kizancik

Mini Diziler

Tavsiye Edilen İletiler

kizancik

Mini diziler hakkında, yorumlar, tavsiyeler ve bilgi paylaşımlarını bu başlık altında bulunabiliriz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus
  • The Night Manager | 10/9

Muhteşemdi. 1 puan kırmamın tek sebebi ilk bölümün sıkıcılığı. Tavsiyem de ilk bölümü görüp kaçmamanız. 2'den sonra bambaşka bir boyut alıyor dizi. Tom Hiddleston ve  Hugh Laurie muhteşem performans sergiliyorlar.  Elizabeth Debicki ve yan karakterleri ile  muhteşem gerilim ve tatminkarlık yaşatacaktır size. Keşke 2. sezonu olsa dedirten dizilerden.

The Night Manager
  8.2/10
  8.2/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    Fransızca, Arapça, İspanyolca, Türkçe, Latvian, İngilizce
  • Süre
    358 dk
  • Vizyon Trh
    24 Şubat 2017

IMDb ID tt1399664

The Night Manager (2016)

Jonathan Pine, çeşitli otellerde gece müdürlüğü yaparak hayatını geçiren birisidir. Pine, Kahire’de bir otelde çalışırken Sophie isimli bir kadınla tanışır. Sophie otel sahibinin metresidir ve Pine ile duygusal olarak yakınlaşır. Sonra kadın Pine’a ünlü silah taciri Richard Roper ile alakalı önemli bilgiler verir. Pine ise bunları İngiliz istihbarat birimine verir. Ardından Sophie’i saklamaya çalışır fakat kadını koruyamaz ve Sophie otel odasında ölü olarak bulunur. Durumu açıklamaya çalışsa bile olay örtbas edilir ve konu kapanır. 6 ay sonra Pine ile Richard Roper’ın yolları kesişir. Ardından Pine, İngiliz istihbaratıyla anlaşır ve Roper’ın bölgesine sızarak casusluk yapmaya başlar.

• The Pacific ve Band of Brothers | 10/10

Birini 2011 diğerini 2016'da izledim. İkisi de aynı klasman ve ikisi de muhteşem gerçekçi. Eğer savaş istiyorsanız doğru seçim olur.

The Pacific
  8.3/10
  8.3/10
  • Ülke
    Amerika, Avustralya
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    530 dk
  • Vizyon Trh
    Nisan 2010

IMDb ID tt0374463

The Pacific (2010)

Her bir bölümü yakşalık bir saatten oluşan, toplamda 10 bölümden oluşan mini dizi The Pasific; 2. Dünya Savaşı'nı konu ediyor ve odağına Amerikan Deniz Piyade Kolordusu'nun Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri birliklerine karşı Pasifik Cephesi'nde verdiği mücadeleyi alıyor.

Band of Brothers
  9.5/10
  8.0/10
  • Ülke
    Amerika, İngiltere
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Tarihi
  • Dil
    İngilizce, Felemenkçe, Fransızca, Almanca, Litvanca
  • Süre
    594 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 2002

IMDb ID tt0185906

Band of Brothers (2001)

”Band of Brothers” Türkçe adıyla ”Kardeşler Takımı” , 2001 tarihli, ünlü Amerikan sinemacıları Tom Hanks ve Steven Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği 10 bölümlük HBO yapımı olağanüstü bir mini dizi. Stephen Ambrose’nin aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, 2. Dünya Savaşında Amerikan ordusunun 506. Alay 101. Havagücüne bağlı Easy Bölüğünün yaşadıklarına odaklanarak müthiş bir savaş ve insanlık panoraması sunuyor. Hikaye, Amerikan ordusunun gözünden anlatılıyor ve bu durumu Amerikan ordusu propagandası yapmaktan ziyade, savaşın insan psikolojisi ve çevre üzerine etkilerine odaklanarak başarıyor.

• The Night Of | 10/8

Dizi öyle acayip bir dizi ki, bir karakter bu kadar mı oradan oraya savrulur. İzlerken içine çekiliyorsunuz. Sonucu beni tatmin etmese de ayırdığınız vakte değer.

The Night Of
  8.6/10
  8.2/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    24 Haziran 2016

IMDb ID tt2401256

The Night Of (2016)

New York'ta yaşanan, karmaşık bir hikayeye sahip hayali bir cinayet davasının derinlemesine araştırıldığı sekiz bölümden oluşacak bir mini dizidir. Bir kızı öldürmekle suçlanan Nasir Khan (Riz Ahmed) isimli Pakistanlı bir vatandaşın soruşturma ve dava süreci işlenecektir.

• 11.22.63 | 10/8

James Franco ve  Sarah Gadon için 2. defa bile izlerim ben bu diziyi.

11.22.63
  8.2/10
  8.2/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    Rusça, İspanyolca, İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    11 Nisan 2016

IMDb ID tt2879552

11.22.63 (2016)

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak! Romanı, 9 bölümlük mini dizi olarak adapte esen isim, ünlü yapımcı/senarist J.J Abrams. Dizinin başrollerindeyse James Franco, Daniel Webber, Chris Cooper, Cherry Jones, Lucy Fry gibi isimler yer alıyor.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir

The Night Manager'e sırf Hugh Laurie'yi var diye başlamıştım. Kendisini çok severim ama 3ten sonrasını izleyemedim. :|

The Night Manager
  8.2/10
  8.2/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    Fransızca, Arapça, İspanyolca, Türkçe, Latvian, İngilizce
  • Süre
    358 dk
  • Vizyon Trh
    24 Şubat 2017

IMDb ID tt1399664

The Night Manager (2016)

Jonathan Pine, çeşitli otellerde gece müdürlüğü yaparak hayatını geçiren birisidir. Pine, Kahire’de bir otelde çalışırken Sophie isimli bir kadınla tanışır. Sophie otel sahibinin metresidir ve Pine ile duygusal olarak yakınlaşır. Sonra kadın Pine’a ünlü silah taciri Richard Roper ile alakalı önemli bilgiler verir. Pine ise bunları İngiliz istihbarat birimine verir. Ardından Sophie’i saklamaya çalışır fakat kadını koruyamaz ve Sophie otel odasında ölü olarak bulunur. Durumu açıklamaya çalışsa bile olay örtbas edilir ve konu kapanır. 6 ay sonra Pine ile Richard Roper’ın yolları kesişir. Ardından Pine, İngiliz istihbaratıyla anlaşır ve Roper’ın bölgesine sızarak casusluk yapmaya başlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
  • And Then There Were None

3 bölümlük harika bir mini dizi. Agatha Christie dendi mi akan sular durur zaten ve 10 Küçük Zenci olarak bildiğimiz bu kitabı hiç de fena olmayan bir şekilde uyarlanmış. Gerilimi yüksek tutmuşlar, onları birer birer avlanırlarken izlerken ve bir yandan da katili tahmin etmeye çalışırken bir bakmışsınız sonu gelmiş. Sağlam oyuncuların bir araya geldiği bir yapım kaçırmayın derim.

And Then There Were None
  8.0/10
  6.3/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    58 dk
  • Vizyon Trh
    26 Aralık 2015

IMDb ID tt3581932

And Then There Were None (2015)

1939'da Avrupa savaşın eşiğindeyken on yabancı Güney İngiltere Devon sahili yakınlarındaki ıssız bir ada olan Zenci Adası'na davet edilir. Bu kişilerin anakarayla ilişkileri kesilmiştir ve cömert ev sahipleri Bay ve Bayan U.N. Owen ile hiç tanışmamışlardır. Ardından davetliler korkunç cinayetlerle suçlanır. Grubun üyeleri tek tek ölürken hayatta kalanlar katilin aralarından biri olduğunu fark edip birbirlerine düşman olmaya başlar. Peki katil onlardan biri midir?

• Astronaut Wives Club

Sırf oyuncuları için izlediğim bir diziydi ama izletti de hani kendini. Eğer oyunculara sempatiniz varsa izleyin. Hem dönem draması olarak hem de uzaya ilk yolculuğun arka planını izlemek maksadıyla bir şans verin derim. Ama çok çok da şart değil hani.

The Astronaut Wives Club
  7.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    18 Haziran 2015

IMDb ID tt3530726

The Astronaut Wives Club (2015)

NASA’nın ilk yıllarında Mercury, Gemini ve Apollo gibi projelerde çalışan astronotların eşlerini ve onların yaşadıkları sıkıntıları ekranlara getirecek dizi; Lily Koppel’ın aynı adlı romanından uyarlandı.(beyazperde)

• Bonnie and Clyde

Bunların hikayesini kabaca biliyordum ama onlarla ilgili herhangi bir yapım izlememiştim. İlk defa bu mini diziyle tanıştım karakterlerle. 2 bölümcük olduğu için film niyetine bile izlenir. Bonnie ve Clyde'ın suç dünyasındaki yükselişine ve başlarına gelenlere tanık olun.

Bonnie & Clyde
  6.5/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Biyografi, Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    240 dk
  • Vizyon Trh
    8 Aralık 2013

IMDb ID tt2707792

Bonnie & Clyde (2013)

1930'lu yıllarda, Amerika'da birçok banka ve iş yerini soyan, birbirine aşık bu iki genç kanun kaçağı, kapitalizm karşıtlarının gözünde adeta birer halk kahramanı olarak hala hatırlanıyorlar. İşte Bonnie & Clyde onların hikayesi, onların gerçek hikayesi...

• Booth at the End

@Fildir in önerisiyle izlemiştim. 2 sezon ama bölümleri kısa olduğu için rahatlıkla mini denebilir. Her bölüm farklı bir müşteriye odaklanıp müşterileri döndürüp döndürüp duruyor sezon boyunca. Finalde de kabaca tüm müşterilerinin hikayesini tamamladı. Sebebi neydi ki gibi bir soru bırakıyor kafada ama sabunlu kalmış gibi hissetmiyorsunuz. Çok kısa olduğu için şans verin derim. Güzel diyaloglar var.

The Booth at the End
  8.5/10
  5.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    2011

IMDb ID tt1554369

The Booth at the End (2011)

Bir lokantanın kapıya bakan masasında oturan gizemli bir adam, ona gelenlerin her istediğini yerine getiriyor. Ama bir şartla; karşılığında kendilerine verilen görevleri yapmak ve tüm detayları ile gelip anlatmak. İstekler ne kadar zor olsa da karşılığında ödenen bedeller kimi zaman daha fazla olabiliyor. Oğlunun iyi olmasını isteyen bir baba, dergide gördüğü bir mankenle beraber olmak isteyen bir adam, çok güzel olmak isteyen bir genç kız ve tanrıyla tekrar konuşmak isteyen bir rahibe gibi çeşitli insanlar çeşitli isteklerle geliyor. İstekler ne kadar zorlu olsa da ödenen bedeller kimi zaman daha fazla; bir bomba yapmak, banka soymak, küçük bir kızı öldürmek… Ama istediğin an caymak yine senin elinde, zorlama yok. Kendisine gelenlerin isteklerini yerine getiren gizemli adamı sadece garsonla yaptığı konuşmalarla tanıma fırsatı bulabiliyoruz.

• Braindead

Aslında mini değildi bu ama iptal olunca mini oldu. Senaristler zaten sezonları mini kafasında planlamışlardı ondan dolayı sabunlu kalmadık. BÖlüm girişlerindeki müzikli previously kısımlarına hastaydım. Karakterler iyiydi ve absürt komedi olarak güzel izletti kendisini. Sonu da güzel bağlandığı için mini dizi olarak tavsiyedir.

BrainDead
  8.1/10
  6.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    13 Haziran 2016

IMDb ID tt4877736

BrainDead (2016)

The Good Wife'ın yaratıcılarının son projesi Braindead, politika ile uzaylıları aynı paydada buluşturmayı başarıyor.

• Code of a Killer

İki bölümlük tv filmi niyetine izlenir. DNA'nın ilk kez gözle görülür şekilde oluşturulmasını ve bunun adli tıp ve benzeri branşlar üzerine etkisini anlatan gerçek hikayeden uyarlama bir dizi. Polisiyelerde sürekli bahsedilen DNA parmak izi nasıl bir şeymiş nereden çıkmış merak ediyorsanız bunu denemlisiniz.

Code of a Killer
  7.7/10
  6.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Biyografi, Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    65 dk
  • Vizyon Trh
    2015

IMDb ID tt3847626

Code of a Killer (2015)

DNA'nın bir davanın çözümünde ilk kez kullanılışını anlatan iki bölümlük bir dizi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus
19 minutes ago, Fildir said:

The Night Manager'e sırf Hugh Laurie'yi var diye başlamıştım. Kendisini çok severim ama 3ten sonrasını izleyemedim. :|

Haydaa, tüh be. 6 bölümdü zaten ortasında kesmişsin aksiyonu :/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
37 minutes ago, Fildir said:

Bende de aynı durum geçerli @Fildir , sıkıntıdan ölecektim izlerken :D

@ozgun14 And Then There Were None'ı ben de izlemiştim. Özellikle kadrosu ve çekimleriyle öne çıkan bir yapım. Her zamanki İngiliz klası hakim dizide. İzlemeyenlere ben de öneririm.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
Just now, SirRonyon said:

@ozgun14 And Then There Were None'ı ben de izlemiştim. Özellikle kadrosu ve çekimleriyle öne çıkan bir yapım. Her zamanki İngiliz klası hakim dizide. İzlemeyenlere ben de öneririm.

night manager'a bir den den de benden gelsin o halde. ilk bölüm sonrası terk.

@SirRonyon kitabı da ayrı güzeldi hakkını vermişler cidden. bu adamların asaleti zaten 1-0 önden başlatıyor diziyi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ufuk Yeniadım

The Night Manager'ı ezdirmem yalnız burada, beni epey bağlamıştı dizi.:D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir
12 minutes ago, SirRonyon said:

Ben izlemeden önce senin başlıkta bıraktığını görmüştüm. Kendi kendime ''yahu bu bırakılır mı'' demiştim. Kesin severim gözüyle bakıyordum. Sonra kendim bıraktım. :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000

the_lost_room.jpg?itok=UFJZrqfN

Lost Room    8/10

Hiç bir bölümü sıkmayan, son ana kadar meraklandırmayı başara bilen enfes dizilerden birisi.

Hadi bir bölümünü izleyip karar veririm dememle tamamını bitirmem bir oldu. 

Özellikle Six Feet Under sonrası Peter Krause, yi burada izlemek enteresandır. Lakin Rolünün hakkını da fazlası ile vermiştir.

The Lost Room
  8.3/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Fantastik, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    270 dk
  • Vizyon Trh
    11 Aralık 2006

IMDb ID tt0830361

The Lost Room (2006)

Bir gün polis dedektifi Joe Miller, bir cinayet mahallini incelerken garip olaylara tanık olmaya başlar. Daha ilk dakikadan bu cinayete karışanların bir anahtarın peşinde olduklarını ve bu anahtarın da bildiğimiz anahtarlardan olmadığını görür. Anahtar ile açılan kapılar farklı yerlere gitmeyi sağlıyordur. Dedektif Joe, olayın üzerine gittikçe anahtardan başka güçleri olan başka nesneler yolunu keser. Davayı incelerken bir noktadan sonra işler kahramanımız için oldukça kişisel bir hal alır ve olaylar da bundan sonra iyice sarpa sarar.(beyazperde)

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli
Just now, 100000 said:

Lost Room    8/10

Hiç bir bölümü sıkmayan, son ana kadar meraklandırmayı başara bilen enfes dizilerden birisi.

Özellikle Six Feet Under sonrası Peter Krause, yi burada izlemek enteresandır. Lakin Rolünün hakkını da fazlası ile vermiştir.

Lost Room benimde efsane dizilerimden çok çok farklı konusu vardı

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
16 minutes ago, 100000 said:

Lost Room    8/10

The Good Wife'tan Julianna Margulies da aynı şekilde. Rahatlıkla devam ettirilebilecek bir konusu varken orada öylece bırakmaları üzse de güzel dizidir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000
58 minutes ago, ozgun14 said:

The Good Wife'tan Julianna Margulies da aynı şekilde. Rahatlıkla devam ettirilebilecek bir konusu varken orada öylece bırakmaları üzse de güzel dizidir.

Zaten devamı planlanmış fakat bir türlü proje hayata geçirilmemiş.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
3 minutes ago, 100000 said:

Zaten devamı planlanmış fakat bir türlü proje hayata geçirilmemiş.

hadi yav bak şimdi daha da üzüldüm. yakın zamanlarda çekilmiş olaydı böyle bitmezdi bu dizi. yanlış zamanda yayınlandı :(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
_gncilker_

22.11.63 kitabına göre çok sığ kalmış, bazı bölümleri değiştirilmiş, fazladan karakter eklenilmiş olduğu için kitabı kadar sarmadı beni. O kitaptan sağlam 2-3 sezonluk dizi çıkabilirdi. Neden mini dizi olarak çekildi anlam veremedim. Hiç olmamasından iyidir tabii ki.

The Lost Room çok güzel bir diziydi. 6 bölüm olması tadını damağımızda bıraktı.

11.22.63
  8.2/10
  8.2/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    Rusça, İspanyolca, İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    11 Nisan 2016

IMDb ID tt2879552

11.22.63 (2016)

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak! Romanı, 9 bölümlük mini dizi olarak adapte esen isim, ünlü yapımcı/senarist J.J Abrams. Dizinin başrollerindeyse James Franco, Daniel Webber, Chris Cooper, Cherry Jones, Lucy Fry gibi isimler yer alıyor.

The Lost Room
  8.3/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Fantastik, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    270 dk
  • Vizyon Trh
    11 Aralık 2006

IMDb ID tt0830361

The Lost Room (2006)

Bir gün polis dedektifi Joe Miller, bir cinayet mahallini incelerken garip olaylara tanık olmaya başlar. Daha ilk dakikadan bu cinayete karışanların bir anahtarın peşinde olduklarını ve bu anahtarın da bildiğimiz anahtarlardan olmadığını görür. Anahtar ile açılan kapılar farklı yerlere gitmeyi sağlıyordur. Dedektif Joe, olayın üzerine gittikçe anahtardan başka güçleri olan başka nesneler yolunu keser. Davayı incelerken bir noktadan sonra işler kahramanımız için oldukça kişisel bir hal alır ve olaylar da bundan sonra iyice sarpa sarar.(beyazperde)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14

22.11.63'te fantastik ogelerin hakkini veremediler bence. Zaman yolculugundan cok donem dramasi olarak dusunulebilir. Adam gecmise gitmeseydi de gelecegi gorebiliyor olsaydi bir sey degismeyecekti. Ben izlerken sikildim acikcasi. Bu konu cok daha guzel islenebilirdi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bort

BrainDead 

The night  Manager

And There Were None

Tutankhamun

Ve Lost room

Aklimda kalan severek izledigim diziler...  Izlemeyenlere tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone

Yeni öğrenip hüzünlendim ama sanırım Taboo(2017)'de bu kategorideymiş. Dönemi sevenlerin şans vermesi gerektiği, şiddetle önerdiğim bir yapım.

Taboo
  8.5/10
  8.1/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    59 dk
  • Vizyon Trh
    30 Haziran 2017

IMDb ID tt3647998

Taboo (2017)

James Keziah Delaney babasının bıraktığı gizemli mirası bulmak için gittiği Afrika'dan tam 10 yıl sonra 1814'te Londra'ya geri döner. Delaney haksızca yürütülen bir savaşta İngiltere ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken kendisini Doğu Hindistan Şirketi'yle karşı karşıya bulur ve böylece maceraperest James Keziah Delaney 1800'lerin başında kendi denizcilik imparatorluğunu kurar. || Nehirin~

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cigtanesi

İzlediğim en kaliteli mini dizilerden biriydi.Her bölümü bir buçuk saate sakın süren ve üç bölümden oluşan dizi tarihi havası,kostümleri ve oyunculuğu ile harcadığımızın zamanın sonuna kadar hakkını veren bir dizi olmuş.

Tut
  7.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    Kanada
  • Tür
    Biyografi, Dram, Tarihi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    88 dk
  • Vizyon Trh
    19 Temmuz 2015

IMDb ID tt3214310

Tut (2015)

Bir kral olmanın kolay olmadığını, özellikle de Tutankhamun’un hüküm sürdüğü Mısır’da kral olmanın hiç kolay olmadığını gözler önüne seren Spike TV‘nin yeni projesi Tut'un yönetmenliğini David Von Ancken üstleniyor. Ayrıca insanlık tarihinin en önemli liderlerinden biri olarak görülen Mısır firavunu Tutankhamun’un (King Tut) hikayesi, televizyon ekranlarında ilk kez boy gösterecek olmasından dolayı da ayrı bir önem teşkil ediyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jarndyce

883929066094-e1346956572592-600x900.jpg

Bleak House, aynı isimli Charles Dickens romanı uyarlaması bir mini dizidir. Bitmek bilmeyen bir dava üzerinden İngiliz hukuk sistemi eleştirilmektedir.

25 Ekim 2005 tarihinde BBC’de yayınlanmaya başlamıştır. 2006 yılındaki Bafta ödüllerinde en iyi drama ve en iyi aktris (Ana Maxwell Martin) dahil olmak üzere 5 ödül kazanmıştır.

Toplamda 15 bölümden (ilk bölümü 55 dakika diğer bölümleri 30’ar dakika) oluşmaktadır.

Bleak House
  8.4/10
  8.0/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    510 dk
  • Vizyon Trh
    27 Ekim 2005

IMDb ID tt0442632

Bleak House (2005)

19. yüzyıldaki İngiliz hukuk sisteminin haksız uygulamaları hakkında merak uyandıran bir öykü. İngiltere'de 2005-2006 sezonunun en iyi dizisi olarak gösterilen bir BBC yapimi. ayni isimli Charles Dickens romaninin uyarlaması olan bu dizide günümüz İngiliz oyuncularının en elitleri muhteşem performanslarıyla adeta oyunculuk dersi verip döktürüyorlar. Yıllardir devam eden bir miras davası merkezinde gelişen olaylar epey karisik ve oldukça fazla karakter var ama oyunculuk ve yönetmenlik sayesinde oldukça yavaş ve yavan ilerlemesi beklenen konu hiç sıkmadan, tam aksine ilgi ve merakla izlenebiliyor

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.