Jump to content
novella

Blade Runner 2049 (2017) - Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Recommended Posts

novella    23
novella

BLADE RUNNER 2049

“BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI”

large.BladeRunner249_Kapak.jpg.54976c337

Konusu

Başrollerinde Ryan Gosling ve Rick Deckard rolünde Harrison Ford'un boy göstereceği filmin kadrosunda kilit bir rol için Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto da yer alıyor. Büyük yankı uyandıran 1982 yapımı Bıçak Sırtı filminin uzun zamandır beklenen devam halkası olan Blade Runner 2 bir kez daha Philip K. Dick'in romanından beyaz perdeye uyarlanacak. Kadrosunda Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista'yı bulunduran devam halkasının yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor. Filmin senaryosunda ise Hampton Fancher ve Michael Green imzası var.

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI RESİMLERİ

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI FRAGMANI

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI FİLMİ GÖSTERİM TARİHİ: 6 EKİM 2017

Blade Runner 2049
  8.5/10
  6/10
  • Ülke
    ABD, İngiltere, Kanada
  • Tür
    Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, Fince, Japonca, Macarca, Rusça, Somali
  • Süre
    164 dk
  • Vizyon Trh
    3 Ekim 2017

IMDb ID tt1856101

Blade Runner 2049 (2017)

Başrollerinde Ryan Gosling ve Rick Deckard rolünde Harrison Ford'un boy göstereceği filmin kadrosunda kilit bir rol için Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto da yer alıyor. Büyük yankı uyandıran 1982 yapımı Bıçak Sırtı filminin uzun zamandır beklenen devam halkası olan Blade Runner 2 bir kez daha Philip K. Dick'in romanından beyazperdeye uyarlanacak. Kadrosunda Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista'yı bulunduran devam halkasının yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor. Filmin senaryosunda ise Hampton Fancher ve Michael Green imzası var.
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ledzep    127
ledzep

Yıllar sonra devam etmesine rağmen ilk filmin şanına yakışacak, aynı tada ve atmosfere sahip bir film olacak gibi görünüyor, umarım yanıltmazlar. Hevesle ve sabırsızlıkla Vangelis dinleyerek bekliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Thom Merrilin    9
Thom Merrilin

Umarım eski filmin yükünü sırtlayabilecek bir film olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    645
zarat

Benim de beklentilerim tavan amma bakalım nasıl bir iş çıkacak. Umarım ilk film üstüne çıkar, yok bu fazla abartılı oldu eşdeğer olmasına da razıyım:P

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Darkness    6
The Darkness

Kült olmuş filmlerin devamları veya spin-offları genellikle hayal kırıklığı oluyor. İnşallah öyle bir film olmaz. Kaliteli bilim kurgulara ihtiyaç var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    70
orijinaryus

1. filmi izlemedim, sizce sinemaya gitmeden izlemeli miyim? :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
caglayan sel    33
caglayan sel

@orjinaryus önce 2 sonra 1 izlenmeli :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    70
orijinaryus
31 minutes ago, caglayan sel said:

@orjinaryus önce 2 sonra 1 izlenmeli :oleyo:

Ozaman bekleyelim :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    465
pckolog

Arrival ve Prisoners gibi izlediğim iki filminde de filmin son anına kadar merak duygumu korumuştu bu yönetmen arkadaş (Denis Villeneuve). Kendisi gizemi çok iyi veren ve bunu son ana kadar ustalıkla koruyabilen yetenekli bir isim benim gözümde. Özünde tür olarak sadece bilimkugu ibaresi var ama yönetmenin yeteneklerine güveniyorum. Gizem haricinde bilimkurgu olarak bunun da altından başarı ile kalkacaktır tahminimce. Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? romanını okumuş ve beğenmiştim. İlk filmi de yıllar önce izledim ama tam olarak detayları hatırlamıyorum, yakın bir zamanda tekrar izlemem gerekecek. Bu yıl en çok beklediğim filmlerin başında geliyor. Başyapıt olamayabilir ama en kötü çok iyi bir film olacağı kanaatindeyim.

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
Devrik cümle.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    205
Castiel

Blade Runner'ı abartılmış bir film olarak bulan biriyim. Ama bu çok umut verici göründü bana. Fragmanını izlediğimde bayılmıştım. Denis Villeneuve iyi yönetmen. Güvenim tam.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    832
hasangdr

blade_runner_twenty_forty_nine_ver2_xxlg blade_runner_twenty_forty_nine_ver3_xxlg

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    832
hasangdr

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
timoti    146
timoti

1982 - Blade Runner: Bıçak Sırtı

2017 - Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Değişen bişey yoh:butwhy:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DaMieN    22
DaMieN

Etkileyici görünüyor...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
holywars    5
holywars

Hakket hakkını vermişler gibi duruyor.. Ryan Gosling  çok uygun seçim gibi.. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Clint    38
Clint

Fragman oldukça hoşuma gitti. İlk film ile ortaya konulan o müthiş atmosfer korunmuş gibi görünüyor. Zaten Arrival dan  sonra ne denilebilir ki. Film emin ellerde. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    832
hasangdr

aGGRBd.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    832
hasangdr

YNOmA6.jpg DdypaO.jpg iv2qXrBf.jpg

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Lazarus
    Lazarus Admin
  • yoruk
    yoruk Admin
  • Tuğrul Akça
    Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg