kizancik

Dizi Tavsiyeleri

Tavsiye Edilen İletiler

pantpas

Bates Motel
  8.2/10
  7,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    19 Ocak 2014

IMDb ID tt2188671

Bates Motel (2013)

Bates Motel, Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından televizyon için hazırlanan bir Amerikan gerilim dizisidir. Alfred Hitchcock'un çığır açan 1960 yapımı filmi Psycho'daki olayların öncesini anlatan bu dizi, Norman Bates ve annesi Norma'nın hayatına odaklanıyor. Dizi, Norma'nın kocasının ölümünden sonra, yeni bir hayata başlamak için oğlu ile birlikte bir motel satın almasıyla başlar. Norma ve Norman sahil kasabası Oregon'daki evlerine yerleştikten sonra, kasabanın hiç de göründüğü gibi olmadığını anlarlar. Yerli halk da onlarla kendi sırlarını paylaşmamaya kararlıdır. Ama Bates ailesi kendi sırlarını korumak için her şeyi yapacaklardır. Dizi, Rotten Tomatoes ve Metacritic gibi eleştiri sitelerinden genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Vera Farmiga, dizideki performansıyla 2013 Emmy Ödüllerinde, En İyi Kadın Oyuncu Emmy Ödülü'ne aday gösterildi.

1.Sezona yeni başladım.Çok iyi gidiyor şimdiye kadar neden izlemedim diye hayıflandım.

9/10 puanım

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pulsar

Bilim-kurgu dizileri içinde en muhteşem yapımdır. Hala izlemeyen kaldıysa çok şanslı. Stargate SG-1 evreni ilk sezon sabrederseniz bambaşka diyarlara götürür.

10/10

Stargate SG-1
  8.4/10
  9,3/10
  • Ülke
    ABD, Kanada
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    27 Temmuz 1997

IMDb ID tt0118480

Stargate SG-1 (1997)

Amerikan Hava Kuvvetleri komutasında, SGC (Yıldız Geçidi Programı) adı altında ekipler oluşturalarak bilinmeyen gezegenlere yolculuklar yapılmaya başlanır. Ziyaret edilen gezegenlerde yaşayan halklar ile yakın ilişkiler kurululur. Goa’uld’lara karşı üstünlük sağlanabilecek her türlü bilgi ve teknolojik silahların bulunması da SGC ekiplerinin görevleri arasındadır. Geçidin tüm işlevselliğini sürdürmesi büyük tehlikeleri beraberinde getirir. Bilinmeyen dünyalara yapılan yolculuklarda virüsler, hiç bilinmeyen genetik hastalıklar, elbette ki tehlike arz eden değişik formda uzaylı yaratıklar da ekiplerin başına musallat olur. (22dakika)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
namunsan
How Not to Live Your Life
  8.4/10
  8,7/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    27 Eylül 2007

IMDb ID tt1270367

How Not to Live Your Life (2007)

Don, hayatını düzene sokmaya çalışan sinir hastası bir gençtir fakat hasta olması sebebiyle sahip olduğu kötü içgüdüleri ona hiç yardımcı olmamaktadır. En büyük düşmanı sürekli meşgul olan beynidir. Ona sürekli yapmadığı ve söylemediği şeyleri düşündürür. Don'un büyükannesinin ölmesiyle başına kalan borçlar, yaşamını dahada ilginç bir hale getirir.
Last update:

İngiliz mizahını severlerin kaçırmaması gerek. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ercu.tr

KeyArt-APB.JPG

A.P.B. 

Yeni başlayan farklı bir polisiye macera dizisi çok izleyici toplayacak bence. 

APB
  7.0/10
  7,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    43 dk
  • Vizyon Trh
    30 Ağustos 2017

IMDb ID tt5542294

APB (2016)

Gerçek olaylardan ilham alınan dizi, Chicago Polis Departmanı'nda yaşanan bir yolsuzluğu konu ediniyor. Sevgilisinin öldürülmesinden sorumlu tutulan teknoloji milyarderi Gideon Reeves (Justin Kirk) cinayet dosyasını kapatmak için milyonlarca dolar ortaya koyarak 13. bölgedeki bir karakolu satın alır ve kendine özel bir polis gücü oluşturur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rainbowdivx

Prison break sonrası sizi en çok heyecanlandıran dizi hangisi/hangileridir.Tavsiye dizi rica ediyorum?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better

Sci-fi ve uzayda geçen film hayranları, Dark Matter'i de mutlaka izleyin, yüksek tempolu güzel bir bilim kurgu.

Dark Matter
  7.5/10
  6,8/10
  • Ülke
    Kanada
  • Tür
    Macera, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    12 Haziran 2015

IMDb ID tt4159076

Dark Matter (2015)

Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Dark Matter, enkaz halindeki uzay gemisinde hafızasını kaybetmiş halde uyanan ve neden orada olduğuna dair hiçbir fikri olmadan bu sırrı çözmeye çalışan altı kişilik bir mürettebatın hikayesini anlatır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ahmet9062
Man Seeking Woman
  7.7/10
  8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Fantastik, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    21 dk
  • Vizyon Trh
    21 Eylül 2016

IMDb ID tt4189492

Man Seeking Woman (2015)

Uzun süreli bir ilişkiden yeni çıkmış olan Josh Greenberg, kimi zaman çevresindekilerin yardımıyla kimi zaman da kendi çabasıyla yeni kadınlarla tanışıp tekrar bir ilişkiye başlama çabasındadır. Ancak diziyi farklı kılan şey Josh’un bu süreçte yaşadıklarını çok farklı bir bakış açısıyla anlatmasıdır.
Last update:

Family Guy'ın animasyon olmayan hali gibi. Çok farklı ve komik bir film. Ya çok seversin ya nefret edersin. Ben çok sevdim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
gokhanyildiz
rainbowdivx, 19.02.2017 - 11:28 tarihinde yazdı:

Prison break sonrası sizi en çok heyecanlandıran dizi hangisi/hangileridir.Tavsiye dizi rica ediyorum?

Valla bendeki boslugu doldurdu. Tavsiye ederim.

Shooter
  7.6/10
  5,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    18 Kasım 2016

IMDb ID tt4181172

Shooter (2016)

Vietnam Savaşı'nda keskin nişancı olarak görev almış Bob Lee Swagger/Bob 'the Nailer' (Ryan Phillippe) etrafında döner. (Bu karakter gerçek hayatta ABD Deniz Piyadeleri'nde sniper olarak görev almış, Vietnam Savaşı'nda uzun mesafede yaptığı atışlarla ün yaparak efsane olmuş Carlos Hathcock'u yansıtmaktadır.) Geçmişini geride bırakmak isteyen Bob uzun süredir küçük bir kasabada inzivaya çekilmiştir. Ondan son bir görev için işine geri dönmesi istenmektedir. Ancak bu yeni görevinde ABD Başkanı'na yönelik bir suikast komplosu tuzağına düştüğünü farketmesi uzun sürmez. Onun amacı artık bu sır perdesini aralamak ve başkanı her türlü suikast girişimine karşı korumaktır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rainbowdivx
gokhanyildiz, 21.02.2017 - 16:31 tarihinde yazdı:

Valla bendeki boslugu doldurdu. Tavsiye ederim.

http://www.imdb.com/title/tt4181172/

Teşekkür ederim dostum.En kısa sürede başlayacağım.Umarım ilaç gibi gelir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age

Arkadaşlar böyle ilk bölümden saracak, alıp götürecek pek bilinmeyen dizilerden arıyorum. Var mıdır tavsiyesi olan?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DarkCrystal
darkness_age, 25.02.2017 - 20:37 tarihinde yazdı:

Arkadaşlar böyle ilk bölümden saracak, alıp götürecek pek bilinmeyen dizilerden arıyorum. Var mıdır tavsiyesi olan?

The Five
  7.7/10
  0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    12 Haziran 2016

IMDb ID tt4370528

The Five (2016)

Bir grup arkadaşın geçmişte yaşadıkları bir trajedinin sonuçlarıyla baş edişini izleyeceğiz. Aralarından bir tanesinin küçük kardeşine bakıcılık yaparlarken çocuk kaybolur ve bir daha haber alınamaz. Yıllar sonra kayıp çocuğun DNA’sı bir cinayet mahalinde ortaya çıktığında hepsi geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Secrets and Lies
  7.7/10
  0/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    43 dk
  • Vizyon Trh
    1 Mart 2015

IMDb ID tt3516878

Secrets and Lies (2015)

Ben Garner komşusunun genç çocuğunun cesedini ormanda bulduğunda, merhametli insandan cinayet şüphelisine dönmenin eşiğine gelir. Dedektif Andrea Cornell gerçeği ararken, kasabanın sırları ve yalanları gün yüzüne çıkar ve herkes şüpheli konumundadır.(22dakika)

Damages
  8.1/10
  7,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    24 Temmuz 2007

IMDb ID tt0914387

Damages (2007)

Kazanmak için her yolun denendiği bir dava... Ardı arkası kesilmeyen komplolar, satranç ustalarına taş çıkartacak hamleler... Bir cinayetin gizemiyle büyük bir davanın süreçlerinin iç içe geçtiği çarpıcı bir hukuk gerilimi.
Last update:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age

@DarkCrystal çok teşekkür ederim dostum.

Polisiye ve drama tarzı dışında var mıdır. Çok şey istiyorum ama :fool: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DarkCrystal
darkness_age, 25.02.2017 - 20:45 tarihinde yazdı:

@DarkCrystal çok teşekkür ederim dostum.

Polisiye ve drama tarzı dışında var mıdır. Çok şey istiyorum ama :fool: 

Belki şunlar olabilir:

Into the Badlands
  8.1/10
  8,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    15 Kasım 2015

IMDb ID tt3865236

Into the Badlands (2015)

Derebeyler tarafından yönetilen bir ülkede, güçlü bir savaşçı ile genç bir adamın maceralı yolculuğunu anlatan Into the Badlands, dövüş sporlarından hoşlananların ilgisini çekecek türden. Dizinin başrollerinde Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady gibi isimler yer alıyor.

3%
  7.6/10
  8/10
  • Ülke
    Brezilya
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
    Portekizce
  • Süre
    49 dk
  • Vizyon Trh
    25 Kasım 2016

IMDb ID tt4922804

3% (2016)

Kıyamet sonrası hikayede ikiye ayrılmış bir Dünya var karşımızda. Biri ilerlemiş öteki ise yıkılmış. “İyi taraf”a geçme şansını anca hayatınızda 1 kere yakalayabiliyorsunuz. Üstelik bu da adil olmaktan ziyade acımasız bir süreç olabiliyor ve adayların sadece %3’ü başarıya ulaşıyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age

Into the badlands ile başlıyorum o zaman. 

Eyvallah dostum 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sokullu

1. sezonda olan kaliteli komedi dizisi önerisi alabilir miyim? (tercihen fx,hbo gibi kanalların)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
manabuokawa
Chicago Justice
  7.0/10
  0/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    1 Mart 2017

IMDb ID tt5640060

Chicago Justice (2017)

Chicago P.D.’nin spin-off’u olarak Dick Wolf tarafından hazırlanan dizi, savcılığın Chicago’da yaşanan suçları ve adaletsizlikleri araştırmasını konu alıyor.

Baktım baktım nereye yazacağımı bulamadım :) bir çevirmen arkadaşımız şu güzel diziye bir el atsa keşke :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DaMieN
Fortitude
  7.4/10
  9/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Dram, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    29 Ocak 2015

IMDb ID tt3498622

Fortitude (2015)

Fortitude dünyada başka benzeri olmayan bir yerdir. Kuzey Kutup Bölgesi'nin fırsatları, zenginliği ve keşfi vaadi ile geleceği parlak, kutup doğasının vahşi güzelliğiyle kuşatılmış ve dünyadaki en güvenli kasabalardan biri olan Fortitude'da hiçbir şiddet suçu işlenmemişti. Ta ki şimdiye kadar. (Nehirin~)

İlk sezonu büyük keyifle izlemiştim. İkinci sezon için Nehirin'e twitterdan ulaştım ama mümkün değil demişti. Bir umut yine bekliyoruz :$

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn
A Series of Unfortunate Events
  7.9/10
  6,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Macera, Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    50 dk
  • Vizyon Trh
    13 Ocak 2017

IMDb ID tt4834206

A Series of Unfortunate Events (2017)

Gizemli bir yangın Baudelaire ailesinin evini kül ettiğinde üç kardeş aynı zamanda ailesini de kaybeder. Bunun üzerine ilk bölümle birlikte kardeşler barınabilmeleri için Kont Olaf’ın yanına yerleştiriliyorlar. Kont Olaf, çok zengin bir servete konan kardeşlerin servetini ele geçirmek için kararlı bir şekilde harakete geçerken, kardeşler de ailelerinin gizli geçmişleri öğrenmek üzere araştırma yapmak durumunda kalıyorlar.

Kesinlikle tavsiye ediyorum. Anlatimi, isleyisi ve dönem harika.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
qwert

Merhaba arkadaşlar. Şöyle Person of Interest, Fringe tadında bir bilimkurgu dizisi birde House, Mentalist tadında da komedi dram dizisi önerebilirmisiniz?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Serciey
NumLock, 13.02.2017 - 00:23 tarihinde yazdı:

The X-Files, izlenmesi gereken efsane diziler arasında. Bölüm sayısı çok ama başlayınca sürekli izlemek istiyorsunuz.

Katılıyorum. Yıllaaar sonra gelen 10 sezon ve Mulder'ın olmadığı sezonlar hariç hepsi güzeldi.

Benim önerilerim; Harper's Island, Haven, Grimm, Salem, How to get Away with Murder,   Nightmares And Dreamscapes, Masters of Horror, Monk

tarihinde Serciey tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.