Jump to content
Kanpuu

Laptobumun harddiski arızalı mı?

Tavsiye Edilen İletiler

Mr.Hate    266
Mr.Hate
Kanpuu, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Ya iyi de ben bu bilgisayarı alalı daha 4 ay oldu. 4 ayda hdd mi bozulurmuş? 

Dostum ben programın yalancısıyım. Belki yanlış gösteriyordur ya da ben yanlış anlamışımdır. Bilgisayar yeniyse garantisi var ise garantiye verip, disk değişim talebinde bulunabilirsin. Diskin bozuk değil, sadece ileride bad sector sorunu yaşadığında o bozuk sektor kalıcı olacak olay bu. Bu yarın da olabilir, 1 yıl sonra da olabilir. Garantisi yeniyse korkmana gerek yok, bozulursa verirsin servise yenisi takarlar.

Alıntı

Ben bu laptobu garantiye göndersem bana sıkıntı çıkarırlar mı? Sonuçta hdd sağlam gibi çalışıyor.  Hani direk bri WD marka hdd alsam desem 1tb'lik fiyatları 250-350 arası değişiyor? Acaba teknik servise gönderttirip yeni bir WD marka hdd taktırsam daha ucaza denk gelir mi?

Burada paylaştığın programın ekran görüntüsünü onlara da gösterip sorabilirsin. Yeni bir HDD alacağına yeni bir SSD al daha iyi, çünkü mevcut diskin garanti kapsamında. Arızalanırsa ücretsiz değiştirebilirsin. Şimdilik yeni bir disk almadan önce teknik servise sor bu dediğimi. Değiştirmezlerse bekle şimdilik, bozulursa garantiye verirsin.

tarihinde Mr.Hate tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    132
Kanpuu
Mr.Hate, 1 dk önce tarihinde yazdı:

Dostum ben programın yalancısıyım. Belki yanlış gösteriyordur ya da ben yanlış anlamışımdır. Bilgisayar yeniyse garantisi var ise garantiye verip, disk değişim talebinde bulunabilirsin. Diskin bozuk değil, sadece ileride bad sector sorunu yaşadığında o bozuk sektor kalıcı olacak olay bu. Bu yarın da olabilir, 1 yıl sonra da olabilir. Garantisi yeniyse korkmana gerek yok, bozulursa verirsin servise yenisi takarlar.

Bu harddisk SeaGate marka. İnternette araştırdım pek çok kişi Seagate'te bu sorunu yaşamış tıpkı benimkisi gibi. Üstelik hdd çalışıyor bana teknik servis değiştirmede sıkıntı çıkarır mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    266
Mr.Hate
Kanpuu, 5 dk önce tarihinde yazdı:

Bu harddisk SeaGate marka. İnternette araştırdım pek çok kişi Seagate'te bu sorunu yaşamış tıpkı benimkisi gibi. Üstelik hdd çalışıyor bana teknik servis değiştirmede sıkıntı çıkarır mı?

Yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi, bize gösterdiğin ekran görüntüsünü onlara da gösterip disk değişim talebinde bulunabilirsin. Verilerinin kaybolma riski olduğunu, programın disk sağlığına olumsuz diye not düştüğünü söyleyip, verilerimin kaybolma riski taşıdığın için disk değiştirme talebinde bulunabilirsin. Şansını dene, isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci. :fool: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    132
Kanpuu

Aynı değerleri Aida64 de verdi, bir de ünlem işareti çıkarmış başına. Ben bunu garantiye bir göndereyim. Olmaz huysuz müşteri moduna girerim. Şu an ne SSD param var ne de HDD. Ve cidden verilerimi de tehlikeye atmak istemiyorum. 

ROa3dY.jpg

Laptopları bu yüzden sevmiyorum. Adam içine taka taka Seagate takmış. Oysaki WD'den hiç şaşmam. 5 yıllık WD harddiskim sağa sağlam hâlâ.

Ekleme:  Şurada bu durum hakkında genel bir yazı var

http://biltek.info/ipuclari/reallocated-sector-count-ve-cozumu-nedir_y114.html

tarihinde Kanpuu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.