kizancik

Bugün Hangi Belgeseli izlediniz?

Tavsiye Edilen İletiler

kizancik

Afiş/IMDB linki + kısa açıklama + 10 üzerinden puan.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000

Planet Earth II deki bitti.

Çok ama çok emek verilmiş. İzleyin izlettirin.

Bu arda tüm yapım içerisinde en beğendiğim bölüm Mağaralar oldu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu

Planet II müthiş ve arşivlik bir belgesel olmuş. 

Yüksek kalite izleyin mutlaka!

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN

dawn-of-humanity.jpg

"Nova" Dawn of Humanity
  7.8/10
  • Ülke
  • Tür
    Belgesel, Biyografi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    114 dk
  • Vizyon Trh
    16 Eylül 2015

IMDb ID tt5016956

İnsanlığın doğuşu, Homo Naledi'nin keşfi, Australopithecus'larla homininiler arasındaki bağlantı.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN
Cosmos: A Spacetime Odyssey
  9.3/10
  7.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    557 dk
  • Vizyon Trh
    16 Mart 2014

IMDb ID tt2395695

Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014)

Günümüz teknolojisinin çok üzerinde bir uzay gemisi düşünün. Hadi diyelim adı da “Hayalgücü Gemisi” olsun. Bu uzay gemisi en küçük atomun içine yolculuk yapabilecek kadar küçülebilen, bilinen evrenin tek kare fotoğrafını yakalayacak kadar büyüsün. Evrenin oluştuğu zamandan yok olacağı zamana kadar yolculuk yapabileceğiniz kadar yakıtınız da olsa, bilimi keşfetmek adına nerelere gider, kimlerle tanışırdınız? İşte bunun cevabını arıyor Cosmos.
Son güncelleme:

Daha iyisi yapılana dek en iyisi

Cosmos: A Spacetime Odyssey(Bir Uzay Serüveni); Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Cosmos: A Personal Voyage'ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir.[1] Bu belgesel bilimadamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır. Sunuculuğunu Neil deGrasse Tyson (ilk sunucu Carl Sagan'ın eski öğrencisi, astrofizikçi) üstlenmektedir. İlk dizi gibi 13 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca bu belgeselin Türkçe seslendirmeni Haluk Bilginer'dir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach
That Sugar Film
  7.4/10
  5.0/10
  • Ülke
    Avustralya
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    90 dk
  • Vizyon Trh
    19 Mayıs 2016

IMDb ID tt3892434

That Sugar Film (2014)

Market raflarını süsleyen çoğu yiyeceğin içinde bulunan şekere dair ilgi çekici bir belgesel. Damon Gameau, şekerin yaşamlarımız üzerindeki etkisini göstermek amacıyla bir deneye imza atıyor. Şekeri hayatından çıkararak, toplumda sadece sağlıklı algısı olan yiyeceklerle besleniyor. Bu eğlenceli ve bilgilendirici yolculuk sırasında Damon, şekerin sağlığımıza nasıl etkileri olacağı konusunda da ilginç yorumlar yapıyor.
Son güncelleme:

Belgeseli izledikten sonra abur cubur alışkanlıklarınızı bırakacaksınız. Kesinlikle izleyin.

7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
The Shock Doctrine
  7.7/10
  0.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    79 dk
  • Vizyon Trh
    22 Nisan 2010

IMDb ID tt1355640

Tavsiye üzerine izlediğim sağlam ve çapıcı bir belgesel. İsmi Şok Doktrini. İstenen düzeni kurmak için şok ve korku unsurlarının zaman içinde çeşitli ülkelerde nasıl kullanıldığını ve bunun ne gibi sonuçlar yarattığını irdeliyor. 

8,5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
The White Helmets
  7.6/10
  7.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Belgesel, Kısa Metraj, Komedi
  • Dil
    Arapça, İngilizce
  • Süre
    41 dk
  • Vizyon Trh
    16 Eylül 2016

IMDb ID tt6073176

The White Helmets (2016)

400 bin Suriyeliden fazla insanın öldüğü ve milyonlarca insanın göç etmek zorunda kaldığı savaşın gölgesinde insanların yaşadıklarını konu alan belgesel dram türünde bir film. Filmde Suriye'de yaşanılan insanlık suçunu insanlara aktarmaya çalışmışlar. Uçak ve tanklardan atılan bombalar evleri dükkanları paramparça eder. Bu moloz yığını içinde kalan insanları kurtarma çabaları sizlerle.
Son güncelleme:

Bu senenin kısa belgesel dalında oscar verdikleri yapımıydı. Oldukça tartışmalı bir belgeseldi zira konu edindikleri örgüt oldukça tartışmalı. Bu sebeple merak ettim ve izledim. Objektif yorumlayacak olursam Suriye iç savaşında kaydedilmiş gerçek görüntüler dışında pek başarılı bir yapım değil. Beklediğimi bulamadım.

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
Churchill and the Cabinet War Rooms
  6.4/10
  0.0/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Belgesel, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    50 dk

IMDb ID tt0233454

Churchill and the Cabinet War Rooms (1995)

Londra'ya bombalar yağarken gizli yer altı sığınaklarından savaşı yöneten bir başbakan, ulusuna ilham kaynağı oluyor. Bu belgeselde, Winston Churchill'in II. Dünya Savaşı'nın en karanlık günlerinde İngiltere'yi yönettiği çok gizli yeraltı sığınaklarını keşfedeceksiniz.

Winston Churchill özelinde İkinci Dünya Savaşı dönemini konu alan bir belgesel. Tarih severler için güzel ayrıntılara sahip.

7,5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
Steve Jobs: The Lost Interview
  8.1/10
  4.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    70 dk
  • Vizyon Trh
    6 Eylül 2012

IMDb ID tt2104994

Steve Jobs: The Lost Interview (2012)

Steve Jobs ile yaşadığı dönemde yapılan son ropörtaj… Teknoloji ve bilişim dünyasının en önde gelen şahıslarından biri olan Steve Jobs ile, Apple şirketinden ayrılıp NeXT adlı şirketi yönettiği dönemde gerçekleştirilen uzun soluklu bir söyleşi.
Son güncelleme:

Belgeselin tamamı bir Steve Jobs röportajından oluşuyor. Steve Jobs'ı analiz etmek açısından bana göre en iyi yapımdı.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach
Remake, Remix, Rip-Off: About Copy Culture & Turkish Pop Cinema
  7.8/10
  8.0/10
  • Ülke
    Türkiye, Almanya
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    Türkçe, Almanca
  • Süre
    96 dk
  • Vizyon Trh
    26 Ocak 2015

IMDb ID tt3907180

Remake, Remix, Rip-Off: About Copy Culture & Turkish Pop Cinema (2014)

Son güncelleme:

Motör, Nam-ı Diğer Remake, Remix, Rip-Off Alman ZDN kanalı tarafından fonlanan Yeşilçam sinemasının geçmişini anlatan, filmlerin nasıl şartlarda, hangi koşullarda çekildiğini siyasetin sansürün o dönemin sinemasını nasıl etkilediğini anlatan o dönemin oyuncuları, rejisörleri, yönetmenleri, set emekçileriyle anlatılmıyla yapılmış mükemmel bir belgesel. Özellikle de Çetin İnanç’ın söyledikleri üzerine uzun uzun düşünülmesi gereken şeyler. Herkesin izlemesini tavsiye ediyorum.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirEvo
Where to Invade Next
  7.6/10
  6.8/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Belgesel, Komedi
  • Dil
    İngilizce, Endonezce, Fransızca, Almanca, Norwegian, Portekizce, Arapça
  • Süre
    120 dk
  • Vizyon Trh
    24 Mart 2016

IMDb ID tt4897822

Where to Invade Next (2015)

Amerika'nın denizaşırı ülkelere yaptığı görevleri ve onların kaynaklarını eleştiriyor. Film, Toronto Film Festivali'nde prömiyerini gerçekleştirdi.
Son güncelleme:

Michael Moore amca bu sefer Avrupa'yı dolaşıp her ülkenin en iyi sistemini çalmayı hedeflemiş. Yine keyif aldım. Mizahı iyi veriyor ne olursa olsun. 8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
The Cuba Libre Story
  7.8/10
  8.5/10
  • Ülke
    Fransa, Almanya
  • Tür
    Belgesel, Tarihi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    415 dk
  • Vizyon Trh
    8 Aralık 2016

IMDb ID tt6335696

Küba tarihi üzerine özelleşen oldukça ayrıntılı ve çarpıcı bir belgesel serisi. Adamlar özenerek çekmişler. Girdikleri ayrıntılar dolayısıyla Küba politiği hakkında merak edilen başka bir şey kalmıyor neredeyse.

8,5/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire
The Propaganda Game
  6.8/10
  7.0/10
  • Ülke
    İspanya, Fransa
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İspanyolca, Korece, İngilizce
  • Süre
    98 dk
  • Vizyon Trh
    30 Ekim 2015

IMDb ID tt4206218

The Propaganda Game (2015)

Dünyadan izole, Batı karşıtı propagandayla yönetilen ülkeye giriş izni verilen film yapımcısının gözünden Kuzey Kore. Bu video-günlüğü şeklindeki belgeselde, Kuzey Kore'ye yaptığı ziyarette ülkedeki propaganda mekanizmasını inceleyen sinemacı Álvaro Longoria'nın peşinden gidiyoruz.
Son güncelleme:

Kuzey Kore'ye yönelik yapılmış en belirgin belgesellerden biri. KUzey Kore'nin politiği ve yaşantısı hakkında pek çok ipucu vermekle birlikte, Kuzey Kore ve batı dünyası arasında süregelen propaganda savaşlarına da değiniyor.

7,5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aap
Tower
  8.0/10
  8.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Belgesel, Animasyon, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    82 dk
  • Vizyon Trh
    3 Şubat 2017

IMDb ID tt5116410

Tower (2016)

Arşiv görüntülerini, animasyonu ve röportajları bir araya getiren film, 1966'da Teksas Üniversitesinin saat kulesinden kalabalığın üzerine ateş açılmasını araştırıyor.
Son güncelleme:

Arşiv görüntülerini, animasyonu ve röportajları bir araya getiren film, 1966'da Teksas Üniversitesinin saat kulesinden kalabalığın üzerine ateş açılmasını araştırıyor.

Bu üç unsur ustaca bir araya getirilmiş. Animasyon ve arşiv görüntüleri arası geçişler oldukça yerinde ve göze batmıyor. Daha önce bu tarz bir tekniğin kullanıldığı bir yapım izlediğimi hatırlamıyorum. Bu yönüyle oldukça özgün buldum. Konu edilen hikaye ile alakalı görebildiğim kadarıyla pek bir bilgi yok. Kurbanların, hayatta kalanların ve o günün kahramanlarının hayat hikayeleri ile zenginleştirerek olay aktarılıyor. Sadece olaya odaklanılsaydı muhtemelen belgesel bir kısır döngü şeklinde işlenecekti. Olayı böyle geniş bir çerçeveden aktarmaları yapımı dinamik bir hale getirmiş ve sürükleyici kılmış.

Belgeselin son on dakikası ise şiddet eğilimi konusunda oldukça düşündürücü mesajlar veriyor. Bu son kesit tekrar tekrar izlenip üzerine düşünülecek, kafa yorulacak bir bölüm olmuş. 

8 / 10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NurCell
The Look of Silence
  8.3/10
  8.0/10
  • Ülke
    Danimarka, Indonesia, Finland, Norveç, İngiltere, Israel, Fransa, Amerika, Almanya, Hollanda, Taiwan, Province Of China
  • Tür
    Belgesel, Biyografi, Tarihi
  • Dil
    Korsikaca
  • Süre
    103 dk
  • Vizyon Trh
    2 Nisan 2015

IMDb ID tt3521134

The Look of Silence (2014)

2014’te Oscar’a aday olan belgeseli The Act of Killing - Öldürme Eylemi’nde bizi 1960’larda Endonezya’da yüzbinlerce insanı öldüren katillerle tanıştıran Joshua Oppenheimer, Sessizliğin Bakışı’nda da bizi o günlerde ağabeyini kaybetmiş Adi ile tanıştırıyor. Ağabeyinin ölümünün detaylarını ‘Öldürme Eylemi’nin çekimleri sırasında öğrenen Adi, bugün hâlâ iktidarda olan katillerle yüzleşmeye karar veriyor. Filmin Endonezya'da askerlere gösterilmesinin duyulması ardından, filmi izleyen askerlerin 60'larda geçen olaylara bakış açısının olumlu yönde değiştiğine dair haberler yayınlandı. 2016 Oscar Ödülleri: Adaylık - En İyi Belgesel Film. 2014 Venedik Film Festivali: Jüri Büyük Ödülü.
Son güncelleme:

Farklı coğrafyalar, aynı dehşet, suskunluk. Soluksuz ve suçlulukla  izledim.
Puan verme hakkım olmadığını düşündüm.
Çok çarpıcı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta
The Secret Rules of Modern Living: Algorithms
  7.5/10
  8.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    58 dk
  • Vizyon Trh
    24 Eylül 2015

IMDb ID tt5818010

The Secret Rules of Modern Living: Algorithms (2015)

Günümüzde trafik ışıklarından arkadaşlık sitelerine kadar her şey onların kontrolünde. Peki onlar tam olarak ne? Bu belgeselde, matematik profesörü Marcus Du Sautoy algoritmaların gizli dünyasını ve bu 2000 yıllık problem çözücülerin işleyiş şeklini gözler önüne seriyor.
Son güncelleme:

Bugünlerde nedense pek listeli film seyredemiyorum. Siz buna sıcaklığın etkisi deyin ben kitap okumadan kaynaklanıyor diyeyim fark etmez. Uzun lafın kısası arkadaşın Netflix hesabını kullanmaya başladım. İçeriği nedense bana çok yavan geldi. Şimdiye kadar Black Mirror bitirdim ve dizi efsaneydi. Bugünlerde bu belgeseli izledim. Hayatımızda algoritmaların nerede kullandığına ve nasıl bir etkisi olduğuna dair hoş bir belgesel. Üstüne bir de matematik aşkı olunca bende(riemann hypothesis ile kafayı bozdum) belgeseli bir çırpıda bitirdim. İlk başlarda sıralama üzerine algoritmalardan bahsediyor, daha sonra Google'ın kullandığı sıralama algoritmasından, donör alışverişlerinde kullanılan algoritmaya. Şimdilik adını unuttuğum birkaç algoritma filan var. İzlerken vay be dedim açıkçası. Zaten kısa bir belgesel matematiğe ve algoritmaya ilginiz varsa izleyin.

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta
The White Helmets
  7.6/10
  7.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Belgesel, Kısa Metraj, Komedi
  • Dil
    Arapça, İngilizce
  • Süre
    41 dk
  • Vizyon Trh
    16 Eylül 2016

IMDb ID tt6073176

The White Helmets (2016)

400 bin Suriyeliden fazla insanın öldüğü ve milyonlarca insanın göç etmek zorunda kaldığı savaşın gölgesinde insanların yaşadıklarını konu alan belgesel dram türünde bir film. Filmde Suriye'de yaşanılan insanlık suçunu insanlara aktarmaya çalışmışlar. Uçak ve tanklardan atılan bombalar evleri dükkanları paramparça eder. Bu moloz yığını içinde kalan insanları kurtarma çabaları sizlerle.
Son güncelleme:

Netflix belgesellerine devam edeyim o zaman buradan. Bu belgeseli Suriyeli bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu sabah izledim. Sürekli kendisiyle okulda savaşı, ülkemizin durumunu, oranın durumunu konuşur dururduk. Ki hala bağlantımız devam ediyor bu belgesel tavsiyesi de bunun kanıtı olarak görebilirsiniz. Kendisinin yakındığı şey şuydu; herkes savaşın kötü olduğunu biliyor fakat ne kadar kötü olduğunu bilmiyor. Haberlerde şu kadar kişi öldü, bu kadar kişi enkazın altında deniliyor, insanlar üzülüyor ama tam olarak neye üzüldüğünün farkında değiller. Yer yer bunu tartıştığımız oldu, üzüldüğümüz ve sessiz kaldığımız zamanlarda oldu. Belgesele gelirsek Beyaz Miğferler adı altında Suriye'de bir örgüt kurulmuş aynı Türkiye'de bulunan AKUT gibi. Bomba düşen yerlere, enkazlara giderek oradaki insanlara yardımda bulunuyorlar. İlk bölümde el ya da aksiyon kamerası ile onların orada yaşadıklarını görüyoruz. Açıkçası bu kısımda gerçekten kötü hissettim bir an orada olduğumu, ki zaman zaman Suriye sınırına çok yakın bir yerde ikamet ettiğim oluyor buralarda bomba sesleri mi dersiniz havan mı dersiniz evlere düşen parçalar mı hepsini gördüm. Ama bir yakının kaybetme acısını hiç mi hiç yaşamadım onları görünce içim burkuluyor. Belgesele dönersek yine, daha sonra bu Beyaz Miğferlerden birkaç kişi Türkiye'de AKUT'dan eğitim alıyorlar. Türkiye'de bulundukları dönemde üzücü haberlerle karşılaşıyorlar, birisi oğlunun bulunduğu evin yakınına bomba düştüğünü öğreniyor ve onun sesini duymak için bekliyor. O anda o depresyonu sizde yaşıyorsunuz ve sonunda oğlunun yaşadığını öğreniyor bir ses kaydıyla. Bir diğeri kardeşini kaybettiğini öğreniyor. Daha sonra belgeselde göreceğiniz ufak bir bebeğin kurtarılışını ve o bebeğin büyümüş halini görüyorsunuz. Bu tarifi imkansız bir mutluluk bence onlar için. Hayat kurtarmak ve onun iyi şeyler yapacağı umududur seni hayatta tutan.

7/10

Dipnot: Beyaz Miğferler'i ilk defa bu video gördüm. Ne olduklarını bu videodan izleyerek karar verdim. Başka bir organizasyonun parçası olabilirler emin değilim araştırılarak öğrenilebilecek şeyler bunlar ama onun konusu burası değil.

tarihinde ismuta tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler
The Keepers
  8.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Belgesel, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    432 dk
  • Vizyon Trh
    19 Mayıs 2017

IMDb ID tt6792200

The Keepers (2017)

Baltimorelu bir rahibenin çözülmemiş cinayetini, bu cinayetin ardında yatan korkunç sırları ve ölümünün ardından yaklaşık elli yıl geçmesine rağmen dinmeyen bir acıyı konu alan, yedi bölümlük sürükleyici bir belgesel dizisi. Dizi, Rahibe Cathy Cesnik'in hikayesiyle açılıyor. Baltimore'da çok sevilen bir rahibe ve aynı zamanda Katolik okulunda öğretmen olan Cathy Cesnik, 7 Kasım 1969'da ortadan kaybolur. Yaklaşık iki ay sonra cesedi bulunur. Ve bu vaka, çözülememiş bir cinayet olarak günümüze kadar taşınır. 1990'larda, Rahibe Cathy'nin eski öğrencilerinden biri, gizli tanık olarak ortaya çıkıp lisenin papazının cinsel istismarına uğradığını açıkladığında gözler tekrar bu vakanın üstüne çevrilir. Gizli tanık, inanılmaz şeyler anlatır. Rahibe Cathy'nin cesedi bulunmadan önce kendisine gösterildiğini ve "İnsanlar hakkında kötü şeyler söylediğinde neler olduğunu gördün mü?" dendiğini söyler. Buna rağmen, istismarın kurbanı ve şahidi olan diğer kişilerin de ifadeleri bulunmasına karşın, kimse sorumlu tutulmaz ve bu anlatılanlar neredeyse Baltimore sınırlarından dışarıya bile çıkmaz. Gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı olan onlarca arkadaş, akraba, gazeteci, resmi yetkili ve Baltimore sakiniyle yapılan görüşmelerden yararlanarak parçaları birleştiren White, sevilen bir Katolik okulu öğretmeninin ölümünden daha büyük bir vakayla karşılaşır. Din adamlarının uyguladığı istismar, bastırılmış anılar ve "en iyi ihtimalle 45 yıl boyunca çuvallamış", "en kötü ihtimalle ise bu olayın üzerini örtmüş" olan hükûmet kurumlarını ve dinî kurumları kapsayan bir vaka...

Rahibe Cathy Cesnik'in 1989'da öldürülmesini eski öğrencileri araştırırken kilisede ortaya çıkan korkunç taciz olaylarını çıkarırlar. Güçlü delillere rağmen yıllar içinde kiliseye zarar gelmesin diye hep sümen altı edilmiş bir dava ve bunları anlatan bir yapım.

İzlenmesi gereken bir 7 bölümlük bir Netflix belgeseli.

8/10

tarihinde byesiler tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ata52kan
"Curiosity" Mankind Rising
  8.6/10
  0.0/10
  • Ülke
  • Tür
    Belgesel
  • Dil
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    Kasım 2012

IMDb ID tt2924842

"Curiosity" Mankind Rising (2012)

• Oyuncu
Son güncelleme:

İnsanın evrimi belgeseli.. Görseller gayet başarılı.. Ve herkese tavsiye ediyorum.. Benim Puanım: 9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.