Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
eşekherif

5 Filme Türkçe Altyazı

Tavsiye Edilen İletiler

eşekherif    36
eşekherif

Merhaba, bana ulaşan ancak vakit ayıramayacağım için üzülerek reddetmem gereken bir konuyla ilgili yazıyorum. Engelli bireyleri sanatla buluşturmak amacıyla bu sene sekizincisi düzenlenecek Barikat Film Festivali'nde gösterilecek beş film için Türkçe altyazı gerekiyor. Tüm filmlerin mevcut Türkçe altyazıları var ama dublaj ile uyumsuz. Festivali düzenleyenlerin isteği dublaj ile uyumlu Türkçe altyazıların da olması. Festivalin sitesi burası: http://www.ubff.net/

Filmler aşağıdaki gibi:

- Silent Fall (Sessiz Düşüş) - 1994 
- Radio (Radyo) - 2003 
- The Black Balloon (Siyah Balon) - 2008 
- A Gift Horse (Şampiyon At) - 2015
- Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir) - 2007 

Bu konuda yardımcı olmak isteyen varsa şahsen çok minnettar kalacağım, harika da bir işe imza atılmış olacak. :fl:
tarihinde eşekherif tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    211
ismuta

Birkaç gün sonra bilgisayarımdan uzak kalacağımdan yardımcı olamayacağım. Yoksa bir filme yardımcı olmak isterdim. Umarım gönüllü arkadaş çıkar ve bu güzel işin üstesinden gelir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    91
freeseatr

Silent Fall (Sessiz Düşüş) - 1994 

Ben alıyorum (isteyen çıkmazsa) video bana ulaşırsa hallederim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eşekherif    36
eşekherif
freeseatr, 14 sa önce tarihinde yazdı:

Silent Fall (Sessiz Düşüş) - 1994 

Ben alıyorum (isteyen çıkmazsa) video bana ulaşırsa hallederim. 

Harika, çok sevindim. Konuyla ilgili kişiye acisem.official@gmail.com adresinden ulaşırsanız kendisi size videoyu iletecektir. Diğer filmler için de ilgilenen çıkarsa aynı mail adresini kullanarak iletişim kurabilir. :fl:

tarihinde eşekherif tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Vikernes    12
Vikernes

Güncel tutalım konuyu. Umarım yardımcı olacak arkadaşlar çıkar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kingslayerr    12
Kingslayerr

Yardımcı olmak isterim ama daha önce işitme engelliler için hiç altyazı çevirmedim. İşitme engelliler için ingilizce altyazı versiyonu varsa onun üzerinden çeviri yapabilirim ya da bu iş için rehber niteliğinde olabilecek başka bir şey. Bir de ne zamana kadar çevirilmesi gerekiyor? Bu hafta sonu şehir dışında olacağım. Çok yakın bir tarih ise yetiştiremeyebilirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BayÇaÇa    2
BayÇaÇa

mail attım ben geri dönüşe göre buraya film için düzeltme eklerim dostlar iyi geceler.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
slmbnmelissa    0
slmbnmelissa

Ben yardimci olmak istiyorum çeviri de yapabilirim ama dublaj ile uyumlu kismini anlamadim onu aciklayabilir misiniz

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil
eşekherif, 23.10.2017 - 19:54 tarihinde yazdı:

Tüm filmlerin mevcut Türkçe altyazıları var ama dublaj ile uyumsuz. Festivali düzenleyenlerin isteği dublaj ile uyumlu Türkçe altyazıların da olması.

Ben burayı anlamadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    74
birkante

Film türkçe dublajlı. Sanırım istenilen dublajla birebir aynı türkçe altyazı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk