.08.2017 - 12:42 tarihinde yazdı:

Ben niye o kadar beğenmedim :| Realistik bir dizi ve anlatmak istediğini çok güzel anlatmış ama bölüm süreleri resmen işkenceydi benim için. Zaten bir süre sonra koptum olaylardan. Defendant'ı izledikten sonra izlediğim için belki de kafamda onunla karşılaştırıp biraz önyargılı izlemiş olabilirim. :oleyo:

Neeeeeeee olacak iş değil bense ne çabuk bir saat doluyor dediğim bir diziydi bu. :luffy:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    230
PaRaNoYa7

İlginç. :foleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    188
Ecthelion

Ana theme'i düşmüş.:Headbang:

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
seco    2
seco

Tamamen şans eseri denk geldim. Açıkçası bölümlere ulaşmak bir hayli zor oldu ama bunun on katı uğraşsam bile değermiş. Gerçekten çok başarılı. Senaryo mükemmel. Oyunculuklar keza aynı şekilde. Son zamanlarda dizinin yeni sezonlarının çekilmesinden başka bir şey dilediğimi anımsamıyorum. Umuyorum bir kaç sezon daha izleme şansımız olur. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    188
Ecthelion

Bu tarzda tekli senaryo üzerinde yürüyen serilerin devamı %99 gelmez. Zaten Kore sektöründe, bir seri tuttu diye hadi frençayzı sağalım demezler. Bizdeki/batıdaki anlayış onlarda daha farklı. Devamı gelenlerin çoğu, episodik/sitcom tarzı yapımlar olur. O yüzden, 2. sezonu bekleme derim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
seco    2
seco
Ecthelion, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Bu tarzda tekli senaryo üzerinde yürüyen serilerin devamı %99 gelmez. Zaten Kore sektöründe, bir seri tuttu diye hadi frençayzı sağalım demezler. Bizdeki/batıdaki anlayış onlarda daha farklı. Devamı gelenlerin çoğu, episodik/sitcom tarzı yapımlar olur. O yüzden, 2. sezonu bekleme derim.

Kore sinemasına aşina sayılırım ama ilk defa bir dizilerini izliyorum. Nasıl bir hayranlıkla izlediğimi anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Final bölümündeki son sahneler dizinin devam etmesi için çok umutlandırdı beni. Bir sezon daha olsa hiç fena olmaz ama muhtemelen siz haklısınız. Kendi çapımda yaptığım araştırmalara göre de dizi devam etmeyecek gibi görünüyor. Olsun. Ben yinede umudumu koruyacağım. :beer:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Lazarus
    Lazarus Admin
  • yoruk
    yoruk Admin
  • Tuğrul Akça
    Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg