kizancik

Dizi Tavsiyeleri

Tavsiye Edilen İletiler

DaMieN
dino22, 18.07.2017 - 02:31 tarihinde yazdı:

Kore dizileri için tavsiye başlığı var mı bilmiyorum. Sanırım onu da buradan yapabiliriz. Signal ve Goblin'i çok beğendiğimizi belirterek tavsiye istesem hangi dizileri önerirsiniz? W - Two Worlds ve Voice dizilerini de izledik ama diğerleri kadar keyif almadık. W biraz daha genç kesime hitap ediyor gibiydi ama beğenmedik de diyemiyorum. Voice iyi bir diziydi ama eksikleri vardı. Bir tatminsizlik yarattı ama tam olarak neydi bu bilmiyorum.

Tek sezonluk diziler önceliklidir.

Olağanüstü öğeler barındırabilir.

Karakterler arası tatlı laf kavgalarının olduğu dizileri seviyoruz. Örneğin House MD ve Goblin bu bakımdan eğlendirici yönü de olan dizilerdi.

Çok gençlere hitap etmesin lütfen.

Şimdiden teşekkürler.

Son dönenim en kaliteli işlerinde birisi olan Secret Forest'ı öneririm izlemediyseniz eğer. Fantastik öğeler içermiyor fakat son derece başarılı bir iş olmuş. Keyifle izledim. 

Bimilui Soop
  8.7/10
  9,5/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    Korece
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    2017

IMDb ID tt6461346

Bimilui Soop (2017)

Hwang Shi-Mok (Cho Seung-Woo) çocukken beyin ameliyatı geçirdiği için duygusuz biri olmuştur. Duygusuz, akılcı, soğuk ve yalnız bir savcı olarak hayatını devam ettirmektedir. Ayrıca savcılıkta adı yolsuzluğa karışmayan tek savcıdır. Bir gün önüne bir cinayet davası gelir. Olay yerinde polis teğmen Han Yeo-Jin'le (Bae Doo-Na) ile tanışır. Savcılıktaki yolsuzlukları ortadan kaldırmak ve seri cinayet davasını çözmek için birlikte çalışırlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dino22

Teşekkürler @DaMieN çok beğendik bunu da. :fl: Yeni tavsiyelere açığım. :28:

tarihinde dino22 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DaMieN
dino22, 5 sa önce tarihinde yazdı:

Teşekkürler @DaMieN çok beğendik bunu da. :fl: Yeni tavsiyelere açığım. :28:

Romantik - komedileri seviyor ve bunu izlemediyseniz eğer şiddetle tavsiye. Bana göre mükemmeldi.

A Gentleman's Dignity
  8.2/10
  0/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Komedi, Dram, Romantik
  • Dil
    Korece
  • Süre
    65 dk
  • Vizyon Trh
    26 Mayıs 2012

IMDb ID tt2362760

A Gentleman's Dignity (2012)

Last update:

Fantastik öğeler barındıran ve bana göre kaliteli bir yapım olan

Neoui Moksoriga Deulryeo
  8.3/10
  0/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Komedi, Dram, Fantastik
  • Dil
    Korece
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    5 Haziran 2013

IMDb ID tt3141190

Neoui Moksoriga Deulryeo (2013)

Jang Hye Sung (Lee Bo Young) cesur, küstah, vurdumduymaz ve komik bir kadın avukattır. Huysuz ağzı, pek de görgüsü olmayan sivri diliyle, zorlu işlere hevesli biridir. Cha Kwan Woo (Yoon Sang Hyun) ciddi, tutkulu ve maço olan bir devlet avukatı ve eski bir polis memurudur. Bu arada Park Soo Ha (Lee Jong Suk) ise insanların düşüncelerini duyma gücü olan 19 yaşında bir gençtir. Kimsenin istemediği, suçsuz bulunma şansının %1 olduğu durumları birlikte çözmek için bir takım olacaklardır.

Karakterlerin arasında didişmelerin yer aldığı ve mükemmel olmasa da iyi bir yapım olan

Incarnation of Money
  7.8/10
  0/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Komedi, Dram, Gizem
  • Dil
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    2 Şubat 2013

IMDb ID tt3528388

Incarnation of Money (2013)

Last update:

Kaliteli senaryosu (Signal'in senaristi Eun-hee Kim) dozunda aksiyonu ile kaliteli bir yapım olan

Yooryung
  8.2/10
  0/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Gizem
  • Dil
    Korece
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    30 Mayıs 2012

IMDb ID tt2398172

Yooryung (2012)

Kim Woo-Hyun (So Ji Sub) üst düzey bir polis memurunun tek oğludur. Woo-Hyun polis akademisine birinci sırada girer ve birinci sırada akademiden mezun olur. Bir dedektif olarak, o da siber soruşturma departmanına katılır. Kim Woo Hyun işkolik ve güçlü bir liderdir. Kim Woo Hyun'a karşı birde 'Ki Young' adlı bir karakter vardır. Woo-Hyun sonra siber dünya içinde olanların sakladıkları sırları ortaya çıkarmak için çalışır.

Yine karakterler arasındaki tatlı didişmeleriyle beni çok güldüren ve çok severek izlediğim 

History of the Salaryman
  7.6/10
  0/10
  • Ülke
    Güney Kore
  • Tür
    Dram
  • Dil
    Korece
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    2012

IMDb ID tt2509300

History of the Salaryman (2012)

Salaryman Cho Han Ji'de Salaryman'nın yargılandığı ve sıkıntı çektiği günlerdeki alçakgönüllü başarısı anlatılıyor. Bu drama da Salaryman'nın yalnızlık ve mücadelelerinde yaşadığı hüznü, umutları ve başarıları canlandırılıcak.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kerem
Entourage
  8.5/10
  8,3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    28 dk
  • Vizyon Trh
    6 Ocak 2007

IMDb ID tt0387199

Entourage (2004)

Vince Chase (Adrian Grenier), genç, seksi ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanan bir stardır. Yakın arkadaşları Eric ve Turtle ve üvey kardeşi Johnny, Vince'i Hollywood'un dikenli yollarında yalnız bırakmamaya kararlıdır. Bu eğlenceli dörtlü çıkar ilişkileri, paparaziler, para ve şöhretle bezeli iniş ve çıkışlara beraber göğüs gererler... Aktör Mark Walhberg'ün yapımcılığında çekilen dizi Hollywood'un ünlü simalarının hayatlarından da ilham alıyor.(beyazperde)

Güzel bi arkadaşlık ve iyi vakit geçirten bir dizidir. Tavsiye ederim.

Tabiki komedi olarak Friends'i izlemeyen de çok şey kaybeder.

tarihinde kerem tarafından düzenlendi
anlam bozukluğu

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rainbowdivx

Prison break tadında bir dizi tavsiyesi rica ediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan
rainbowdivx, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Prison break tadında bir dizi tavsiyesi rica ediyorum.

Yazarlarının "Breakout kings" diye bir hapishaneden kaçmalı dizisi vardı. İzlemediyseniz bakın derim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel

Hepsini birden izlemeyip, her bölüm ardından bir şeyler okutacak bulmaca gibi diziler arıyorum. Twin Peaks, Westworld, Carnivale ilk aklıma gelenler.  Mr. Robot değil ama. 

Stranger Things öyle galiba. Yine Dark'ı da çok duyuyorum.

tarihinde ritel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CoolKat

Stranger Things'in dediğiniz türden olduğunu düşünmüyorum ama Dark, istediğiniz şeylerin hepsini barındırıyor. Bunlar dışında türe ilginiz varsa, her ne kadar bulmaca gibi olmasalar da Mindhunter ve Manhunt: Unabomber (Mindhunter'da seri katillerin hayat hikâyeleri ve geçmişleri ; Unabomber'da Kaczynski'nin manifestosu) da olabilir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo

Toplam 6 bölüm süren ve Michael ShannonMelissa Benoist gibi tanıdık isimlerin yer aldığı bir mini dizi. Kısaca konusu; 1993 yılında ABD’nin Teksas eyaletinde yaşanan, 51 gün süren ve 100’e yakın insanın hayatını kaybettiği Waco Kuşatması’nı anlatıyor. Dizide bazı bölümler dramatikleştirmek için değiştirilmiş gibi görünse de ana hatları ile gerçek olaya bir hayli sadık kalınmış. Ben acayip beğendim ve blogumda yazdım, herkese tavsiye ederim. Hele benim gibi "based on a true story" meraklısı iseniz kesinlikle izlemeniz gerek.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
ritel, 29.01.2018 - 16:37 tarihinde yazdı:

Hepsini birden izlemeyip, her bölüm ardından bir şeyler okutacak bulmaca gibi diziler arıyorum. Twin Peaks, Westworld, Carnivale ilk aklıma gelenler.  Mr. Robot değil ama. 

Kesinlikle Dark bu kategoride. Stranger Things'in öyle olduğunu sanmıyorum. 

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone
ritel, 29.01.2018 - 16:37 tarihinde yazdı:

İzlemediyseniz Dark'la birlikte Legion'u tavsiye edebilirim. İkisi de izlerken kafa yakan, biraz okuma yaptıktan sonra(özellikle subredditlerinde) zevk katsayısı artan yapımlar. Özellikle Legion'u izlerken kaçırdığım detayları okudukça her bölüm subreddit'e koşasım geliyordu.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Depeche06
Bosch
  8.4/10
  7,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    51 dk
  • Vizyon Trh
    14 Aralık 2016

IMDb ID tt3502248

Bosch (2014)

Los Angeles Polis Departmanı cinayet masası dedektifi Harry Bosch, 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Tam bu sıralarda Dedektif Bosch, haksız yere bir seri katili öldürme suçuyla da federal mahkemede yargılanmaya başlar. Bosch çevrenin de katkısıyla hayatının en zorlu dönemlerinden birini yaşamaya başlar..(beyazperde)

İlk iki sezonu ve şimdi üçüncü sezonu. Hepsi çok başarılı. Klasik gibi görünen çok farklı  bir tarzı var. Fazla gündeme gelmesede bence yayında olan diziler içinde ilk 10'da. Dördüncü sezon çevirisini heyecanla bekliyorum.

9/10

tarihinde Depeche06 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
atakan
benim gibi uzun süren film ve dizileri izlemekte zorlanıyorsanız küçük, komik ve sürükleyici bir şeyler arıyorsanız bu kült ingiliz dizisini pas geçmeyin derim. 
Peep Show
  8.6/10
  10/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    25 dk
  • Vizyon Trh
    19 Eylül 2003

IMDb ID tt0387764

Peep Show (2003)

Mark ve Jez yirmili yaşlarını süren oda arkadaşlarıdır. İkisinin de hayatının normal olmaması dışında, Ortak hiçbir özellikleri yoktur. İkili günlük yaşamla mücadele etmeye çalışırken, bazı engeller ve karışıklıklarla karşılaşır.
Last update:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.