Jump to content
kizancik

Dizi Tavsiyeleri

Tavsiye Edilen İletiler

Jackass    0
Jackass
Six Feet Under
  8.7/10
  7,1/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    55 dk
  • Vizyon Trh
    3 Haziran 2001

IMDb ID tt0248654

Six Feet Under (2001)

Cenaze evi işleten bir ailenin, babalarının ölümüyle birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yeniden tanıyışlarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilişkilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah hikayesi.(beyazperde)
Son güncelleme

Ölmeden önce izlenmsi gereken yapımlardan.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN    52
MustafaALKAN

İzle izlettir. Yoğun bilim & bilgi içerir. Bilimle alakalı belgesel.. daha iyisi gelene kadar şimdilik en iyisi

Cosmos: A Spacetime Odyssey
  9.3/10
  7,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    557 dk
  • Vizyon Trh
    9 Mart 2014

IMDb ID tt2395695

Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014)

Günümüz teknolojisinin çok üzerinde bir uzay gemisi düşünün. Hadi diyelim adı da “Hayalgücü Gemisi” olsun. Bu uzay gemisi en küçük atomun içine yolculuk yapabilecek kadar küçülebilen, bilinen evrenin tek kare fotoğrafını yakalayacak kadar büyüsün. Evrenin oluştuğu zamandan yok olacağı zamana kadar yolculuk yapabileceğiniz kadar yakıtınız da olsa, bilimi keşfetmek adına nerelere gider, kimlerle tanışırdınız? İşte bunun cevabını arıyor Cosmos.
  • Yönetmen
    Brannon Braga ((13 episodes, 2014)) Ann Druyan ((13 episodes, 2014)) Bill Pope ((8 episodes, 2014)) Kevin Dart ((1 episode, 2014))
  • Senarist
  • Oyuncu
    Neil deGrasse Tyson (Himself - Host 13 episodes, 2014), Stoney Emshwiller (George Tilton 2 episodes, 2014), Piotr Michael (Edmund Muskie 2 episodes, 2014), André Sogliuzzo (Christopher Wren, Weichelberger 2 episodes, 2014), Phil LaMarr (1 episode, 2014), Seth MacFarlane (Giordano Bruno 1 episode, 2014), John Steven Rocha (Bellaramine 1 episode, 2014), Alfred Molina (Ibn Al-Hazen 1 episode, 2014), Paul Telfer (Angry Scholar #2 1 episode, 2014), Kenn Ashe (Paleolithic Caveman 1 episode, 2014), Michael Chochol (Jan Oort 1 episode, 2014)
  • Ödül
    0 Oskar kazandı. Başka 16 ödül daha aldı ve 22 kez aday gösterildi.
    Başka Ödüller: Outstanding Original Main Title Theme Music / Outstanding Writing for Nonfiction Programming / Outstanding Sound Editing for Nonfiction Programming (Single or Multi-Camera) / Outstanding Music Composition for a Series (Original Dramatic Score) / Best Animated Special Production / Best Reality Series / Best Reality Host / Reality Program / Best Original Score - TV Show/Digital Streaming Series / Best Non-Fiction Program Fuzzy Door Productions Cosmos Studios National Geographic Channel Fox Broadcasting Company
Son güncelleme

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn    36
trhn
Fringe
  8.4/10
  8,5/10
  • Ülke
    ABD, Kanada
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    46 dk
  • Vizyon Trh
    9 Eylül 2008

IMDb ID tt1119644

Fringe (2008)

Hamburg-Boston seferini yapan 627 no'lu uçak, tüm yolcuları ve mürettebatı bir çeşit kimyasal saldırıya maruz kalmış halde, Boston Logan Havalimanı'na iniş yapar. Bu akıl almaz olayı araştırması içinse FBI Özel Ajanı Olivia Dunham ve John Scott görevlendirilir. Fakat Scott'un bir patlama sonrası komaya girmesi, aynı zamanda sevgilisi olan Dunham'ı harekete geçirir. Bir zamanlar hükümetin gizli deneyleri için çalıştıktan sonra, 17 yıl boyunca bir akıl hastanesine kapıtılan Walter Bishop'a ulaşan Dunham, yıllar önce üstü örtülen bir dizi doğaüstü ve paranormal deneyin de yeniden canlanmasına aracı olacaktır. Bu sayede geleneksel bilimin açıklayamadığı vakaları incelemek üzere, İç Güvenlik Teşkilatı'nın üst düzey ajanlarından Phillip Broyles'ın yetkisi dahilinde FBI'a bağlı Fringe ekibi kurulmuş olur. İnandığı bilimsel değerlerin daha ötesini görmeye başlayan Dunham sayesinde biz de, gerçek yaşamlarında hiç kimsenin kendi kimliği ile hareket etmediğini keşfederiz...
Son güncelleme

Bilen bilir bilmeyen hic düsünmesin baslasin ;)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pitiko    369
pitiko
The Path
  7.4/10
  7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    30 Mart 2016

IMDb ID tt4789576

The Path (2016)

Modern hayatın getirdiği zorluklardan ve acılardan sıkılan bir toplum kendilerine yeniden mutluluğu ve huzuru getirecek bir yol aramaktadır. Dr. Stephen Meyer’ın bu küçük topluluğa ulaşarak yeni bir inanç, dinden bahsetmesi kendilerine yeni bir hayat isteyen insanlar tarafından kolayca kabul edilmesine neden olacaktır. Kısa sürede topluluğun genişlemesi ve daha çok insanın bu yeni dine inanması hızlı bir şekilde yayılmasına neden olacaktır. Ancak federal bir ajanın Dr. Stephen’ı araştırmaya başlamasıyla ortaya çıkan cinayetler, suçlar, gizemli olaylar bu dinin gözüktüğü kadar masum olmadığını ortaya çıkartır.
Son güncelleme

İzleyen var mı? Yaz için kenara atmayı düşünüyorum da...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sarıkanarya    3
Sarıkanarya
Harper's Island
  7.5/10
  6,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Korku, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    40 dk
  • Vizyon Trh
    9 Nisan 2009

IMDb ID tt1232320

Harper's Island (2009)

Bir grup aile ve arkadaş, hem tatil amaçlı, hem de arkadaşları Henry Dunn ve Trish Wellington'un düğününe katılmak için bir araya gelir ve bir adaya yol alırlar. Bu ada Henry ve Abby'nin doğdukları, çocukluklarını geçirdikleri adadır. Başlarda herşey yolunda giderken bir anda tatilleri kabusa dönüşür. Misafirlerin, adanın daha önce çözümlenememiş cinayetlere konu olduğundan haberleri yoktur. Adada ki katil tek tek misafirleri öldürmeye başlayınca düğünleri kabusa döner. Dizinin her bölümünde bir veya birden çok karakter sırayla ölmekte, dizinin son bölümünde de bütün sırlar açığa çıkmaktadır.
Son güncelleme

Bu da benim önerim gerilim severlere.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys

Dostlar güzel bir komedi dizisi aramaktayım.en son westworldu  izledim kafam yoruldu.

şöyle izlemesi rahat komik bir dizi arıyorum.

HIMYM, TBBT, coupmling, shameless, broklyn nine nine,black books izlediğim sevdiğim diziler.

Varsa ingiltere komedi tarzında dizi öneriniz alabilirmiyim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
puan    137
@dracarys önerilerim Blue Mountain State ve Man Seeking Woman.

İlla İngiliz dizisi olsun derseniz The IT Crowd'u deneyebilirsiniz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dracarys    13
dracarys
puan, 40 dakika önce tarihinde yazdı:

@dracarys önerilerim Blue Mountain State ve Man Seeking Woman.

İlla İngiliz dizisi olsun derseniz The IT Crowd'u deneyebilirsiniz.

Teşekkürler The it yi izlemiştim yazmamışım.

Blue mountaini listeye aldım.Tekrar teşekkürler.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça
dracarys, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Dostlar güzel bir komedi dizisi aramaktayım.en son westworldu  izledim kafam yoruldu.

şöyle izlemesi rahat komik bir dizi arıyorum.

HIMYM, TBBT, coupmling, shameless, broklyn nine nine,black books izlediğim sevdiğim diziler.

Varsa ingiltere komedi tarzında dizi öneriniz alabilirmiyim.

İngiliz dizileri;  Spaced, How Not to Live Your Life

Amerikan dizileri; Married with Children, The Office (US), Wilfred, Modern Family, Friends, Episodes,  The Last Man on Earth

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo    265
rabiadelpueblo

@dracarys Ben de biraz farklı komedi dizilerinden örnek vereyim; Wilfred (US), Man Seeking Woman, The Office (US), Parks and Recreation ve gönlümün efendisi Friends.

Ayrıca Blue Mountain State dizisini eşekherif çevirisi ile izlemek de çok güzel olur.

Not: Bu arada tavsiye ettiğim bütün diziler final yapmıştır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
srtsnl    170
srtsnl
Coupling
  8.6/10
  9,2/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    12 Mayıs 2000

IMDb ID tt0237123

Coupling (2000)

Coupling dizisi, bir arkadaş grubu arasında ki komik olayları anlatıyor. Konu anlatımı daha çok cinsellik üzerine olan dizi, bu konu üzerinden oldukça absürd bir komedi anlatım tarzıyla seyirciyi kırıp geçiriyor. Saf, utangaç yapısıyla ve komik tavırlarıyla Jeff dizinin en komik karakterlerinden biri. Kadın düşkünü ve cinsel organıyla ünlü Patrick ise takıntılı Sally ile çıkmaya başlayınca kendine dur demek zorunda kalıyor. Mütevazi tavırlı olan Steve ise, aşırı konuşan Jane'den zorda olsa ayrılarak hassas yapılı Susan ile çıkmaya başlıyor.
Son güncelleme

İzlemediyseniz tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-
Seinfeld
  8.9/10
  9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    5 Temmuz 1989

IMDb ID tt0098904

Seinfeld (1989)

JERRY SEINFELD VE ÜÇ ARKADAŞININ GÜNDELİK HAYATI, MİLYONLARCA İZLEYİCİ İÇİN BENZERSİZ BİR SITCOM’A DÖNÜŞTÜ. ANA KARAKTER KADAR, YAN KARAKTERLER DE TV DÜNYASININ MİTLERİ ARASINA DAHİL OLDU. Dokuz sezon boyunca yayınlanan toplam 169 bölümde televizyon tarihinin en çarpıcı devrimlerinden birini gerçekleştirdi Seinfeld. Yayınlandığı ülkelerde televizyonların en sevilen komedisi olmayı başaran Seinfeld, aynı kentte yaşayan dört arkadaşın gündelik hayatından kesitler sunuyor ve son derece basit fikirlerden ilginç açılımlara uzanıyor. Ana karakter Jerry Seinfeld kadar yan karakterler de dikkat çekici. Hemen her konuda kararsız biri olan Elaine, bitmeyen kompleksleriyle herkesi bıktıran George Costanza ve tuhaf karizması, parlak fikirleriyle Cosmo Kramer! Kumsalda uyuyor gibi hissedebilmek için, kumla doldurulmuş yatakta uyumak fikri Cosmo Kramer’in dehasına sadece küçük bir örnek.
Son güncelleme

Biraz iddialı olacak ama bunu izlemeyen kimse lütfen komedi dizisi izledim demesin. HIMYM, Friends, TBBT bunun yanında hava cıva.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth
Twin Peaks
  8.8/10
  9,1/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, Icelandic, Afrikaans, Norwegian
  • Süre
    47 dk
  • Vizyon Trh
    Eylül 1989

IMDb ID tt0098936

Twin Peaks (1990)

David Lynch'ten televizyon dizilerine yeni bir soluk getiren dizi. Küçük bir kasabada Laura Palmer isimli genç bir kız öldürülür. Kendi halinde, sessiz sakin bir yerleşim yeri gibi görünen bu kasaba aslında hiç de göründüğü gibi değildir. FBI Ajanı Dale Cooper cinayeti araştırmak üzere, kasabaya gönderilir..
Son güncelleme

Başlayıp başlamamakta arasında kaldım... Siz ne dersiniz ???

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rainbowdivx    1
rainbowdivx

Malumunuz Prison Break nihayetleniyor.Bu tarz kaçışlı,enteresan ,gizemli,hop oturup hop kaldıracak yaz dizi önerilerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
metinhasal    7
metinhasal

Listemi temizledim, yeni diziye ihtiyacım var. Böyle alıp götürecek, fazla yormadan-sıkmadan seyir zevki yüksek kaliteli bir şey arıyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper    251
ssniper
Haven
  7.6/10
  5,8/10
  • Ülke
    Kanada, ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Fantastik, Korku, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    9 Temmuz 2010

IMDb ID tt1519931

Haven (2010)

Bir FBI ajanı olan Audrey Parker, gayet normal görünen bir olayı aydınlatmak için Haven isimli kasabaya gelir. Tam da o esnada kasabada olan garip olaylar Audrey’nin ilgisini çekmeye başlar ve kasaba halkının bir bölümünün doğaüstü etkileri olduğunu anlar. Tüm bu olanlardan sonra Audrey, kasabanın gazetesinin eski bir baskısında tıpatıp kendisine benzeyen birini görür ve bu kişinin öz annesi olduğunu düşünür.(22dakika)
Son güncelleme

5  sezon (son sezon 2 parça, yani 6 sezon sayılır)

Çıtır çerez iyi gider. Benden 8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaT    44
KaT
Weeds
  8.0/10
  8,4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca
  • Süre
    28 dk
  • Vizyon Trh
    7 Ağustos 2005

IMDb ID tt0439100

Weeds (2005)

Los Angeles’ın muntazam (aynı zamanda uydurmasyon) banliyölerinden biri olan Argestic’te eşi ve 2 çocuğuyla mutlu mesut yaşarken eşini kalp krizi sonucu kaybeden Nancy Botwin’in yeni hayatına adaptasyon sürecini izliyoruz. Tabii Nancy için yas dönemi biraz daha sıradışı ilerliyor ve evini, ailesini geçindirebilmek için uyuşturucu işine dahil olmuş buluyor kendisini. Belediye başkanının da gizli bir ot-sever çıkmasıyla birlikte, onun da yardımıyla, eşinin eski bağlantıları ve kendisinin de güzelliğiyle kısa sürede geliştiriyor hem kendisini hem de işlerini. Tabii bu süreçte bir dolu sorunla/sorunluyla da uğraşmak zorunda kalıyor. Nancy kendi yolunda düşe kalka ilerlerken yaşadıklarıyla kah güldürüyor kah hüzünlendiriyor izleyenleri.
Son güncelleme

Alıp götürür, yormaz sıkmaz. :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eozen81    22
eozen81

Geç keşfettim, Simpsons falan seven bir adam da değilimdir ama bu dizi muhteşem. :good: Yaratıcılık ve hayal gücü almış başını gitmiş.

10/10

Rick and Morty
  9.3/10
  8,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Animasyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    23 dk
  • Vizyon Trh
    2 Aralık 2013

IMDb ID tt2861424

Rick and Morty (2013)

Rick, akli dengesi çokta yerinde olmayan, alkolik, yaşlı bir adamdır. Ama bilim konusunda müthiş bilgili ve yeteneklidir. Rick, artık yaşlandığı için kalan vaktini ailesiyle geçirmeye karar verir ve ailesiyle iletişime geçer. Bu, 14 yaşında ki torunu Morty için inanılmaz maceraların başlangıcıdır. Rick ve torunu Morty arasında güçlü bir bağ oluşur ve dede torun, uzay ve evrenler arasında akılalmaz maceralara doğru yol alırlar.(Not:Rick and Morty, Amerika Adult Swim Network'ünde yayınlanan yetişkinler için bir animasyon serisidir.)
Son güncelleme

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dino22    55
dino22

Kore dizileri için tavsiye başlığı var mı bilmiyorum. Sanırım onu da buradan yapabiliriz. Signal ve Goblin'i çok beğendiğimizi belirterek tavsiye istesem hangi dizileri önerirsiniz? W - Two Worlds ve Voice dizilerini de izledik ama diğerleri kadar keyif almadık. W biraz daha genç kesime hitap ediyor gibiydi ama beğenmedik de diyemiyorum. Voice iyi bir diziydi ama eksikleri vardı. Bir tatminsizlik yarattı ama tam olarak neydi bu bilmiyorum.

Tek sezonluk diziler önceliklidir.

Olağanüstü öğeler barındırabilir.

Karakterler arası tatlı laf kavgalarının olduğu dizileri seviyoruz. Örneğin House MD ve Goblin bu bakımdan eğlendirici yönü de olan dizilerdi.

Çok gençlere hitap etmesin lütfen.

Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Merhabalar arkadaşlar. İş güç dolayısıyla dizilere ayırabildiğim vakit tamamen yok oldu desem yeri var. Senelerdir takip ettiğim bir çok yapımı bile istemeden de olsa listemden çıkarmak zorunda kaldım, çünkü gerçekten vakit bulamıyorum ve biriken sezonlar canımı sıkmaya başladı. Şimdi size sorum şu olacak, son birkaç senede çıkmış ve 'özgün' olarak nitelenecek yapım arıyorum. Yani bakın mesela House of Cards, Breaking Bad gibi diziler mükemmel diziler, benim için de çok çok başarılılar ama aradığım daha farklı. Biraz daha net tarif etmem gerekirse örneklerle pekiştireyim işi. Yakın dönemde izlediğim American Gods en güzel örnek sanırım bu duruma. Tür olarak bu türde sürüyle yapım var ama American Gods içerik olarak hiç izlemediğim tarzda bir şeydi, hikayesi çok güzeldi. Tabii iyi bir prodüksiyonla da birleşince ortaya güzel iş çıkmış. Yine bu aradığım 'özgünlük' dahilinde konuşacak olursam Westworld, Stranger Things gibi diziler de buna dahil. Bulabildiğim boş vakitte kesinlikle beni sıkmadan izletecek, ilginç ama çöp de olmayan yapım arıyorum. Öneriniz var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk