Jump to content
SABRE

Game of Thrones'un Yedinci Sezon Finali HBO'nun En Çok İzlenen Bölümü Oldu

Tavsiye Edilen İletiler

SABRE    984
SABRE

59a5b24bda903.jpg

 

Game of Thrones HBO'ya yeni izlenme rekorları ve para kazandırmaya devam ediyor. Dizi geçen gün yayınlanan Ejderha ile Kurt adındaki 7. sezon finali ile beklenildiği gibi yeni bir reyting rekoru kırdı. Sezon finali bölümünde 12.07 Milyon canlı izleyici sayısına ulaşan ve kanalın internet yayın platformu HBO GO'nun de verileri eklendiğinde 16.5 Milyon izleyici sayısına ulaşan dizi bu alanda HBO'nun yeni rekoruna sahip olmuş oldu. 6. sezon finali ile 8.89 Milyon izleyici oranı yakalayan dizi 7. sezon finali ile birlikte bu oranı neredeyse 2 katına çıkarmış oldu. HBO adına daha önceki rekor ise 13.43 Milyon izleyici ile mafya draması The Sopranos'un 5. sezonunun açılış bölümüne aitti. 

 

59a59d1ae1919.jpg

 

Dizi şu an için kablolu kanallar arasında en çok izlenen dizi konumunda. Kanaldan yapılan açıklamaya göre canlı izleyici sayısı, Dwr verileri gibi tüm online platformlarında dahil olması ile birlikte 6. sezonda bölüm başına ulaşılan 23.3 Milyon izleyici sayısı 7. sezon ile birlikte 30.6 Milyon izleyiciye ulaşmış durumda. 

 

Kablolu kanallarda bir bölümde en çok izlenme oranını yakalayan dizi ise hala The Walking Dead. Dizi 2014 yılında yayınlanan 5. sezonunun açılış bölümünde 17.3 Milyon izleyici oranı tutturmuştu. Ancak dizi son yayınlanan 7. sezon finali ile izlenme oranlarında büyük kayıp yaşamış ve sadece 11.3 Milyon izleyici sayısına ulaşabilmişti.

 

Game of Thrones'un giderek artan popülaritesi düşünüldüğünde 2019 yılına sarkması beklenen 8. ve aynı zamanda final sezonu ile birlikte yeni izlenme rekorları kıracağı şimdiden kesin gibi. 

 

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-hbonun-en-cok-izlenen-dizisi-oldu-art248

 

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

Açıkçası böyle bir sonucu beklemiyordum desem ancak kuyruklu yalan olurdu. :D 7. sezon gerek iki sezon arasının alışılmışın üzerinde olması ve gerekse bölüm sayısın azlığı ve buna ek olarak artık  hızla dizinin sonuna(6 bölümcük kaldı)  yaklaştığımızın bilinci dizinin izlenme motivasyonunu arttıran etkenler oldu.  Zaman zaman çeşitli sebeplerle diziye kızsak da ona sırtımızı dönmemiz pek mümkün görünmüyor. Gelecek final sezonu teşbihte hata olmaz diyerek; Ciğerci önündeki aç kediler misali bekleyeceğimizi söylesem herhalde yanılmış olmam. Gelecek sezon bir an evvel gelse de @SirRonyon dostumun dediği gibi "Pazartesi sabahlarını iple çekerek bekliyorum bölümleri, hala sabahın körüne alarm kurup ilk iş izliyorum" diyebilmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Bana çekici gelen diğer bir husus da TV dünyasın nice diziler geldi geçti zalim rating çarklarının arasında kaybolup iptal edilirken GOT'un bir zafer ile nihayete ermesi oluyor. Yine sevdiğimiz bir diğer dostumuz @heroson 'un sevdiği mottoyu "North Remember" ı uyarlayalım GOT hayranları unutmaz. :cool:

 • Beğeni 2

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

 

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

  Yöneticilerimiz

 • mnfc
  mnfc *Admin
 • awalanche
  awalanche Admin
 • SABRE
  SABRE Admin
 • Putte
  Putte *Admin
 • Emre
  Emre Admin
 • yoruk
  yoruk Admin
 • Tuğrul Akça
  Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

×