Jump to content
kizancik

Birkaç Bölüm Sonra İzlemeyi Bıraktığımız Diziler

Tavsiye Edilen İletiler

Kusotaku    170
Kusotaku

Mr. Robot: Çok ağır ilerleyişinden dolayı bıraktım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik    202
kizancik
Mr. Robot
  8.6/10
  7.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce, İsveççe, Danca, Çince, Farsça
  • Süre
    49 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 2016

IMDb ID tt4158110

Mr. Robot (2015)

İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizide Eliot karakterine Rami Malek (24, The Pasific), gizli hacker grubunun liderine Christian Slater (Mind Games, Breaking In) hayat verecek. MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerinden biri çalıştığı şirketteki konumudur. (1mak1mak)

"Mr. Robot"...İlk (5) bölümden sonra devam etmedim. Sevemedim bu diziyi.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    218
Castiel
NeC, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Breaking Bad: Yıllar önce ilk bölümü izleyip bırakmıştım.

:|:shock:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    409
ozgun14
Nacho, 15.02.2017 - 17:02 tarihinde yazdı:

Ghost Rider'ı görmek için izlemeye çaşıştım ama 1.sezonun 7.bölümünde bıraktım.

"Agents of S.H.I.E.L.D." (2013)

Köte değil fakat herkese hitap etmiyor. 1.sezonun 5.bölümünde bıraktım.

"Mr. Robot" (2015)

Korku yapımlarıyla aram yoktur. Herkes diziyi övüyordu. Ben de arkadaş tavsiyesinden başladım. 1.sezon 7.bölüme kadar zor dayanıp veda ettim.

"American Horror Story" (2011)

Çoğu kişi gibi ben de 6.sezon finalinden sonra diziyi bıraktım. Sonrasında neler olmuş, olacakmış pek umrumda değil.

"The Walking Dead" (2010)

yarıda bıraktığım dizileri dizmişin hep alıntılamasam olmazdı: bu listeye artı 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    57
Prequel

Mr. Robot'un 6. bölümünü de izleyin bakalım bir. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
JeRxclusive    28
JeRxclusive

Game of Thrones: 2 sezon güncelden izledim sonra baktım herkes GoT'cu olmuş ve kimle konuşsam GoT, mide bulandıracak düzeyde muhabbeti dönüyor. Yok dedim eksik kalsın. Artık izlemiyorum ve kafam rahat. :58a4ae110a0ce_EkranAlntsfff:

Lost: 4 sezon izledim ve bıraktım böylece o güzelim finalden kendimi mahrum etmiş oldum.

Orange is the New Black: İlk 3 sezonu birden izledim zaten, sonrası yok.

Suits: 4. sezonda bir ara verdim daha devamı gelmedi, bakalım.

Two and a Half Men: 11. sezonda bıraktım. Dizi tamamen Alan'ın üzerine kalmıştı. Ah be Charlie.

Boardwalk Empire: 2 bölüm izledim sarmadı.

Six Feet Under: 1 bölüm izledim devamı gelmedi ama sanki bir şans daha veremem gerekiyor. Bence vermeliyim. 

Spartacus: İlk sezonu izledim hatta Gods of the Arena'yı da izledim ama Andy Whitfield'ın kansere yakalanması ve vefatı üzerine devam edemedim.

The Newsroom: İlk sezonu izledim ama nedense devamı gelmedi. Devam etmek gibi bir niyetim de yok.

True Blood: Aslında 5. sezonda bırakmamda sıkıntı yok da ben bu diziyi nasıl 4 sezon izledim onu bilmiyorum.

Ayrıca; Freaks and Geeks, Blue Bloods, Bored to Death, American Dad!, Covert Affairs, Arrow, Dollhouse, Nikita, Hustle, Workaholics, Royal Pains, Baby Daddy, Rasings Hope, Hawaii Five-0, Eureka, Happy Endings, Unbreakable Kimmy Schmidt, Misfits, Eastbound and Down, Anger Management...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ilhanbrnn    18
ilhanbrnn

Daredevil : Her ne kadar Marvel takipçisi olmaya çalışsam da bu dizi sarmadı pek 5-6 bölüm izleyip bıraktım.

Timeless : İlk bölümünün yarısında falan kapatıp bakmadım, oyuncu kadrosundan mıdır yoksa oyuncuların oynadıkları senaryolara kendilerinin de inanmayışından mıdır bilmem ama ısınamadım , ısınmaya çalışmadım.

Da Vinci's Demons : İki sezon izleyip sonrasında da fırsat bulamadığımdan devam edemediğim dizi, ilgi çekici bulurum her zaman Rönesans Dönemini hele ki Da Vinci olunca işin içinde..

Lost : İlk bölümlerini izlemiştim ( o zamanların en iyi dizisiydi,kimsenin ağzından düşmezdi) ama okul,ders derken kaynamıştı ve belki de sarmadığı için devam etmemişimdir.

Heroes : Her ne kadar tamamlamış olsam da bu konu altında değinmek istiyorum. Son sezonunda bir şeyler olmuştu güzelim diziye, zar zor tamamlamıştım...

tarihinde ilhanbrnn tarafından düzenlendi
İmlâ

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nacho    1
Nacho

@ozgun14 :good::fool:

tarihinde Nacho tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
namunsan    31
namunsan

The Last Man on Earth: Yayınlanan son bölümle birlikte ben de bıraktım bunu. Halbuki ne kadar güzeldi başlarda baya kahkaha da attırıyodu ama sonradan geldiği hal içler acısı. Şimdi düşününce kendimden utanıyorum nasıl bu kadar izleyebildiğim diye.

Arrow: En son 2. sezonu izledim. Araya askerlik girince bir daha takip edemedim sonrada ipin ucu kaçtı zaten. Dizi başka bir hal aldı ilk iki sezonundan sonra mükemmel bir hale geldi derseniz devam ederim. Aynı çizgide mi devam ediyor yoksa daha da beter bir durumda ise direk çöp kutusuna. Zaten çerezlik dizilerimdendi.

Orphan Black: Bu da askerlikten sonra takibi bıraktığım dizilerden. 2. sezon sonrası dönemedim. Hiç merak da etmiyorum neler oldu diye. Bunun için de yorumlarınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    793
DeanJames

İstemeyerek, o ya da bu sebeple yarım kalanlar :

Mad Men ,ilk sezondan sonrasını izleyemedim.

Boardwalk Empire ,tam  emin değilim ama sanırım 3.sezonu tamamlamıştım ya da bir kaç bölüm kalmıştı.

Doctor Who , 5.Sezon sonrası hangi bölüme denk gelirsem izleyebildim. Düzenli takip edemedim.

The Newsroom , başladım ilk sezonu izledim sanırım ama devamı gelmedi.

Stargate sg1'dan sonraki serilere başladım ama hiç sonunu getiremedim.

Breaking Bad ,sanırım ilk 5-6 bölümü izlemiştim. Fırsat bulursam ilk tamamlayacağım dizi olacak :blushsmiley:

Shameless , yine 5-6 bölüm izledim . Çokta sevmiştim ama devam edemedim araya bir sürü şey girdi.

Yeni diziler ,filmler derken biriktikçe de bir türlü başlanmıyor yeniden :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MockingJay21    3
MockingJay21

Vikings'in ilk 3 bölümünü izleyip bırakmıştım. Ne kadar devam etmek istiyorum anlatamam.

House of Cards'ın ilk bölümünü izleyip, devam etmemiştim. Hala arşivde duruyor. Bir gün açıp izleyeceğim. (Umarım)

The Blacklist 2. Sezon 16. Bölümden sonrasını izleyesim gelmedi. Dizi sanki monotonlaştı. Her ne kadar çevremden 3. sezonun daha iyi olduğunu duysam da, 2. sezonu hiç bitiresim yok.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sauron    14
sauron

Supernatural'ı çok övünce çevremdekiler başlayım dedim, 3-5 bölüm izledikten sonra bırakmak durumunda kaldım. Sonradan kalite artıyor olabilir ama ilk bölümler Flash Tv dizi bölümleri gibiydi..

Supernatural
  8.5/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    9 Ekim 2006

IMDb ID tt0460681

Supernatural (2005)

Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam'in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır. Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terk etmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica'nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica'nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar.
Son güncelleme:

Six Feet Under'ı da ilk bölümden sonra bidaha izlememe kararı aldım. Zira ilk bölümü bitirebilmek bayağı sabır gerektiren bi iş oldu benim için.

Six Feet Under
  8.7/10
  7.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    55 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 2003

IMDb ID tt0248654

Six Feet Under (2001)

Cenaze evi işleten bir ailenin, babalarının ölümüyle birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yeniden tanıyışlarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilişkilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah hikayesi.(beyazperde)

Prison Break'i 1. sezon bitince bıraktım. Hapishane yapımlarını sevdiğim için sanki hapishaneden kaçınca büyü bozuldu gibi geldi bana.

Prison Break
  8.4/10
  8.3/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İspanyolca, İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    16 Mart 2006

IMDb ID tt0455275

Prison Break (2005)

Bir yapı mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) işlememiş olduğu bir suçtan idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işleri kendi eline alır. Mükkemmel kurgulanmış kaçış planıyla abisini kurtarmak için bir bankayı soyar ve abisinin bulunduğu hapisaneye gönderilir. Michael planını uygulmaya başladıktan sonra hesaba katmadığı tek bir şeyin olduğunu anlar: İnsanlar. Ünlü bir mafya tetikcisi olan John Abruzzi (Peter Stormare), çocuk tecavüzcüsü ve katil T-Bag (Robert Knepper) ve azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    483
pckolog
V
  6.8/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    3 Kasım 2009

IMDb ID tt1307824

V (2009)

V, dünya dışı varlıkların dünyaya gelerek insanoğlunu yönetmelerini anlatan efsanevi bilim kurgu dizisi Visitors'ın yeni uyarlaması.

Televizyon dünyası bu kadar saçmalık görmemiştir, eminim. İlkokul müsameresi izleyin, düğün kasedi, sünnet kasedi izleyin ama bunu izlemeyin. Dost tavsiyesi. :friends:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    330
Fildir

İyi kötü bir kaç dizi belirttim ama baştan sona bir liste yapayım.

Supernatural
  8.5/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    9 Ekim 2006

IMDb ID tt0460681

Supernatural (2005)

Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam'in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır. Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terk etmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica'nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica'nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar.
Son güncelleme:

3. sezonla güzelleşmeye başladı, 4. sezonda efsane oldu, 5. sezonda gayet iyiydi ama 6. sezonda baydı.

Mad Men
  8.6/10
  8.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    47 dk
  • Vizyon Trh
    24 Haziran 2009

IMDb ID tt0804503

Mad Men (2007)

Amerika'nın ve reklamcılık dünyasının kalbi olan New York'ta, 1960’lı yıllarda geçen hikayede şatafatlı reklamcılık dünyasının parlak çocuklarının hikayeleri gözler önüne seriliyor... Değişen zamana uyum sağlamaya çalışan reklam gurusu Don Draper ve ekibi gerçek dünya ve yalanlar arasındaki ince çizgiyi görünmez kılmaya ve 60’lı yılların dekorunda insan doğasının inceliklerine inmeye devam ediyor. Başarılı mafya dramalarından olan The Sopranos'un ödüllü yapımcı ve yazarı Matthew Weiner'ın yaratıcısı olduğu Mad Men üç yıl üst üste En İyi Dizi dalında Emmy ve Altın Küre ödülünü evine götürerek başarısını tesadüf olmadığını da ispatlamıştı...

1. sezonu iyi kötü izlemiştim. Ağırlığından dolayı pek sevemedim. 2. sezona belki bir ara izlerim diyip tekrar da izlemedim. Öyle kaldı gitti.

30 Rock
  8.2/10
  7.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    13 Kasım 2008

IMDb ID tt0496424

30 Rock (2006)

Emmy ve Altın Küre ödüllü komedi dizisi 30 Rock’ta bir televizyon programının kamera arkası gözler önüne seriliyor. 30 Rockefeller Plaza’daki The Girlie Show’un setini izleriz. Programın başyazarı Liz Lemon’ın yalnızca iş yaşamı değil özel yaşamı da patronunun ölümü ile değişecektir. Özellikle de yeni patronu Jack bir Hollywood yıldızını programa dahil etmek isteyince.

5 veya 6. sezonda sıkılmaya başladım. Artık güldürmemeye başladı ve bıraktım.

Modern Family
  8.5/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ekim 2010

IMDb ID tt1442437

Modern Family (2009)

Christopher Lloyd ve Steven Levitan tarafından yaratılan yarım saatlik bu komedi dizisinde, Evli ve Çocuklu‘daki Al Bundy karakteri ile tanıdığımızEd O’Neill, Jay Pritchett olarak karşımıza çıkıyor. Modern Family, “mockumentary” diye tanımlanan “sözümona belgesel” tarzı çekilmiş bir komedi dizisi. Üç aile ve üç farklı yaşamı konu alıyor.

Herkesin bayıldığı bir dizi ama maalesef olmaıyınca olmuyor. İte kaka izledim biraz devam edemedim.

Misfits
  8.3/10
  6.9/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Dram, Fantastik, Romantik, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    12 Kasım 2009

IMDb ID tt1548850

Misfits (2009)

Toplum hizmetinde çalışan beş genç, çalıştıkları sosyal hizmet kurumunda bir gün çıkan fırtına sonucu özel güçler kazanırlar. Her birinin farklı bir gücü vardır, ancak yine her birinin aklı beş karış havada olduğu için güçlerini saçmasapan işlerde kullanmayı tercih ederler, zaten isteseler de güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri vakitlerini alacaktır. Kelly insanların zihinlerinden geçeni okuyabilmektedir. Curtis heyecanlandığında ya da korktuğunda zamanda geri gidebilmektedir. Alisha dokunduğu insanların seks dürtülerini hareketlendirip onu arzulamalarını sağlamaktadır. Simon ise görünmez olabilmektedir. Ekibin en şımarık ve küfürbaz çocuğu Nathan ise, ilk sezonun son bölümüne kadar gücünün ne olduğunun farkında değildir. Bu beş kendilerine bile hayırları olmayan genç, o fırtınadan etkilenen tek topluluk mudur? Yoksa onlar gibi özel güçlere sahip olan başkaları da var mı?

Bazı önemli oyuncuların ayrılması yüzünden dolayı hiçbir iyi tarafı kalmadı. 4. sezonda bıraktım.

Intelligence
  7.0/10
  5.9/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    7 Ocak 2014

IMDb ID tt2693776

Intelligence (2014)

Beynine son teknoloji ve henüz deney aşamasında bulunan bir bilgisayar mikroçipi yerleştirilen Ajan Gabriel, bu mikroçip sayesinde istediği her türlü bilgiye kolayca ulaşan; uydu sistemine, internete, telefona doğrudan erişimi olan Dünya üzerindeki tek insandır. Amerika’nın düşmanları ile savaşmak için, bu son nesil Ajan Gabriel’i merkezine alan bir ekip kurulur; bu ekibi denetlemekle görevli kişi ise Lillian Strand‘dır. Hem Gabriel’i hem de beynindeki bu son teknoloji ürünü mikroçipi koruma görevi ve Gabriel’in sorumsuz davranışları ile emirlere itaatsizliğinin önüne geçme görevi genç ve güzel ajan Riley Neal‘e verilir. Ekibin diğer üyeleri ise yetenekli araştırmacılar Chris Jameson ve Gonzalo “Gonzo” Rodriguez‘den oluşmaktadır. Intelligence‘de Amerika’nın yeni gizli silahının ve onu merkezine alan ekibin, suçla ve şiddetle savaşına tanık oluyoruz.(22dakika)

Leş. :oleyo:

The Secret Circle
  7.4/10
  5.3/10
  • Ülke
    Amerika, Kanada
  • Tür
    Dram, Fantastik, Korku, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    15 Eylül 2011

IMDb ID tt1837654

The Secret Circle (2011)

Cassie Blake, bir gün evine dönerken tekerleği patlar. Annesine telefon eder eve geç kalacağını söyler. Ama bu görüşme annesiyle yapacağı son görüşmedir. Cassie lastiğini değiştirmeye çalışırken annesi gizemli bir adamın çıkardığı yangında can verir. Evde yanıp kül olmuştur. Annesini ve evini kaybeden Cassie, büyük annesinin yanına taşınmaya karar verir ve Chance Harbor kasabasına doğru yola çıkar. Bu gizemli kasabaya yerleşmesiyle hayatı tümden değişecektir. Çünkü hem bir cadı olduğunu öğrenir, hem de tanıştığı bazı cadıların annelerinin de gizemli yangınlarla hayatlarını kaybettiklerini öğrenir.(Not:The Secret Circle, Amerika The CW televizyonunda 2011-2012 yıllarında tek sezon olarak yayınlanmış bir fantastik gençlik dizisidir.)

Bu leş dediğimden daha leşti :oleyo: Normalde bir diziye 4-5 bölüm şans veririm ama 2 bölüm anca dayandım.

Almost Human
  8.0/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    2013

IMDb ID tt2654580

Almost Human (2013)

Dizi 2048 yılında geçiyor. Teknolojinin aşırı ve kontrolsüz gelişimi yüzünden Dünya'da suç oranı %400 oranında artmıştır. Bunun üzerinde Los Angeles Polis Departmanı bir karar almıştır. Bünyesinde bulunan her polis memuruna neredeyse insan olan android bir ortak temin edilecektir. Dizi polis memuru John Kennex'in etrafında geçiyor. John, bu robot polislere hiç sıcak bakmamaktadır. Çünkü iki yıl önce bir baskın sırasında robot polislerden biri yüzünden ortağını kaybetmiş, ayrıca bacağından da olup 17 ay komada kalmıştır. Tekrar göreve döndüğünde ise mekanik bir bacağı vardır. Ayrıca yeni ortağıda artık üretilmeyen bir model olan android Dorian'dır. Dorian'ın diğer androidlerden farkı zaman zaman duygusal tepkiler verebilmesidir. Almost Human dizisi bu ikilinin ortaklıları ve üstelendikleri görevleri anlatıyor.

5 bölüm izlemiştim ama niye bıraktım hatırlayamadım. Bıraktıktan sonra iptal olmuştu zaten.

Black Sails
  8.3/10
  8.0/10
  • Ülke
    South Africa, Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    56 dk
  • Vizyon Trh
    25 Ocak 2014

IMDb ID tt2375692

Black Sails (2014)

Uzun zamandır beklenen korsan macerası Black Sails’da Kaptan Flint ile adamlarının Robert Louis Stevenson’ın klasikleşmiş romanı “Define Adası”ndan yirmi yıl önce başlarından geçen hikayesi anlatılıyor. Döneminin en zeki ve en korkulan korsan kaptanı olan Flint mürettebatına hızlı konuşan genç bir adamı yani John Silver’ı da alıyor. Mürettebat yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve korsanların, fahişelerin, hırsızların, servet arayanların bolca bulunduğu, hem aydın idealleriyle hem de çarpıcı barbarlığıyla göze çarpan, dönemin tanınan suç bölgelerinden olan New Providence Adası’nı kurtarmak için savaşıyor.

2 kere başladım. İlk önce 3 bölüm izleyip bıraktım. 1 sene sonra tekrar bir bakayım dedim 6'ya kadar geldim, devamı gelmedi. 3. sezonda akıyormuş ama 1 sezona daha katlanamam. :P

Pushing Daisies
  8.4/10
  8.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Fantastik, Gizem, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    19 Ağustos 2008

IMDb ID tt0925266

Pushing Daisies (2007)

Ned dokuz yaşındayken, dokunduğu cansız varlıkları yeniden hayata döndürebildiğini keşfeder. Dokunuşlarıyla çeşitli canlılara hayat vermeye başlar. Günün birinde annesi gözlerinin önünde ölünce çaresizce yeteneğini kullanır ve annesini diriltir. Ancak bu noktada, sahip olduğu yeteneğin çok büyük bir yan etkisi de ortaya çıkar. Ned'in dirilttiği kişi yalnızca 1 dakika hayatta kalmak zorundadır. Aksi takdirde onun yerine bir başkası hayatını kaybetmektedir. Ayrıca Ned'in hayata döndürdüğü kişiye bir kere daha dokunması o kişinin sonsuza dek ölümüne yol açmaktadır.Tüm bu karmaşa içinde Ned hayatına devam eder ve annesinin ölümüyle ilişkili olan turtalara gönül verip kendine bir turtacı açar. Günlük işleri sırasında yanlışlıkla ölümden kurtardığı birinden ötürü bir özel dedektif Ned'in sahip olduğu yeteneği öğrenir. Dedektif, Ned'den kendisine yardım etmesini ister. Ned, cinayet kurbanlarına dokunacak ve onlara kendilerini kimin öldürdüğünü sorup, bir dakika içerisinde onlara tekrar dokunarak ölüler diyarına yollayacaktır. Dedektif de bu sayede cinayetleri çözecektir. Ned teklifi kabul eder ve dedektif ile çalışmaya başlar. Ancak bir gün çocukluk aşkının gizemli bir şekilde hayatını kaybettiğini öğrenir. Doğup, büyüdüğü kasabaya geri döner ve ilk göz ağrısı Chuck'ı hayata döndürerek ona kendisini kimin öldürdüğünü sorar. Ancak Chuck'ın yeniden hayata dönmesi Ned için işleri karıştırır. Ned, Chuck'ı bir daha kaybetmeyi göze alamaz ve bir dakika içinde ona dokunmayarak başka bir kişinin ölümesine neden olur. Chuck artık hayattadır ancak Ned'in ona bir daha asla dokunmaması gerekmektedir.

Cnbc-e de çıkarken bir kaç bölüm izleyip sevmiştim. Baştan başlayım diyince de pek hoşuma gitmedi. İleride açılıyordur bilemem ama devam etmedim.
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    57
Prequel
Gang Related
  7.6/10
  7.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    46 dk
  • Vizyon Trh
    22 Mayıs 2014

IMDb ID tt2719784

Gang Related (2014)

San Francisco Polis Teşkilatı’nın çetelerle ilgilenen özel kuvveti, bölgedeki 3 tehlikeli çeteyle kapışmaktadır. Bu çetelerden biriyle bağlantısı olan bir polis dedektifi de bu kuvvette yer almaktadır. Dedektifimizin teşkilat içinde yükselişi sonucu, eski ailesi olan çetesi ve yeni ailesi olan polis teşkilatı arasında kalışına tanık oluyoruz.(22dakika)

2. bölüme baktım şimdi, yok abi akmıyor. Terry O'Quinn için başlamıştım o da yetmedi. Daha Narcos'u izlemedim onu izlerim bu diziye ayıracağım vakitte. Kötü değil ama çok bilindik bir konunun ortalama üstünü aşmayan şekilde işlenmesi.

Beauty and the Beast
  7.2/10
  7.0/10
  • Ülke
    Kanada
  • Tür
    Dram, Korku, Romantik, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    27 Şubat 2013

IMDb ID tt2193041

Beauty and the Beast (2012)

Beauty and the Beast, aynı adlı 1987 yapımı CBS dizisinden esinlenerek çekilen bir Amerikan dizisidir. Yapım, 11 Ekim 2012 tarihinde prömiyerini gerçekleştirdi. 9 Kasım 2012 tarihinde, CW kanalı 22 bölümlük bir sezon siparişi verdi. 26 Nisan 2013 günü ise, CW kanalı 22 bölümlük ikinci sezon için sözleşme yeniledi. Catherine Chandler başarılı bir dedektiftir. Birkaç sene önce annesinin vurulmasına şahit olmuştur. Dokuz yıl sonra, askerlik sırasında öldürüldüğü sanılan eski bir askerle ilgili bir ipucu bulur. Annesinin cinayeti hakkında daha fazla bilgi edinirken, bir taraftan da Vincent'ın gerçekten kim olduğunu keşfeder. Annesinin katillerini bulmasına yardım etmesi karşılığında, Catherine bu sırrı korumaya söz verir. Zaman geçtikçe birbirlerini daha yakından tanımaya ve aşık olmaya başlarlar. Diziye Metacritic sitesinde 100 üzerinden 34 puan verilmiş, 19 eleştiri yazısının genelinden olumsuz olarak yorum almıştır.

Bunu da 2. bölüm itibariyle bıraktım, buna da Kristin Kreuk için başlamıştım, bu da izlenecek gibi değil. Grimm'i falan izliyorum ama bunda o ışık yok. Artık başka zaman buluşuruz sevgili @Kristin. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    924
Kill Master

Supernatural
  8.5/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    9 Ekim 2006

IMDb ID tt0460681

Supernatural (2005)

Son güncelleme:

---

Designated Survivor
  7.7/10
  7.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    28 Eylül 2016

IMDb ID tt5296406

Designated Survivor (2016)

ABD Başkanı'nın ulusa sesleniş konuşması sırasında düzenlenen yıkıcı bir saldırının ardından kongrenin önemli isimlerinin hepsi ölür. Düşük seviyeli bir kabine üyesi olan Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) aniden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak atanır. Sıradan hayat süren bir adamın kendisini bir anda komplo teorilerinin içinde bulduğu hikaye gerilim ve aile draması ağırlıklı olacak. Maggie Q'nun önde gelen FBI ajanlarından "Hannah Watts" karakterini canlandıracağı dizide Natascha McElhone'u Başkanın eşi ve aynı zamanda bir avukat olarak izleyeceğiz. Diğer ana karakter oyuncuları ise Kal Penn (House), Natascha McElhone (Californication), Italia Ricci (Chasing Life), Adan Canto (Blood & Oil, The Following, Second Chance), LaMonica Garrett, Mckenna Grace (CSI: Cyber) ve Tanner Buchanan olarak sıralanmaktadır.

Buna zaten nasıl bir şeymiş diye bakmak için başlamıştım. 3. ya da 4. bölümde bıraktım.

---

Better Call Saul
  8.7/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca, Vietnamca
  • Süre
    46 dk
  • Vizyon Trh
    9 Şubat 2015

IMDb ID tt3032476

Better Call Saul (2015)

Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz. Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.

Isınamadım buna da. Finalini izlerim belki.

---

Fargo
  9.0/10
  8.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    16 Nisan 2014

IMDb ID tt2802850

Fargo (2014)

Yıl 2006, yer Minnesota eyaletinin Duluth şehrinde küçük bir kasaba olan Bemidji. Ana karakterimiz Lester, sokakta eskiden okulda ona zorbalık yapmış biri olan Sam Hess ile karşılaşır. Lester bu karşılaşmada yaralanır ve hastaneye gider. Burada sıra beklerken Lorne Malvo ile karşılaşır. Lorne, Lester’a onun yerinde olsa ona bunu yapanı öldüreceğini söyler ve Lester’a isterse Sam Hess’i öldürmeyi teklif eder. Lester cevap vermez ve Lorne oradan ayrılır. Sonrasında ise olaylar çok karışır. Dizi, Coen Kardeşler‘in aynı isimli Fargo filminden esinlenerek yaratılmıştır. Dizi ilk sezon sonunda hikayesini tamamladı. Her sezon farklı bir hikaye ve yeni oyuncu kadrosuyla ekranlarımıza gelecek.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
master44tr    10
master44tr
The Secret Circle
  7.4/10
  5.3/10
  • Ülke
    Amerika, Kanada
  • Tür
    Dram, Fantastik, Korku, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    15 Eylül 2011

IMDb ID tt1837654

The Secret Circle (2011)

Cassie Blake, bir gün evine dönerken tekerleği patlar. Annesine telefon eder eve geç kalacağını söyler. Ama bu görüşme annesiyle yapacağı son görüşmedir. Cassie lastiğini değiştirmeye çalışırken annesi gizemli bir adamın çıkardığı yangında can verir. Evde yanıp kül olmuştur. Annesini ve evini kaybeden Cassie, büyük annesinin yanına taşınmaya karar verir ve Chance Harbor kasabasına doğru yola çıkar. Bu gizemli kasabaya yerleşmesiyle hayatı tümden değişecektir. Çünkü hem bir cadı olduğunu öğrenir, hem de tanıştığı bazı cadıların annelerinin de gizemli yangınlarla hayatlarını kaybettiklerini öğrenir.(Not:The Secret Circle, Amerika The CW televizyonunda 2011-2012 yıllarında tek sezon olarak yayınlanmış bir fantastik gençlik dizisidir.)

Jessica Jones
  8.1/10
  6.4/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    56 dk
  • Vizyon Trh
    20 Kasım 2015

IMDb ID tt2357547

Jessica Jones (2015)

Kötü geçen süper kahramanlık deneyiminden sonra Jessica Jones kahramanlığa ara verir, Alias Investigations adı altında bir özel dedektiflik bürosu açıp eski hayatına veda eder. Fakat geçmişinden birinin geri dönmesiyle hayatı tekrar kabusa dönmeye başlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ridianod    12
Ridianod

Transparent
  7.8/10
  5.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    6 Mart 2015

IMDb ID tt3502262

Transparent (2014)

Los Angeles’ta yaşayan bir aileyi merkezine koyuyor. Ailenin yaşını almış babası Mort, bambaşka sorunları olan 3 yetişkin çocuğunu, kendi hayatını tamamen değiştirecek bir kararı açıklamak üzere akşam yemeğine davet ediyor. Yıllardır erkek bedenine sıkışmış bir kadın gibi hisseden karakterimiz, iş bu durumu sadece kendinden bahseden bencil çocuklarına söylemeye gelince çok da başarılı olamıyor.

Homofobik biriyim evet ama 5-6 bölüm izledim yine de. Daha sonra ne yapıyorum ben diyerek bıraktım.

The Walking Dead
  8.4/10
  7.8/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2010

IMDb ID tt1520211

The Walking Dead (2010)

Yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz! Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa... Atlanta'da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok... Robert Kirkman'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan bu zombi hikayesinin yönetmeni ise Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) ve Yeşil Yol (The Green Mile) filmleri ile hafızalara kazınan Frank Darabont...

Herkesin kendince bir derdi var hesabı yaşantımdan uzaklaşıp kafa dağıtacak bir şey ararken sürekli karamsarlığın kovaladığı bu diziyi neden izlediğime anlam veremiyordum. Korku temalı olsa sadece neyse. 2.sezon gibi bıraktım.

Spoiler

Bölümlerce ormanda kaybolmuş kızı ararken kendisinin zombie olduğunu görmek hiç hoşuma gitmedi.

Daha sonra ilk sezonlarda sevdiğim elemanın, bu yeni sezon da başına gelenleri duyunca tamamen sıtkım sıyrıldı. Koca bluray arşivi shift+del ile sildim.

Dexter
  8.7/10
  8.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    8 Kasım 2009

IMDb ID tt0773262

Dexter (2006)

DEXTER'LA TANIŞIN... KARANLIK DÜŞLERİNE ŞAHİT OLUN. Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor. Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter'ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir "karanlık tarafı" olabileceğinden şüphelenmiyor Dexter, şaşırtıcı olay örgüsüne ve kahramanına rağmen, ilk bölümünden itibaren en sevilen diziler arasında yerini aldı. Bu başarıda, iki kez Altın Küre ve oyuncuların meslek kuruluşu SAG ödülüne aday olan, televizyon eleştirmenlerinin En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Michael C. Hall'un da büyük payı var. Dexter, sizi bir katilin zihninin kanlı derinliklerinde dolaşmaya çıkarırken, Six Feet Under'dan tanıdığımız Michael C. Hall onu sempatik ve karizmatik kılarak bütün etik anlayışınızı değiştirecek. Onunla bağ kurarsanız kendinizi suçlu hissetmeyin. | Kaynak: e2.tv.tr | cnbce.com

Tam olarak bıraktım denemez ama uzuuuuunca bir ara vermeye karar verdim. Akış çok yavan gelmeye başlamıştı. Belki dizide ki gibi yazın ortasında izlediğim için bunalmış olabilirim.

Marvel,DC saçmalıklarını buraya eklemeyi düşünmüyorum. Resmen rezalet olmaya doğru gidiyolardı. Kırk takla atarak indirdiğim ve hiç hoşlanmadığım 45 dk geçirmektense bıraktım onları da.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    57
Prequel
Babylon 5
  8.3/10
  7.3/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    16 Eylül 1995

IMDb ID tt0105946

Babylon 5 (1994)

Babylon 5, Dünya Minbari savaşından on yıl sonrasını anlatıyor ve 2258 yılında geçiyor. Babylon 5 ise kainata barışı getirmeye çalışan bir uzay istasyonudur. Babylon 5'ın komutasında bulunan Komutan Sinclair'in başlıca görevi ırklar arası barışı sağlamak, gezegenler arası ticaret ve diplomasi ilişkilerini düzenlemektir. Dizide ki başlıca ırklardan bahsedecek olursak bunlar İnsanlar, Minbariler, Centauriler, Narnlar, Vorlonlar ve Shadowlar'dır. Minbariler Japon kültürüne yakın bir ırktır, Centauriler ise Avrupalılar'ı anımsatır. Orta doğu halkına benzeyen Nornlar ise vahşi olmalarına karşın son derece onurlu bir ırktır.

An itibariyle Babylon 5 maceram da son bulmuş durumda. :D Ön filmi ve 2 bölümü izledikten sonra uzun bir ara vermiştim, bugün 1. sezondan en sağlam bölümlerin bazılarına baktım, ama dizinin içine bir türlü giremiyorum, 2. bölümden sonra her baktığım bölümü yarım bıraktım. Yapım tarihinin de etkisi var ama konu tam olarak istediğim güce ulaşamadı. Yeniden falan çekilirse belki bir gün o zaman izleyebilirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    58
ben geldim
Tutankhamun
  7.2/10
  6.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Dram, Tarihi, Romantik
  • Dil
    Arapça, İngilizce
  • Süre
    180 dk
  • Vizyon Trh
    16 Ekim 2016

IMDb ID tt5193662

Tutankhamun (2016)

Kumların, yüksek uçurumların ve kavurucu sıcağın ortasında geçen tutkunun ve gayretin hikayesi. Arkeoloji uzmanı Howard Carter, Mısır’ın unutulan firavunlarından Tutankhamun’un mezarını bulmayı takıntı haline getirmiştir. Yakınları, bunun imkansız olduğuna inanmakta, onun bu uğraşlarının boşa olduğunu düşünüp onu küçümsemektedirler; kumarbaz ve heyecan peşindeki Lord Carnarvon hariç. Kendisi Carter’a kazıları için mali anlamda destek olmaya karar verir ve macera başlar.

Zaten 4 bölümlük bir mini-diziydi. Bir buçuk bölümden sonra izlemeyi bıraktım...:oleyo: Meşhur Mumya filmlerindeki gibi mumyayı uyandırmalarını bekledim, uyanmadı. Mumya yoksa ben de izlemem o zaman dedim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.