Jump to content
Nautilus

Xiaomi - MIUI Kullanıcıları Tanışma ve Yardımlaşma Başlığı

Tavsiye Edilen İletiler

Nautilus    289
Nautilus

XELWr6.jpg

Son zamanlarda Xiaomi cihazlar teknoloji gündemini epey meşgul ediyor. Forumumuzda Xiaomi kullanan ya da başka cihazlar üzerinde MIUI romu kullanan arkadaşlarla yardımlaşma ve bilgi paylaşımı yapabileceğimiz bir başlığımızın olması hem faydalı, hem keyifli olacaktır, diyerek bir başlangıç yapalım. Konu hepimizin katkılarıyla şekillensin.

Bu ilk iletiye bazı önemli konuları ve kullanıcı listemizi iliştirebiliriz. Daha sonra yazılacak faydalı iletilere de kolaylıkla ulaşılabilmesi için bağlantılarını liste olarak buraya alabiliriz. Bu şekilde ilk adımı @Dadaloglu'nun önerisiyle atmış olalım. Derneğimize sadece kullanıcı listesine adlarınızı ekleterek olsa da katkılarınızı bekliyoruz. :) 

PlanetDP Xiaomi MIUI Kullanıcıları Listesi:

1. @Dadaloglu - Mi 5S Plus (Global 9 Beta)
  2. @Nautilus - Mi 6 (Global 8.5)
  3. @alihsans - Mi 6 (Global 8.5)
  4. @Ridianod - Redmi Note 2 (MIUI 9 7.9.21 Weekly)
  5. @congman - Mi 5S
  6. @onurali - Mi Max (MIUI Pro)
  7. @achfighter - Mi 6 (Global 8.5)
  8. @rexothek - Mi 6
  9. @altyazıbekleyenadam - Mi 6
  10. @umitkaraogl - Mi 5 (Global Beta) ve Mi 5S (Global Stable)
  11. @vordach - Mi 4 (MIUI 7)
  12. @firetech - Mi 5 Pro (Global 8.5)
  13. @mnth - Mi5 Pro (Miui 9)
  14. @Sld - Mi 6
  15. @xreaLy+ - Mi 6
  16. @sasuta - Mi5 Pro (ResurrectionRemix v5.8.5)
  17. @simunye - Mi 6 (Global 9 Beta)

18. @métèque - Redmi 4A (Global 8.5)

tarihinde Nautilus tarafından düzenlendi
  • Beğeni 6

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    289
Nautilus

@Ridianod'dan kullanılan cihaz modellerini de ekleyelim önerisi geldi. Kayıt için bu bilgiyi de verirseniz güzel olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
congman    31
congman

Yaklaşık 6 aydır Mi 5s, Band 2 ve powerbank kullanıyorum.

Rom işlerine giremedim ama bu haliyle bile telefon fiyat performans canavarı. İleride başka bir telefon alacak olsam sanırım Xiaomi dışında başka markaya yönelmem.

Band 2 alırken çekincelerim vardı ama bu kadar seveceğimi tahmin etmemiştim. 6 aydır kolumdan duş, uyku ve tatil dahil hiç çıkarmadım. Tek şarj 20 25 gün civarı gidiyor. Maçlarda, koşularda ne kadar mesafe katettiğimi görmek beni motive ediyor. Alarm özelliği zaten hem benim hem eşimin favorisi. Titreşimle uyandığım için kendisi uykuya devam ediyor sabah işe gittiğimde.xD Şimdilerde gözümü Amazfit'e diktim. Band 2 bozulursa direkt alacağım.

tarihinde congman tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
onurali    14
onurali

Mi Max kullanıyorum. Muiupro rom yükledim. Kendisinden aşırı derecede memnunum. Nazar değmez inşallah.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
achfighter    2
achfighter

Yaklaşık bir aydır siyah Mi 6 64GB kullanıyorum. Henüz MIUI 9'a geçmedim. Hâlâ 8. kararlı sürümdeyim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rexothek    67
rexothek

Xioami ile tanışmam Mi5 ile başladı. Sonra Mi5S ve şimdi de Mi6 kullanıyorum. Telefon hakkında IMEI numarasını değiştirecek kadar bilgiye sahibim. Sıkıntısı olanlara yardımcı olmaya çalışırım. 😀

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
altyazıbekleyenadam    1
altyazıbekleyenadam

Mi6 siyah 64 gb modelini 2 aydır kullanıyorum. Çok memnunum kararsız olup almak isteyenlere tavsiye ederim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ridianod    12
Ridianod

Zamanında iki büyük markanın efsane modellerini satın almış birisi olarak iki sene önce artık pislik yaptıklarına inandığım bu şirketlerin milleti sömürmek için kurdukları düzene kafa atan fiyatlarla dikkatimi çeken Xiaomi ile yoluma devam etmeye karar verdim. 16 gb Redmi Note 2 kullanıyorum. Kırılsa üzülmeyeceğim bir cihaz olduğu için olsa gerek başına hiçbir dert gelmedi.

Sadece Çin menşeili bir cihaz alacaksanız MTK işlemcili cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

- Server işlemcisi gibi çekirdek konmuş bir CPU'yu adam akıllı optimize etmeyi başarmak bir mesele olduğu için olsa gerek hangi çekirdeği ne zaman açıp kapatacağını ayarlanması çok uzun sürmüştü. Onu da tam olarak beceremediler. 

- Bu board'un 4G anteni de sıkıntılı. Çift anten bilmem ne diyerek çok hızlı olduğunu iddaa ettiler fakat yanında korkunç da enerji götürüyor. Bataryayı içiyor resmen. 

- Bluetooth ile Wifi antenini bir tutmuşlar sanırım. Bluetooth'lu bir cihazla etkileşim içindeyken Wifi hız çok yavaşlıyor. vs vs

Özetle cihazı teferruatlı kullanmak isteyenler, istemeyenler sakın MTK almasın :D Telefonu telefon olarak kullanıp, mail, 2-3 de sosyal medya arada bakarımcılara Redmi modellerini tavsiye ederim. Resim, performans, oyun vs. isteyenlere de Mi serisi yakışır.

Tabi yukardaki MTK yorumlarıma ek olarak Xiaomi de gerçeği görmüş olacak ki yeni redmi note serilerinde orta sınıf snapdragonlar ile korkunç ekran süreleri vs alınabiliyor. :D Vesselam MTK sucks Xiaomi rocks. 

Bu cihaz ile 3 saat'e yakın ekran süresi alıyorum. Alırken bir sürü cambazlıklar yapıyorum tabi ama yine de memnunum. 400 lira vererek aldığım cihazdan beklentim de o kadardı. Xiaomi bu redmi note 2 vs den sonra ismini çok duyurduğu için baya gelişmeler elde etti. Yukarda yazdıklarım 3000 mah civarı pili olan mtk6795 8 çekirdek "aktif" olarak kullanan bir cihaz için geçerli tabiki. Sonraki jenerasyon da baya gelişmeler ve donanım güncellemeleri yapıldı. Yine forum'a gel bir şeyler yaz dediler ve çenem açıldı. Kusura bakmayın. Selametle.

Redmi Note 2

Beyaz

16 Gb

MIUI 9 7.9.21 Weekly

tarihinde Ridianod tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
umitkaraogl    16
umitkaraogl

Mi5 (Global Beta) ve Mi 5S (Global Stable) telefonlarım var, ekleyebilirsiniz.. açıkçası Mi5'i alıp çok beğendiğimden 6 ay sonra Mi5S almıştım, ama belki de romdan kaynaklı Mi5 daha güzel geldi bana.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu    30
Dadaloglu

MIUI 9 Global yazın oraya :whistle: 

1 Numara Dadaloglu yazıldığına göre başkanı benim galiba bu başlığın? 😎 

• Beğeni 1
  • Haha 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    78
vordach

Bende Mi4 (miui 7) kullanıyorum. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
firetech    22
firetech

Mi 5 Pro Global Stable benim de

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    289
Nautilus
Dadaloglu, 15 sa önce tarihinde yazdı:

MIUI 9 Global yazın oraya :whistle: 

1 Numara Dadaloglu yazıldığına göre başkanı benim galiba bu başlığın? 😎 

1 ayda 8 telefon değiştirecek kadar kararsız bir adamdan stable sürüm kullanması beklenemezdi herhalde. :fool:

• Beğeni 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu    30
Dadaloglu
Nautilus, 4 sa önce tarihinde yazdı:

1 ayda 8 telefon değiştirecek kadar kararsız bir adamdan stable sürüm kullanması beklenemezdi herhalde. :fool:

:21::19::olemaganda:Çok güzel dedin be dostum :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

Mi5 Pro 

Siyah

Miui 9 by xiaomi.eu

7.9.21 Beta

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu    30
Dadaloglu
rexothek, 06.10.2017 - 13:48 tarihinde yazdı:

Xioami ile tanışmam Mi5 ile başladı. Sonra Mi5S ve şimdi de Mi6 kullanıyorum. Telefon hakkında IMEI numarasını değiştirecek kadar bilgiye sahibim. Sıkıntısı olanlara yardımcı olmaya çalışırım. 😀

Dostum sen inanılmazsın :)
Tam bir Miui ve Xiaomi canavarı :)
Sana ne kadar teşekkür edersem edeyim az :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rexothek    67
rexothek
Dadaloglu, 33 dk önce tarihinde yazdı:

Dostum sen inanılmazsın :)
Tam bir Miui ve Xiaomi canavarı :)
Sana ne kadar teşekkür edersem edeyim az :)

Rica ederim, ne demek :friends:

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sld    2
Sld

Oraya mi6 ile birlikte beni de eklemenizi rica edeceğim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
xreaLy+    10
xreaLy+

Selam bende katıldım aranıza. Dün kipa dan 1999tl ye xiaomi mi6 aldım. Daha kullanmadım ama bir sorum olacak. MIUI 9 u nasıl kuruyoruz?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sasuta    5
sasuta

Mi5 Pro Seramik.

ResurrectionRemix v5.8.5 Final, Android 7.1.2

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk