Jump to content
Tuğrul Akça

Sarıl (2018)

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    647
Tuğrul Akça

large.Saril_Kapak.jpg

 

Sinema dünyasına “Sınav”, “Uzun Hikaye” ve “Ayla” gibi özel ve sevilen filmler kazandıran Yiğit Güralp sinema yolculuğuna 4. filmi “Sarıl” ile devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl; düştüğü sondaj kuyusundan pek çok farklı yaş ve meslek grubundan insanın birlikte mücadele ederek kurtardığı ve Haçiko Derneği tarafından sahiplenilen “Kuyu Köpeğin” mucizevi gerçek hikayesinden ilham alan “Sarıl” filmi yeni yayınlanan teaser afişinde de belirtildiği üzere “Kuyunun Dibinde de Olsan Umudunu Kaybetme” cümlesiyle yola çıkıyor.


Umudu besleyen, içimizi ısıtacak bir film "Sarıl"ın yazarı ve yönetmeni Yiğit Güralp, 2017’den bu yana üzerinde çalıştığı filmi; “yapılan iyilikleri ve güzel şeyleri çok çabuk unutan bir yapımız var. Beykoz’da Kuyu için verilen mücadeleyi sinema ile ölümsüzleştirmek istememin bir nedeni de bu. Hayvanlara uygulanan şiddetin son derece utanç verici görüntülerine tanık oluyoruz. İyi ve onurlu insanlar umudunu yitirmenin eşiğinde gelgitlerle yaşıyor. Öte yandan böyle harikulade hadiseler de oluyor. Bu müthiş olayı sinemanın büyüsü ve kurgunun gücüyle altını daha belirgin biçimde çizerek tüm dünyaya duyurmak istiyorum. Umudu besleyen, içimizi ısıtacak öykülere ihtiyacımız var. 7’den 77’ye herkesin izleyeceği, daha iyi bir dünya için her birimizi motive edecek bir film için çalışıyoruz” sözleriyle özetliyor.

2018 sonunda sinemalarda vizyona girecek "Sarıl"ın yapımcılığını sektöre cesur yatırımlarıyla adım atan İlkem Şahin ile “Gölgeler ve Suretler”, “Kaygı”, “Mustang”, “Misafir Halep – İstanbul”, “Lady Winsley”, “Nuh Tepesi” ve daha pek çok başarılı filmin yapım sürecinde rol almış başarılı isim Emre Oskay üstleniyor.

 

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

 

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

  Yöneticilerimiz

 • mnfc
  mnfc *Admin
 • awalanche
  awalanche Admin
 • SABRE
  SABRE Admin
 • Putte
  Putte *Admin
 • Emre
  Emre Admin
 • yoruk
  yoruk Admin
 • Tuğrul Akça
  Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

×