Jump to content
Burhan Guclu

Taşınabilir Disk Önerisi

Tavsiye Edilen İletiler

Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

2 TB'lık taşınabilir disk almayı düşünüyorum ama fiyatlar markaya ve satış yerine göre çok fazla değişiyor. 1 TB'lık Toshiba kullanıyorum şu anda, memnumum ama araştırmalarıma göre birçok kişi WD'yi tercih etmiş. WD'nin fiyatları da diğer markalara göre yüksek. Burada da film, dizi vesaire depolamak için kullananlar varsa hem kendim için hem de alacak diğer arkadaşlar için önerilerinizi bekliyorum. :):fl: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    381
Uzunserdar

WD ve Seagate arasından seç birini sıkıntı çıkmaz. Bende 14 tb var hepsi Seagate ama bunları sabit kullanıyorum 3.5'' elektrikli sürekli taşıma yapmıyorum. 1 tane taşıma amaçlı 500gb var 2.5'' oda WD 2 markada sağlamdır. Gerisi şanş işi her zaman olduğu gibi elektronikte.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    537
Kill Master

Ben de Wd pahalı olduğu için Seagate aldım. Wd ile arasında çok ufak farklar var zaten. 2 tane Seagate'im var. İkisini de yedek ve dizi/film için kullanıyorum. Diğer markalara hiç bakma. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.251
hasangdr

İki tane 2'lik WD var. Vatan'da çalışan arkadaşıma sorup almıştım dört sene önce. Isınma donma yapıyor diye bir tek WD'yi getirmediler demişti. Harbiden de, bir kere bile donma veya ısınma yapmadı. Şans da olabilir. :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.668
elbais

"Lacie 2Tb 2.5 Inc Usb 3.0 STET2000400 Porsche Dizayn P 9223" bundan aldım bir süre önce. 35 yıldız veriyorum, 12'den sonra 36 yıldız olacak... su gibi :) 

http://www.hepsiburada.com/lacie-2tb-2-5-inc-usb-3-0-stet2000400-porsche-dizayn-p-9223-tasinabilir-disk-p-HBV000007P1X8

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

1-2 saattir hangisi iyi hangisi kötü derken internetten de fiyatlara bakıyordum. Çok baktım sanırım fiyatlara, hepsiburada'dan mobil uygulamayla satın alırsam 30 tl indirim yapacağına dair bir mesaj geldi. Ben de bu yüzden @d3d3nin vermiş olduğu linkteki WD'yi Toshiba fiyatına sipariş verdim bakalım, hayırlısı. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Hard disk elime geçti. Boyut olarak avuç içi kadar ama çalışırken sesler geliyor içinden bilgisayar hard diski gibi. 1 TB'lık Toshiba'da 0 ses vardı. Bunda sanki fan çalışıyor içinde. :) Bir de bu taşınabilir disklerin içinden film açıp izlesek bir zararı olur mu? Yoksa bilgisayara yapıştırıp izlemek mi daha mantıklı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    537
Kill Master

@Burhan Guclu 1 yılda izlediğin film, diskin ömrünü yarım gün kısaltır. :D Filmi disk üzerinden izlemen sıkıntı olmaz yani. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TRueS    13
TRueS
Burhan Guclu, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Hard disk elime geçti. Boyut olarak avuç içi kadar ama çalışırken sesler geliyor içinden bilgisayar hard diski gibi. 1 TB'lık Toshiba'da 0 ses vardı. Bunda sanki fan çalışıyor içinde. :) Bir de bu taşınabilir disklerin içinden film açıp izlesek bir zararı olur mu? Yoksa bilgisayara yapıştırıp izlemek mi daha mantıklı?

Yapistirip izlemek bence daha mantikli eger imkanin var ise. Diger türlü diski gereksiz yere yormus oluyorsun. Bu zamanla illaki patlak verecektir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    151
zapp brannigan

Bende gün itibariyle bunu soracaktım. Mediamarkt'ta 1 tb'lık Toshiba gördüm sitelerinde. Ne dersiniz? Bir sürü film-dizi vs. yüklü ve bugün laptop mavi ekran verdi ilk kez. Ki 7.senesine girdiği için bende mavi ekran verdim korkudan. Almalı mıyım Toshiba yoksa başka tavsiyeniz var mı?

tarihinde zapp brannigan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    537
Kill Master
zapp brannigan, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Bende gün itibariyle bunu soracaktım. Mediamarkt'ta 1 tb'lık Toshiba gördüm sitelerinde. Ne dersiniz? Bir sürü film-dizi vs. yüklü ve bugün laptop mavi ekran verdi ilk kez. Ki 7.senesine girdiği için bende mavi ekran verdim korkudan. Almalı mıyım Toshiba yoksa başka tavsiyeniz var mı?

Toshiba 7 seneyi görmez büyük ihtimalle... WD, Seagete gibi markalara bak bence.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    311
Hüseyin Yılmaz

Dört yıl önce 1 TB Samsung aldım, üç yıl önce 2 TB WD aldım, iki sene önce de arkadaş 1 TB Toshiba almıştı. Benim Samsung iki yıl önce 3.0 portta bile 2.0 hızıyla aktarım yapmaya başladı ve 40 MB/s'yi geçemiyor aktarım hızı,. Arkadaşın Toshiba aldıktan bir yıl sonra sorun çıkarmaya başladı, dönem dönem disk okunmaz oluyor. Benim WD ise içi çoğu zaman %90 dolu olduğu halde üç yıldır bir kez bile sorun çıkarmadı, 110 MB/s ile stabil aktarım gerçekleştiriyor. Geçen ay da 1,5 yıl kullanılmış, ikinci el bir WD My Cloud NAS aldım Nvidia Shield TV'de kullanmak için, ondan da son derece memnunum. O yüzden kesinlikle WD öneririm.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    151
zapp brannigan
Kill Master, 1 sa önce tarihinde yazdı:

Toshiba 7 seneyi görmez büyük ihtimalle... WD, Seagete gibi markalara bak bence.

7.seneye giren benim laptop. Parçadan sorun varsa hiç tamire bulaşmam. O yüzden videolarımı kurtarmak için almayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk