Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
    • Mickey

Kitap Kulübü Hakkında.   20-11-2017

Edebiyat Başlığı altındaki tüm konular, Kitap Kulübü'ne taşınmıştır. Kitap Kulübü tüm üyelerimizin kullanımına açık olup, "Kulüpler" sekmesi altından ulaşabilirsiniz. 
ssniper

Kablosuz Yazıcı bağlantısı

Tavsiye Edilen İletiler

ssniper    236
ssniper

Merhaba arkadaşlar.

Kablosuz bağlanma özelliği de olan CANON E3140 yazıcı aldım.

Evimde DSL mevcut. Modemim INCA IM-300NX (Wireless imkanı var). İşletim Sistemim XP Pro SP3.

Her ne kadar kurulum CD'sindeki program Windows 7 ve üzerini desteklediği için kurulmasa da, printeri sürücüyle USB'den tanıtmayı başardım. Çıktı da aldım. Bir sorun yaşamadım. Ancak yer sorunu nedeniyle printer başka odada kurmak zorundayım. Metrelerce kablo çekmemek için kablosuz kullanmak istiyorum. Sanırım orijinal programla ayarları yapılabiliyor ama az önce de belirtiğim gibi bu programı kuramadığım için nasıl yapılıyor bir fikrim yok.

Sormak istediğim sorular:

1. Elimdeki donanım bunun iin yeterli mi?

2. Ayrıca TP-LINK TL-WN72N de mevcut. Buna  ihtiyaç var mı?

3. Bu durumda kurulum mümkün mü?Hangi işlemleri yapmam gerekiyor.

(İnternette aradığım kadarıyla bir dahili ağ kurmak gerekiyormuş, daha sonra da tüm bu sistemi bu ağda toplamak, biraz çırpındım ama netice alamadım. Ayrıca, yazıcının ağ şifresi sanırım seri nosu imiş.)

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sünüyorum.

(NOT: Genel donanım/yazılım konularında hayli bilgili ve tecrübeli sayılırım ama şu ağ konularına gelince basiretim bağlanıyor, kusura bakmayın)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Taner    24
Taner

Donanımınız ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor INCA IM-300NX kullanabilirsiniz. Ben size işin mantığını anlatayım onun üstünden yola çıkarak çözüm arayınız.

Öncelikle Printeriniz ağınızdan bir ip almak zorunda bunu ayarlamanız gerekiyor. (192.168.*.* gibi bir adres) Bu konuda yardımcı olamam çünkü printer elimin altında olması gerekiyor. Ama büyük ihtimal printerin üstündeki ekrandan aldığı ip adresini görebilir veya elle ip verebilirsiniz.

Daha sonra printer ayarlarınızın bağlantı bölümünü açarak yeni bağlantı yolu eklemeniz gerekiyor. Eklerken printerin aldığı ip adresini yazarak gördürmeye çalışacaksınız. (Veya yeni printer ekle seçeneği ile ip adresini göstererek printer yükleyecekseiniz ve usb ile çalıştırdığınız driverleri kullanacaksınız. Driver sorun çıkarma ihtimali var o zaman birşey yapamazsınız. Çıkarmazsa kullanmaya başlayabilirsiniz)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper    236
ssniper
Taner, 6 sa önce tarihinde yazdı:

Öncelikle Printeriniz ağınızdan bir ip almak zorunda bunu ayarlamanız gerekiyor. (192.168.*.* gibi bir adres) Bu konuda yardımcı olamam çünkü printer elimin altında olması gerekiyor. Ama büyük ihtimal printerin üstündeki ekrandan aldığı ip adresini görebilir veya elle ip verebilirsiniz.

İyi  diyorsunuz da o IP'yi nasıl atıyacağımı bilmiyorum ki...

Mini ekranda sadece Wireless aktif olduğu zaman wireless işareti var. Eğer sinyal yakaladıysa yani bağlantı kurulduysa ))) şeklinde bir şekil çıkması gerekiyormuş beni onu göremedim. Yanında minik bir + işareti var bu da kılavuza göre bağlantı kurulmadığını gösteriyormuş.

CD'yle gelen yazılımı da kuramıyorum. Belki onu kurabilsem, o otomatik ayarları yapabilirdi. Şu an çaresizim.

Yeni yazıcı tanıtmada giriş yapıyorum, ağ yazıcısı diyorum, belli bir aşamadan sonra istediği veriler elimi kolumu bağlıyor iptal ediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
levis    1
levis

Bende yeni Hp Officejet pro 6960 almıştım. Şimdi sizin mesajınızı görünce wifi ile nasıl bağlanılıyor acaba diye bir deneme yaptım.  Bağlanmak istediğim notebook ( Win 10 yüklü ) Ayarlar/ Cihazlar kısmından yazıcılar ve tarayıcılar bölümüne girdim.   En tepede "Bir yazıcı ekle" kısmına tıklayarak mevcut yazıcımın listede görünmesini bekledim. Sonra üstüne tıklayarak bağlanmasını bekledim.

Ekranda şifre penceresi çıktığında yazıcının ekranında beliren şifreyi yazdım ve işlem tamamlandı.  Söz konusu notebooka herhangi bir program yada sürücü yüklemesi yapmadım.

Bağlamak istediğiniz diğer bilgisayarınızın işletim sistemini yazmamışsınız. O yüzden kesin bir şey diyemeyeceğim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper    236
ssniper

Arkadaşlar, bu işi çözemez de kablo macburiyetinde kalırsam, en fazla kaç metre USB ara kablo kullanabilirim? Bir yerde satıcı "en fazla 5 metre" dedi. Ama ilmi bir bilgi değildi. Yazıcım yaklaşık 15 metre uzağa kurulacak. 15 metre ara kablo sıkıntı olur mu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk