Jump to content
byesiler

Turk.net

Tavsiye Edilen İletiler

maverick5    38
maverick5

Çok mu sorunlu yahu turk.net. Arkadaş dsmart' ın internetini kullanıyordu. Limit kalkınca ona bunu tavsiye ettim. Mutlaka geç falan diye. Hız olarak 8mbps alıyor zar zor. Turk.net' in sayfasında adresten baktığımızda 35mbps vdsl destekliyor çıktı. Kullananlar ne der acaba? Kota kalkınca hızda sorunlarınız oldu mu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    312
Hüseyin Yılmaz
maverick5, 1 dk önce tarihinde yazdı:

Çok mu sorunlu yahu turk.net. Arkadaş dsmart' ın internetini kullanıyordu. Limit kalkınca ona bunu tavsiye ettim. Mutlaka geç falan diye. Hız olarak 8mbps alıyor zar zor. Turk.net' in sayfasında adresten baktığımızda 35mbps vdsl destekliyor çıktı. Kullananlar ne der acaba? Kota kalkınca hızda sorunlarınız oldu mu?

Bağlattığım ilk iki hafta çok sorun yaşadım, daha sonra bunun kabloların aşırı eski olmasından kaynaklandığı anlaşıldı. Sonra iki hafta sorunsuz kullandım, ardından bir akşam üç saat kesinti yaşadım. O zamandan bu yana bir aydır anlık kesinti bile yaşamadım. Bana verdiği hız 75mbps, 70-71 alıyorum ben.

Bundan önce Superonline, ondan önce de TTNET kullanıyordum. Şunu söyleyebilirim ki bunların üçü arasından şu en iyisi diye kimse söyleyemez. Çünkü benim için Superonline muhteşemdi. Çok nadir kesinti yaşıyordum ve her sorun anında çözülüyordu. İki arkadaşımı geçirdim Superonline'a, ikisi de taahhütün bitmesini iple çekiyor. Yani biraz oturduğunuz bölgeyle ilgili olay. İyisi de ancak deneye deneye bulunuyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ree    36
ree

TTnet dahil kullandığım en kötü iss turk.net. İki ay kullandım ve kapattırdım. Bu iki ayın yaklaşık 20 günü internet bağlantım yoktu. Banada 35 mbit verebiliriz dediler 8 mbit bağlandı. Arıza kaydı açtırdım niye 8 bu diye akabinde internet gitti. 10 gün tık yok öyle kaldı çağrı merkezlerinden bahsetmek bile istemiyorum. Alenen yalan söylüyorlar. Zaten müşteri hizmetleri dedikleri 18-20 yaşlarında ki çocuklar. İşin daha acısı bunlar o sorunu çözemedi. Ben ttnet üzerinden birilerini arayıp kendim çözdüm sorunu.

Kotayı kaldırmayı bırakın üstüne de macbook pro veriyoruz buyrun onunla girin internete deseler işim olmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    264
AasgaarDvoLuNDagR

Benim şuana kadar sorunum olmadı. Hatta ttnet ile arada kopmalar oluyordu, turk.net ile 2-3 kez gece saatlerinde oldu(gündüz evde olmadığım için bilmiyorum) en fazla 30 dk sonra tekrar geldi. Sorun yaşanmazsa kullanıcısını mutlu, yaşanırsa ve mh'nin eline de düşerse kanser ediyor anlaşılan.. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    447
byesiler

Kota kalktı fakat ben yinede fazla abartmayım yeniden kotayı getirmesinler diye dikkatliyim. :) Garip yani

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake    2
snake

Cuma gununden beri,baglanti yok,sabah 9 gibi ariza kaydi biraktim,donus olmadi,pazar sabahi ben aradim,hafta sonu oldugu icin bir sey yapamayiz gibisinden bir seyler zirvaladilar,telefondaki bayana ariza kaydini cuma sabah biraktim cuma gunu neden bir sey yapmadiniz,siz ne icin ordasiniz dedim kem kum yapti,yani diyecegim su arkadaslar sorun yasamazsaniz super bir iss ama olurda baglantinizda bir sorun olursa maalesef karsinizda muhattap yok,ben bu iss'ye sirf taahhut olmadigi icin katlaniyorum,baglatmak isteyenler bunlari goz onunde bulundursun.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake    2
snake

Son mesajı editleyemediğim için buradan devam edeyim,13 ekim internet bağlantım gitti,defalarca arıza kaydı bıraktım,tarihi tam hatırlamıyorum ama 20 ekim'de iptal faksı çektim,daha sonra 21 ekim'de mhs den bir bayan ikna için aradı ve 3 aylık 90 tl lik bir indirim önerdi,kabul ettim ama hata yapmışım,bayan 18 ekimde beni aradıklarını ve bilgilendirdiklerini söyledi, :D 9 saniye arayıp telefonu kapadınız,telefonu açmaya bile vaktim olmadı,acaba benle kim görüşmüş dedim,o kayıtlarda yok dedi,dışardan bir elektrikçi çağırıp arızayı giderebileceğim hakkında fikir verdi sağolsun,ayrıca başka firmalarda bu kadar kolay iptal edemeceğimi,üyeliği iptal ettirdiğim taktirde yüksek faturanın gelebileceği gibi abuk subuk şeyler söyledi,bir kaç kez bozuk plak misali tekrarlayıp durdu,lafın en sonunda indirim bombasını patlattı,kandırıldım, :D neyse efendim görüşmeden sonra yine arayan soran yok,artık arıza için mhsyi aradığınızda karşınıza gerçekten bir yetkili yok,sizi bot karşılıyor sürekli oraya buraya yönlendiriyor,ekim 24 ve hala internet yok,biraz sonra iptal faksını göndermek için yine uğraş dur,bu sefer vazgeçmek yok   :D

tarihinde snake tarafından düzenlendi
ekleme

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    131
birkante

yazdıklarınızdan benim anladığım yani sanırım :) bu iss'ler hizmeti sunarken birbirlerinin birbirlerinin altyapılarını kullanıyor ve bunun yanında şehir merkezine yakınlık önemli bir etmen. bu şirketlerin içinde en iyisi turkcellsuperonline sanırım ama fiber altyapısını kullanmanız için gerekli şartları taşıyor olmanız gerek :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    312
Hüseyin Yılmaz
birkante, Şimdi tarihinde yazdı:

yazdıklarınızdan benim anladığım yani sanırım :) bu iss'ler hizmeti sunarken birbirlerinin birbirlerinin altyapılarını kullanıyor ve bunun yanında şehir merkezine yakınlık önemli bir etmen. bu şirketlerin içinde en iyisi turkcellsuperonline sanırım ama fiber altyapısını kullanmanız için gerekli şartları taşıyor olmanız gerek :)

Superonline'da sorun şart falan değil, adamların fiber altyapısı yok. Kime sorgulatsam burada gözükmüyor diyor. Hem de İstanbul gibi yerde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante    131
birkante
Hüseyin Yılmaz, 4 dk önce tarihinde yazdı:

Superonline'da sorun şart falan değil, adamların fiber altyapısı yok. Kime sorgulatsam burada gözükmüyor diyor. Hem de İstanbul gibi yerde.

istanbul öyleyse anadolu napsın gülsün mü ağlasın mı :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    447
byesiler

Fiber gelince bağlat diye vasiyet edenler var. :) Adamlar yıllardır bekliyorlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sasuta    5
sasuta

Ben tam anlamıyla sınırsız 16Mb adsl kullanıyordum. Netgalaksi'den hizmet alıyordum ve 129 lira ödüyordum, 30 lira da telekoma telefon parası toplamda 160 lira para çıkıyordu cebimden ve 16Mb hızım vardı. Turknetin bu son kampanyasını ilk duyduğumda hemen başvurdum 35Mb VDSL ve aylık 1000 dakika her yöne bedava telefon ile birlikte 60TL çok cazip geldi açıkçası. Her ay 100 lira tasarruf edecektim üstelik hızım da iki katına çıkacaktı.

Normal şartlarda 2 günde geçiş sağlanacaktı fakat aşırı yoğunluktan dolayı tam anlamıyla geçiş süresi 20 günden fazla sürdü. Şu an için sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Açıksası geçiş süreci oldukça sancılı oldu ne arayıp birilerine ulaşabiliyordum ne bıraktığım kayıtlara geri dönüş oluyordu. Eğer benim gibi bir durumunuz varsa denemekte fayda var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
achfighter    2
achfighter
mnth, 06.05.2017 - 21:43 tarihinde yazdı:

ben kutudan eve direk cat6 kablo çektim.  Şu an alabileceğim en yüksek hız 70 mbit gözüküyor :piccolo: 35 mbit yaptılar ama santral hızımı güncellemesi gerekiyormuş :oleyo: Şu an 3 mbit te sürünmekteyim... Ama ne alakaysa sabahları 35 mbit ile dosya indirebiliyorum... Bu işte var bir çakallık ama çözemedim...o.O hele pazartesi olsun bakalım... Bu Turk netin halt etmesimi yoksa TTNet'in caydırma politikası mı öğreniriz :devil:

Sokaktaki kutudan bahsediyorsunuz sanırım. Oradan eve kadar nasıl kablo çektiniz ya da kime çektirdiniz? Kabloyu çekmek için yolu mu kazıyorlar nasıl bir işlem gerçekleşiyor ve size ne kadar bir fiyata mal oldu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth
achfighter, 1 dk önce tarihinde yazdı:

Sokaktaki kutudan bahsediyorsunuz sanırım. Oradan eve kadar nasıl kablo çektiniz ya da kime çektirdiniz? Kabloyu çekmek için yolu mu kazıyorlar nasıl bir işlem gerçekleşiyor ve size ne kadar bir fiyata mal oldu?

yok binanın dışına kadar kablo geliyor benim bina dışından eve kablo çektirdim ben... Telekomun büyük kutusu bana yaklaşık 1.5 km uzakta...

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nescafe_64    0
nescafe_64

ilk ay bedava olmasına rağmen çift fatura kesmesi dışında bir sıkıntı yaşamadım türknet ile. memnunum ttnet in saçma sapan fiyat, akn ve taahütlerinin yanında türknet ilaç gibi geldi :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk