Jump to content
mangdasire

Game of Thrones dizisindeki en iyi oyunculuk?

Game of Thrones dizisinde sergilenen en iyi oyunculuk?  

43 oy

1. 1. Karakterinin hakkını veren en iyi oyuncu kim?

• Charles Dance / Tywin Lannister
      2
    • Diana Rigg / Olenna Tyrell
      0
    • Aidan Gillen / Petyr 'Littlefinger' Baelish
      0
    • Peter Dinklage / Tyrion Lannister
      21
    • Conleth Hill / Lord Varys
      0
    • Rory McCann / Sandor 'The Hound' Clegane
      1
    • Stephen Dillane / Stannis Baratheon
      0
    • Pedro Pascal / Oberyn Martell
      1
    • Sean Bean / Eddard 'Ned' Stark
      2
    • Iwan Rheon / Ramsay Bolton
      2
    • Lena Headey / Cersei Lannister
      7
    • Nikolaj Coster-Waldau / Jaime Lannister
      1
    • David Bradley / Walder Frey
      0
    • Clive Russell / Brynden 'Blackfish' Tully
      0
    • Jonathan Pryce / High Sparrow
      0
    • Jerome Flynn / Bronn
      0
    • Liam Cunningham / Davos Seaworth
      1
    • Michelle Fairley / Catelyn Stark
      0
    • Paul Kaye / Thoros of Myr
      0
    • Diğer ( Belirtiniz)
      1

Tavsiye Edilen İletiler

mangdasire    66
mangdasire

Bir süreden beri bu anketi açmak istiyordum. Game of Thrones dizisi şimdiye kadar standart bir diziye kıyasla oldukça iyi oyunculuklara sahne oldu. Acaba planetdp mecrası söz konusu oyunculuk becerilerini en iyi kimin icra ettiğini düşünüyor. Dizide karakterini en iyi sırtlayan oyuncu kim?

Anket sorusu en beğenilen karakteri değil, en iyi oyunculuğu barındıran karakteri sorgulamaktadır ve tüm sezonları kapsamaktadır. Normalde bu anketi dizi tamamen sona erdikten sonra açmamız gerekirdi ancak geriye kalan bir sezonun bu anket açısından artık pek bir farklılık yaratacağını düşünmüyorum.

Seçeneklere en iyiler olduğunu düşündüğüm oyuncuları ekliyor ve ayrıca farklı düşünenler için "diğer" seçeneği ekliyorum. Şimdi cevapları görelim.

tarihinde mangdasire tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

Lena Headey rol icabı bile olsa mükemmel bir oyunculukla kendindinden nefret ettirmeyi başardı ve gerçekten mimiklerini oyunculuğunu çok seviyorum ama  Peter Dinklage için kullandım oyumu sezonlar içinde karakterin gelişimi, gelişimi yaşarken oyuncunun bunu yansıtması çok hoşuma gitti. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.BIYIK    46
Mr.BIYIK

Bence tartışmasız Peter Dinklage.Beden dili olsun,jest ve mimikleri olsun çok kaliteli bir oyunculuk sergiliyor.Rolünün hakkını sonuna kadar veriyor.Ayrıca oyuncunun karakter gelişimi,değişimi ve bunlara sağladığı uyum da muazzam.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Yazar George R. R. Martin'in ben bile bu kadarını beklemiyordum dediği, istisnasız herkesin nefret ettiği Joffrey listede muhakkak olmalı. İlk sezonlardaki diziye etkisi, katkısı çok büyük. 

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
imla
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    393
RyK

Bu diziyi hiç izlemedim oylamaya katılmayacağım. Şunu belirtmek için buradayım. İnsanlar iyi karakterlerin iyi oyuncular olduğu gibi bir kanıya sahip. Yani iyi oynayan iyi bir karakterin çok iyi oynayan kötüyü canlandıran bir aktör/aktirisden daha iyi olduğunu düşünmeye yatkındırlar. Erol Taş'ın bir anısı vardı. Çocukları yeni bir okula başlamışlar. ilk gün eve geldiklerinde ferna halde dayak yemişler. Sebebi Erol Taş senin baban diye dövmüşler çocukları. Mahalle kahvesinden kovulduğunu falan anlatıyordu. "Kötüyü çok iyi oynamışım ki insanlar beni farklı bir şekilde göremiyorlardı, nefretleri setin dışına taşıyordu." diyordu. :oleyoel:

Cüneyt Arkınla bir filmde iyiyi oynuyordu onuda kendi ısrarı üzerine olduğunu anlatıyordu. Bu dizide mide bulandıracak kötüler var diye duydum onlarıda es geçmemek lazım diye düşünüyorum.:butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    114
Paradigma

Çok öndeki karakterlerden Jaime ve Tyrion iyi canlandırılıyor sadece, benim fikrim. Buna çok eleştiri gelebilir ama Cersei'yi oynayan Lena Headey overacting yapıyor zannımca. Jon ve Dany zaten becerikli oyuncular değiller, özellikle Khaleesi'nin epik sahnelerinin gücü azaltılıyor. Arya da bu sene kasıntı durdu. Sansa eh. Davos reis zaten, Shireen'in haberine tepkisi çok dokunaklıydı. Tywin müthişti ama çok zorlayıcı değildi rolü. Stannis iyiydi, hep somurtuk durmadı görebildik oyunculuğunu yani. Sandor çok iyi. Baelish pek tutmuyorum ama iyi derseniz de karşı çıkmam. Ned Stark sanki kanser hastası gibiydi yüzü, Sean Bean standardının altıydı bence. Cat Stark çok iyiydi. Bir de, karakter tüm duyguları yaşadı farklı sahnelerde. Hepsini gördük ve geçer not verdik. Babasının cenazesinde amcası Blackfish ile konuştuğu sahnede; çocukları için "I will never see them again" diye ağlaması aklımdadır. Red Wedding zaten... Ramsay de iyiydi, gerçek bir manyak. Son olarak Joffrey, müthiş bir oyunculuktu. Dün baktım çocuk felsefe alanında akademisyen olmak istiyormuş. Şu an da Trinity College'da okuyor zaten, doğru yolda. Pycelle iyiydi, nefret ettik. High Sparrow iyiydi, zaten usta oyuncu tarafından canlandırıldı. Oy olarak Sandor, Cat ve Joffrey arasında kaldım.

Oberyn ve Thoros iyiydi. Beric Dondarrion sesi yeter zaten. Tormund da başarılı. Rolü az olmasına rağmen Mance Rayder da çok iyiydi, farklı duygularda görebildik kendisini. Neyse herkese değinemem :) 

Bu diziyi unutmak istiyorum ya. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

Oberyn aklımdaydı ancak çok kısa süre rol aldı dizinin sezonlarına bakınca o yüzden hak yemeyim dedim. Joffrey için o yaşta mükemmel oyunculuktu 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Tam Tyrion'ı işaretleyecektim ki aşağıda Ramsay'i gördüm. Benim için tartışmasız Ramsay Bolton. Tipi dahil her şeyiyle tam bir psikopat rolünün altından çok rahat kalktı. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Çok zor anket olmuş ya, karar vermek imkansız gibi. Şahsen izlerken beni en çok etkileyen Peter Dinklage ve Michelle Fairley idi ama karakter sevgimi de işe dahil edip Tyrion demek istiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.663
elbais

Lena Headey / Cersei Lannister :moleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
levanten    489
levanten

Ben de oyumu Lena Headey için kullanıyorum.:blushsmiley:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BuDu    128
BuDu

1) Peter Dinklage (Tyrion Lannister)
2) Lena Headey (Cersei Lannister)
3) Iwan Rheon (Ramsay Bolton)

Bonus:

article-0-1D189DBC00000578-981_634x446.j

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk