kizancik

Birkaç Bölüm Sonra İzlemeyi Bıraktığımız Diziler

Tavsiye Edilen İletiler

DeanJames

Birçok var ama galiba en ilginci 10.sezonda Supernatural izlemeyi bıraktım. Hiç de merak etmiyorum ne oldu diye.

"The 100"  2 sezon izledim bıraktım. Neden izledim o kadar bende bilmiyorum.3. sezon iyi diyorlar ama sanmam.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
2 minutes ago, DeanJames said:

Birçok var ama galiba en ilginci 10.sezonda Supernatural izlemeyi bıraktım. Hiç de merak etmiyorum ne oldu diye.

aynı durumdayız yav ben de 11. sezonun başında bıraktım. aynı şekilde hiç merak etmiyorum neler olduğunu ama ilk sezonların üzerimde çok hakkı olduğu için izlememeye de içim elvermiyor mecbur bir ara yetişip tamamlayacağım diziyi. hiçbir şey için değilse bu kadronun verdiği keyif için tamamlayacağım.

çok ama çok önce bitmesi gerekiyordu aslında da ne biz ne kanal ne de yapımcılar bırakamadık diziyi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir
9 minutes ago, DeanJames said:

Valla yine iyi dayanmışsınız. 6'da bırakmıştım ben. :P 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
OnurD

@DeanJames, @ozgun14 yahu ben bunu yapamıyorum işte, dizi 12 sene olmuş başlayalı ve ben ilk günden beri takip ediyorum. Sanırım 3 senedir artık daima izlerken lütfen bu sene bitirin diyorum ama bitirmiyorlar. Ben de saygıdan mıdır nedir bilmiyorum bir türlü listemden çıkartamıyorum. Sanırım 23 sene devam etseler yine de bırakamayacağım.

Spoiler

Abi tanrıyla tanıştınız top noktanız artık yahu bu durumun top noktasıdır artık bu bırak artık devam etme. :fool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
5 minutes ago, Fildir said:

6da bırakılır mı yav, tamam 6 kötüydü kabul ama o 5. sezondan sonra kredisi yüksekti 6ya laf edemedik o yüzden.

5 minutes ago, OnurD said:

@DeanJames, @ozgun14 yahu ben bunu yapamıyorum işte, dizi 12 sene olmuş başlayalı ve ben ilk günden beri takip ediyorum. Sanırım 3 senedir artık daima izlerken lütfen bu sene bitirin diyorum ama bitirmiyorlar. Ben de saygıdan mıdır nedir bilmiyorum bir türlü listemden çıkartamıyorum. Sanırım 23 sene devam etseler yine de bırakamayacağım.

Reveal hidden contents

Abi tanrıyla tanıştınız top noktanız artık yahu bu durumun top noktasıdır artık bu bırak artık devam etme. :fool:

valla ben 6yı geç 7yi geç baktım toparlayacak gibi değil bu zaten 10. sezonda final yapar bırakmayayım kafasıyla izliyordum ki bitmeyeceğini anlayınca süresiz ara verdim. final olacağı belli olunca maraton yaparım artık dedim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
4 minutes ago, Fildir said:

İşte asıl benim de 6'da bırakmam gerekiyordu ama yukarıda arkadaşın dediği gibi o kadar izledim sonu gelsin bari dedim ama yok arkadaş adamların bitirmeye niyeti yok.Adamlar emekli olacaklar diziden. En son 10 sezon SG1 izlediğimde bu kadar uzun dizi olur mu demiştim (pembe diziler hariç) ama Supernatural olayı kıyamete kadar gidecek herhalde :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir
9 minutes ago, ozgun14 said:

6da bırakılır mı yav, tamam 6 kötüydü kabul ama o 5. sezondan sonra kredisi yüksekti 6ya laf edemedik o yüzden.

4. sezon süperdi, 5 de epey güzeldi. 6.'nın yarısına gelince sevmemekten ziyade biraz sıkılıp "köşede dursun bir ara bakarım" dedim aradan 4 sene geçti. :oleyo: Yani "yeter be bırakıyorum artık" demedim ama devam da etmedim sonra. :P Eksikliğini de hiç hissetmedim.

tarihinde Fildir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel

vXk13r.jpg

İlk bölümüne biraz bakıp bıraktım. Politikayı sevenler için kaliteli sayılabilecek bir dizi, ben House of Cards'ı falan severek izliyorum ama bu dizi biraz zevkim için fazla ağır. Aslında böyle düşüneceğimi tahmin ederek de biraz bakmak istedim ki aklımdaki dizilerin sayısını azaltırım belki diye, şaşırmadım. İlk sahne çok iyiydi, ondan sonrasını pek ilginç bulmadım. Şimdilik bırakıyorum, ileride Chicago'nun iç işleyişini öğrenmem icap ederse belki Netflix üzerinden falan tekrar dönerim, harddiskte 32 GB yer açtık. :P

1 hour ago, ozgun14 said:

aynı durumdayız yav ben de 11. sezonun başında bıraktım. aynı şekilde hiç merak etmiyorum neler olduğunu ama ilk sezonların üzerimde çok hakkı olduğu için izlememeye de içim elvermiyor mecbur bir ara yetişip tamamlayacağım diziyi. hiçbir şey için değilse bu kadronun verdiği keyif için tamamlayacağım.

çok ama çok önce bitmesi gerekiyordu aslında da ne biz ne kanal ne de yapımcılar bırakamadık diziyi.

Supernatural'ın 11. sezonu efsane yalnız. :oleyo: (Şaka yapmıyorum) 11x04 gelmiş geçmiş en iyi bölüm.

tarihinde Prequel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone

@Fildir @ozgun14 @SirRonyon yorumlar için teşekkürler.

The Fall konusunda bende 2. sezon sonunda dizi bitmiş gözüyle bakıyordum, nasıl devam eder diye hiç merak etmediğimden izleyemedim herhalde, kısa olduğundan boş bir zamanımda aradan çıkartıp House of Cards'a başlamam lazım artık :D 

The Expanse'i bırakan arkadaşlar görüyorum, ilk başlarda biraz durgun geçse de sonradan çok güzel yerlere gelen bir dizi. Özellikle türü seviyorsanız kesinlikle bir kaç bölüm daha şans vermelisiniz. Yeni sezonu da efsane gidiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
25 minutes ago, Prequel said:

Supernatural'ın 11. sezonu efsane yalnız. :oleyo: (Şaka yapmıyorum) 11x04 gelmiş geçmiş en iyi bölüm.

Abi hep oyle olmaz mi zaten :oleyo:

Biraktim ya ben guzellesmesine sasirmadim. Belki de tam o bolume gelmisken birakmis olabilirim. Ama devam edecem.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaT

Outlander: 10 bölüm izledim bıraktım.

The Good Wife: 2 sezon çok hızlı bitirdim ama 3'te bıraktım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson
10 hours ago, Coilbone said:

The Man In The High Castle : Hatırlayamadığım ilk sezon ortaları. İzlediğim en yavaş hikaye akışına sahip dizilerden birisi olabilir. Bitmek bilmedi bölümler, geri kalanı bekliyor öylece. İkinci sezonu da güzel diyorlar halbuki.

Ben de ilk 5 bölümü çok zor izlemiştim. Sonra baya uzun bir süre ara verdim. Olumlu yorumlardan sonra tekrar bir bakayım dedim. İlk sezonun sonlarına doğru dizi enteresan bir hal aldı. 2. sezon da 1. sezonun aksine gayet sürükleyici ve keyif verici olmuş. 3 ya da 4 günde 2. sezonu bitirdim diyebilirim. Bence tekrar bir şans vermelisin :) .

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ahmet9062

Sürüyle var hangisini saysam bilemiyorum
Da Vinci's Demons: o kadar zevkle izledim, son sezon ani bir şekilde bıraktım
Bloodline, Daredevil, Arrow, Once Upon A Time, The Americans, Masters Of Sex: Birer sezon izleyip üzülerek bıraktığım diziler. 
Zaten en nefret ettiğim dizi türü kendini hem sevdirip hem de sıkan dizilerdir.
Misfits: Malum kadro değişikliği sebebiyle bıraktığım dizi.
Under The Dome, Outlander: Bir sezon neden katlandığımı anlayamadığım, bıraktığıma pişman olmadığım diziler.
Suits: Kaliteli olan fakat sürekli kendini tekrar eden bir dizi olduğunu düşündüğüm için bıraktım.
Orphan Black, The Blacklist, The Originals, Beauty And The Beast: Normalde yüzlerine bakmayacağım fakat yeni yeni dizi izlemeye alıştığım için arada kaynayan diziler. Sezon ortalarında veda ettim.

Şu sıralar Homeland şansını çok zorluyor ama ilk üç sezona olan hayranlığım yüzünden bağımı koparamıyorum.

tarihinde ahmet9062 tarafından düzenlendi
Eksik yazı
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tayfunexx

Arrow ve Flashı 2 veya 3. sezonlarında bıraktım. Shameless'ı da sanıyorum 3.sezonda bıraktım. Mr. Robot 1.sezondan sonra 2.ye geçmedim, saçmalamıştı bana göre. Supernatural bıraktım mı hala devam ediyor muyum ben de bilmiyorum, normalde her ramazan bir sezon atardım ama dinle aram iyim değil son bir yıldır. Supernatural da askıda yani. Salem vardı, bir iki bölümden sonra bırakmıştım. Friends TBBT gibi sitcomları canım çekerse izliyorum ama hiçbir zaman bitirebileceğimi sanmıyorum ki TBBT bir yandan gelmeye devam ediyor. :DTyrant, Turn, Under the Doom bıraktığım diğer dizilerden; onları da yine birden fazla sezon izlemiştim, yazık oldu hep.

tarihinde Tayfunexx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100
The Last Man on Earth
  7.4/10
  6,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    1 Mart 2015

IMDb ID tt3230454

The Last Man on Earth (2015)

Ölümcül bir virüs dünyayı sarmış, insan nüfusu hızla yok olmuştur. Salgından 1 yıl sonra Phil Miller (Will Forte) yalnız kalmış ve yaşadığı yer olan Tucson’dan çıkarak Amerikanın tüm eyaletlerini dolaşarak hayatta kalan başka insanlar aramaya başlamıştır. Ancak kendisinden başka kimsenin olmadığını anlayınca tekrar Tucson’a dönmüştür. Gittiği tüm eyaletlerde Tucson’da yaşayanlar var mesajı bırakmıştır. Phil Miller, geçmişinde ailesini çok seven ve bankadaki görevinden nefret eden sorumsuz sıradan bir adamdır. Sorumsuz davranışları yalnızlığı ile daha ön plana çıkmış ve artık bu durum dayanılmaz hale gelmiştir. Yalnız olmak düşüncesi onu intihara sürüklemektedir. Bir gün intihar etmeye karar verir ve hazırlıklarını yapar. Şans eseri o gün karşısına Carol Pilbasian (Kristen Schaal) adında bir kadın çıkar. Kadını gören Phil heyecandan bayılır. Carol Pilbasian, dünya üzerinde ki son kadındır ve dünyanın sonunun gelmesine rağmen aşırı kuralcı, çok düzenli ve sempatik bir karakterdir. Ancak Phil Miller'ın hayallerini süsleyen o güzel kadın değildir. Carol, seyahati sırasında Phil'in eyaletleri gezerken bırakmış olduğu notları görerek Tucson’a gelmiştir. İkisi de kaderlerinin kesiştiği bu noktada yapılacak şeyin, evlenerek insan soyunun devamını sağlamak olduğuna karar verirler. İşler umdukları gibi gitmeyecektir.
Last update:

2-3 bölüm izledim sonra dayanamadım.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
congman

The Flash - Fantastik yapımlarda ne kadar mantık aranır tartışılır ama dünyanın en hızlı insanın herkesten dayak yemesine bir yere kadar dayanabildim. Gerçi Iris ergeni başlı başına bırakmak için bir neden.

The Arrow - İki bölüm izledim, bir türlü ısınamadım.

The 100 - Aslında severek izliyordum ama bir türlü devam edecek kadar merak ettirmedi.

The Walking Dead - Spoiler vermeyeyim ama 2. sezondaki senaryo öyle yavaş ve iticiydi ki dayanamayıp bıraktım. Devam etsem kesin severdim ama nasip olmadı.

The Big Bang Theory - Gülmek için değil de sırf izlemek için izlediğimi fark ettim. Belki bir ara toplu aradan çıkartırım. 

The Star Trek Original Series - Bir çılgınlık yapıp Star Trek evrenine kronolojik olarak başlayayım dedim. 4 sezon,  86 bölümlük Enterprise çok hızlı bitti ama 1964 yapımı orijinal seride 5, 6 bölüm falan izleyebildim. Gerçi fanları tarafından en sevilen seri, ayrıca dönemin şartlarından ötürü efekt değil senaryo bazlı gidiyor ama bir türlü ilerleyemedim.

Legends of Tomorrow - DC evrenindeki en itici tipleri toplamışlar, bir de ilkokul seviyesinde senaryo yazmışlar bana göre. İki bölüm kadar dayanabildim.

tarihinde congman tarafından düzenlendi
Harf.
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nacho

Agents of S.H.I.E.L.D. Ghost Rider'ı görmek için izlemeye çaşıştım ama 1.sezonun 7.bölümünde bıraktım.

Agents of S.H.I.E.L.D.
  7.5/10
  7,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ocak 2014

IMDb ID tt2364582

Agents of S.H.I.E.L.D. (2013)

Dizi, Marvel evreninde geçiyor ve S.H.I.E.L.D. (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division) biriminin maceralarını konu alıyor. Ajan Phil Coulson, Avengers'da ki görevinden sonra S.H.I.E.L.D. birimine geri döner. İlk işi yeni bir ekip kurmaktır. Ekibe ilk olarak dövüş ve casusuluk konusunda uzman Ajan Grant Wart katılıyor. Ekibin diğer elemanları ise pilot ve dövüş sanatları uzmanı Ajan Melinda May, bilim adamı Ajan Leo Fitz, Ajan Jemma Simmons ve ekibin son elemanı bir sivil olan bilgisayar hacker'ı Skye. Ekibimizin amacı, süper kahramanların, uzaylıların ve olağandışı şeylerin dünyası Marvel'da gerçekleşen sınıflandırılmamış olayları çözüme kavuşturmaktır. Ekibimizin süper güçleri yoktur ama birlikten kuvvet doğar temasıyla hareket etmektedir.

Mr. Robot: Köte değil fakat herkese hitap etmiyor. 1.sezonun 5.bölümünde bıraktım.

Mr. Robot
  8.6/10
  7,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, İsveççe, Danca, Çince, Farsça
  • Süre
    49 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 2016

IMDb ID tt4158110

Mr. Robot (2015)

İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizide Eliot karakterine Rami Malek (24, The Pasific), gizli hacker grubunun liderine Christian Slater (Mind Games, Breaking In) hayat verecek. MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerinden biri çalıştığı şirketteki konumudur. (1mak1mak)

American Horror Story: Korku yapımlarıyla aram yoktur. Herkes diziyi övüyordu. Ben de arkadaş tavsiyesinden başladım. 1.sezon 7.bölüme kadar zor dayanıp veda ettim.

American Horror Story
  8.1/10
  7,4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Korku, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ekim 2011

IMDb ID tt1844624

American Horror Story (2011)

Harmonlar ilk bakışta mükemmel bir Amerikan ailesi gibi görünse de görünüm yanıltıcı olabilir... Eskiden bir çellist Vivien, kısa bir süre önce yaptığı düşük ve ardından eşinin ihaneti sonrasında ciddi bir ruhsal çöküntü içerisindedir. Bir psikiyatrist olan Ben, aslında sevgi dolu bir baba ve eş olsa da Vivien düşük yaptıktan sonra ondan tamamen uzaklaşınca, kaldığı boşlukta onu aldatmaktan kaçamamıştır. Vivien ve Ben'in genç kızları Violet ise babasının yalancı, annesinin de zayıf olduğunu düşünen bir lise öğrencisidir. Harmonlar tüm yaşananlardan sonra geçmişi ve kötü hatıraları geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmak için Boston'dan Los Angeles'a taşınmaya karar verirler. Yeni evleri 1920'lerden kalma görkemli bir malikanedir. Başlangıçta gerçek olamayacak kadar iyi görünen bu evin aslında uğursuz bir geçmişi vardır. Evin gerçeğini öğrenseler de bu onları oraya taşınmaktan vazgeçirmez. Son dönemin en hit korku serisi American Horror Story‘nin 3. sezonunun başlığı g Coven (Cadılar Meclisi) olarak belirlendi. Bildiğiniz üzere ilk sezonun başlığı olarak Murder House (Cinayet Evi); ikinci sezonun başlığı olarak ise Asylum (Akıl Hastanesi) seçilmişti. Bu başlıklar şunun için çok önemli: O sezonun hangi korku ögesi ile alakalı olduğunu ortaya koyuyor.

The Walking Dead: Çoğu kişi gibi ben de 6.sezon finalinden sonra diziyi bıraktım. Sonrasında neler olmuş, olacakmış pek umrumda değil.

The Walking Dead
  8.4/10
  7,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Korku, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2010

IMDb ID tt1520211

The Walking Dead (2010)

Yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz! Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa... Atlanta'da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok... Robert Kirkman'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan bu zombi hikayesinin yönetmeni ise Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) ve Yeşil Yol (The Green Mile) filmleri ile hafızalara kazınan Frank Darabont...

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Theswimmer

Lie To Me: Genel olarak beğenilen bir diziydi. Konusu benim de ilgimi çekmişti. Ancak 4-5 bölüm sonra sıkıldım ve bıraktım.

Pretty Little Liars: Yanlış hatırlamıyorsam 3. sezonun ortalarına kadar izlemiştim ve yine sıkılarak bıraktım.

Grey's Anatomy: Doktorlara ve tıbbi terimlere ilgi duyduğumdan izlemeye başlamıştım. Ancak yaklaşık 9 bölüm izledim ve bıraktım...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr. Robot

Birkaç arkadaşımın önerisiyle başladım, ite kaka birinci sezonu bitirdim. Dedim belki ikinci sezonda güzelleşiyordur dizi ama ikinci sezonun yarısında bıraktım. Hayatımda izlediğim en boş dizi diyebilirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC

Breaking Bad: Yıllar önce ilk bölümü izleyip bırakmıştım. Aşırı durağan gelmişti bana. İzledikçe ısınacağımı düşünüyorum ancak güncel dizi takvimim yüzünden ne zaman başlarım bilmiyorum. Yazın belki...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.