Jump to content
Janus

Emekliler Kıraathanesinden selamlar...

Recommended Posts

Janus    217
Janus

Sevgili arkadaşlar, adı, domain uzantısı değişse de, burası herkes tarafından Divxplanet olarak bilinen bir oluşumdur. 2004 senesinden beri bu oluşumun içinde, zamanın ve zeminin gerektirdiği yönetici üye grubunda oldum. 2004 senesinde 4 yaşında olan insanlar, şimdi çeviri yapıp siteye yüklüyorlar. 33 yaşında idim o zaman, şimdi 47 yaşındayım. Son 6 senedir, gerek özel hayatımda, gerekse iş hayatımdaki yoğunluk sebebiyle olması gereken ilgiyi, zamanı siteye ayıramıyordum, ayıramıyorum. Ne zaman köşeme çekilmeyi aklıma getirsem, yaşanan olaylar, gelişmeler, olumsuzluklar sebebiyle bu kararımı ertelemek zorunda kalmıştım.

Bugün o gün... Eskilerin NeOttoman olarak bildiği Janus, artık doğal seçilim sebebiyle köşesine çekilmektedir. Yeni yapı, yeni kabuk, yeni üyeler, yeni alışkanlıklar, yeni... yeni... yeni... Her şey yeni ve bu yenilik içinde benim yapıya verebileceğim bir şey artık kalmadı. Arkadan gelen yeni kuşak, yeni durumlara göre pozisyon alıyor, bana da vakit olduğunca takip etmesi kalıyor...

Bu süre zarfında burasını hiçbir zaman bir ALTYAZI sitesi olarak görmedim. Şu an hayatımda önemli yer tutan güzel dostlarımın neredeyse tamamına yakınını bu gelenek sayesinde tanıdım. Bundan sonra, zaman zaman kafamı gösterip birkaç laf atmak dışında ayırabileceğim bir zamanım yok, hatta sağlığım da buna elvermiyor. İnşallah devran döner ve sitemiz eskiden olduğu gibi arzuladığımız alakaya mazhar olur...

Vesselam...

Janus (aka NeOttoman)

• Beğeni 8
  • Teşekkür 7
  • Üzgün 7

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    263
AasgaarDvoLuNDagR

Abi öncelikle geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Diğer taraftan iş yoğunluğun ilerleyen dönemlerde bir nebze azalır, bizi de yanlız bırakmazsın. Burayı bugünlere getiren, en fazla çaba, emek harcayan kişilerden olman ve başta benimle birlikte buradaki birçok arkadaşa herşekilde destek olup, yol göstericimiz olduğun için de hakkın ödenmez. Yazacak belki de çok şey var ama ilk tepki olarak ne yazacağımı bilememekten bir kuru teşekkür ve şükranlarımı sunabiliyorum sadece...

Herşey için teşekkür ederim. Belki de en kötü bir zamanımda açtığın o telefon, benim için hep ayrı bir yerde olacak... Tüm ailenle birlikte mutlu, huzurlu, başarılı ve en önemlisi sağlıklı uzun yıllar dilerim. Herşey gönlünce olsun. Her zaman özleneceksin...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    47
TheodoreDogg

''İnşallah devran döner ve sitemiz eskiden olduğu gibi arzuladığımız alakaya mazhar olur...''

Ben de bunu çok istiyorum. Sitenin üzerindeki durgunluğu atması gerekiyor. Yaptığınız her türlü katkı için teşekkür ederiz. Sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz dileğiyle.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak    337
Irmak

Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bu emeklilik haberleri beni çok üzüyor. Her şey yeni ama keşke eskilerin tecrübelerinden yararlanma imkanımız devam etseydi...

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nehirin~    733
Nehirin~

Bu çok kötü bir sürpriz oldu bugün :( Çok üzgün ve mutsuzum şu an... Diyecek söz bulamıyorum.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.011
Putte

PlanetDp olarak yeni oluşumu kurarken de bunları söyledi kendisi. İstemedi Yönetimde olmak, biz daha doğrusu ben zorladım. Tüm zamanların Dp de en büyük Duayeni. Zamanında forumun en ağır işçisiydi. Emekleri hizmetleri unutulmaz yeri doldurulamaz. insanlardan. Hatta DP Ailesi deyince akla gelen ilk isimdir. Böyle bir özdeşleşme de bunu kanıtlıyor zaten.

Sağlık konusunda ikimizde defoluyuz. Herşey gençlikte ki gibi devam etmiyor maalesef. 

İyi günde kötü günde herşey olduğu gibi bakidir. Allah yeter ki kuvvet versin hepimize.

Acil şifalar dilerim, herşey gönlünce olsun :fl:

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    174
Mr.Hate

Geçmiş olsun sayın @Janus umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Sağlık her şeyden önemlidir, özellikle yaş ilerledikçe eskisi gibi tam verimli olamıyor insan, ben de 40'ıma merdiven dayadım ve son 2 basamak kaldı, o yüzden bundan sonra artık önceliğiniz sağlığınızdan yana olsun. Öyle çok eskilerden değilim ama bu siteye verdiğiniz emeklerden haberim var ve bu konuda size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu siteye ciddi emekler veren arkadaşların emekli olmasına ben üzülmek yerine aksine seviniyorum. Çünkü artık kendilerine, ailelerine, dostlarına ve de en önemlisi sağlığına daha iyi vakit ayırabilecekler. Emekli olmak demek komple siteden kompak değildir, yine vakit buldukça girebilir, gözünüze çarpan eksikliklere, yeniliklere katkıda bulunabilir, genç arkadaşlara vakit buldukça tavsiyede bulunabilirsiniz. Bunları yapmanız için önünüzde engel yok. Umarım emekliliğiniz sağlıklı, mutlu, huzurlu geçer. Tekrar tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim. İyi ki vardınız, iyi ki varsınız. :fl:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    90
Erkan

Zaman geçiyor yaşlanıyoruz, "yalan dünya" kendini ve gerçeğini hissettiriyor. Ancak ne derler bilirsiniz "bu işlerin emekliliği olmaz" :oleyo: Yeteri kadar eski ve ona yakın etkin olduğumu düşünüyorum. Yeni insanlarla tanışmak ve farklı düşüncelere dalmak bu ortamın bana kazandırdığı artılardan bazıları. İz bırakmak ve gönüllerde yer etmek herkese nasip olmaz. İnsanlara saygılı olmayı, kırmamayı, kendini layığınca ifade etmeyi daha da geliştirdiğim bir ortam oldu burası. Emek sahiplerinin kazandırdıkları inkar edilemez. Allah c.c. şifa versin ve sıkıntıları uzak tutsun diyor saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

tarihinde Erkan tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    348
ozgun14

sağlıktan daha önemli bir şey yok. umarım sağlığını geri kazanırsın janus abi en yakın zamanda. yok yaşın getirdiği kronik sıkıntılarsa da umarım kontrol altında hayatını çok etkilemeyecek düzeyde kalır. yeni rütben hayırlı olsun sadece kağıt üstünde kalması dileklerimle... şimdiye kadarki emeklerin için teşekkürler...:fl: 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    266
ritel
Janus, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Bu süre zarfında burasını hiçbir zaman bir ALTYAZI sitesi olarak görmedim. Şu an hayatımda önemli yer tutan güzel dostlarımın neredeyse tamamına yakınını bu gelenek sayesinde tanıdım.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu dünyada sağlık kadar daha önemli bir şey yok. İnşallah geçici bir rahatsızlıktır. 

Özellikle alıntıladığım kısmı okurken gözlerim yaşardı. Ben de burayı hiçbir zaman bir altyazı sitesi olarak düşünmediğim için gerçek arkadaşlıklar edindim. Divxplanet'a olan katkınız çok büyük. Emekliyim deseniz de sizleri buralarda daima görmek bizim için için büyük bir mutluluk olacaktır. Her şey için teşekkürler.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    154
alpalp84

Vaaay Neo abi, sendemi emekli oldun... Güle güle:fl:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    31
birkante

Umarım verdiğiniz karar hakkınızda hayırlara vesile olur. Göstermiş olduğunuz emekler site ve biz üyelerde güzel bir iz bıraktı, bırakmaya devam edecektir. En kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
awalanche    308
awalanche

Emeklerini hiç bir zaman ödeyemeyiz abi bizim için her zaman örnek oldun ve olmaya devam ediyorsun. Senin gibi bir ağabeyimi tanımış olmak benim için büyük şans!

Emekliliğinin tadını çıkarman ve sağlığına tekrar kavuşman dileğiyle. :fl:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    266
Kornsky

@Janus Öncelikle çok geçmiş olsun abi.  :fl:

Siteye olan katkılarını yazabileceğimi sanmıyorum, çok fazla var. :oleyo:

DP diyince aklıma gelen yegāne insanların başında gelirsin.   Emekli olman, siteden koptuğun anlamına gelmiyor. O yüzden güle güle demiyor;  Ağız tadının, neşesinin ve keyfinin yerinde olduğunda, tekrar aramızda görmeyi bekliyorum. :friends:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    230
PaRaNoYa7

Geçmiş olsun öncelikle. Daha önce emekli olan arkadaşlar gibi eminim siteyle ve bizlerle gönül bağın hiç kopmayacaktır. Hayırlısı olsun.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    645
zarat

Öncelikle sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle ... Bunca yıl siteye değerli katkılarda bulunmuş birinin emekliye ayrılması dp ailesini istemsiz olarak hüzünlendirse de inanıyorum ki her zaman yanımızda olmaya devam edeceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun :fl::friends::respekt::planetdpok:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.400
elbais

Sağlık her şeyden önemli, acil şifalar diliyorum. Ben vedalaşmaları sevmem, hayatımda kimseyle de vedalaşmadım. Bu konunun bir vedalaşma olarak ta görülmesi hata olur, lakin sen ayrılmak istesen de ruhun müsaade etmez ;) Sonuçta taşıdığımız masklar sadece bize birşeylerin daha fazlasını yapma imkanı veriyor, bunun dışında hepimiz üyeyiz aslında ve fakat özümüzde olan; ortak ilgi alanlarımız, yardımlaşma ve paylaşma duygumuz aramızda bir mesafe oluşmasına mani olur :friends:Şu kubbede hoş bir sedaya vesile olmuşlar ise unutulmaz ;) İyi istirahatler :fl:

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    93
Paradigma

Allah yaşı bizden büyüklere sağlık afiyet versin. En iyi dileklerimle hocam, selamlar.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kocakafa    208
kocakafa

Hamdi abime benden bir çay. @courtes seninkini de yenileyim mi emice? 

(Burada ayat çok güzel bea.)

Güzel günler gördük, hepimiz için hayırlısı.

Sevgiler, saygılar.

• Beğeni 3
  • Haha 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
yoruk    141
yoruk

Divxplaneti "divxplanet" yapan o kültürün oluşmasında bir mihenk taşıydın desek mübalağa etmiş olmayız sanırım abi. Aramızdaki hak hukukun buradaki masklarla sınırlı olmayacağını hepimiz biliyoruz. Abi kardeşlik hukuku öte dünyaya kadar devam eder. Öz abim kadar sevdim saydım. Birçok fevri kararımda beni dizginleyen hep sitenin yararını düşünenen bizim göremediklerimizi gören bir abimizin yönetimde olmayacağını duymak gerçekten üzücü oldu benim için. Neylersin ki hayat ve şartlar bazen bizi istemediğimiz yönlere savurabiliyor. Pek çok kişinin bu eski yeni oluşuma karılırken Neo abi de burda mı acaba diye baktığına eminim.Yine de bunu bir veda olarak göremiyorum. Tekrardan dağlığına kavuşup en azından site teamüllerinde bize yol gösterceğini ümit etmekle yetineceğim. Geçmiş olsun abi....

Bu şarkı da burada kalsın o zaman :/

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Lazarus
    Lazarus Admin
  • yoruk
    yoruk Admin
  • Tuğrul Akça
    Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg