Jump to content
100000

One Punch Man

Tavsiye Edilen İletiler

100000    92
100000

76049.jpg 100 Mekik, 100 Çömelme Hareketi, 100 Şınav, 10 Kilometre Koşu

 

 

Yusuke Murata reyizin boş zamanlarını geçirmek için yaptığı karalamaların geldiği noktadır One Punch Man. İlk olarak Reyiz kendi sitesinde kısa parodi halinde(2009) yayınlamıştır. Burada 8 milyon civarı tıklanmaya ulaşınca iş ciddileşmiş ve keltoşumuz dünya sahnesine arz-ı endam etmiştir. Bezgin ve müzmin işsizimizin bolca yağlı yengeç yiyen kötü ile karşılaşması başlatır hikayemizi. Yengecin peşinde olduğu çocuğun çene yapısı konumuzla ilgili değil. O yüzden oraya hiç değinmeyeceğim. Vesselam kahramanlık yolunda saçını döken, gücünün sırrı çok çalışmak olan (büyük yalan), boş zamanların kahramanıdır kendileri. En büyük derdi marketteki indirim günlerini yakalamak ve tabi ki dişine göre bir rakip bulmaktır. Zaman içerisinde aşırı güçlenmiş ve tüm rakiplerini tek yumrukta hal eder duruma gelmiştir. Bu vesile ile üzüntüsü arşa varmıştır. Bir gün yolu sıkıntılı arkadaşımız Genos,a denk gelir. Bir şekilde öğrenci olan Genos,un da kavrayış bakımından kendisinden pek farkı yoktur. Ustasına duyduğu hayranlık Saitama,nın ağzından çıkan ipe sapa gelmez nasihatları bile not edip kendisine şiar edinmesine vesile olur.

 

Gelelim animenin diğer enteresan donelerine. Yaşanılan şehirler harflerle isimlendirilmiştir. A,dan başlayıp Z ye kadar giderler. Neredeyse tüm şehirlerde acayip, komik, kıytırık, güçlü, korkunç ve uyduruktan kötüler bulunmaktadır. Serinin absürtlüğü kahramanımızdan kötülerimize kadar her noktada gözleri kamaştırmaktadır. Karşısına çıkan tüm kötüleri tek yumrukla yenen kahramanımız bunalımın eşiğine gelmiştir. Halet-i ruhiyenin etkisi ile rüyalarında güçlü kötülerle karşılaşır ve mutlulukla dövüşür. Uyanınca yaşadığı hayal kırıklığı anlatılmaz. Hani kendini alkole verse hak vereceğiz. Tam da bu esnada biraz önce bahsetmiş olduğumuz Genos devreye girer ve hayatı farklı bir seyire girer. Burada birazda Genos,tan bahsetmek lazım. Yaşadığı şehri yerle yeksan eden bir cyborgu kafaya takmıştır. "illede intikam alacağım arkadaş" modunda kendisini güçlendirmeye çalışmaktadır. Esasen güçlüdürde. Fakat savaş tecrübesinin yeterli olmayışı defalarca aynı hataları yapmasına sebebiyet verir. Saitama ise Genos,un nazarında uluların ulusudur. Ustasının gücünün kaynağını da fena halde merak etmektedir.

 

Animenin en heyecan veri noktalarından birisinde uzaylı panpamız kahramanımıza süper kombolu yumruklar atar. Satonun karşılığı ise "Sıradan çoklu yumruk" tur. Zevk veren dövüş sahnelerinin sonunda uzaylımız Saitama,nın sınırlarını az çok anlar ve gerçek gücünü ortaya çıkarmadığını söyleyerek yüreklerimizi hoplatır. Kendisinin keltoşomuzun elinde ölmek için galaksiler kadar yolu kat ettiğinide o esnada fark etmesi üzücüdür. Tabi ki öldüğü için konumuz dışı kalmıştır. Yaşasaydı hakkında iki kelam ederdik.

 

Bağlamadan önce absürtlüğün altına gizlenmiş bir kaç noktadan da bahsetmek lazım. Kahramanlar birliği ve birlik içerisinde dönen dolaplar adamı beş yapar. Kötüler ve kötülerin özellikleri zekice tasarlanmıştır. Saitama,nın gücünün bir sebebi olduğu bir şekilde hissedilir. Aralıksız kötü akıntısı ve felaketlere rağmen yaşayış pek değişmez. S sınıfı kahramanlar arasında karşılıklı güvensizlik ve çekememe almış başını gitmiştir. Nereye gittiği de bilinmez.

 

Robotundan, eşcinseline, normalinden, obezine, itinden, köpeğine kadar birçok kahramanı barındıran animeyi mutlaka izleyin, izlettirin. İzlememekte ısrar eden olursa kafasına sert bir cisimle hızlıca vurun.

 

one-punch-man-ok-kids-premium-t-shirt.jp            images?q=tbn:ANd9GcSC8qYj9oMumOgcDNLinOo             images?q=tbn:ANd9GcQT6WCOvpCn9o5rynowA4t                       comment_saitama.png

 

One Punch Man

 1. 2015 Sonbahar
 2. 24 dakika
 3. 12 Bölüm
 4. TV Serisi


Ayrıntılar

 1. MyAnimeList
  8.74 ( 637K )
 2. PlanetDP
  8,9 ( 9 )
 3. Kaynak Web mangası
 4. Yaş Sınırı R-17+
 5. İlk Bölüm Eki 5, 2015
 6. Son Bölüm Ara 21, 2015
 7. Durum Tamamlandı
 8. Stüdyo
  • Madhouse
 9. Tür

Seslendirme

 1. Saitama
 2. Genos
 3. Mumen Rider

Yapım

  • Yönetmen
  • Resimli Senaryo Taslağı
  • Ses Yönetmeni
  • Bölüm Yönetmeni
  • Resimli Senaryo Taslağı

Bu seri, cansız ifadeli, kel kafalı ve hiç de etkileyici olmayan bir fiziğe sahip, adeta “ben tam bir ortalamayım” diye bağıran Saitama adında genç bir adamı konu ediniyor. Fakat bu ortalama görünümlü adamın hiç de ortalama olmayan sorunları var. O aslında bir süper kahraman ve görünüşte zorlu rakiplerle karşılaşıyor. Problem şu ki, Saitama bu rakiplerin hepsini tek yumrukta alt edebiliyor. Acaba Saitama dişine göre bir rakip bulabilecek mi?

 1. #38 sıra
 2. #9 popülerlik
 3. 939K üye
 4. 29K favori
güncellendi
 • Bütün İsimler
 • İngilizce One Punch Man
 • Orijinal ワンパンマン
 • Diğer İsimler One Punch-Man, One-Punch Man, OPM
tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
 • Beğeni 6

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    158
Kusotaku

Güzel olmuş. İnceleme için eline sağlık. :) 

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    161
darkness_age

Güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık :fl:

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

Teşekkür ederim dostlar.

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    394
RyK

Sezon 2 den haber varmı? Garau arc ı olması lazım ama mangakası bile arcı daha bitiremedi. One bitirmişti ama iki manga arasında farklar var nasıl halledecekler bakalım. Güzel inceleme eline sağlık.:fl:

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
esdemirei    25
esdemirei

İnceleme için ellerine sağlık, @100000. Ben de ikinci kez izlememe olayı olmasa şu inceleme sonrası tekrar izlerdim 😂

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    103
cpx

yazan ve berbat çizen:one  (farklı kişi)

tamamen süper çizen ve one'dan taslakları alıp geliştiren:yusuke murata.

 

ikisi apayrı kişilerdir.

 

https://tr.wikipedia.org/wiki/One-Punch_Man

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

 

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

  Yöneticilerimiz

 • mnfc
  mnfc *Admin
 • awalanche
  awalanche Admin
 • SABRE
  SABRE Admin
 • Putte
  Putte *Admin
 • Emre
  Emre Admin
 • yoruk
  yoruk Admin
 • Tuğrul Akça
  Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

×