Jump to content
ssniper

5 tombe per un medium (1965)

Tavsiye Edilen İletiler

ssniper    286
ssniper

5 tombe per un medium (1965)

p6qlMn.jpg

 
Terror-Creatures from the Grave
  5.5/10
  9/10
 • Ülke
  İtalya, ABD
 • Tür
  Korku
 • Dil
  Endonezce
 • Süre
  85 dk
 • Vizyon Trh
  23 Haziran 1965

IMDb ID tt0060049

Terror-Creatures from the Grave (1965)

Bir noterlik bürosuna gelen mektupta, noter bey vasiyetname hazırlanması maksadıyla bir köşke davet edilmektedir. Yokluğunda yerine köşke intikal eden yardımcısı, mektubu yazan kişinin bir yıl önce vefat etmiş olduğunu öğrenir. Köşk, 15'nci asırdaki veba salgınında hastaların tedavi gördüğü hastanenin yıkıntıları üzerine inşa edilmiştir. Hastalığı kasten bulaştıran kişiler, elleri kesilerek idam edilmiş; bilahare hastanenin bahçesine defnedilmişlerdir. Bu müze evde misafir edilen noter yardımcısı bir yandan mektubun sahte olup olmadığını çözmeye uğraşırken, öte yandan kendini bir cinayet silsilesi içinde bulacaktır.
Son güncelleme

 

 

imdb bilgilerine göre senaryoda Edgar Allan POE'dan esinlenilmiş. Lakin hangi eserinden belirtilmemiş, bunu ben de bulamadım. Kusura bakmayın. Bu siyah-beyaz filmi ilgi ve beğeniyle izleyeceğiniz düşünüyorum. Türkçe altyazı CG senkronludur. Keyifli seyirler. :planetdpok:

Altyazı Sayfası: https://www.planetdp.org/title/5-tombe-per-un-medium-dp955
 

Alıntı

 

KONUSU: Bir noterlik bürosuna gelen mektupta, noter bey vasiyetname hazırlanması maksadıyla bir köşke davet edilmektedir. Yokluğunda yerine köşke intikal eden yardımcısı, mektubu yazan kişinin bir yıl önce vefat etmiş olduğunu öğrenir. Köşk, 15'nci asırdaki veba salgınında hastaların tedavi gördüğü

hastanenin yıkıntıları üzerine inşa edilmiştir. Hastalığı kasten bulaştıran kişiler, elleri kesilerek idam edilmiş; bilahare hastanenin bahçesine defnedilmişlerdir. Bu müze evde misafir edilen noter yardımcısı bir yandan mektubun sahte olup olmadığını çözmeye uğraşırken, öte yandan kendini bir cinayet silsilesi içinde bulacaktır.

 

 

 

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

 

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

  Yöneticilerimiz

 • Putte
  Putte *Admin
 • elbais
  elbais Co. Admin
 • darkness_age
  darkness_age Moderator
 • hasangdr
  hasangdr Moderator
 • Kill Master
  Kill Master Moderator

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

×