Jump to content
hasangdr

[The Walking Dead] #8x01 "Mercy"

Tavsiye Edilen İletiler

hasangdr    1.149
hasangdr

22 Ekim'de başlayacak yeni sezonun ilk bölümünün adı "Mercy" olacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
oTToMaNeK    78
oTToMaNeK

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
oTToMaNeK    78
oTToMaNeK

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    450
Coilbone

Bu nasıl bir bölümdü çözemedim ya :oleyo: Çoğu yerine anlam veremedim bölümün, hiç hoşuma gitmedi açıkçası.

Spoiler

Neler oluyor ya? :D Bir taraf çılgınlar gibi planlar yapmışken diğer taraf bütün bu süreç boyunca uyudu mu yani? Gregory'e mi güveniyorlardı? :oleyo: Bütün elebaşları hedef tahtası gibi elini kolunu sallaya sallaya namluların önünde gezerken hiç mi kimse alnının çatından vuramadı Negan'ı? Sorsan herkes keskin nişancı dizide, kimse mermi kaçırmıyor ama iş Negan'a gelince herkes Stormtrooper'a dönüyor :oleyo:

Gerek Rick'in rüya/gelecek/hayal/kafabirmilyon sahneleri olsun, gerek bölümde yaratılan zaman karmaşası olsun hiç bir şey gerçekmiş gibi gelmedi bana. Bir sahnede Rick ölümün eşiğinde gibi kızarmış gözler, bembeyaz suratla çıkıyor karşımıza, bir sahnede ütopik bir dünyada kutlama hazırlığı yapılıyor, bir sahnede gaz konuşması veriyor. Her seferinde hep bir adım önde olan Negan'ın böyle saçmalaması bana çok komik geldi, kesin bir şey var bunun altında.

Rick'in farklı hallerini gösteren sahnelere, "farklı sonuçlar" sahneleri denmiş, kazandığı-yaşlandığı, kaybettiği-kanlı gözler vs. Bilemedim şimdi.

Son olarak; Peder sen n'apıyorsun ya :oleyo: 

Bölümün 100. bölüm olması itibariyle, 1. bölümden bir çok sahneye saygı duruşunda bulunulmuş. Şöyle bırakayım.

https://imgur.com/a/EO6rs

tarihinde Coilbone tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ekedi    1
ekedi
Coilbone, 5 sa önce tarihinde yazdı:

Bu nasıl bir bölümdü çözemedim ya :oleyo: Çoğu yerine anlam veremedim bölümün, hiç hoşuma gitmedi açıkçası.

İçeriği Görüntüle

Neler oluyor ya? :D Bir taraf çılgınlar gibi planlar yapmışken diğer taraf bütün bu süreç boyunca uyudu mu yani? Gregory'e mi güveniyorlardı? :oleyo: Bütün elebaşları hedef tahtası gibi elini kolunu sallaya sallaya namluların önünde gezerken hiç mi kimse alnının çatından vuramadı Negan'ı? Sorsan herkes keskin nişancı dizide, kimse mermi kaçırmıyor ama iş Negan'a gelince herkes Stormtrooper'a dönüyor :oleyo:

Gerek Rick'in rüya/gelecek/hayal/kafabirmilyon sahneleri olsun, gerek bölümde yaratılan zaman karmaşası olsun hiç bir şey gerçekmiş gibi gelmedi bana. Bir sahnede Rick ölümün eşiğinde gibi kızarmış gözler, bembeyaz suratla çıkıyor karşımıza, bir sahnede ütopik bir dünyada kutlama hazırlığı yapılıyor, bir sahnede gaz konuşması veriyor. Her seferinde hep bir adım önde olan Negan'ın böyle saçmalaması bana çok komik geldi, kesin bir şey var bunun altında.

Rick'in farklı hallerini gösteren sahnelere, "farklı sonuçlar" sahneleri denmiş, kazandığı-yaşlandığı, kaybettiği-kanlı gözler vs. Bilemedim şimdi.

Son olarak; Peder sen n'apıyorsun ya :oleyo: 

Bölümün 100. bölüm olması itibariyle, 1. bölümden bir çok sahneye saygı duruşunda bulunulmuş. Şöyle bırakayım.

https://imgur.com/a/EO6rs

Haklısın

Spoiler

Üç farklı evren şimdiki zaman ve alternatif iki gelecek var şuan. Bu algıyı vermiş olsalar da rick in en çaresiz anında süvari yetişme klişesi ile mutlu görünen sona bağlanabilir hikaye: Bu şekilde tek zaman çizgisine bağlanır. İnşallah Lost'a dönmez hikaye. Ama yapımcıların bizi şaşırtmak istedikleri kesin!!!

Saygı duruşu harika olmuş hele zombi kız karakterlerimiz gibi büyümüş sanki:)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

Bölümü beğendim. Bize alternatif iki gelecek gösteriyor gibiler ama bence değil.

Spoiler

Bi an gelecek muhtemelen o an sezon finali yada ondan önceki bölüm olacak Negan bizimkini yine umutsuzluğa itecek. O umutsuz haliyle istediği dünyayı hayal edecek. Farkettiyseniz istediği dünyada Rick topallıyor.  Topal olması dizi senaristlerinin işine gelmez o yüzden o umutsuz Rick'in kurduğu bir hayal olduğunu düşünüyorum. Peder de çok saf ya. @Coilbonea da katılıyorum. Gözcülere ve aylaklara gelince herkes keskin nişancı ama iş asıl düşmana gelince foslar. Planları gayet güzel ama hikayede böyle mantık hataları yapmasalar daha güzel olacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.BIYIK    44
Mr.BIYIK

Güzel bölümdü beğendim,iyi bir sezon açılışı oldu.İzlerken Lost mu izliyorum TWD mi bilemedim gerçi :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    885
SABRE

Dizi uzatmalara girmiş resmen böyle sezon açılışı mı olur yahu? Skandal bir başlangıç yaptılar bence. Şimdi biz merak mı ettik yani hangi olaylar işte neler yaşandı falan? Normal bir senaryo örgüsü ile gitseydi ben gayet memnun olurdum. Yani böyle bölümler yaparsın eyvallah da bunu sezon açılışında yapmaları olmadı bence. 

Negan'ı da seviyordum ama çok uyuz gelmeye başladı ondan da. Benim diziye olan tolerasyonum düşmüş herhalde, biriktirip ara sezon finaline kadar beklesem mi ne yapsam bilmiyorum. 

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

@Coilbone aklımda olanların hepsini yazmış +1 

Çok karıştı bende her şey açılış bölümü böyle olmamalıydı. Peder sen hakkaten düz ağır bir malsın en hafif tabir ile o da.

tarihinde bettikli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    70
TheodoreDogg

Pek bir şey anlamadım. Umarım sezon açılışıyla sadece gaz almak değildir amaçları. Bunu daha önceden ters şekilde yaptılar. Bomboş bir sezon izletip, 1-2 tane dıkşın dıkşınlı bölüm yapıp milleti gaza getiriyorlardı. Bu sefer başlangıç fena değildi, her ne kadar kafamda sorular olsa da çok kötü değildi ama devamını getirmedikleri sürece hiçbir anlamı kalmaz. Sen gir böyle bir bölümle, sonra 4-5 bölüm boş boş diyalog dinlet. Öyle olursa işimiz var!

Negan ile ilgili daha önceden bir şeyler demiştim zaten. Kendisini çok karizmatik birisi olarak göstermeye çalışıyor senaristler ama biraz cılkını çıkartmışlar. Karizmatik filan değil, sinir bozucu seviyede. İnanılmaz artist. Çok kötü karakter gördük hepimiz ama bu adam biraz olmuş. Bunu bir kere daha sezon açılışında kanıtlamış olduk. Adamlar mekanını basıyor, ortalığın anasını ağlatıyor. Sen hala otobüsün içinde peder'e artist artist konuşuyorsun. Ya bırakın bu karizmatik kötü karakter işlerini ya da dozajıyla yapın şunu. Atıyorum mesela True Blood(Son sezonunu izlemedim. Keşke en baştan başlamasaydım gerçi) Eric vardı. Adam karizmanın karizması :D ama inanın hiçbir şekilde bu Negan'ın yarısı kadar kötü bir karakter değildi. Ne bileyim mesela Adebisi var, Omar Little vs vs. The Walking Dead senaristlerinin amacını anlamıyorum.

Ayrıca bu dizi cidden tam her kesime yaranmaya çalışan bir diziye döndü. Eşcinsel çiftler(kadın-kadın, erkek-erkek) siyah-beyaz(Michonne-Rick) Uzakdoğulu, Latin Amerikalı, Peder var, Kuran'dan alıntı ile başladılar bu sezona vs vs. Unuttuğum var mı bilmiyorum ama adamlara maşallah cidden. Her kesimden bir şey var.

tarihinde TheodoreDogg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

Yine mantık hataları vardı da ilgi çektiler hiç değilse .Ama benim takıldığım şey ; aynı yere 2 kere saldırdılar.Rick kağıt üstünde karalarken hedefleri saldırı oldu bir yere.sonra bölüm sonunda oldu.Demek 3 farklı zaman işlediler.Bence gerçek zaman şöyle oldu ; Rick motive etti haydee gidiyoruz dedi.Gittiler giriş sahneleri de final sahnesindeki mekanı basmaları oldu sonra bir kaç olay daha oldu ve Rick gözü yaşlı ağlak halde olaylar sona erdi.Yani Negan bu zaman çizgisinde gösterilmedi.

Fakat biz nasıl öğreneceğiz anlayacağız gerçek olanları ? Bu bölümü böyle yaptılar artık böyle yapacaklarsa olmaz çok saçma olur bu dizi kaldıramaz zaten bu kurguyu bu saatten sonra.Sen 8 sezon topllamışsın koca 8 sezon 10 bölümün ancak var elle tutulacak ve böyle bir kurguya başlıyorsun..Olmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    37
maverick5

Acaip bir bölümdü. Güzel mi berbat mı karar veremedim! Ama beni diken üstünde tuttu bölüm boyunca. En çok takıldığım nokta Negan karşılarında dikilirken bir kişi bile ateş etmiyor dinliyorlar mal gibi adamı. Negan göğsünü gere gere karşılarında gevrek gevrek konuşurken bizimkiler pusmuş bir şekilde engellerin arkasından elemanla dialog yolunu seçtiler. Yuh artık yani. Ne dialoğu kardeşim adam senin en yakın dostlarını gözlerinin önünde beyzbol sopasıyla kafalarını parçalamış. Bu hırsla sıksana sende. Saçma saçma işler...Arkadan gizli bölgeden bir nişancı da nasıl indiremez. Neganı orda indirseler Kurtarıcı falan kalmaz ortalıkta hepsi dağılıp gider.  Bir de geri sayımda başladı 7 de birden ateş etmeye başladılar. Tamam güzel demek amacın öldürmektide niye baştan bunu yapmadın. Bir de boş boş binanın camlarına niye kurşun sıkıyorsun. Bedava mı buldun kurşunları. Bunlarda hiç kafa yok ya. Hepsi mal. Gıcık oluyorum. Özellikle pederin yaptığı hamleye çok sinir oldum. Kardeşim sen salak mısın? Adam az önce seni satmış kurtarmak ne alaka? Bu kadar saçmalıklar arasında yine de heyecanını korudu dizi. Neyse bakalım bu flashback mi flashforward mı nedir görelim haftaya?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk