byesiler

Turk.net

Tavsiye Edilen İletiler

mnth

cayma bedelimi karşılar ise geçmeyi düşünüyorum. 117.40 TL çıkıyor cayma bedelim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Turknet'de mevcut altyapıyı TT'den sağlıyor kendi çektiği bir altyapı yok diye biliyorum. Benim başımada farklı ISS 'de gelmişti. Sistemde BBK(adres koduna) ulaşılmıyordu altyapı oluğ olmadığının sorgulanması için belediye adresi güncellemiş ancak TT sisteminde farklı gözüküyordu adresleri TT'ye gidip güncellettim ve geçiş yapmıştım. Belki adresle alakalı bir sorun vardır sizinde @snake

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

Turk.net carrier grade nat kullanıyormuş.

Bunu sevmedim ben

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake
The Black, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Turknet'de mevcut altyapıyı TT'den sağlıyor kendi çektiği bir altyapı yok diye biliyorum. Benim başımada farklı ISS 'de gelmişti. Sistemde BBK(adres koduna) ulaşılmıyordu altyapı oluğ olmadığının sorgulanması için belediye adresi güncellemiş ancak TT sisteminde farklı gözüküyordu adresleri TT'ye gidip güncellettim ve geçiş yapmıştım. Belki adresle alakalı bir sorun vardır sizinde @snake

Doğru olabilir,en iyisi yarın gidip bulabildiğim ilk türk.net servisine sormak olacak

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

Altyapı ttnet ama Turknetin kendine ait pop noktaları olduğunu biliyorum. 

Bu arada başvurdum arasınlar geçeyim deneyeyim...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN

Kıyısından dönmüştüm, Ttnet'i aradığımda bizim altyapımızı kullanmıyorlar demişlerdi.Arayın bi sorun derim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

screenshot_14.png

Bugün başvurdum bakalım ne olacak sonumuz. VDSL ile 35Mbit verebiliriz dediler. Ben adsl ile 10 Mbit zor alıyorum evde... 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake

The Black

The Black, 08.03.2017 - 14:31 tarihinde yazdı:

Bugün servis yada bayii bulmak için küçük bir araştırma yaptım fakat bulunduğum ilde türk.net bayii yok,bende internetten bulduğum müşteri hizmetleri numarasını aradım,telefona görevli bayan çıktı,durumu anlattım,türk.net kullanmak istediğimi söyledim,telefondaki bayan mevcut ttnet hattı üzerinden altyapının kullanıldığını,taahhüt olmadığını,aylık 150 gb kota ve telefon hattı ile birlikte 59.90tl,olduğunu söyledi,hat üzerinde test yapıldığını, hattın 16 mbit kaldırması durumunda bu hızı alabileceğimi söyledi,taahhüt konusu önemli olduğu için bir kere daha sordum,:D telefondaki bayan kesinlikle taahhüt olmadığını ve istediğim zaman iptal ettirebileceğimi  tekrarladı,bende düşünmek için süre istedim,şimdi işin olumsuz yönü başka kampanya yada tarifeleri yok,tek fiyat,olumlu kısmı ise taahhüt yok,istediğin zaman iptal edilebilirsin,bu konuda türk.net kullanan arkadaşlar yardım ederse sevinirim,bağlantı konusunda yada herhangi bir konuda türk.net ile sorun yaşayan var mı?

tarihinde snake tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Yakın arkadaşım 3 yıldır TUrknet kullanıyor TT altyapısı üzerinden hiç bir sorun yaşamadı. Zaten yaşasa bile taahütsüz olduğu için iptale gidebiliyor. BU geçiş döneminde bu tip taahütsüz kampanyalar gayet iyi oluyor. 5. ayda zaten yeni paketler gelecektir AKN uygulamasıyla akalı değişikler sebebiyle. O süre içerisinde Türknet'i taahütsüz paketini kullanabilirsiniz.

Arkadaşım Türknet'n fiberine geçmeyi düşünüyor modem alıp 50Mb 150AKN 59 TL fiyat olarak söylemişti.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

TurkNet Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı!

BTK’nın son düzenlemesinde 2017 Mayıs itibariyle AKK’lerin kabul edilebilir düzeye çekilmesi, daha sonrasındaysa 2018 yılsonu itibariyle AKK’nin kaldırılması yer alıyordu. Tüm kullanıcılar mayıs ayını iple çekerken TurkNet’ten hiç beklenmedik bir atak geldi.

Tüm kullanıcılarına gerek sosyal ağ, gerekse cep telefonlarından ulaşarak “Adil Kullanım Kotalarını kaldırdıklarını” belli eden mesajlar ve çağrılar yaptılar. Kullanıcılar ilk başta şaşırsada internet başına geçtiklerinde AKK’ye girmiş olanlar bile aybaşındaki hızlarına dönünce olayın ciddiyetini anladılar. Yani an itibariyle TurkNet bu yasadışı ve insan haklarından yoksun uygulamaya son vermiş ve bunun içinde 2018’i beklememiş durumda. Kendilerini bundan ötürü tebrik ediyor ve bu kararla birlikte gelecek olan başarılarının devamını diliyoruz.

http://www.gamerspoint.net/tr/turknet-adil-kullanim-kotasini-kaldirdi/

Doğru mu ? teçrübe eden var mı ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler

Bir üstte, haberini vermiştim. Her kullanıcıya değil, galiba geçiş dönemimde sınırsız olursa veri akışı nasıl olacak diye bir test yapıyorlar. VDSL içinde yok, sadece ADSL.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT

VDSL ve ADSL arasındaki fark ne diye soracaktım ama Google yaparak öğrenirim. Bunu es geçersem eğer kota kalkıyorsa eğer geçiş yaparım artık. Zaten bugün TTNet ile yaşadığım sıkıntıdan sonra gına geldi. Tek sorun sözleşme ağustos ayında bitiyormuş.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Umarım olumlu sonuç alınır ve bir çok firmada Türk Telekom dışındakilerde bu uygulamaya geçerler erkenden :D

bi kere de bizi sevindirin ne olur. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler
CloudT, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

VDSL ve ADSL arasındaki fark ne diye soracaktım ama Google yaparak öğrenirim. Bunu es geçersem eğer kota kalkıyorsa eğer geçiş yaparım artık. Zaten bugün TTNet ile yaşadığım sıkıntıdan sonra gına geldi. Tek sorun sözleşme ağustos ayında bitiyormuş.

Galiba belli miktara kadarda karşılıyor. Hala kampanyaları devam ediyormu bilmiyorum. İlk ayda bedava idi.

The Black, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Umarım olumlu sonuç alınır ve bir çok firmada Türk Telekom dışındakilerde bu uygulamaya geçerler erkenden :D

bi kere de bizi sevindirin ne olur. :oleyo:

Benim hızım 76  mbps,  deseler ki 24  mbps'e çekelim sınırsız olsun, hemen geçerim. DL ile eskisi kadar işim olmuyor. Zaten o hızda DL'ada yeter.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

4089 / 76772 benim hızım ancak bazen sorun çıkıyor hız düşüyor. O yüzdne stabil ve limitsiz internet her zaman en iyisidir. :fool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aydemir

Yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum. Arada kopma olsa da (haftada 2-3 defa yakalık 1er dk) memnunum. Hızım 30 mbit. Gayet de rahat kullanıyorum. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Reiko
byesiler, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Bir üstte, haberini vermiştim. Her kullanıcıya değil, galiba geçiş dönemimde sınırsız olursa veri akışı nasıl olacak diye bir test yapıyorlar. VDSL içinde yok, sadece ADSL.

Şanslı kişilerden biri benim. Bulunduğum bölgede adsl'den başka alternatifim yok. 16 mb'a kadar kullanıyorum, hattım 11 - 12 mb'ı kaldırıyor en fazla.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler
Reiko, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Şanslı kişilerden biri benim. Bulunduğum bölgede adsl'den başka alternatifim yok. 16 mb'a kadar kullanıyorum, hattım 11 - 12 mb'ı kaldırıyor en fazla.

Sınırsız teklifi geldi mi ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Reiko
byesiler, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Sınırsız teklifi geldi mi ?

Evet. Kabul ettim. Üstelik engelli indirimiyle 45 lira ödemeye devam edeceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.