ssniper

5 tombe per un medium (1965)

Tavsiye Edilen İletiler

ssniper

p6qlMn.jpg

5 tombe per un medium
  5.5/10
  9.0/10
  • Ülke
    İtalya, Amerika
  • Tür
    Korku
  • Dil
    Endonezce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    23 Haziran 1965

IMDb ID tt0060049

Bir noterlik bürosuna gelen mektupta, noter bey vasiyetname hazırlanması maksadıyla bir köşke davet edilmektedir. Yokluğunda yerine köşke intikal eden yardımcısı, mektubu yazan kişinin bir yıl önce vefat etmiş olduğunu öğrenir. Köşk, 15'nci asırdaki veba salgınında hastaların tedavi gördüğü hastanenin yıkıntıları üzerine inşa edilmiştir. Hastalığı kasten bulaştıran kişiler, elleri kesilerek idam edilmiş; bilahare hastanenin bahçesine defnedilmişlerdir. Bu müze evde misafir edilen noter yardımcısı bir yandan mektubun sahte olup olmadığını çözmeye uğraşırken, öte yandan kendini bir cinayet silsilesi içinde bulacaktır.

imdb bilgilerine göre senaryoda Edgar Allan POE'dan esinlenilmiş. Lakin hangi eserinden belirtilmemiş, bunu ben de bulamadım. Kusura bakmayın. Bu siyah-beyaz filmi ilgi ve beğeniyle izleyeceğiniz düşünüyorum. Türkçe altyazı CG senkronludur. Keyifli seyirler. :planetdpok:

Altyazı Sayfası: https://www.planetdp.org/title/5-tombe-per-un-medium-dp955

Alıntı

KONUSU: Bir noterlik bürosuna gelen mektupta, noter bey vasiyetname hazırlanması maksadıyla bir köşke davet edilmektedir. Yokluğunda yerine köşke intikal eden yardımcısı, mektubu yazan kişinin bir yıl önce vefat etmiş olduğunu öğrenir. Köşk, 15'nci asırdaki veba salgınında hastaların tedavi gördüğü

hastanenin yıkıntıları üzerine inşa edilmiştir. Hastalığı kasten bulaştıran kişiler, elleri kesilerek idam edilmiş; bilahare hastanenin bahçesine defnedilmişlerdir. Bu müze evde misafir edilen noter yardımcısı bir yandan mektubun sahte olup olmadığını çözmeye uğraşırken, öte yandan kendini bir cinayet silsilesi içinde bulacaktır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.