Tavsiye Edilen İletiler

hsrht

13 Aralıkta'da 2 günlüğüne Ukrayna'nin Lviv şehrine gidiyorum tur programıyla. Sanırım soğuk oluyor. Giderken palto yeterli olur mu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante

Gitmedim henüz Ukrayna’ya fakat soğuk olabilir dikkat etmek lazım. Gezi için bir yere gidip hastalanmayı kimse istemez:)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alaturka

Mayıs ayının sonunda gittiğimde hava 16 derece civarındaydı. Tatilinizin nasıl geçtiğini paylaşmamışsınız. Umarım vaktiniz olur da yazarsınız.

Benim gezimle ilgili yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.gezginiz.net/?s=lviv

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hsrht

Epey geçti oldu yine de yazayım. Biraz hayal kırıklığı oldu. Öncellikle hava soğuktu.

Hayal kırıklığının nedeni beklentiyle alakalı. Lviv (Ukrayna) benim ikinci yurtdışı tecrübem oldu. Daha önce tur şirketilye otobüs vasıtasıyla Romanya'ya gitmiştim. Ne olur ne olmaz deyip yine aynı tur şirketiyle Lviv'i tercih ettim. Tura gelen diğer 3 kişinin benim gibi gezmeye pek niyetleri yoktu. Dolasıyla kültür turu olamadı. Bununla birlikte Lviv'i araştırırken daha çok gece hayatı karşıma çıktı. Birkaç yer dışında kültür kısmı yoktu. Ayrıca Türkler çok fazla. Yanımda sürekli Türkçe konuşan insanlar vardı.

Bunlara rağmen Lviv'i düzenı çok hoşuma gitti. Sokaklarında yürümek hoşuma gitti.

tarihinde hsrht tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte

Ukrayna sanıldığı gibi homojen bir ülke değildir. Pek çok ülke de homojen değildir aslında. Ukrayna 'da dinyeper nehrinin doğusu aslında Rus dur. Nehrin batısı ise batıya gittikçe kendisini ukrain sayanların topraklarına girmiş olursun. Ruslar bu ukraynalılara hahlı derler. Tekili hahol aslında kafanın tepesinde ki uzun saç tutamının adıdır bu diğer tüm yerler 0 numara traşlıdır. moğollarda fazla ca görülür bu saç traşı tarihte. O bölgede ise kazaklarda tarihte çok görülmüş bir saç şeklidir. Kazak dediklerimin kazakistan kazaklarıyla sim benzerliği dışında alakaları yoktur. 

Ukrayna milliyetçiliğinin merkezi hatta en faşist şehri diye nitelenebilir, lviv dir. Tam bir rus düşmanlığı vardır. İç savaştan önce de böyleydi. Burada Rusça sorduğunuz hiçbir soruya cevap alamazsınız. Ama hepsi rusça bilir. Şimdilerde Rusça sormak dayak nedeni bile olabilir. 

Lviv e 2 kere gittim. Çok güzel bir şehirdir. Biblo gibidir. Daha çok Polonya havası vardır. Onlara da çok benzemeye çalışırlar zaten.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hsrht

@Putte

Evet, Rusya'ya karşı bir nefret söz konusu. Tuvalet kağıtlarına Putin'i koymuşlar.

Şehir güzeldi, binalara epey hayran kaldım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte

Gördüğüm kadarıyla profilimden link alıp ismimi koymuşsunuz. Kolay olması için şöyle yapın buna mention (anma):

@ önce bu işareti koyun. Sonra aradığınız ismi görene kadar yaklaşık 3 karakter yazın ve açılan listede görünce seçin.

@hsrht

gibi.

bunu yaptığınız zaman o kişiye şurada sizden bahsedildi diye bildirim gider. Dolayısyla oraya gelip bakar. Çok pratik bir yoldur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.