Jump to content
benteksizhepiniz

The Music Never Stopped (2011)

Tavsiye Edilen İletiler

benteksizhepiniz    49
benteksizhepiniz

MV5BMTU5NzU5NzIzNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjE0MTU0NA@@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

Ailenin insan yaşamında ne kadar yapıcı ama ne yazık bazen de bir o kadar yıkıcı olabileceğini gösteren bir film bu. Nöroloji ve psikoloji profesörü Oliver Sacks'ın, Mars’ta bir Antropolog adlı yaşanmış nöroloji vakalarını topladığı eserinin Son Hippie bölümünden uyarlanmış… Ben kitabı okumadım ama merak uyandırdı. Kitapçıda bir karıştırmak gerek. 

50’lerden başlayıp 80’lere kadar uzanan bir hikâye bu. Amerika’da bir çocuk Gabriel Sawyer (Lou Taylor Pucci) ve babası Henry Sawyer (J.K. Simmons) arasındaki ilişkilere bakışlar denebilir. Ya da Vietnam savaşının 50’lere kadar tek vücut gibi görünen ülkeyi nasıl ikiye böldüğü… 

68 kuşağı diye adlandırılan kuşağa ve onun müziklerine naif göndermeler var. O müzikleri dinlemek ayrı bir keyif. Genç yaşta babasıyla, bayrak yakma, nedeniyle çatışan çocuk evden ayrılır ve yirmi yıl sonra döndüğünde bir beyin tümörü vardır...

ekşi sözlükten bir iki alıntı

~~~

-hazır mıyız?

+ilaçları aldım.

-çantayı da ben aldım.

*beyin tümörü de bende. (ekinoksah)

~~~

adamın boğazına koca bir düğüm atıp bırakan bir film. baba-oğul ilişkisi, müziğin hayatımıza etkileri son derece başarılı bir şekilde aktarılmış. (mark amca)

~~~

baba olmadan önce mutlaka izlenmesi gereken bir film. içinde müzik, baba-oğul ilişkisi, ölüm gibi hassas konulara dair muhteşem ipuçları barındırıyor. (misch)

~~~

babam ve oğlum'u al içine müzik koy, biraz memento serpiştir, biraz crazy ekle karıştır ve duygusal bir bomba elde et. bomba diyorum zira izleyip de etkilenmeyen insan değildir, ölsün gitsin daha iyi ( (porco rosso)

~~~

J.K. Simmons yine döktürmüş resmen. Her zaman ki gibi çok sade ama çok da parlak. Onu görünce aklıma hep Whiplash (2014)' ü tekrar izlemek geliyor aklıma. Ama beş defa izledim. Hem de kulaklık takıp sesi sonuna kadar açarak. 

Film bir bütün olarak çok güzel ve mutlaka izlenmeli. Beğendiğim filmlere genelde iMDb ortalamasının üzerinde not veriyorum. Bu defa 7.5 da kaldım. Çünkü çok tiyatro gibi bir film. Benim tarzım değil. Lou Taylor Pucci’nin oyunculuğunu da çok donuk buldum.

Filmi izledikten sonra bende oluşan düşünce… Hiç bir konuda önyargılı olmayın. 

Çünkü en ufak bir kıvılcım bile çok şey kaybettirebilir. 

İnsanlara sevginiz vermekte gecikmeyin. 

Çünkü bir an sonra bile çok geç olabilir.

Tabi tersi de geçerli, istersek hiç bir şey için geç değildir…

The Music Never Stopped
  7.6/10
  8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    105 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 2011

IMDb ID tt1613062

The Music Never Stopped (2011)

Bu filmde bir babanın yaptığı hatalardan dolayı çektiği pişmanlıklar beyaz perdeye aktarılmıştır. Baba işleri ve sosyal hayatından dolayı çocuğuyla çok vakit geçirememiştir. Bir gün oğlunun beyninde bir tümör olduğunu öğrenen baba pişmanlığın acısıyla artık oğlu için birşeyler yapması gerektiğini anlayacaktır. Oğlu ise kendisini bu kötü durumlardan kurtarmak için müziğe adayacaktır. Babası oğlu için elinden gelen herşeyi en iyi şekilde yapmaya çalışacaktır. Bakalım oğluna hastalığına kadar gösteremediği ilgi hastalığı sürecinde işe yarayacak mı?
Son güncelleme

Spoiler

7yY34W.pngPOpJgN.png

g9nMBR.png9DRZO3.png

7.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk