Jump to content
TheodoreDogg

Askere Gideceklere Tavsiyeler

Tavsiye Edilen İletiler

nukleer    24
nukleer

O paraya çok da bel bağlamamak lazım. Mesela ben ilk defa tezkere almadan 15 gün önce para alabilmiştim. Bir de Güney Doğu'da askerlik yaptığım için tazminat vardı, onu da askerlik bittikten yollamışlardı. Yol parasına gelince acemi birliğine gitmeden önce PTT'ye yatıyordu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

Telefon konusunda şöyle bir bilgilendirme yapayım; Eğer birliğiniz muharip sınıfsa, hudutta görev yapıyorsanız ve/veya istihbari bilgiye haiz farklı birliklerdeyseniz (ASKARAD, Füze Bataryaları vs.) telefon kullanmanıza izin verilmeyebilir. Acemi birliklerinde yetişmez ama kıtaya mutlaka istihbarat bilginiz S2'ye gelir. Gelme zamanı sarkabileceği için güvenlik amacı ile kısıtlamalar mecburileşebiliyor. 

Bu yüzden her birliğin durumu farklıdır ve bu çok doğaldır. Giderken götürmeyin, içeriye alışın mevzuyu çözün sonra alırsınız ;) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Yamazaki    15
Yamazaki
TheodoreDogg, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Tecrübeli kişiler bir de her ay verdikleri paradan bahsederse güzel olur. Mesela kısa dönem'lere her ay kaç para veriyor devlet? Tam emin değilim ama gitmeden bir para yatırıyormuş bir de sanırım. Bir yerde aylık 80 lira yazan var, 110 lira yazan var. Mesela gitmeden de para yatırıyorlar mı? Yol parası filan da varmış(Askere gideceklere Ptt Kart gönderiyorlar)

Yani kısacası birisi çıkıp daha gitmeden ve askerden dönene kadar ki süreç içerisindeki devlet tarafından ödenilecek para miktarını yazsa güzel olur.

2 sene önce Şırnak-Çakırsöğüt'te aylık 312 tl para alıyordum ve şu an bu paranın çok daha üstünde aylık verildiğini biliyorum.Batı bölgelerinden herhangi bir  yere düşersen alacağın ücret çok daha az olacaktır.Doğuya düşmediğin sürece para hesabı yapmana gerek yok.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    77
orijinaryus

Bana verilen tavsiyelere göre sıralamam gerekirse; Herkesten duyduğum genel şeyler, yanınıza hiçbir şey almayın. Her şeyi orada veriyorlar. Sadece botunuza tabanlık alın ve bir kaç adet ekstradan iç çamaşırı yeterli. Hijyen açısından ne nedir bilmiyorum ama bir kaç arkadaşım yanına tırnak çakısı da koydu. Daha askerden yeni gelen bir arkadaşım askerlere özel hat olduğunu söyledi, belli saatlerde açılıp kapanan bir hatmış. Takoz bir telefon alıp onunla idare edersin dedi acemi de bile kullanabiliyormuş o. 10 sene önce askerlik yapmış abim ise bu işlere hiç buulaşma al yanına 3-5 tane telefon kartı dedi, orada kantinde bulamazsın falan yanında olsun arayacakları da bir kağıda yaz orada dursun ararsın dedi. Ben de öyle yapacağım, hiç riske atmaya ekstra heyecan yaşamaya hiç gerek yok. Duruma göre ortama göre yoklayıp daha sonra telefon işini halledebilirim. İş yerinden bir çocuk Kıbrıs'ta yapmış. Nöbette Death Note izlediğini söylüyordu :oleyo: Gene de her türlü tavsiyeye açığım. Şunu şunu da şöyle yap oraya gidince falan diyeceğiniz her şey önemli. Ha, bir de boyunluk yapacağım kendime, eski taktik. Bir abim söyledi, değerli eşyalarını orada taşı para vs. diye. Aklıma yattı benim de. Üç beş şey kaldı Kasım 1' de teslim oluyoruz kısmetse. Balıkesir / Edremit.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    505
alpalp84

Benim şu anki aklım olsa bir tırnak çakısı birde dandik bir sabun alıp giderim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.