Jump to content
feraset

Yüksek Memory Kullanımı ve RAM'ler

Tavsiye Edilen İletiler

feraset    7
feraset

Bilgisayarımı alalı 1 sene bile olmadı. Konfigürasyonunu yüksek tutarak satın almıştım. i7 6700 3.4 Ghz

Ancak bir süredir  memory sorunları yaşıyorum, hafıza kullanımı %48'in altına düşmüyor normal kullanımda. Usenet programı kullandığımda açık diğer programlar hata vermeye başlıyor, sebebi de memory kullanımının % 98'lere kadar çıkması

Eğer bilgisayarı restart etmeyip kullanmaya devam edersem Windows 10'da mavi ekran görüyorum ve makina kendini restart ediyor

Sorunun RAM'lerden kaynaklandığını düşünüyorum kendimce

Görev yöneticisinden hafızayı zorlayan uygulamayı görmek mümkün değil, sadece memory yüzdesini gösteriyor o kadar

Ne yapabilirim? Ne önerirsiniz

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset
feraset, 3 dk önce tarihinde yazdı:

tarihinde feraset tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    253
SunGod

Sorun windowstan değilse, saçma sapan hatalar vermeye başlamış PClere ilk önce şunu yapıyorum. Ramların pinlerini silgi veya alkol/kolonya ile temizleyin, bir ihtimal düzelir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    506
DeanJames

Görev yöneticisinde bellek kullanımının ekran görüntüsünü koyabilir misiniz ?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset
DeanJames, 29 dk önce tarihinde yazdı:

Görev yöneticisinde bellek kullanımının ekran görüntüsünü koyabilir misiniz ?

Belli aralıklarla (uygulama çalıştırma aşamalı) bir keps silsilesi hazırladıktan sonra buraya eklerim

Sanırım şöyle bir şey istiyorsunuz Farklıysa belirtin lütfen

https://i.hizliresim.com/rJnPOP.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    506
DeanJames

Processes kısmını kastediyorum. Oradan görebiliriz ne ne kadar ram kullanıyor. Ama şu anki durumsa bu benden daha iyi durumda bellek kullanımınız %25 kadar bir kullanım var. Belirli bir programı açınca mı oluyor sorun ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nukleer    24
nukleer

Hangi Usenet istemcisini kullanıyorsunuz? İndirilen verinin ne sıklılkla diske yazılacağını ayarlayabileceğiniz bir yer mutlaka vardır.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset
nukleer, 12 dk önce tarihinde yazdı:

Hangi Usenet istemcisini kullanıyorsunuz? İndirilen verinin ne sıklılkla diske yazılacağını ayarlayabileceğiniz bir yer mutlaka vardır.

alt.binz kullanıyorum

ancak indirilecek parça sayısının sınırlandırılması ayarını çok aramama rağmen bulamadım

bahsettiğiniz hususu ise hiç bilmiyorum

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset
DeanJames, 20 dk önce tarihinde yazdı:

Processes kısmını kastediyorum. Oradan görebiliriz ne ne kadar ram kullanıyor. Ama şu anki durumsa bu benden daha iyi durumda bellek kullanımınız %25 kadar bir kullanım var. Belirli bir programı açınca mı oluyor sorun ?

Processes kısmında maalesef yüksek kullanımın nereden olduğunu göstermiyor. % 98 iken baktım geçen gün hiçbir programda yüksek kullanım göstermiyordu sadece firefox % 8 gibiydi aklımda kaldığı kadarıyla

orada görsem zaten yakalayacağım bu durum sorunun uygulamalardan kaynaklanmadığını gösteriyor sanki

şu an altbin.z usenet programı son hız indirme yapıyor, bir de hdd'ye kopyalama başlattım yüzde yükseldi, bu saat ilerledikçe artacak bu sabah %70'leri aşınca restart etmek zorunda kaldım

bir önceki keps ile aralarında 15 dakika var:

https://i.hizliresim.com/rJnP4B.jpg

edit: process kısmında anlık olarak altbin.z'nin CPU kullanımı % 8 ile % 20 arasında değişiyor ama bunun hafıza kullanımına etkisi ne kadar olur bilemiyorum 22-23 MB gösteriyor hafıza kısmı yüzde değil

https://i.hizliresim.com/ZOmGoA.jpg

tarihinde feraset tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nukleer    24
nukleer
feraset, 13 dk önce tarihinde yazdı:

alt.binz kullanıyorum

ancak indirilecek parça sayısının sınırlandırılması ayarını çok aramama rağmen bulamadım

bahsettiğiniz hususu ise hiç bilmiyorum

NzbGet'te böyle bir ayar var mesela. Bu şekilde ayarlayınca bellekteki veri 50Mb olunca diske yazıyor ve belleği boşaltıyor.

http://i67.tinypic.com/2ujtw61.png

tarihinde nukleer tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset
nukleer, 19 dk önce tarihinde yazdı:

NzbGet'te böyle bir ayar var mesela. Bu şekilde ayarlayınca bellekteki veri 50Mb olunca diske yazıyor ve belleği boşaltıyor.

http://i67.tinypic.com/2ujtw61.png

Bu sanıyorum çok çok işime yarayacak Anladığım kadarıyla DirectWrite disable edilecek yazılım kullanılırken

Çok teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk